bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 18.06.2018 | Vārda dienas: Madis, Alberts
LatviaLatvija

Vaidere: Krievija neciena vājos, kas stāv malā un noskatās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere

«Latvijas vienīgais spēks ir Eiropas Savienība (ES) un NATO, nevis atsevišķa labvēlības politika pret agresoru. Baidoties pazaudēt kaut vienu eiro, paužot nosodījumu Krievijai vai ieviešot ekonomiskas sankcijas pret to, nedrīkstam aizmirst, ka cilvēku dzīvībai un valsts neatkarībai ir daudz lielāka cena,» intervijā portālam BNN norāda Eiropas Parlamenta (EP) Ārlietu komitejas deputāte Inese Vaidere.

«Krievija ciena spēcīgos, bet neciena vājos,» atbild EP deputāte, lūgta komentēt smagos noziegumos apsūdzētā politiķa Aivara Lemberga Ventas Balstij paustos uzskatus, ka Latvijai vajadzētu stāvēt malā, neiejaucoties un paklusējot, kamēr lielie karo.

Kā ziņots, atšķirībā, piemēram, no eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, kas veltījusi skarbus vārdus Rietumiem par gļēvo noskatīšanos un neiejaukšanos Ukrainas konfliktā, Lembergs uzskata, ka Latvija pārāk daudz jaucas iekšā šajā jautājumā. «Lielie tagad karo – jo tālāk mēs no viņu kājām esam, jo mazāka iespēja, ka mūs samīs,» viņš izteicies.

Tāpat Vaideri ļoti pārsteigusi un raisījusi neizpratni Latvijas prezidenta Andra Bērziņa izteikumi, ka ielūgums Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam apmeklēt Latviju joprojām ir spēkā. «Manuprāt, Latvija šobrīd nedrīkst atļauties ievērot šādu nostāju. Man tuvāks ir Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa publiski paustais, ka ir jāpārskata valsts politika attiecībā pret Krieviju. Krievija ciena tos, kas paši sevi ciena, un ja Latvija nevar skaļi atzīt, ka Krievijas rīcība attiecībā pret Ukrainu ir rupjš pārkāpums, par kādu pašcieņu vispār var runāt,» teic politiķe.

Viņasprāt, sankcijām pret Krieviju ir jābūt kolektīvām un ES ir jārīkojas, iesaldējot banku kontus un ieviešot iebraukšanas aizliegumus tām amatpersonām, kas atbalstījušas agresiju Krimā. «Uzturēšanās atļauju tirgošanu šajā brīdī vajadzētu pārtraukt, kā arī pārskatīt to cilvēku loku, kam tās ir izsniegtas. Turpinot tirgot uzturēšanās atļaujas, ir risks papildināt iedzīvotāju klāstu ar Latvijai naidīgām personām,» uzsver Vaidere.

Vienlaikus viņa ir pārliecināta, ka Latvijas iedzīvotāji var justies droši, jo mūs sargā NATO, kas noteikti atbildēs pret tai vērstu militāru uzbrukumu. Lai gan EP deputāte piekrīt, ka Rietumi pārāk vēlu un maigi noreaģēja uz Krievijas agresiju Ukrainā, un ātrākas reakcijas gadījumā aneksija Krimā, iespējams, nenotiktu, pēc viņas sacītā, Rietumvalstis par šo kļūdu šobrīd runā arvien vairāk.

«Putins vairākkārt ir izteicies, ka PSRS sabrukums bija lielākā pagājušā gadsimta ģeopolitiskā katastofa, un, iespējams, grib to labot ar Eirāzijas savienības atjaunošanu. Taču esmu pārliecināta, ka Latvijas krievi grib dzīvot Latvijā un ES, tāpēc nav ieinteresēti, lai Putins iebrūk Latvijā un pievieno to Krievijai,» tā Vaidere.

Politiķe jau iepriekš paudusi uzskatu, ka ES reakcija uz nelikumīgo referendumu Krimā 16.martā un tās iekļaušanu Krievijas Federācijas sastāvā līdz šim ir bijusi neizlēmīga, nepietiekama un neefektīva. Tādēļ Vaidere Eiropadomes prezidentam Hermanam van Rompejam un ES augstajai pārstāvei ārlietās un drošības politikas jautājamos Ketrīnai Eštonei nosūtījusi vēstuli, kurā aicinājusi paplašināt to personu loku, pret kurām saskaņā ar ES Ārlietu Padomes 17. marta lēmumu piemērotas sankcijas, kā arī noteikt ieroču embargo pret Krieviju. Vēstuli parakstījuši arī EP Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komiteju ETP grupas deputāti no Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Rumānijas.

