bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.04.2018 | Vārda dienas: Marģers, Anastasija
LatviaLatvija

Vai līdz ar «biezāku maku» nāk vēlme pēc plastiskās ķirurģijas?; BNN saruna ar plastisko ķirurgu Kasparu Feldmani

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Latvijā plastiskās operācijas kļūst arvien pieprasītākas gan sieviešu, gan vīriešu vidū, intervijā ar BNN stāsta plastiskais ķirurgs un klīnikas Dr.Feldmaņa privātklīnika īpašnieks Kaspars Feldmanis.

Viņš atzīmē, ka arī krīzes gadi Latvijas plastiskai ķirurģijai bija plaukstoši. Pēc dr. Feldmaņa teiktā, viņa klīnikas apgrozījums krīzes periodā pieaudzis par 10%. «To var izskaidrot ar to, ka biznesa cilvēki, īpaši biznesa dāmas, kurām darbs apstājies, ir mazāk pienākumu, bet nauda joprojām ir. Tad arī viņi šo naudu izmanto savām vajadzībām, konkrēti – plastiskajai ķirurģijai.» Vienlaikus, uzlabojoties cilvēka finansiālajam stāvoklim, ir novērota tendence, ka cilvēki arvien biežāk vēršas pie plastiskajiem ķirurgiem.

 

Sievietēm joprojām krūšu palielināšana; vīriešiem – tauku atsūkšana

 

Par inovācijām ķirurģijā un tās priekšrocībām Feldmanis norāda, ka, kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, tā neatpaliek no citām valstīm un spēj izsekot Eiropas prasībām. Ārsts uzsver, ka joprojām ļoti daudz ārzemnieku brauc uz Latviju, lai veiktu plastiskās ķirurģijas manipulācijas un operācijas. «Pie mums uz klīniku katru nedēļu brauc ārzemnieki, mēs sadarbojamies ar ārzemju kompānijām, kas sagādā mums šos cilvēkus. Tomēr ir jāatzīmē, ka starp tiem ir arī ļoti daudz, tā teikt, ārzemēs dzīvojošo latviešu. Faktori, kāpēc viņi brauc pie mums, ir dažādi: sākot ar cenu un beidzot ar to, ka latvieši, kas dzīvo Anglijā, Īrijā, neuzticas šo valstu medicīnai.»

Starp pieprasītākajam plastiskajām operācijām Latvijas sieviešu vidū joprojām ir krūšu palielināšana, atzīmē ārsts. Tomēr viņš piebilst, ka «skaistuma standarti» mainās. «Ja pirms dažiem gadiem bija «Pamelas Andersones simptoms», tad šobrīd ir vērojama tendence uz dabiskāku izskatu. Tāpat ļoti pieprasītas ir sejas plastiskās operācijas, lai novērstu ādas novecošanos.»

Ārsts atzīmē, ka Latvijā arī arvien vairāk vīriešu rūpējas par savi vizuālo tēlu, īpaši biznesa cilvēki, kas nav apmierināti ar savu esošo izskatu. Vīriešu vidū viena no pieprasītākajām ir tauku atsūkšana ar tā saucamo 3D tehnoloģiju.

 

«Dakter, kādi uzlabojumi būtu nepieciešami manai sejai»

 

Lai veiktu plastisko operāciju, ir ļoti svarīgi, lai būtu saskaņa un uzticība starp ārstu un pacientu. «Cilvēki mēdz nākt un prasīt: «Dakter, kādi uzlabojumi būtu nepieciešami manai sejai?» Uz ko mana atbilde ir: «Ar jums viss ir kārtībā.» Proti, cilvēki bieži nezina, ko viņi vēlas no operācijas, sagaida manu viedokli par viņu esošo izskatu.» Šādos gadījumos ir ļoti jādomā, vai klientam vispār veikt operāciju,» atzīmē Feldmanis.

Tāpat ārsts atzīsts, ka ir klienti, kas veic vienu operāciju un jau domā par to, ko vēl varētu sevī mainīt. Uz BNN jautājumu, vai operācijas cilvēkiem raisa atkarību, ārsts nav pārliecināts, vai to var dēvēt par diagnozi, bet piebilst, ka viņam kā mediķim ar šādiem cilvēkiem ir jābūt ļoti piesardzīgam. «Jāsaprot, vai viņš tiešām vēlas sevi uzlabot, vai tas jau notiek inerces dēļ.»

