bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.04.2018 | Vārda dienas: Mirta, Ziedīte
LatviaLatvija

Vairāk nekā puse iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanām atvēlējuši vairāk nekā 60 eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tā kā Ziemassvētki ir jau šajā nedēļas nogalē, liela daļa dāvanu jau sarūpētas, taču daļa iedzīvotāju vēl steidz tās gādāt. Vairāk nekā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanām kopumā iztērējuši jau vairāk nekā 60 eiro, liecina Maxima Latvija veiktā aptauja.

Savukārt 19% respondentu svētku dāvanām atvēlējuši 41-60 eiro, 18% respondentu dāvanām iztērējuši 21-40 eiro, bet 11% savu radinieku un draugu iepriecināšanai svētkos iztērējuši līdz 20 eiro.

Vairāk nekā trešā daļa jeb 34% iedzīvotāju svētkiem sagādājuši 4-6 dāvanas, 31% respondentu plāno dāvināt 7-10 dāvanas, vēl 15% iedzīvotāji sarūpējuši līdz 3 dāvanām, bet vēl 19% respondentu minēja, ka viņiem svētkos nepieciešams sagādāt vairāk par 11 dāvanām. Tikai 1% aptaujāto neplāno gādāt dāvanas svētkiem.

Lielākā daļa jeb 45% iedzīvotāju dāvanas pamazām sāk gādāt kopš decembra sākuma, 22% šo darbiņu atstāj uz pēdējo nedēļu, bet 4% respondentu to plāno izdarīt pēdējā brīdī. Tomēr daļa iedzīvotāju jeb 17% svētku dāvanas sāk gādāt jau novembrī 4% – jau oktobrī, bet vēl 8% minēja, ka šo pienākumu sākuši pildīt jau daudz ātrāk.

«Tūlīt pēc valsts svētkiem novembrī iedzīvotāji arvien aktīvāk sāka iegādāties dažādas preces, kā rotaļlietas un dāvanu komplektus, kas, visticamāk, tiks likti zem eglītes svētkos. Savukārt, iesākoties adventes laikam, biežāk iepirkumu groziņos tiek likti dažādi svētku rotājumi, sveces, arī izvēlētas eglītes, kā arī dažādi dāvanu saiņošanas materiāli, kā dāvanu papīri, maisiņi lentas. Savu uzvaras gājienu decembrī svin arī dažādi saldumi, jo iedzīvotāji gatavo dažādas svētku paciņas gan mazajiem svinētajiem, gan kolēģiem un draugiem,» novērojumos dalās Maxima Latvija Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Šogad decembrī, salīdzinot ar pērnā gada decembri, Maxima Latvija veikalos vairāk nekā par 16% pieauguši dažādu saldumu pārdošanas apjomi.

«Konfektes svētku iesaiņojumā, ar īpašām svētku kartītēm, Ziemassvētku vecīšu šokolādes figūriņas ir vispopulārākie svētku saldumi. Tāpat dažādas konfekšu kastītes, tuvojoties svētkiem, arvien biežāk tiek liktas iepirkumu groziņos, bet vispopulārākās ir dažādas sveramās šokolādes konfektes,» turpina Kaktiņa.

Šogad kopš decembra sākuma salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri, par 23% pieauguši dažādu svētku kosmētikas komplektu pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos.

Rotaļlietu pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos strauji sāka pieaugt pēc valsts svētkiem novembrī. Kopš decembra sākuma, salīdzinājumā ar tādu pašu laika periodu pērn, rotaļlietu pārdošanas apjomi pieauguši par 38%.

«Joprojām veikalos var manīt satrauktus vecākus, kas meklē dažādas rotaļlietas saviem bērniem, kā arī citas dāvanas saviem mīļajiem. Toties lielāko iedzīvotāju iepirkšanās drudzi varēs manīt, sākot no piektdienas, kad beigsies aktīvā darba nedēļa un iedzīvotāji steigs pirkt visu nepieciešamo svētku galdam, kā arī pēdējās svētku dāvanas,» prognozē Kaktiņa.

