bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 19.09.2017 | Vārda dienas: Verners, Muntis

Vecā veļasmašīna izraisa zemestrīces? Eksperti dod padomus, izvēloties jaunu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pašlaik tirgū populārākās veļasmašīnas raksturo trīs galvenie aspekti: ilgi kalpojošs invertora motors, kas darbojas klusi un efektīvi; tvaika funkcija, kas palīdz atsvaidzināt drēbes, tās nemazgājot, un mazina audumu burzīšanos, kā arī tās ir ietilpīgas, ar lielu, priekšā esošu lūku veļas ērtai ielikšanai. Kādus kritērijus tomēr vajadzētu ņemt vērā, izvēloties veļasmašīnu?; iesaka eksperti.

Galvenie kritēriji:

-Ekonomiskums un efektivitāte

Meklējiet A+++ enerģijas efektivitātes klases veļasmašīnas ar efektīvu un ilgi kalpojošu invertora motoru. Turklāt ekonomiskāk darbojas veļasmašīnas ar inteliģentās dozēšanas sistēmu, kas precīzi dozē šķidro veļas mazgājamo līdzekli un mīkstinātāju atkarībā no veļas netīrības, ūdens cietības, veļas daudzuma un auduma tipa.

Ko nozīmē ekonomiskāk? Piemērs ir vienkāršs – veļasmašīnā esošie detektori identificē, ka, pat beidzoties mazgāšanas un skalošanas procesam, ūdens joprojām ir putains, tad seansi tiek atkārtoti, un jūs pārmaksājat par ūdeni un elektrību. Šādu i-DOS sistēmu savās veļasmašīnās ierīkojušais ražotājs Bosch ir aprēķinājis, ka pat 90% gadījumu mēs mazgāšanas līdzekli lejam vai nu par maz, vai par daudz, norāda eksperti.

Veļasmašīnas lielums un ietilpība

Vienlaikus speciālisti lēš: «Ja mājās ir pietiekami vietas, ieteicams iegādāties standarta veļasmašīnu, kas ir 60 cm dziļa. Vairāk vietas veļai ļaus gūt labākus mazgāšanas rezultātus, jo visu mūsdienīgo veļasmašīnu ūdens un enerģijas patēriņš ir atkarīgs no reālā nevis maksimāli paredzētā veļasmašīnas piepildījuma. Savukārt, ja mājās telpas ir ierobežotas, jāmeklē veļasmašīna ar mazāku dziļumu vai ielādi no augšas. Būtu arī jāpievērš uzmanība durvju atvēršanas leņķim un jāizvērtē, vai tās varēs pilnībā atvērt.»

-Mazgāšanas programmas un īpašās funkcijas

Tāpat norādīts, ka būtu jāizvēlas veļasmašīna, kam ir galvenās vajadzīgākās funkcijas, un nepārmaksāt par programmu skaitu un papildu funkcijām, ja neplānojat tās lietot. Visbiežāk tiek lietotas programmas pēc auduma tipa: kokvilna, sintētika, ātrais režīms, jaukts piepildījums, vilna. Iecienītas ir arī papildu funkcijas: laika atlikšana un atlikušā mazgāšanas laika rādīšana, programmu paātrināšana, papildu skalošana.

Jaunā veļasmašīna jau mājās – kas vēl ir jāzina?

Eksperti norāda, ka joprojām ir gadījumi, kad pircēji aizmirst, kas jāizdara, pirms sākt pirmoreiz lietot veļasmašīnu. Visām jaunajām veļasmašīnām aizmugurē ir transportēšanas skrūves, kas fiksē veļasmašīnas bunduli un pasargā to no transportējot gūstamiem bojājumiem. Tātad, pirms sākat lietot veļasmašīnu, šīs skrūves obligāti ir jāizskrūvē; ja tas netiks izdarīts, veļasmašīna centrifūgas darbības laikā sāks drebēt un spēcīgi vibrēt.

Jāatzīmē arī tas, ka, vēloties gūt labākus mazgāšanas rezultātus, veļu vēlams sašķirot pēc auduma tipa un izvēlēties atbilstošu mazgāšanas programmu, kā arī ņemt vērā ražotāja ieteikto veļasmašīnas piepildījumu konkrētajai programmai. Ekonomiskākā mazgāšanas programma ir nevis ātrākā, bet gan visilgākā, un tā var ilgt pat 3-6 stundas. Tā paredzēta kokvilnas audumiem.

