bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 19.01.2018 | Vārda dienas: Alnis, Andulis
LatviaLatvija

Vairāk nekā puse iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanām atvēlējuši vairāk nekā 60 eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tā kā Ziemassvētki ir jau šajā nedēļas nogalē, liela daļa dāvanu jau sarūpētas, taču daļa iedzīvotāju vēl steidz tās gādāt. Vairāk nekā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanām kopumā iztērējuši jau vairāk nekā 60 eiro, liecina Maxima Latvija veiktā aptauja.

Savukārt 19% respondentu svētku dāvanām atvēlējuši 41-60 eiro, 18% respondentu dāvanām iztērējuši 21-40 eiro, bet 11% savu radinieku un draugu iepriecināšanai svētkos iztērējuši līdz 20 eiro.

Vairāk nekā trešā daļa jeb 34% iedzīvotāju svētkiem sagādājuši 4-6 dāvanas, 31% respondentu plāno dāvināt 7-10 dāvanas, vēl 15% iedzīvotāji sarūpējuši līdz 3 dāvanām, bet vēl 19% respondentu minēja, ka viņiem svētkos nepieciešams sagādāt vairāk par 11 dāvanām. Tikai 1% aptaujāto neplāno gādāt dāvanas svētkiem.

Lielākā daļa jeb 45% iedzīvotāju dāvanas pamazām sāk gādāt kopš decembra sākuma, 22% šo darbiņu atstāj uz pēdējo nedēļu, bet 4% respondentu to plāno izdarīt pēdējā brīdī. Tomēr daļa iedzīvotāju jeb 17% svētku dāvanas sāk gādāt jau novembrī 4% – jau oktobrī, bet vēl 8% minēja, ka šo pienākumu sākuši pildīt jau daudz ātrāk.

«Tūlīt pēc valsts svētkiem novembrī iedzīvotāji arvien aktīvāk sāka iegādāties dažādas preces, kā rotaļlietas un dāvanu komplektus, kas, visticamāk, tiks likti zem eglītes svētkos. Savukārt, iesākoties adventes laikam, biežāk iepirkumu groziņos tiek likti dažādi svētku rotājumi, sveces, arī izvēlētas eglītes, kā arī dažādi dāvanu saiņošanas materiāli, kā dāvanu papīri, maisiņi lentas. Savu uzvaras gājienu decembrī svin arī dažādi saldumi, jo iedzīvotāji gatavo dažādas svētku paciņas gan mazajiem svinētajiem, gan kolēģiem un draugiem,» novērojumos dalās Maxima Latvija Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Šogad decembrī, salīdzinot ar pērnā gada decembri, Maxima Latvija veikalos vairāk nekā par 16% pieauguši dažādu saldumu pārdošanas apjomi.

«Konfektes svētku iesaiņojumā, ar īpašām svētku kartītēm, Ziemassvētku vecīšu šokolādes figūriņas ir vispopulārākie svētku saldumi. Tāpat dažādas konfekšu kastītes, tuvojoties svētkiem, arvien biežāk tiek liktas iepirkumu groziņos, bet vispopulārākās ir dažādas sveramās šokolādes konfektes,» turpina Kaktiņa.

Šogad kopš decembra sākuma salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri, par 23% pieauguši dažādu svētku kosmētikas komplektu pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos.

Rotaļlietu pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos strauji sāka pieaugt pēc valsts svētkiem novembrī. Kopš decembra sākuma, salīdzinājumā ar tādu pašu laika periodu pērn, rotaļlietu pārdošanas apjomi pieauguši par 38%.

«Joprojām veikalos var manīt satrauktus vecākus, kas meklē dažādas rotaļlietas saviem bērniem, kā arī citas dāvanas saviem mīļajiem. Toties lielāko iedzīvotāju iepirkšanās drudzi varēs manīt, sākot no piektdienas, kad beigsies aktīvā darba nedēļa un iedzīvotāji steigs pirkt visu nepieciešamo svētku galdam, kā arī pēdējās svētku dāvanas,» prognozē Kaktiņa.