Eglītes, kā galvenās svētkus rotas, visvairāk tiek gādātas no decembra otrās nedēļas. Arī šis gads nav izņēmums un Maxima Latvija veikalos decembrī, salīdzinājumā ar pagājušā gada tādu pašu laika periodu, kopējie eglīšu pārdošanas apjomi pieauguši par aptuveni 7%. Taču šogad iedzīvotāji vairāk dod priekšroku dzīvajām eglītēm, to pārdošanas apjomi pieauguši par 17%, savukārt mākslīgo eglīšu pārdošanas apjomi nedaudz samazinājušies, salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Jāatzīmē, ka tie iedzīvotāji, kas iepriekšējos gados iegādājās mākslīgās eglītes, visticamāk, arī šajā gada izmanto iepriekš jau iegādāto eglīti.

«No vairākiem internetveikala e-maxima.lv klientiem esam saņēmuši pateicības vārdus par to, ka viņu izvēlētā svētku rota tiek nogādāta līdz pat mājokļa durvīm. Šogad cirsto eglīšu pārdošanas apjomi līdz šim jau ir pieauguši par vairāk nekā 30%, taču prognozēju, ka vēl līdz gada beigām tie varētu pieaugt,» stāsta internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

Toties, lai gaisā virmotu Ziemassvētku smarža, iedzīvotāji iegādājas arvien vairāk piparkūku, piparkūku mīklu, mandarīnus, kā arī karstos dzērienus, kanēļa standziņas un karstvīnu. Arī aptaujas dalībnieki par TOP3 produktiem, kam noteikti jābūt uz katra svētku galda, izvēlējās piparkūkas, mandarīnus un speķa pīrādziņus.

Šogad decembrī, salīdzinājumā ar pērnā gada decembri, piparkūku pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos pieauguši par 32%, bet piparkūku mīklu iedzīvotāji šogad decembrī iegādājušies par 24% vairāk nekā pērn. Savukārt internetveikalā e-maxima.lv piparkūku pārdošanas apjomi šogad decembrī pieauguši par vairāk nekā 214%, bet piparkūku mīklai – par 317%, salīdzinājuma ar pagājušā gada tādu pašu periodu.

Toties mandarīnu pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos pieauguši par 32%, bet internetveikalā e-maxima.lv šogad decembrī, salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri – par 18%.

Aptauja par svētku svinēšanas paradumiem bija izvietota Maxima Latvija mājas lapā laika posmā no 8.decembra līdz 18.decembrim, un tajā kopumā piedalījās 1 376 respondenti.

Ref: 225.000.103.1368


Pievienot komentāru

  1. Ināra teica:

    Man pat 6.- eiro nebūs ne Jaungadam, ne Ziemssvētkiem. Un neticu šīm aptaujām. Ja par tām vēl tiek maksāta alga, tad tā ir velta NAUDAS IZŠĶIEŠANA.

    +1 0 -1 0

Basku sepatātisti ETA, gatavojoties pašlikvidācijai, atvainojas upuriem

Basku kaujinieku grupējums ETA, kas 50 gadus vardarbīgiem līdzekļiem cīnījies par neatkarīgas basku valsts izveidi Spānijas ziemeļos un Francijas dienvidrietumos, gatavojoties pašlikvidācijai, publiski atvainojies uzbrukumos cietušajiem un to tuviniekiem.

Budžeta pārpalikums 2017.gadā vien Sociālās apdrošināšanas fondam, deficīts – 131,1 miljons eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts par 2017.gadu ir 131,1 miljons eiro jeb 0,5% no iekšzemes kopprodukta, bet konsolidētais bruto parāds – 10,8 miljardi eiro jeb 40,1% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie rezultāti.

Jēkabpils domē tiek dalīts pīrāgs, nevis pienākumi; vai tiks mainīta vadība?