Ir arī gadījumi, kad cilvēki nes fotogrāfijas ar norādi, ka vēlas līdzināties kādai personai. «Šādos gadījumos ārstam ir svarīgi paskaidrot, ka neviens cilvēks nav vienāds un ķirurgs nespēj cilvēku izmainīt tā, lai klients būtu kopija ar fotogrāfijā redzamo. Jāatzīst, ka es nekad nevienu ne pierunāju, ne atrunāju. Cilvēkam pašam jānonāk pie secinājuma. Plastiskajā ķirurģijā ir tāda hipotēze – ja cilvēks katru rītu pieceļas un vispirms ierauga to vietu, ar ko nav apmierināts, un ja tas notiek ilgstoši, tad tā ir tāda pirmā indikācija vajadzībai pēc plastiskās operācijas. Citādi cilvēkam šķiet, ka viņam ir zema dzīves kvalitāte – jo viņš ir neapmierināts ar savu vizuālo izskatu. Proti, tas ir biežākais iemesls, kas šos cilvēkus atved pie mums,» uzsver plastiskais ķirurgs.

Ārsts nenoliedz, ka ārpus darba laika viņā ir tā saucamā «profesionāļa slimība». «Ieraugot sabiedrībā cilvēku, man bieži nāk prātā, ka viņam varētu kaut ko uzlabot, bet tas vienmēr paliek pie manis – tā ir mana ikdiena, nenoliedzami.»

Vidējais vecums, kad cilvēki veic plastiskās operācijas, ir no 40 līdz 50 gadiem. Pēc ārsta teiktā, kritēriji operācijas nepieciešamībai ir ļoti dažādi – ne vienmēr cilvēki vēlas operāciju, lai izskatītos jaunāki. Ir gadījumi, kad sievietēm nav attīstītas krūtis vai pēc bērnu barošanas vairs neapmierina savas esošās krūtis. Tomēr viņš nenoliedz, ka ir cilvēki, kas nāk arī modes dēļ, jo kādam no paziņu loka ir veikta plastiskā operācija.

Feldmanis arī nenoliedz, ka šīs operācijas lielākoties cilvēkiem ir cīņa par jaunību.  «Tas ir cilvēka dabā – vēlme palikt jaunam. Tomēr ir jāsaprot, ka ar ķirurģiju nekas nebeidzas, ir jāuzlabo arī esošais dzīvesveids: veselīgs uzturs un fiziskas aktivitātes.»

 

Latvijas ķirurgi izvairās veikt dzimuma maiņu

 

Runājot par sarežģītākajām operācijām Latvijā, ārsts norāda, ka tās iedalās ļoti dažādās kategorijās. No sarežģītākajām kā piemēru viņš min krūšu rekonstrukciju pēc vēža. Tāpat arī dzimuma maiņas operācija ir viena no sarežģītākajām. Feldmaņa klīnikā pie dzimuma maiņas veic tikai pirmo etapu, kas, pēc ārsta teiktā, ir krūšu redukcija.

«Pārējo procedūru šie cilvēki brauc taisīt ārzemēs.» Uz jautājumu, vai Latvijā nav pietiekoši daudz ekspertu, ārsts atzīst, ka tas nav vienīgais faktors. «Tā tik tiešām ir ļoti specifiska un sarežģīta operācija, kas saistīta ar paaugstinātu risku. Un, ja pavisam atklāti, ļoti daudzi ķirurgi nevēlas nodarboties ar šīm operācijām. Ja cilvēks, kas vēlas veikt dzimumu maiņu, ir nonācis pie šāda secinājuma, jāatzīst, ka viņam ir daudzas iekšējas psiholoģiskās problēmas.»

Tāpat ārsts atzīst, lai veiktu dzimuma maiņu Latvijā, būtu nepieciešams lielāks pieprasījums pēc šādām operācijām – regulārai klientu apritei.

Par ķirurģiskām neveiksmēm ķirurgs atzīmē, ka medicīnā nav simtprocentīgas garantijas. Arī veicot plastiskās operācijas, var būt letāli gadījumi. Feldmanis gan uzsver, ka pārsvarā nopietnas neveiksmes notiek ļoti reti un viņš pat neatceroties pēdējo šādu gadījumu. «Pārsvarā tās ir tādas, kas ir labojamas, un klīnikai ir jāuzņemas atbildība par pacientu.»

Tāpat ārsts atgādina, ka ķirurģijas mērķis ir nevis mainīt cilvēku līdz nepazīšanai, bet ar operācijas palīdzību radīt «fresh» [svaiguma] efektu.