Eglītes, kā galvenās svētkus rotas, visvairāk tiek gādātas no decembra otrās nedēļas. Arī šis gads nav izņēmums un Maxima Latvija veikalos decembrī, salīdzinājumā ar pagājušā gada tādu pašu laika periodu, kopējie eglīšu pārdošanas apjomi pieauguši par aptuveni 7%. Taču šogad iedzīvotāji vairāk dod priekšroku dzīvajām eglītēm, to pārdošanas apjomi pieauguši par 17%, savukārt mākslīgo eglīšu pārdošanas apjomi nedaudz samazinājušies, salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Jāatzīmē, ka tie iedzīvotāji, kas iepriekšējos gados iegādājās mākslīgās eglītes, visticamāk, arī šajā gada izmanto iepriekš jau iegādāto eglīti.

«No vairākiem internetveikala e-maxima.lv klientiem esam saņēmuši pateicības vārdus par to, ka viņu izvēlētā svētku rota tiek nogādāta līdz pat mājokļa durvīm. Šogad cirsto eglīšu pārdošanas apjomi līdz šim jau ir pieauguši par vairāk nekā 30%, taču prognozēju, ka vēl līdz gada beigām tie varētu pieaugt,» stāsta internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

Toties, lai gaisā virmotu Ziemassvētku smarža, iedzīvotāji iegādājas arvien vairāk piparkūku, piparkūku mīklu, mandarīnus, kā arī karstos dzērienus, kanēļa standziņas un karstvīnu. Arī aptaujas dalībnieki par TOP3 produktiem, kam noteikti jābūt uz katra svētku galda, izvēlējās piparkūkas, mandarīnus un speķa pīrādziņus.

Šogad decembrī, salīdzinājumā ar pērnā gada decembri, piparkūku pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos pieauguši par 32%, bet piparkūku mīklu iedzīvotāji šogad decembrī iegādājušies par 24% vairāk nekā pērn. Savukārt internetveikalā e-maxima.lv piparkūku pārdošanas apjomi šogad decembrī pieauguši par vairāk nekā 214%, bet piparkūku mīklai – par 317%, salīdzinājuma ar pagājušā gada tādu pašu periodu.

Toties mandarīnu pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos pieauguši par 32%, bet internetveikalā e-maxima.lv šogad decembrī, salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri – par 18%.

Aptauja par svētku svinēšanas paradumiem bija izvietota Maxima Latvija mājas lapā laika posmā no 8.decembra līdz 18.decembrim, un tajā kopumā piedalījās 1 376 respondenti.

Ref: 225.000.103.1368


Pievienot komentāru

  1. Ināra teica:

    Man pat 6.- eiro nebūs ne Jaungadam, ne Ziemssvētkiem. Un neticu šīm aptaujām. Ja par tām vēl tiek maksāta alga, tad tā ir velta NAUDAS IZŠĶIEŠANA.

    +1 0 -1 0

Simtgadē gaļu drīkstēs – Lietuvas katoļu baznīca atbrīvo no Lielā gavēņa simtgades dienā

16.februārī Lietuvā atzīmēs 100.gadadienu kopš mūsdienu Lietuvas izveides un šī diena iekrīt Lielā gavēņa laikā. Sakritība likusi sapulcēties Lietuvas katoļu baznīcas vadībai, kura pirmoreiz savā vēsturē pieņēmusi lēmumu šajā dienā atbrīvot katoļticīgos no gavēšanas.

Maršruts nedēļas nogalei: Barikāžu atceres pasākumi un Līgatnē dzīvnieku vērošanas pārgājiens

Šajā nedēļas nogalē sestdien, 20.janvārī, visā Latvijā norisināsies 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīti pasākumi. Savukārt svētdien, 21.janvārī, uzsākt jauns projekts un būs iespēja izzināt interesantu ekskursiji Rīgas Ebreju kopienas namā.

Pēc frakcijas izjukšanas no divām Saeimas komisijām atsauc NSL deputātus

Saeima ceturtdien nolēma atsaukt Gunāru Kūtri un Aivaru Meiju no parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas.

Ukraina Latviju un Igauniju iekļāvusi nodokļu patvēruma valstu sarakstā

Ukraina iekļāvusi Latviju un Igauniju savā nodokļu patvēruma valstu sarakstā, šim lēmumam spēkā stājoties 2018.gada sākumā, vēsta laikraksts Eesti Paevaleht.

