bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.06.2018 | Vārda dienas: Ludmila, Laimdots, Laimiņš
LatviaLatvija

Pilsēta cilvēkiem: Rīgas dome pieņēmusi Binders «brāķi»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Aizvadītajās nedēļās dažādu ziņu slejās par aktualitāti atkal kļuvusi «bēdīgi slavenā» Kr.Barona iela. Šoreiz tas noticis saistībā ar ielas pieņemšanu ekspluatācijā. Rīgas mērs Nils Ušakovs intervijā LTV stāstīja, ka iela tuvākajā laikā tiks nodota ekspluatācijā, bet otrdien, 12.jūnijā, LNT ziņās Rīgas domes Satiksmes departamenta pagaidu vadītājs Emīls Jakrins paziņoja, ka «beidzot ekspluatācijā pieņemta Kr. Barona iela».

Uz žurnālistes jautājumu, kurā dienā tas ir noticis, Jakrins gan nespēja sniegt skaidru atbildi: «Precīzu datumu es jums nepateikšu, ja nemaldos, pagājušajā nedēļā.»

«Tas nozīmē, ka, neraugoties uz tūkstošiem bojātu bruģakmeņu un nelīdzenu vietu uz rekomendējošās velojoslas, Rīgas dome no ceļu būves uzņēmuma Binders pieņēmusi «kvalitatīvi» veikto ielas brauktuves remontu,» savā Facebook lapā komentē apvienība Pilsēta cilvēkiem.

Tātad Rīgas dome pieņemšanas brīdī ir bijusi apmierināta ar darbu kvalitāti un SIA Binders saņems atlikušo naudu par veiktajiem darbiem. Tā ir nauda, ko nodokļos iemaksājis ikkatrs rīdzinieks.

«Ielā pēdējās nedēļās regulāri manāmi arī būvnieki, kuri veic kādus remontdarbus, bet īpaši interesantu stāstu par ielu padara kāds cits stāsts un dažas dienas pirms nodošanas ekspluatācijā uzņemtās fotogrāfijas,» savus novērojumus izsaka Pilsēta cilvēkiem.

Rozā punktiņi

Pagājušās nedēļas trešdienā portālā Delfi parādījās interesanta ziņa, kurā tika stāstīts, ka Kr. Barona ielā bruģis nokrāsots ar rozā krāsas punktiņiem. Interesantākais šajā ziņā bija tas, ka Rīgas domes Satiksmes departamenta preses sekretāre Una Ahuna-Ozola stāstīja, ka bruģi ar rozā punktiņiem iekrāsojuši vandāļi. Ne būvnieki, ne departamenta strādnieki bojāto bruģakmeni nav krāsojuši, bet «bojātās vietas atzīmētas tikai defektācijas aktā».

Ar punktiņiem lielākoties iekrāsots tikai tiešām bojātais bruģakmens – vai nu tas ir salauzts, vai tam ir nošķēlies kāds stūrītis vai sāns:

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Oranžie punktiņi bija atzīmēti tikai vienā ielas pusē uz rekomendējošās velojoslas un kopumā atzīmēti 2 403 defekti. Marķēts gan ir diezgan pavirši un daudzi acīmredzami defekti nemaz nav iekrāsoti. Aplūko, kuros ielu posmos ir lielākais bojāto bruģakmeņu skaits:

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Apveinība Pilsēta cilvēkiem norāda, ka raksta tapšanas brīdī būvnieki jau ir uzsākuši bojāto bruģakmeņu nomaiņu. «Bažas gan rada tas, ka būvnieki nebūt nenomaina visus bojātos bruģakmeņus. Svaigi nomainītos bruģakmeņus viegli iespējams atšķirt – tie ir tumši sarkanīgi. Šādā krāsā būtu jāizskatās visai bruģakmeņu joslai, bet šī «īpašā krāsa» pigmentu notur tikai dažus mēnešus un beigās tāpat paliek pelēka»:

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tāpat tiek pieminēts, ka jau pirms gada būvnieki bruģi laboja un mainīja, bet gada laikā tas jādara atkal. «Tas norāda uz to, ka problēma meklējama nevis pašā bruģī, bet dziļāk zemē – būvnieki acīmredzot nav pareizi sagatavojuši pamatni, tādēļ atsevišķi bruģakmeņi, pār tiem braucot automašīnām, kustas un strīķējas viens gan otru, līdz tiem nodrūp malas un stūri, vai tie saplaisā.»