«Patiesība ir tāda, ka daudzi lietotāji nemēdz izlasīt iegādātās iekārtas lietošanas instrukciju un ķeras pie tās tikai tad, ja drēbes neizdodas pienācīgi izmazgāt vai rodas citas problēmas. Lai gūtu vislabākos mazgāšanas rezultātus un iekārta ilgi kalpotu, ir jāvadās pēc ražotāju rekomendācijām un instrukcijās sniegtajiem iekārtas apkopes ieteikumiem,» atzīmē eksperti.

Ref: 225.000.103.1961


Pievienot komentāru

ES Ungārijā vērtē, cik lietderīgi finansēts Orbāna stadions un «bānītis»

Eiroparlamentārieši Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna dzimtajā ciemā apmeklējuši modernu futbola laukumu un šaursliežu dzelzceļa līniju, kas uzbūvēta ar Eiropas Savienības finansējumu, bet kļuvusi slavena ar pasažieru trūkumu.

Reizniece-Ozola: Kosmosa izpētes projektos Latvija līdz šim ieguldījusi 3,2 miljonus eiro

Līdz šim trīs konkursu rezultātā Latvija atbalstījusi 27 kosmosa izpētes projektus, kuros kopā ieguldīti vairāk nekā 3,2 miljoni eiro, Eiropas Planetārās zinātnes kongresā sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Daudzviet Latvijā upes izgājušas no krastiem

Turpinoties ūdens līmeņa kāpumam, jau daudzviet Latvijā applūdušas upju palienes, vietām - arī citas teritorijas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Ekonomists: Naftas tirgus - OECD krājumi mazinās, OPEC turpinās koriģēt tirgu

Pateicoties naftas eksportētājvalstu organizācijai, kas kopš gada sākuma ir samazinājusi ieguvi par vienu miljonu barelu dienā, OECD valstu naftas krājumi kopš marta ir samazinājušies par aptuveni 0,6 miljoniem barelu dienā, pauž SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Latvijā būvniecības izlaide otrajā ceturksnī bija viena no straujākajām ES

Latvijā būvniecības produkcijas izlaide šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada aprīli-jūniju pieaugusi par 15,8%, kas ir viens no straujākajiem kāpumiem to 26 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, par kurām pieejami dati.

Nosaka jaunu kārtību paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanai

Ministru kabinets otrdien, 19.septembrī, pieņēma Iekšlietu ministrijas izstrādātos MK noteikumus, kuros precizētas tiesību normas saistībā ar paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanu, noteikšanas kritērijiem un dokumentācijas izstrādāšanu.

Notiks militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam Latvijā, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika.

Pārdala vairāk nekā miljonu eiro Valsts kancelejas un KNAB  efektivitātes uzlabošanai

Pārdalīs vairāk nekā miljonu eiro Valsts kancelejas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbības efektivitātes uzlabošanai, otrdien, 19.septembrī, lēma valdība.

Digitālas valsts pārvaldes aizstāvi Ilvesu nebaida Igaunijas ID karšu problēma

Reaģējot uz ziņām, ka atklāts iespējams drošības «robs» Igaunijas iedzīvotāju identifikācijas kartēs, Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess noraidījis, ka tehniskas kļūmes neapdraud viņa pārstāvētās valsts kā e-pārvaldes celmlauža reputāciju.

Jauniešiem būs lielākas iespējas izglītības iestādē saņemt karjeras konsultācijas

Turpmāk izglītības iestādes varēs daudz aktīvāk iesaistīties karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu īstenošanā, nodrošinot jauniešiem karjeras izglītības atbalsta pasākumus.

Judins uzskata, ka parlamentārās izmeklēšanas komisija «nevirzās uz priekšu»

«Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas pašreizējais darbs neatbilst mērķim izmeklēt un analizēt iespējamo valsts sagrābšanu, norāda komisijas deputāts, Vienotības Saeimas frakcijas pārstāvis Andrejs Judins.

Pētījums: Iedzīvotāji vislielāko kritiku pauž Latvijas kopējās situācijas attīstībai

Sākoties rudenim, optimisms iedzīvotāju noskaņojumā ir jūtami mazinājies, liecina jaunākais Baltic Internatioanal Bank Latvijas barometra pētījums.