Jēkabpils domē norit nesaskaņas deputātu vidū – koalīcijas deputāte Kristīne Ozola skaidro, ka mainīt savu nostāju attiecībā uz koalīcijas atbalstu viņai likusi Jēkabpils domes vadības līdzšinējā rīcība: «Ir bijuši jautājumi, kas pieņemti vienprātīgi domes sēdēs, ir bijuši jautājumi, kur mans viedoklis ir atšķīries. Koalīcijas līgumu es nebiju parakstījusi, bet atbalstīju Ragaiņa ievēlēšanu priekšsēža amatā. Šobrīd esmu nedaudz vīlusies viņa vadības stilā, tāpēc nevaru teikt, ka pilnībā viņu atbalstu.»

Balta: Nezaudējiet modrību pavasarī – garnadži nesmādē pat radiatorus

Šī gada pirmajā ceturksnī izmaksātais atlīdzību apjoms par zādzībām nekustamajos īpašumos, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, pieaudzis par 73%.

Lietuvas CVK domā konsultēties ar Latviju par politiskajām reklāmām Facebook

Sakarā ar prezidenta, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanu tuvošanos Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija apsver iespēju konsultēties ar Latviju par politisko reklāmu kontrolēšanu sociālajos tīklos.

Slapjā vasara nākusi par labu Tallinas lidostas rādītājiem

Pasažieru aviopārvadājumu nozarē Igaunijā 2017.gadā novērota izaugsme 19% apmērā, un tās cēloņi esot sliktie laikapstākļi, kas tik ļoti pelti citās nozarēs, kā arī Igaunijas ekonomiskā augšupeja, tā liecina Tallinas lidostas aplēses.

Latvijas Krājbankas administrators martā atguvis 114 800 eiro

Likvidējamās Latvijas Krājbankas administrators šogad martā atguvis 114 823 eiro, kas ir par 16,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Maršruts nedēļas nogalei: laivu brauciens, dzīvā mūzika un labs kino

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šīs nedēļas nogales noskaņojumam.

Autovadītāju ievērībai: Plānojot brīvdienu braucienus jārēķinās ar ceļu būvdarbiem

Valsts autoceļu tīklā ir atsākušies remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, kas ieviesti būvdarbu laikā, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

Ekonomikas ministriju un tās iestādes grib pārcelt uz ēku Elizabetes ielā

Ekonomikas ministriju un tās pakļautībā esošās iestādes varētu pārcelt uz ēku Elizabetes ielā 2, Rīgā, kas pazīstama ar nosaukumu Pasaules tirdzniecības centrs Rīga.

Katram otrajam iedzīvotājam ir kredīts, katrs trešais – kavē kādu maksājumu

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina Kredītinformācijas Birojs datu apmaiņas sistēma.

Valsts sekretārs: Latviju un Ķīnu vieno labas ekonomiskās sadarbības perspektīvas

Lai iepazīstinātu uzņēmējus ar Latvijas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības aktualitātēm, kā arī sekmētu jaunu biznesa kontaktu veidošanos, notiek Latvijas un Ķīnas pilsētas Ninbo ekonomiskās un tirdzniecības sadarbības simpozijs. Tas norisinās Ninbo pašvaldības ģenerālsekretāra Ļangcai Džanga un pavadošās uzņēmēju delegācijas vizītes laikā Latvijā, vēsta Ārlietu ministrija.

ABLV Bank aicina atsaukt FinCEN «pārspīlētās apsūdzības»

Pašlikvidācijas proceša esošās ABLV Bank advokāti aicina ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūciju atsaukt publicēto priekšlikumu, kurā ziņots, ka ABLV Bank vadība ir izmantojusi kukuļošanu, lai ietekmētu Latvijas valsts amatpersonas, un, iespējams, pārkāpusi Ziemeļkorejas sankcijas.

EP deputāti satraukti par vakcinācijas līmeņa krituma ietekmi uz veselību

Rūkošā uzticība vakcinācijai ir izaicinājums, kas jau tagad ietekmē sabiedrības veselību, pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Berlīnē masu evakuācija pēc 500 kg smaga spridzekļa atrašanas

Berlīnē atrasta nesprāgusi Otrā Pasaules kara laika bumba, tādēļ piektdien, 20.aprīlī, tiek evakuēta daļa Vācijas galvaspilsētas, lai sapieri varētu padarīt spridzekli nekaitīgu.