«Mēs ar kolēģiem esam vienisprātis, ka ES rīcībai šajā ārkārtas situācijā ir jābūt daudz stingrākai. Sankcijas jāattiecina ne tikai uz nedaudzām amatpersonām, bet arī uz Krievijas prezidenta administrāciju un Krievijas Domes deputātiem, kā arī viņu ģimenēm,» iepriekš uzsvērusi Vaidere. «Sankcijas nav pašmērķis, jo no tām neiegūst neviena puse. Taču, ieviešot stingras politiskās un diplomātiskās sankcijas, ko sajustu ne tikai Krievijas amatpersonas, bet arī viņu ģimenes, iespējams, varētu izvairīties no ekonomiskajām sankcijām, ja Krievija mainītu savu politiku.»

«Krievija nebaidās klaji pārkāpt starptautiskās normas, jo tā netic, ka tās rīcībai būs tūlītējas, jūtamas sekas. Ja ES nereaģēs pietiekami izlēmīgi, apdraudēts būs ne tikai Krimas, bet arī visas Ukrainas tālākais liktenis,» uzsvērusi Vaidere.

BNN jau vēstīja, ka ASV izlūkdienestu pārstāvji neoficiāli informējuši, ka tuvākajā laikā Krievijas spēki var iebrukt Ukrainā. Krievijas agresija tālāk var izplesties arī Moldovā un skart arī teritorijas Baltijā.

Lielbritānija, sākot ar šī gada aprīli, nosūtīs vienu iznīcinātāju Typhoon uz Lietuvu, lai atbalstītu gaisa telpas patrulēšanas operāciju Baltijas valstīs. Lietuvas Gaisa spēku bāzē Šauļos 6.marta pēcpusdienā no Lielbritānijas jau ieradās seši ASV Gaisa spēku iznīcinātāji F-15C Eagle, kas pastiprināja NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas operāciju. Tie pievienojās četriem tā paša tipa iznīcinātājiem, kas nodrošina gaisa telpas patrulēšanu kopš gada sākuma, kad šo uzdevumu uz četriem mēnešiem pārņēma ASV Gaisa spēki.

Arī Dānija patrulēšanai Baltijas valstu gaisa telpā nosūtīs sešus iznīcinātājus F-16s.

102.000.102.7041


Pievienot komentāru

 1. kloo teica:

  arī man daudzi pazīstami krievi atzinuši, ka negribētu būt Krievijas sastāvā, taču , manuprāt, viņiem par to jārunā vairāk publiski, tā lai Putins saprot, ka neviens viņu te negaida.

 2. amba teica:

  man si airopas politika atgadina laiku pirms 2 pasaules kara..ari tad leni un inerti kustejas–tiesa vini gribeja iznicinat komunismu ar Hitlera palidzibu–bet kas sanaca..eiropas politikiem vajadzetu par to rupigak padomat,,,medz sacit –vesture atkartojas,tik cita vijumaa,,,
  jau koreja apmainas ar bridinajuma savieniem..
  pasaulite ir maza un planeta zeme ir viena..loti gribas dzivot miera un saticibaa…
  es nevelos TRESO pasaules karu…
  un mans uzskats ..jebkurs AGRESORS ir morali jaietekme…taa lai nebutu velesanas pielietot ierocus…seviski kodol–jau taa vinu ir pa daudz…
  P.S. kura valsts vai cilveks ciena vajos,stukacus vai pielidejus..vinus izmanto ,saka smukus vardus,bet nicina no visas sirds…

 3. riebjas teica:

  Bērziņa izteikumi patiešām šokē – vai tiešām viņš savā naivajā muļķībā domā, ka, bučojot Putinam pakaļu, viņš mūs neaiztiks? Drīzāk jau otrādi, pieņems to Bērziņa ielūgumu, izsviedīs viņu no krēsla Melngalvju namā un iesēdinās tur kādu savējo krievu. Bet kas ta Bērziņam no tā – beidzot piepildīsies viņa mūžsenais sapnis vai, ja kaut kas nepatiks, pa saviem miljoniem varēs aizlaist uz Kanāriju salām un atlikušo mūžu dzīvot tur vesā mierā

 4. asta teica:

  Piekrītu, bet ne vienmēr tas tā arī izdodas pašiem mudinātājiem.

 5. Valdemārs teica:

  Krievija vēsturiski ir piedēvējusi sev visvarenības titulu un tāda rakstura persona nekad nerēķināsies ar citu. Putinam ļoti patīk tēlot Krievijas caru, vismaz Pēteri 1. Un tā jau ir arī Krievijas tautas vēsturiskā nepieciešamība dzīvot cara tētiņa virsvadībā, drīzumā Putinam tiks uzšūta mantija un izkalts jauns zelta kronis.