Aizņemto darbvietu skaits palielinājies par 9,3 tūkstošiem jeb 1%

Šī gada pirmā pusgada beigās Latvijā bija 903,2 tūkstoši aizņemto darbvietu, un salīdzinājumā ar 2016.gada pirmā pusgada beigām to skaits ir palielinājies par 9,3 tūkstošiem jeb par 1,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

82% Igaunijas mājsaimniecību izvēlas mobilo mājas internetu

Igaunijā arvien vairāk mājsaimniecībām izvēloties mobilo mājas internetu, 2017.gadā to lieto jau 82% mājokļos, kuros vispār lieto globālo tīmekli, aplēsuši igauņu statistiķi.

Zinātniskās institūcijas ar ES fondu atbalstu sekmēs starptautisko sadarbību

Lai sekmētu Eiropas Pētniecības telpas sadarbības projektu izstrādi un veicinātu Latvijas zinātnieku dalību starptautiskos pētniecības un tīklošanās pasākumos, 18 zinātniskajām institūcijām Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu pieteikties Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai.

Notāri: Biežākā kļūda mantojuma kārtošanas procesā - kavēts termiņš

Nemainīgi visaktuālākie juridiskie jautājumi, ar kuriem cilvēki Latvijā vēršas pie notāriem, ir saistīti ar nekustamo īpašumu, īpaši - tā mantošanu. Tajā pašā laikā mantojuma lieta bieži netiek nokārtota līdz galam vai netiek ierosināta vispār. Kā liecina zvērinātu notāru pieredze, mantojuma lietās cilvēki visbiežāk kavē termiņus.

Latkovskis norāda, ka dažreiz Saeimā slīpētā veidā tiek lobēti apšaubāmi balsojumi

Atsevišķos gadījumos Saeimā visnotaļ slīpētā veidā tiek lobēti apšaubāmi balsojumi, turklāt salīdzinājumā ar iepriekšējo Saeimu tiem ir pieaugoša tendence, pauž Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis.

Bildēs: Zapad mācības pilnā sparā

Piedāvājam fotoieskatu Baltkrievijas un Krievijas apvienotajās militārajās mācībās Zapad, kuras klātienē inspicē arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

VID: Samaksājot nodokļu pamatparādu, iespējams atbrīvoties no soda naudas

Lai nodokļu maksātājiem atvieglotu radušos nodokļu parāda slogu, laikā no šī gada 1.oktobra līdz 2018.gada 2.janvārim ikviens, kam izveidojies nodokļu parāds, Valsts ieņēmumu dienests aicina pieteikties uz atbalsta pasākumu. Tas paredz nokavējuma un soda naudas pilnīgu dzēšanu ar nosacījumu, ka ne vēlāk kā līdz 2019.gada 31.decembrim tiek samaksāts nodokļu pamatparāds.

Delna aicina Saeimas deputātus atbalstīt iniciatīvu likvidēt balsojumu «atturas»

Sabiedrība par atklātību Delna aicina Saeimas deputātus atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvu un likvidēt balsojumu «atturas».

Baltijas ekspresis piesaista dzelzceļa kravas; kritums pārējiem pārvadātājiem

Kravu pārvadātājs pa dzelzceļu AS Baltijas ekspresis šā gada septiņos mēnešos vairāk nekā dubultojis pārvadāto kravu apjomus, tikmēr pārējiem abiem pārvadātājiem - SIA LDz Cargo un AS Baltijas tranzīta serviss novērojams kravu apjoma kritums. Biedrība Baltijas Asociācija - transports un loģistika norāda, ka ceļ trauksmi kopējās situācijas dēļ nozarē nevis savu biedru interesēs.

Latvijas krājbankas administrators atguvis vēl 2,141 miljonu eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad augustā atguvis 2,141 miljonu eiro, kas ir 4,1 reizi vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju pavirši izturas pret savu veselību

Mazāk nekā puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju slimības gadījumā lieto visus ārsta izrakstītos medikamentus, liecina Mana Aptieka&Apotheka Veselības indekss.

Norvēģijā vadošam policistam 21 gads cietumā par hašiša kontrabandu

Tiesa Norvēģijā, kas bieži atzīta par vienu no vismazāk korumpētajām valstīm pasaulē, notiesājusi augsta ranga policistu, piespriežot tam 21 gada cietumsodu par kukuļņemšanu un līdzdalību narkotiku kontrabandā.

Balta: Pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits palielinās dzīvnieku dēļ

Šogad līdz augustam apdrošināšanas sabiedrība Balta atlīdzībās par sadursmēs ar dzīvniekiem bojātiem transportlīdzekļiem jau izmaksājusi teju 0,9 miljonus eiro.