bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 23.06.2018 | Vārda dienas: Līga
LatviaLatvija

Valūtas kursa dēļ Olainfarm peļņa samazinājās par pusmiljonu eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Farmācijas uzņēmuma AS Olainfarm valdes loceklis Salvis Lapiņš

Svārstoties Krievijas rubļa vērtībai, zāļu ražotāja AS Olainfarm peļņa šā gada pirmajā ceturksnī samazinājusies par pusmiljonu eiro līdz 3,1 miljonam eiro, virtuālās konferences jeb vebināra laikā informēja uzņēmuma valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Līdz ar to uzņēmuma gūtā peļņa šā gada pirmajā ceturksnī bijusi par 15% mazāka nekā 2017.gada 1.ceturksnī.

Lapiņš norādīja, ka katru reizi, kad Krievijas rublis zaudē vērtību, automātiski tiek ietekmēta arī tās iedzīvotāju pirktspēja. Tas savukārt atsaucas uz uzņēmuma pārdošanas rezultātiem. Ņemot vērā minēto, Lapiņš sacīja, ka uzņēmums tā izplatītās produkcijas cenas cenšas noteikt atbilstoši rubļa svārstībām. «Mums jāsargā savas pozīcijas gan Krievijā, gan citur, bet mūsu pozīcijas Krievijā ir atkarīgas no Krievijas rubļa vērtības,» stāsta Olainfarm valdes loceklis.

Lapiņš skaidroja, ka uzņēmums produkciju tirgo rubļos, bet grāmatvedību kārto eiro, līdz ar to, ja laikā, kad tiek veikts valūtas konvertācijas process, rubļa vērtība krītas, tad attiecīgi samazinās gūto ieņēmumu apmērs.

Savukārt komentējot pirktspējas krituma ietekmi uz medikamentu tirdzniecību Krievijas tirgū, ko ietekmē rubļa svārstības, Olainfarm pārstāvis atzīmēja, ka Olainfarm Krievijā primāri pārdod recepšu zāles. Ņemot vērā, ka cilvēki pirktspējas izmaiņu ietekmē parasti atsakās no uztura bagātinātāju, vitamīnu un bezrecepšu medikamentu iegādes, tad ietekme uz recepšu zāļu iegādi nav tik jūtama, ja vien pirktspēja nokritusies līdz kritiskam līmenim, sacīja Lapiņš.

Tāpat viņš informē, ka Krievijā plānots īstenot programmu Pharma 2020, kas izveidota, lai sankciju un embargo ietekmē stiprinātu vietējo zāļu ražotāju pozīcijas tirgū. Kaut arī, pēc Lapiņa teiktā, tam būs ietekme uz zāļu importētājiem, kas realizē produkciju Krievijas tirgū, programmas nosacījumi vairāk attiecas uz medikamentu tirgotājiem, kas piedalās valsts iepirkumos. Ņemot vērā, ka Olainfarm salīdzinoši maz tajos piedalās, nav sagaidāms, ka īstenotajai programmai būs būtiska ietekme uz tā darbību Krievijas tirgū, skaidroja Olainfarm valdes loceklis.

Savukārt komentējot Olainfarm plānus Lietuvas un Igaunijas tirgū, Lapiņš norādīja, ka Lietuvā ir lielāks reģistrēto Olainfarm produktu īpatsvars nekā Igaunijā. Turklāt uzņēmums Lietuvas tirgū pārdod arī Silvanola produkciju, līdz ar to Olainfarm apgūtais tirgus Lietuvā ir divreiz lielāks, nekā tas ir Igaunijā, kur ir mazāks reģistrēto produktu skaits.

Kaut arī kopējā tendence abām Baltijas valstīm pēc pārdošanas rādītājiem ir pozitīva, Lietuvā tā esot izteikti redzamāka nekā Igaunijā. Uzņēmums šogad plānojot palielināt pārdošanas apmērus Lietuvā un Igaunijā, stiprinot “Olainfarm” pārstāvniecību abās valstīs gan cilvēku skaita, gan izdevumu ziņā, jo pārdošanas rādītāju dinamika tajās uzskatāma par labu.