 6. xyz teica:

  Manupraat, Krievija neciena ne vaajos ne stipros, vienkaarsi vaajajiem uzspljauj, bet no stiprajiem baidaas un savas bailes censhas sleept aiz aareejas bravuuras. Krievi ir psihiski neveseli ljaudis, kas ciesh no vajaashanas manijas, tiem skjiet, ka pastaaviigi kaads grib uzbrukt, taapeec arii shii paarmeeriigaa brunjoshanaas un centieni izvietot ierochus, kur vien iespeejams. Visa pamataa ir vinju jeera dveesele un zakja duusha.

Nedēļa Lietuvā. Dzelzceļa pārvadātājs pievienojas Eiropas dzelzceļa sistēmai Interrail

Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums Lietuvos Geležinkeliai ir pirmais no līdzīgiem uzņēmumiem Baltijā, kas pievienojies Eiropas dzelzceļa sistēmai Interrail, kas pasažieriem ļauj iegādāties lētākas biļetes braucieniem ar vilcienu lielākajā daļā Eiropas valstu.

BNN nedēļas apkopojums: Cīņa par Rasnača atlaišanu. ABLV Bank pašlikvidācija. Reputācija «lembergos»?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Virzība ; Darījums; Jautājums; Dīvainība.

Maršruts nedēļas nogalei: Jēkabpils pilsētas svētki un futbols

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo garo brīvdienu pavadīšanai.

Kuldīgas novadā ilgstošā sausuma dēļ jau likvidē mājlopus

Kuldīgas novada pašvaldība rosina Ministru kabinetam izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā, jo ilgstošā sausuma dēļ, trūkstot lopbarībai, jau tiek likvidēti mājlopi, informē Kuldīgas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa un Kuldīgas novada lauksaimnieki.

VID vadītāju sāks meklēt jūlija sākumā ar citu personāla atlases kompāniju

Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amata konkursu plānots izsludināt jūlija sākumā ar nelielām izmaiņām konkursa vērtēšanas komisijas sastāvā un ar citu personāla atlases kompāniju, vienojušies finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Par viltotu dokumentu izmantošanu Kazahstānas pilsonis sodīts ar 2'000 eiro

Pasienes pagastā  ceturtdien, 14.jūnijā, aizturēts viens Kazahstānas pilsonis ar viltotu Rumānijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, informē Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Likvidēts ugunsgrēks Ādažu poligonā

Ceturtdienas, 14.jūnija, vakarā izdevies likvidēt ugunsgrēku Ādažu poligonā, apstiprināja Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Restorānu tīkls Vairāk saules darbību plāno atsākt sestdien

Restorānu tīkls Vairāk saules darbību plāno atsākt sestdien, informē uzņēmuma pārstāvji.

Eurostat: Latvijā pirmajā ceturksnī bijis straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Vidējās stundas darbaspēka izmaksas Latvijā šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar janvāri–martu pirms gada, pieauga par 11,2%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Pāvilostas «māja-kuģis»: būvi pārvietos ārpus aizsargjoslas; pa ūdeni gan nevedīs

Pāvilostas novada Ulmales stāvkrastā esošo «māju-kuģi» tās īpašnieks Argods Lūsiņš pa jūru prom tomēr nevedīšot, bet esot pašvaldībai solījis to līdz 1.jūlijam pārvietot ārpus krasta kāpu aizsargjoslas, informēja Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Bankā: Pieaug automašīnu salonu logu bojājumu skaits, zaudējumi līdz 1 300 eiro

Līdz ar siltā laika iestāšanos palielinās automašīnu salona logu bojājumu skaits, liecina Swedbank apdrošināšanas dati.

Nosoda Sīrijas lēmumu atzīt Gruzijas separātisko reģionu neatkarību

Baltijas Asambleja stingri nosoda Sīrijas lēmumu atzīt Gruzijas separātisko reģionu Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarību, piektdien, 15.jūnijā, uzsvēra BA Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns.

Centrālo banku darba stils mainījies. Latvijas Bankas ekonomista secinājumi pēc ECB Padomes sēdes

Aizvadītā Eiropas Centrālās bankas Padomes sanāksme Rīgā bija tas gadījums, kad tika veidotas nākotnes gaidas. Monetārās politikas likmes šajā sanāksmē netika mainītas, ko neviens arī negaidīja, tajā pašā laikā publiskotā informācija ļauj izdarīt dažus secinājumus par ECB Padomes nākotnes izaicinājumiem.

