bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 23.06.2018 | Vārda dienas: Līga
LatviaLatvija

Uzņēmumu daļas nepieder, taču labumu teju vairāk nekā 60 uzņēmumos gūst

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Līdz šim 17 282 uzņēmumi ir snieguši datus par saviem patiesā labuma guvējiem, 951 norādījis, ka patiesā labuma guvēju nav iespējams noskaidrot, savukārt starp pārējiem 73,11% gadījumu norādītais patiesā labuma guvējs vienlaikus ir arī uzņēmuma dalībnieks. Starp lielākajiem labuma guvējiem atrodams arī ABLV Bank valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis, vēsta Lursoft apkopotā informācija.

Patiesā labuma guvēji teju vairāk nekā 60 uzņēmumos

TOP 5 personas, kuras norādītas kā patiesā labuma guvējas visvairāk uzņēmumos:

1. Guntis Rāvis – 68 uzņēmumi;

2. George Rohr – 68 uzņēmumi;

3. Moris Tabacinic – 67 uzņēmumi;

4. Aigars Kesenfelds – 62 uzņēmumi;

5. Ernests Bernis – 56 uzņēmumi.

Patiesā labuma guvēju vārdu publicēšanas mērķis ir atklāt uzņēmumu patiesā labuma guvējus, kas citkārt tiek slēpti aiz ārzonās reģistrētiem uzņēmumiem vai arī meistarīgi savītiem uzņēmumu tīkliem, kur patiesā labuma guvēja izskaitļošana ir gana laikietilpīga.

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka rekordisti patiesā labuma guvēja statusa ziņā ir divi uzņēmēji – Guntis Rāvis un Džordžs Rors (George Rohr) – abi ir patiesā labuma guvēji 68 uzņēmumos. Kamēr Rāvis ir kapitāldaļu turētājs astoņos uzņēmumos, caur kuriem pastarpināti pieder daļas vēl prāvam skaitam uzņēmumu, Rors nav kapitāldaļu turētājs nevienā no Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem, kā arī tas nevienā no uzņēmumiem neieņem amatus.

Kā rāda Lursoft pieejamā informācija, uzņēmumi, kuros Rors ir patiesā labuma guvējs, lielākoties saistīti ar nekustamā īpašuma jomu, tostarp, to vidū ir atrodama gan SIA Mežaparka Rezidences, SIA Kaivas dzīvokļu kvartāls, bet zināmākā starp 68 uzņēmumiem ir augsto tehnoloģiju kompānija AS Sidrabe. Savu kontroli uzņēmējs kā pārvaldnieks īsteno caur juridiskajiem veidojumiem, proti, ar ārvalstīs reģistrētu kompāniju starpniecību. Visbiežāk kontrole tiek īstenota caur Kiprā, Nīderlandē un ASV reģistrētiem uzņēmumiem.

Kopā ar iepriekšminēto uzņēmēju, patiesā labuma guvēja statuss reģistrēts arī Austrijas valstspiederīgajam ar pastāvīgās dzīvesvietas adresi ASV – Moriss Tabasiniks (Moris Tabacinic), kurš kā patiesā labuma guvējs, īstenojot savu kontroli starp vairākām ārvalstīs reģistrētām kompānijām, patlaban norādīts 67 uzņēmumos. To vidū ir jau iepriekš pieminētā AS Sidrabe un SIA Mežaparka Rezidences, gan arī SIA Ģipša fabrika u.c. Tiesa, gluži tāpat kā Rora gadījumā, arī Tabasiniks nevienā no uzņēmumiem nav ne tiešais dalībnieks, ne amatpersona.

Kā patiesā labuma guvējs 62 uzņēmumos reģistrēts no Liepājas nākušais Aigars Kesenfelds, kas sabiedrībai labāks zināms kā zīmolu 4Finance, Vivus, SMSCredit.lv un Mintos.com līdzdibinātājs. Kesenfelds savas intereses uzņēmumos īsteno gan uz Maltā reģistrētā Dyonne Trading & Investmets Limited īpašumtiesību pamata, gan caur Latvijā reģistrētajiem AS ALPS Investments, AS Nordeast Capital un SIA Promenade Hotel.