Latvijas riska kapitāla investoru pērnā gada ieguldījumu vērtība - 26 miljoni eiro

Latvijas riska kapitāla fondi 2017.gadā veikuši investīcijas 26 miljonu eiro vērtībā. Kopumā pērn veiktas 17 jaunas investīcijas, no kurām 14 jeb 82% veiktas jaunuzņēmumos, bet trīs - jau stabilos uzņēmumos, liecina Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas apkopotā informācija.

Kaljulaidu kritizē par atzīta, bet nesavaldīga režisora iesaistīšanu prezidentes simtgades pieņemšanā

Igaunijas simtajos valsts svētkos centrāls notikums būs prezidentes pieņemšana Tartu, saistībā ar kuru sabiedrībā uzvirmojušas viedokļu atšķirības, jo atklātā vēstulē oponēts rīkotāju izvēlei pasākuma māksliniecisko daļu uzticēt teātra «NO99» režisoram, kurš ir savulaik fiziski uzbrucis savai kolēģei.

Par 2 miljoniem pieaudzis finansējums studiju vietām augstskolām un koledžām

Par diviem miljoniem eiro pieaudzis pieejamais finansējums valsts finansētajām studiju vietām Izglītības un zinātnes ministrijas augstskolām un koledžām. Vienas studiju vietas bāzes izmaksas ir palielinājušās no 1393,11 eiro 2017.gadā līdz 1458,51 eiro 2018.gadā.

Kaimiņa sods nebijis precedents Latvijas vēsturē; «Esmu pārliecināts - man liegs dalību «oligarhu lietas» galaziņojuma nolasīšanā»

«Cilvēks var gulēt Saeimā, cilvēks kā Saeimas deputāts var rupjiem vārdiem rakstīt sociālos tīklos un interneta portālos un pazemot jebkuru Latvijas iedzīvotāju, cilvēks var personīgu interešu vadīts lūgt valsts pielaidi, kad tiek izskatīts kāds konkrēts likumprojekts, taču, acīmredzot, cilvēks nevar, izsakot viedokli, apšaubīt dažu labu kolēģu psihi,» tā komentējot Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu sodīt deputātu Artusu Kaimiņu ar liegumu apmeklēt vienu Saeimas plenārsēdi, sacījis pats Kaimiņš.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Eiropas Savienības dalībvalstu vidū Latvijā pērnā gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada mājokļu cenas pieaugušas par 9,5%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat ceturtdien, 18.janvārī, publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

Ādažu bāzē atklās jaunas kazarmas būvniecību

Piektdien, 19.janvārī, plkst. 13.00 aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalīsies piemiņas kapsulas iemūrēšanas ceremonijā Ādažu bāzē, atklājot daudzfunkcionālas kazarmas būvniecību. 

Sakritība? Ar Saskaņas un ZZS balsīm Sudraba paliek «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijā

Saeimas deputātu vairākums ceturtdien, 18.janvārī,  neatbalstīja ierosinājumu atsaukt Ingunu Sudrabu no «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas.

Pārrobežu bērnu nolaupīšanu skaits ES liek uzlabot strīdu risināšanas noteikumus

Ceturtdien, 18.janvārī, lemjot par izmaiņām Eiropas Savienības noteikumos par starptautisku šķiršanās strīdu risinājumu, Eiropas Parlamenta deputāti galveno uzmanību pievērsa bērnu interešu aizstāvībai, BNN vēsta Parlamentā. 

Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 22,1% iedzīvotāju

2016.gadā Latvijā nabadzības riskam bija pakļauti 425 tūkstoši jeb 22,1% iedzīvotāju - par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2017.gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Šo iedzīvotāju ekvivalentie ienākumi bija mazāki par 330 eiro mēnesī.

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji internetā visbiežāk iegādājas modes preces

Latvijas iedzīvotāji internetā visbiežāk pērk preces skaistumkopšanai un veselībai, kā arī modes preces, liecina DPD sadarbībā ar Kantar TNS veiktā ikgadējā aptauja par eiropiešu tiešsaistes iepirkšanās paradumiem. Vienlaikus 86% Latvijas e-pircēju ir veikuši pirkumus ārzemju interneta vietnēs, un tas ir augstākais rādītājs Eiropā.