Kā ziņots, Olainfarm koncerna tīrā peļņa pirmajā ceturksnī bija 3,114 miljoni eiro, kas ir par 15% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Peļņas samazinājumu uzņēmums skaidroja ar Krievijas rubļa kursa nelabvēlīgām svārstībām gada sākumā.

Olainfarm realizācija 2018.gada pirmajā ceturksnī sasniedza 30,789 miljonus eiro, kas ir par 8% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, un tas ir labākais pirmā ceturkšņa apgrozījuma rādītājs koncerna līdzšinējā darbībā.

Lielākie produkcijas noieta tirgi minētajā laika posmā bija Latvija, Krievija, Baltkrievija, Ukraina un Kazahstāna.

Olainfarm koncerna apgrozījums šogad tiek plānots 130 miljonu eiro apmērā, bet tīrā peļņa – 11,5 miljonu eiro apmērā. Atbilstoši neauditētajam 2018.gada pirmā ceturkšņa pārskatam gada realizācijas plāns ir izpildīts par 23,7%, bet gada peļņas plāns – par 27,1%.

 


Pievienot komentāru

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

Vai turpmāk nebūs jāgaida garā rindā Vaivaros, lai saņemtu vajadzīgo riteņkrēslu?

«Patlaban tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti sniedz Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari, taču gadiem saņemtās klientu sūdzības un rindas uz pakalpojuma saņemšanu parāda, ka tā nav iespējami efektīvākā sistēma,» saka Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls pieķerts krāpšanā ar dīzeļdegvielu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls, informē VID.

Konceptuāli atbalsta izmaiņas virsstundu apmaksas kārtībā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Darba likumā, kas paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeima atbalsta priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, informē Saeimas Preses dienests.

Vētra appludina Tallinas ielas un pārtrauc futbola pārraidi svarīgā brīdī

Igaunijas ziemeļus skārusi vētra un lietusgāze, kas galvaspilsētā Tallinā appludinājusi ielas, nodarījusi bojājumus ēkām un pat svarīgā brīdī pārtraukusi aizraujošu Pasaules Kausa futbola spēles pārraidi.

Saeima 2.lasījumā atbalsta fondēto pensiju kapitāla mantošanu

Iedzīvotājiem būs iespēja mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kaimiņš: Manuprāt, KNAB izpilda politisko pasūtījumu; deputāts izstāsta aizturēšanas gaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ceturtdienas, 21.jūnija, vakarā atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētās personas – Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, viņa partijas biedru Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

ASV bankas iztur finanšu satricinājumu pārbaudes

Amerikas Savienotajās Valstīs 35 lielāko banku rīcībā ir pietiekami daudz naudas, lai tās izturētu iespējamu smagu ārēju finanšu satricinājumu apstākļos, liecina banku ilgtspējas pārbaužu rezultāti.

Konceptuāli atbalsta VDK dokumentu publisku pieejamību pētniecībai

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Par atrašanos darbā reibumā Saeima no amata atcēlusi Rēzeknes tiesas tiesnesi Arvi Garo

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījusi Rēzeknes tiesas tiesneša Arvja Garā atcelšanu no amata. Par tiesneša atcelšanu nobalsojis 71 deputāts, neviens neatturējās un nebija pret.

Lai paliktu Lielbritānijā, ES pilsoņiem prasīs atbilstību trim prasībām

Tiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēsies turpināt dzīvot Lielbritānijā pēc valsts izstāšanās no ES, būs jāaizpilda obligāti elektroniskie iesniegumi, sniedzot atbildes uz trim būtiskiem jautājumiem, pavēstījis britu iekšlietu ministrs.

Līgo svētkos gaidāms lietains un vēss, bet jaunnedēļ atkal sauss un karsts laiks

Piektdien un svētku brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, tādēļ Līgo dienā vietām īslaicīgi līs, savukārt Jāņu dienā sagaidāms pat ilgstošs lietus. Laika apstākļi uzlabosies nākamajā nedēļā, kad atgriezīsies vasarīgs karstums.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Jaunākie komentāri