Uzņēmēja gaitas uzsācis, strādājot ģimenes biznesā, kas saistīts ar nekustamajiem īpašumiem Liepājā un Rīgā. Patlaban Kesenfelds savu interešu loku ievērojami paplašinājis. Tā rezultātā uzņēmējs ir patiesā labuma guvējs gan ātro aizdevumu kompānijā AS Mogo, gan ar savstarpējo aizdevumu platformu Mintos saistītajos uzņēmumos AS Mintos Holdings, AS Mintos Marketplace, SIA Mintos Finance. Uzņēmējs aktīvi iesaistījies ne tikai ātro kredītu un nekustamo īpašumu nozarē, bet arī paplašinājis savu biznesu, attīstot aizvien jaunas uzņēmējdarbības jomas. Piemēram, pirms trīs gadiem reģistrēts SIA Wash and Drive, kura paspārnē reģistrētas deviņas pašapkalpošanās automazgātuves, tostarp gan Rīgā, gan Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī, Cēsīs.

Baņķieris Ernests Bernis kā patiesā labuma guvējs reģistrēts 56 uzņēmumos, tostarp gan AS ABLV Bank, gan AS New Hanza Capital, SIA Vita Credit, SIA Orto klīnika un Pillar grupas uzņēmumos. Jānorāda, ka Berņa biznesa partneris Oļegs Fiļs patiesā labuma guvēja statusu ieņem 35 uzņēmumos.

Ekspolitiķis Andris Šķēle kā patiesā labuma guvējs norādīts vien 7 uzņēmumos, toties sieva un meitas – daudz vairāk kompānijās. Lursoft pētījums parāda, ka Kristiāna Lībane-Šķēle ir patiesā labuma guvēja 50 uzņēmumos, Madara Šķēle-Dupate – 48 kompānijās, bet Anete Šķēle-Pētersone – 47 uzņēmumos. Starp uzņēmumiem, kuros Šķēles ģimene reģistrēta kā patiesā labuma guvēja, dominē ar INPO un Vēja parks grupām saistītie uzņēmumi, bet kontrole uzņēmumos lielākoties tiek īstenota caur SIA Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem.

Jānorāda, ka starp TOP 100 personām, kuras visbiežāk norādītas kā patiesā labuma guvējas Latvijā reģistrētajos uzņēmumos, atrodami daudzi sabiedrībā zināmi uzņēmēji. Piemēram, bez jau iepriekš nosauktajām personām tajā atrodams arī Leonīds Esterkins (patiesā labuma guvējs 41 uzņēmumā), Grigorijs Guseļņikovs (37 uzņēmumi), Armands Garkāns (33 uzņēmumi), Mihails Uļmans (29 uzņēmumi), Mārcis Martinsons (27 uzņēmumi) u.c. uzņēmēji.

Starp sarakstā iekļuvušajiem 87 personas norādītas kā patiesā labuma guvējas vienlaikus vairāk nekā desmit uzņēmumos, savukārt starp TOP 100 sarakstā iekļuvušajiem patiesā labuma guvējiem 19 personas patlaban neieņem amatus nevienā no Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem (to vidū ir gan Aigars Kesenfelds, gan Kristiāna Lībane-Šķēle), bet 18 personas nav neviena uzņēmuma dalībnieces.

Visvairāk patiesā labuma guvēju – no tuvējām kaimiņvalstīm

TOP 5 valstis, kuru pārstāvji visbiežāk reģistrēti kā patiesā labuma guvēji Latvijas uzņēmumos:

• Krievija;

• Lietuva;

• Igaunija;

• Ukraina;

• Vācija.

Vairumā gadījumu uzņēmumu patiesā labuma guvēji ir Latvijas iedzīvotāji, jo no visām personām, kuras reģistrētas kā patiesā labuma guvējas kādā no uzņēmumiem, vien 21,71% ir ārvalstnieki.

Veicot izpēti, kuru valstu pilsoņi visbiežāk ir patiesā labuma guvēji Latvijā reģistrētajos uzņēmumos, redzams, ka pirmajās vietās atrodamas valstis, kuras ieņem arī pirmās pozīcijas sarakstā pēc ārvalstu tiešo investīciju ieguldījumu skaita. Proti, patlaban mūsu valstī reģistrēti 6 117 uzņēmumi, kuros tiešās investīcijas ieguldījuši pārstāvij no Krievijas, un arī patiesā labuma guvēji visbiežāk nāk tieši no šīs kaimiņzemes.