Opozīcijas politiķi aicina SAB pārbaudīt Dūklava tiesības strādāt ar valsts noslēpumu

Opozīcijas politiskais spēks – Latvijas reģionu apvienība –  iesniegusi Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizītim pieprasījumu izvērtēt zemkopības ministra Jāņa Dūklava tiesības strādāt ar valsts noslēpumu.

Ilgstošā sausuma dēļ Ventspils novadā lūdz izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā

Ilgstošā sausuma dēļ Ventspils novada dome lūgusi Ministru kabinetu Ventspils novada administratīvajā teritorijā izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā.

Rinkēvičs: Gērnsijā dzīvojošie latvieši nedrīkst kļūt par Brexit «ķīlniekiem»

«Gērnsijā dzīvojošie un strādājošie Latvijas valstspiederīgie nedrīkst kļūt par Brexit «ķīlniekiem»,  uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Izsludināta pieteikšanās nogalinātā Bunkus mantojumam

Zvērināta notāre Ingūna Bobrovska ir izsludinājusi mantojuma atklāšanos un uzaicinājusi pieteikties visus mantiniekus, kreditoros, kā arī citas personas, kurām ir tiesības uz noslepkavotā maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus mantojumu.

Vispirms jāsaprot, cik izmaksā valstij nepieciešamais pakalpojums, un tad jāpiešķir nauda, tā Valsts kontrolē

Finansējums laboratoriskajiem izmeklējumiem pārtikas un veterinārās uzraudzības, kā arī zivju resursu saglabāšanas jomā joprojām tiek piešķirts, pamatojoties uz vēsturiskiem datiem. Zemkopības ministrijas īstenotajā finanšu vadībā ir trūkumi, kas ļauj  tās padotībā esošajam zinātniskajam institūtam BIOR budžeta līdzekļus tērēt pēc inerces, daļu izlietojot iepriekš neplānotiem mērķiem. To revīzijā secina Valsts kontrole.

ECB pārstās miljardu iepludināšanu eirozonā ekonomikas «stutēšanai»

Eiropas Centrālā banka paziņojusi, ka 2018.gada decembrī noslēgs tās kvantitatīvās stimulēšanas programmu, kuras ietvaros eirozonas tautsaimniecībā, iepērkot obligācijas, ik mēnesi tiek iepludināti 30 miljardi eiro.

Ceļu remontdarbi turpinās – atsevišķos posmos jārēķinās ar ilgāku braukšanas laiku

Plānojot nedēļas nogales braucienus, autovadītājiem jārēķinās, ka visā valsts autoceļu tīklā rit aktīva būvdarbu sezona un ir ieviesti satiksmes ierobežojumi. Piektdienas, 15.jūnija, pēcpusdienā autobraucējiem jārēķinās ar to, ka Pierīgā, kā arī Jūrmalas un Saulkrastu virzienā satiksme var būt palēnināta.

Pierīgā: Katra otrā vidusskola nespēs izpildīt kritēriju par 22 bērniem klasē

Katra otrā Pierīgas pašvaldības vidusskola nespēs sasniegt 22 bērnu skaitu klasē, šādu viedokli pauž Pierīgas pašvaldību apvienības valdes priekšsēdētājs un Ādažu novada mērs Māris Sprindžuks.

Ungārijā notiesā cilvēkkontrabandistus par 71 cilvēka bojāeju gaļas furgonā

Tiesa Ungārijā saistībā ar 71 migranta nosmakšanu slēgtā kravas furgona kravas kastē 2015.gadā atzinusi četrus vīriešus par vainīgiem cilvēkkontrabandā un piespriedusi tiem 25 gadus cietumā.

Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu paredz uzlikt naudas sodu līdz 70 eiro

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam parlamentā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz palielināt administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Konceptuāli atbalsta jauna Dzīvojamo telpu īres likuma projektu

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija konceptuāli atbalstījusi jauna Dzīvojamo telpu īres likuma projektu, kas izstrādāts, lai precizētu un pilnveidotu līdzšinējo regulējumu, nodrošinātu līdzvērtīgu īrnieku un izīrētāju pienākumu un tiesību apjomu, kā arī risinātu citus jautājumus īres tiesību jomā.

Biržu indeksi lielākoties pieaug, naftas cenas kāpj Ņujorkā un krītas Londonā

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien, 14.jūnijā, krasi kritās pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka nolēma nemainīt bāzes procentlikmi un paredzēja, ka galvenās ECB procentu likmes saglabāsies tagadējā līmenī negaidīti ilgi – vismaz līdz 2019.gada rudenim.