Stoltenbergs: NATO neplāno palielināt militāro klātbūtni Baltijas valstīs

NATO neplāno pastiprināt savu militāro klātbūtni Baltijas valstīs, kas pieprasījušās papildus aizsardzību pret Krievijas iespējamo agresiju, paziņo alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Kubas jaunais prezidents nepieļauj kapitālisma atgriešanos

Kubā, noslēdzot ilgos Kastro ģimenes valdīšanas gadus, prezidenta amatā stājies šīs komunistiskās Karību jūras salu valsts pirmais viceprezidents Migels Diazs-Kanels.

Piektdiena vēl būs silta un saulaina, turpmāk – vēsāk un lietaināks laiks

Darba nedēļas pēdējā diena būs silta, tomēr brīvdienās laiks kļūs vēsāks un vējaināks. Savukārt nākamajā nedēļā laika apstākļus noteiks plašs zema spiediena apgabals virs Ziemeļeiropas un tā ietekmē bieži līs.

Lietuvas politiskās kukuļošanas lieta atklāj «korupcijas sistēmu»

Tiesā Lietuvā šonedēļ nonākusi liela politiskās korupcijas lieta, kurā ierauti divi politiskie spēki, Darba partija un Liberālā kustība, kā arī viena lielākajām uzņēmumu grupām valstī MG Baltic.

Pieņemts lēmums par «Rīgas slavenākā grausta» piespiedu sakārtošanu

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 16.aprīlī, atbalstījusi lēmumprojektu par grausta Marijas ielā 6 piespiedu sakārtošanu, dodot ēkas īpašniekiem četrus mēnešus laika izstrādāt ēkas sakārtošanas būvprojektu.

Maksātnespējas procesam beidzoties bez saistību dzēšanas, jaunam varēs pieteikties tikai pēc gada

Saeima atbalstīja grozījumus Maksātnespējas likumā, kas paredz noteikt, ka maksātnespējas procesam beidzoties bez saistību dzēšanas, jaunam varēs pietiekties tikai gadu pēc iepriekšējā procesa pasludināšanas.

Mediķi: apdraudēta neatliekamās palīdzības nepārtrauktība

Valdības un Saeimas bezdarbība jau drīzumā var novest pie neatliekamās medicīniskās palīdzības nepārtrauktības pārrāvumiem, šādas bažas pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība.

AHK brīdina: investoru skatījumā Latvijas novērtējums pasliktinājies; vājie punkti ir korupcija un nodokļi

Izvērtējot uzņēmējdarbības vidi, 21 valsts konkurencē augstāku vērtējumu par vidējo Latvija ieguvusi 14 punktos. Īpaši labu novērtējumu Latvija saņēmusi par vietējo ražotāju piegāžu kvalitāti, darba izmaksām, maksājumu disciplīnu un augstskolu izglītības sistēmu. Latvijas vājie punkti, salīdzinot ar citām valstīm, ir korupcijas apkarošana un nodokļu sistēma, vēsta Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) konjunktūras aptaujas rezultāti.

EP veicina naudas atmazgāšanas ierobežojumus ar jaunu direktīvu

Eiropas Parlaments plenārsesijā Strasbūrā ir atbalstījusi jauno Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas direktīvu. Direktīva ir daļa no plašākiem centieniem veicināt pārredzamību, lai novērstu nodokļu nemaksāšanu. Tiek lēsts, ka naudas atmazgāšanas apjomi veido līdz pat 5% no pasaules kopējā kopprodukta.

Rīgas satiksme šovasar cer saņemt visus 20 jaunos zemās grīdas tramvajus; Kad tie būs pieejami pasažieriem?

SIA Rīgas satiksme šovasar cer saņemt visus 20 jaunos Škoda zemās grīdas tramvajus, taču vēl nemin precīzu laiku, kad ar tiem sāks pārvadāt pasažierus.