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka 1 223 patiesā labuma guvēji nāk no Krievijas, bet no Lietuvas un Igaunijas – teju trīs reizes mazāks skaits patiesā labuma guvēju. Proti, attiecīgi 489 un 443 personas.

Starp TOP valstīm ierindojusies arī Ukraina, kuras uzkrāto tiešo investīciju apmērs Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos sasniedzis 109,58 miljonus eiro, un šo summu 1 477 uzņēmumos ieguldījuši 1 604 investori. Tikmēr patiesā labuma guvēju skaits no Ukrainas ir daudzkārt mazāks – vien 324 personas. TOP 5 sarakstu noslēdz Vācija ar 313 patiesā labuma guvējiem. Pēc uzņēmumu skaita, kuros tiešās investīcijas ieguldījuši ārvalstnieki, Vācija statistikas pārskatos patlaban ierindojas 6.pozīcijā, bet pēc akumulēto investīciju apjoma (175,48 miljoni eiro) – 11.vietā.

Dati par patiesā labuma guvējiem apkopoti uz šī gada 29.maiju. Pētījums sagatavots, balstoties uz vispārpieejamu informāciju, kas iegūta no Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra.


Pievienot komentāru

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

Vai turpmāk nebūs jāgaida garā rindā Vaivaros, lai saņemtu vajadzīgo riteņkrēslu?

«Patlaban tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti sniedz Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari, taču gadiem saņemtās klientu sūdzības un rindas uz pakalpojuma saņemšanu parāda, ka tā nav iespējami efektīvākā sistēma,» saka Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls pieķerts krāpšanā ar dīzeļdegvielu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls, informē VID.

Konceptuāli atbalsta izmaiņas virsstundu apmaksas kārtībā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Darba likumā, kas paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeima atbalsta priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, informē Saeimas Preses dienests.

Vētra appludina Tallinas ielas un pārtrauc futbola pārraidi svarīgā brīdī

Igaunijas ziemeļus skārusi vētra un lietusgāze, kas galvaspilsētā Tallinā appludinājusi ielas, nodarījusi bojājumus ēkām un pat svarīgā brīdī pārtraukusi aizraujošu Pasaules Kausa futbola spēles pārraidi.

Saeima 2.lasījumā atbalsta fondēto pensiju kapitāla mantošanu

Iedzīvotājiem būs iespēja mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kaimiņš: Manuprāt, KNAB izpilda politisko pasūtījumu; deputāts izstāsta aizturēšanas gaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ceturtdienas, 21.jūnija, vakarā atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētās personas – Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, viņa partijas biedru Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

ASV bankas iztur finanšu satricinājumu pārbaudes

Amerikas Savienotajās Valstīs 35 lielāko banku rīcībā ir pietiekami daudz naudas, lai tās izturētu iespējamu smagu ārēju finanšu satricinājumu apstākļos, liecina banku ilgtspējas pārbaužu rezultāti.

Konceptuāli atbalsta VDK dokumentu publisku pieejamību pētniecībai

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Par atrašanos darbā reibumā Saeima no amata atcēlusi Rēzeknes tiesas tiesnesi Arvi Garo

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījusi Rēzeknes tiesas tiesneša Arvja Garā atcelšanu no amata. Par tiesneša atcelšanu nobalsojis 71 deputāts, neviens neatturējās un nebija pret.

Lai paliktu Lielbritānijā, ES pilsoņiem prasīs atbilstību trim prasībām

Tiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēsies turpināt dzīvot Lielbritānijā pēc valsts izstāšanās no ES, būs jāaizpilda obligāti elektroniskie iesniegumi, sniedzot atbildes uz trim būtiskiem jautājumiem, pavēstījis britu iekšlietu ministrs.

Līgo svētkos gaidāms lietains un vēss, bet jaunnedēļ atkal sauss un karsts laiks

Piektdien un svētku brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, tādēļ Līgo dienā vietām īslaicīgi līs, savukārt Jāņu dienā sagaidāms pat ilgstošs lietus. Laika apstākļi uzlabosies nākamajā nedēļā, kad atgriezīsies vasarīgs karstums.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Jaunākie komentāri