Helmanis: Teju 17 milj. lielie Ogres pašvaldības kredīti saistīti ar ES projektiem

Teju 17 miljonu lielās kredītsaistības, ko Ogres novada pašvaldības plāno uzņemties 2018.gadā, saistītas ar Eiropas Savienības projektu īstenošanu, un pašvaldība ar laiku šo naudu saņems atpakaļ, teic Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

LLKA: Piena tirgu Latvijā var sakārtot, apvienojoties eksportam

Pēdējās dienās Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija saņēmusi gan atbalstu, gan nopēlumu par publiski uzsākto diskusiju attiecībā uz straujajām piena iepirkuma cenu izmaiņām, kas skārušas lielāko daļu piena kooperatīvu. Tas veicinājis piena kooperatīvu saliedēšanos ar mērķi sakārtot piena tirgu, ņemot piemēru no graudaudzētāju kooperatīviem, kas šo darbu paveica pirms 15 gadiem, vēsta asociācijas pārstāvji.

Pašvaldība palielinās līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 18.janvārī, akceptēja izmaiņas Rīgas domes saistošajos noteikumos par pirmsskolas izglītības nodrošināšanu, kas paredz palielināt līdz 231 eiro līdzfinansējumu par bērniem no pusotra gada līdz četru gadu vecumam, vēsta domē.

Turpmāk jānodrošina sniega un ledus notīrīšana no jumtiem un trotuāriem

Sākoties intensīvai snigšanai, saskaņā ar normatīvajiem aktiem namu īpašniekiem vai to apsaimniekotājiem ir jānodrošina sniega un ledus notīrīšana no jumtiem un trotuāriem. Pretējā gadījumā ir iespējami sodi, bet, ja ir cietušie kājāmgājēji - pat tiesvedībam, atgādina Rīgas pašvaldības policija.

Igaunijas Banka vēlas no apgrozības pamazām izņemt 1 un 2 centu monētas

Igaunijas Banka ierosinājusi, ka valsts naudas sistēma varētu sekot citu eirozonas dalībvalstu piemēram un ierobežot viena un divu eiro centu apgrozību, lai ar laiku tās pilnībā izņemtu no apgrozības.

Forevers paziņo, ka izstājas no Pārtikas uzņēmumu federācijas

Pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums Forevers ir nolēmis izstāties no Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, līgumu pārtraucot šī gada janvārī.

Saglabās pilnvaru termiņu ierobežojumu tiesu priekšsēdētājiem

Saeima ceturtdien, 18.janvārī, pieņēma grozījumus likumā Par tiesu varu, saglabājot ierobežojumus tiesas priekšsēdētājam ieņemt šo amatu vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas.

Katalonijas parlamentam atsākot darbu, priekšsēdētāja amatā – neatkarības atbalstītājs

Katalonijas reģionālais parlaments pirmajā sēdē pēc tā iepriekšējā sasaukuma atlaišanas un ārkārtas vēlēšanām par priekšsēdētāju ievēlējis separātiski noskaņotu politiķi, kas liecina, ka turpināsies reģiona centieni atdalīties no Spānijas.

VIDEO: Steigā, ar gramatiskām kļūdām parlamentārās izmeklēšanas komisija apstiprina «oligarhu lietas» galaziņojumu

Neskatoties uz iebildumiem, gramatiskām kļūdām, pārmetumiem par paviršu darbu, kā arī Ingunas Sudrabas iespējamo neatbilstību amatam, tā kā izjukusi viņas pārstāvētās partijas No Sirds Latvijai frakcija, komisijai pārceļot sēdi no pulksten 11.00 uz 8.30 un steigā balsojot, apstiprināts «oligarhu lietas» galaziņojums.

Cert.lv: Uzbrukumi e-veselības sistēmai un aģentūrai LETA varētu būt rīkoti pēc pasūtījuma

Uzbrukumi e-veselības sistēmai un aģentūrai LETA varētu būt rīkoti pēc pasūtījuma, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma norāda informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv vadītājas vietnieks Varis Teivāns.

Nacionālie bruņotie spēki saņēmuši jaunas taktiskās radiostacijas Harris

2017.gadā Latvija saņēmusi Amerikas Savienoto Valstu korporācijas Harris ražotās militāri taktiskās radiostacijas vairāk nekā 10,5 miljonu ASV dolāru vērtībā. Apjomīgā jauno radiostaciju piegāde stiprinās Nacionālo bruņoto spēku komandvadības spēju un ļaus turpināt attīstīt ilgtspējīgu un ar citām NATO dalībvalstīm savietojamu sakaru sistēmu, vēsta Aizsardzības ministrijā.