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Skaidrs ir viens – darbs ir paveikts nekvalitatīvi, un jebkurš normāls uzņēmējs vai saimnieks par šādi paveiktu darbu nemaksātu un lauztu līgumu vai liktu būvfirmai «brāķi» pārtaisīt. Diemžēl izskatās, ka Rīgas domes Satiksmes departamentu ar būvfirmu Binders saista «siltas» attiecības, tādēļ jau tuvākajā laikā iela tiks nodota ekspluatācijā ar bojātu bruģakmeņu tūkstošiem, līmeņa starpībām visas ielas garumā,» secina Pilsēta cilvēkiem.

Viņi turpina: «Jāatceras, ka Kr. Barona ielas remontdarbi līdz šim izmaksājuši jau vairāk nekā 3,5 miljonus eiro, bet Rīgas dome vēl nav izmaksājusi būvniekiem pēdējo naudas daļu, kuru izmaksāt var tikai pēc ielas nodošanas ekspluatācijā. Jāsaprot, ka šī nauda nav ne Satiksmes departamenta vadītāja Emīla Jakrina, ne Rīgas mēra Nila Ušakova personīgā nauda, bet gan mūsu visu – rīdzinieku sūri un grūti pelnītā nauda, ko esam iemaksājuši nodokļos.»


Pievienot komentāru

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

Vai turpmāk nebūs jāgaida garā rindā Vaivaros, lai saņemtu vajadzīgo riteņkrēslu?

«Patlaban tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti sniedz Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari, taču gadiem saņemtās klientu sūdzības un rindas uz pakalpojuma saņemšanu parāda, ka tā nav iespējami efektīvākā sistēma,» saka Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls pieķerts krāpšanā ar dīzeļdegvielu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls, informē VID.

Konceptuāli atbalsta izmaiņas virsstundu apmaksas kārtībā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Darba likumā, kas paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeima atbalsta priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, informē Saeimas Preses dienests.

Vētra appludina Tallinas ielas un pārtrauc futbola pārraidi svarīgā brīdī

Igaunijas ziemeļus skārusi vētra un lietusgāze, kas galvaspilsētā Tallinā appludinājusi ielas, nodarījusi bojājumus ēkām un pat svarīgā brīdī pārtraukusi aizraujošu Pasaules Kausa futbola spēles pārraidi.

Saeima 2.lasījumā atbalsta fondēto pensiju kapitāla mantošanu

Iedzīvotājiem būs iespēja mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kaimiņš: Manuprāt, KNAB izpilda politisko pasūtījumu; deputāts izstāsta aizturēšanas gaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ceturtdienas, 21.jūnija, vakarā atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētās personas – Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, viņa partijas biedru Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

ASV bankas iztur finanšu satricinājumu pārbaudes

Amerikas Savienotajās Valstīs 35 lielāko banku rīcībā ir pietiekami daudz naudas, lai tās izturētu iespējamu smagu ārēju finanšu satricinājumu apstākļos, liecina banku ilgtspējas pārbaužu rezultāti.

Konceptuāli atbalsta VDK dokumentu publisku pieejamību pētniecībai

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Par atrašanos darbā reibumā Saeima no amata atcēlusi Rēzeknes tiesas tiesnesi Arvi Garo

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījusi Rēzeknes tiesas tiesneša Arvja Garā atcelšanu no amata. Par tiesneša atcelšanu nobalsojis 71 deputāts, neviens neatturējās un nebija pret.

Lai paliktu Lielbritānijā, ES pilsoņiem prasīs atbilstību trim prasībām

Tiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēsies turpināt dzīvot Lielbritānijā pēc valsts izstāšanās no ES, būs jāaizpilda obligāti elektroniskie iesniegumi, sniedzot atbildes uz trim būtiskiem jautājumiem, pavēstījis britu iekšlietu ministrs.

Līgo svētkos gaidāms lietains un vēss, bet jaunnedēļ atkal sauss un karsts laiks

Piektdien un svētku brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, tādēļ Līgo dienā vietām īslaicīgi līs, savukārt Jāņu dienā sagaidāms pat ilgstošs lietus. Laika apstākļi uzlabosies nākamajā nedēļā, kad atgriezīsies vasarīgs karstums.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Jaunākie komentāri