Runājot par kopējo medicīnu Latvijā, Feldmanis uzskata, ka valstī ir problēmas ar nesakārtotību, tomēr gluži stagnācijas arī nav. Proti, Latvija neatpaliek no citām Eiropas valstīm inovāciju ziņā. Savukārt medicīnu nodokļu reformas viņu kā privātklīnikas uzņēmēju neietekmē.


Pievienot komentāru

Pazemina Latvijas reitingu sabiedrības līdzdalības iespēju jomā

Norādot uz Saeimas mēģinājumiem ierobežot pilsoņu pamata brīvības Latvijas tiesību aktos, CIVICUS, starptautiska organizācija, kas popularizē un novēro pilsoniskās līdzdalības iespēju līmeni, pazeminājusi Latvijas reitingu no vērtējuma «atvērts» uz «sašaurināts».

ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai visvairāk vēlas izmantot Zemgales ražotnes

Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā projektu atlases otrajā kārtā komersanti vēlas izmantot 51 projekta īstenošanai. Kopumā pieprasītais ERAF līdzfinansējums 64,3 miljonu eiro apmērā par 88% pārsniedz pieejamo līdzfinansējumu. Visvairāk Eiropas Savienības fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai visvairāk vēlas izmantot Zemgales ražotnes, informē Centrālajā finanšu un līgumu aģentūra.

Fox: Prasība tulkojumu Baltijai «piekoriģēt» atbilstoši Krievijas vadlīnijām ir pārpratums

Kanāla Fox prasība tulkojumu Baltijai «piekoriģēt» atbilstoši Krievijas vadlīnijām ir pārpratums komunikācijā ar tulkotājiem, norāda Fox pārstāve Baltijā Sille Rūsa. Viņa skaidroja, ka Igaunija un Latvija, kas attiecas uz Fox retranslēšanu, ir nodalītas no Krievijas, līdz ar to tās nav pakļautas cenzētam saturam.

NMPD: Katru dienu negadījumos cieš līdz 20 skolas vecuma bērnu

Ik dienu dažādos negadījumos cieš 18 līdz 20 skolas vecuma bērni, konkursa Esi drošs -neesi pārdrošs preses konferencē teic Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

DP par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām aizturējusi Gapoņenko

Drošības policija aizturējusi nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītāju Aleksandru Gapoņenko par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kustība Par!Latvijas attīstībai un Izaugsme ir apvienībā Attīstībai/Par!

Oficiāli reģistrēta politisko partiju apvienība Attīstībai/Par! kopš 20.aprīļa. Apvienībā ir partijas Kustība Par!Latvijas attīstībai un Izaugsme.

Pārbauda dāsni atalgotā RD deputāta Frolova darbu uzņēmumā Getliņi Eko

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi pēc Rīgas domes deputātes Jutas Strīķes iesnieguma, kurā viņa paudusi bažas par domnieka Vladimira Frolova, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu uzņēmumā Getliņi Eko.

ASV aicina Krieviju pievērsties vēlēšanu, ķīmisko ieroču un Ukrainas problēmām

Amerikas Savienoto Valstu valdība ir vērsusies pie Krievijas, aicinot to rīkoties attiecībā uz ASV satraukumu par jaukšanos to vēlēšanās, par Salisberī ķīmiskā ieroča uzbrukumu Lielbritānijā un situāciju Ukrainā un Sīrijā.

Nebanku kredītdevēji pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai

Apstiprinot labas prakses kodeksu, nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai, balstot to uz kredītspējas riska sliekšņiem. Ar kodeksu tiek paplašināts arī to aizņēmēju loks, kuriem nozares uzņēmumi aizdevumus neizsniegs, informē Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija.

Izlemts veikt konservācijas darbus pils vēsturisko liecību saglabāšanai

Rīgas pils atjaunošanas padome šonedēļ sēdē nolēma saglabāt vēsturiskās liecības, paralēli turpinot virzīt pils būvniecību, vēsta VAS Valsts nekustamie īpašumi

Basku separātisti ETA, gatavojoties pašlikvidācijai, atvainojas upuriem

Basku kaujinieku grupējums ETA, kas 50 gadus vardarbīgiem līdzekļiem cīnījies par neatkarīgas basku valsts izveidi Spānijas ziemeļos un Francijas dienvidrietumos, gatavojoties pašlikvidācijai, publiski atvainojies uzbrukumos cietušajiem un to tuviniekiem.

Budžeta pārpalikums 2017.gadā vien Sociālās apdrošināšanas fondam, deficīts – 131,1 miljons eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts par 2017.gadu ir 131,1 miljons eiro jeb 0,5% no iekšzemes kopprodukta, bet konsolidētais bruto parāds – 10,8 miljardi eiro jeb 40,1% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie rezultāti.

Jēkabpils domē tiek dalīts pīrāgs, nevis pienākumi; vai tiks mainīta vadība?

Jēkabpils domē norit nesaskaņas deputātu vidū – koalīcijas deputāte Kristīne Ozola skaidro, ka mainīt savu nostāju attiecībā uz koalīcijas atbalstu viņai likusi Jēkabpils domes vadības līdzšinējā rīcība: «Ir bijuši jautājumi, kas pieņemti vienprātīgi domes sēdēs, ir bijuši jautājumi, kur mans viedoklis ir atšķīries. Koalīcijas līgumu es nebiju parakstījusi, bet atbalstīju Ragaiņa ievēlēšanu priekšsēža amatā. Šobrīd esmu nedaudz vīlusies viņa vadības stilā, tāpēc nevaru teikt, ka pilnībā viņu atbalstu.»

Balta: Nezaudējiet modrību pavasarī – garnadži nesmādē pat radiatorus

Šī gada pirmajā ceturksnī izmaksātais atlīdzību apjoms par zādzībām nekustamajos īpašumos, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, pieaudzis par 73%.

Lietuvas CVK domā konsultēties ar Latviju par politiskajām reklāmām Facebook

Sakarā ar prezidenta, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanu tuvošanos Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija apsver iespēju konsultēties ar Latviju par politisko reklāmu kontrolēšanu sociālajos tīklos.

Slapjā vasara nākusi par labu Tallinas lidostas rādītājiem

Pasažieru aviopārvadājumu nozarē Igaunijā 2017.gadā novērota izaugsme 19% apmērā, un tās cēloņi esot sliktie laikapstākļi, kas tik ļoti pelti citās nozarēs, kā arī Igaunijas ekonomiskā augšupeja, tā liecina Tallinas lidostas aplēses.

Latvijas Krājbankas administrators martā atguvis 114 800 eiro

Likvidējamās Latvijas Krājbankas administrators šogad martā atguvis 114 823 eiro, kas ir par 16,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Maršruts nedēļas nogalei: laivu brauciens, dzīvā mūzika un labs kino

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šīs nedēļas nogales noskaņojumam.

Autovadītāju ievērībai: Plānojot brīvdienu braucienus jārēķinās ar ceļu būvdarbiem

Valsts autoceļu tīklā ir atsākušies remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, kas ieviesti būvdarbu laikā, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

Ekonomikas ministriju un tās iestādes grib pārcelt uz ēku Elizabetes ielā

Ekonomikas ministriju un tās pakļautībā esošās iestādes varētu pārcelt uz ēku Elizabetes ielā 2, Rīgā, kas pazīstama ar nosaukumu Pasaules tirdzniecības centrs Rīga.

Katram otrajam iedzīvotājam ir kredīts, katrs trešais – kavē kādu maksājumu

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina Kredītinformācijas Birojs datu apmaiņas sistēma.

Valsts sekretārs: Latviju un Ķīnu vieno labas ekonomiskās sadarbības perspektīvas

Lai iepazīstinātu uzņēmējus ar Latvijas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības aktualitātēm, kā arī sekmētu jaunu biznesa kontaktu veidošanos, notiek Latvijas un Ķīnas pilsētas Ninbo ekonomiskās un tirdzniecības sadarbības simpozijs. Tas norisinās Ninbo pašvaldības ģenerālsekretāra Ļangcai Džanga un pavadošās uzņēmēju delegācijas vizītes laikā Latvijā, vēsta Ārlietu ministrija.

ABLV Bank aicina atsaukt FinCEN «pārspīlētās apsūdzības»

Pašlikvidācijas proceša esošās ABLV Bank advokāti aicina ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūciju atsaukt publicēto priekšlikumu, kurā ziņots, ka ABLV Bank vadība ir izmantojusi kukuļošanu, lai ietekmētu Latvijas valsts amatpersonas, un, iespējams, pārkāpusi Ziemeļkorejas sankcijas.

EP deputāti satraukti par vakcinācijas līmeņa krituma ietekmi uz veselību

Rūkošā uzticība vakcinācijai ir izaicinājums, kas jau tagad ietekmē sabiedrības veselību, pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Berlīnē masu evakuācija pēc 500 kg smaga spridzekļa atrašanas

Berlīnē atrasta nesprāgusi Otrā Pasaules kara laika bumba, tādēļ piektdien, 20.aprīlī, tiek evakuēta daļa Vācijas galvaspilsētas, lai sapieri varētu padarīt spridzekli nekaitīgu.