bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 16.01.2018 | Vārda dienas: Lida, Lidija
LatviaLatvija

Ventspils opozīcija: Pašlaik, iespējams, notiek valsts apvērsuma mēģinājums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+15 vērtējums, 15 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU«Strādājot Ventspils pilsētas domē (Ventspils lokālpolitikā kopš 2005.gada), kopā ar kolēģiem esam pārliecinājušies kā atsevišķi mūsu valsts indivīdi, izmantojot varu, pretēji Satversmei, likumu burtam un garam, grauj mūsu valsts pamatus. Kopā ar kolēģiem neskaitāmas reizes esam vērsušies pie valsts atbildīgām amatpersonām ar lūgumu novērst Ventspils pilsētas domē valdošo patvaļu, kura nu jau ir izplatījusies pa visu valsti,» valsts augstākajām amatpersonām adresētā vēstulē norāda Ventspils domes deputāts Aivis Landmanis.

«Jums visiem ir zināms, ka Ventspils pilsētas domi vada smagos amatnoziegumos (smagākā ar amatnoziegumiem izvirzītā apsūdzība Latvijas valsts vēsturē, kā rezultātā Lembergam kopš 2007.gada ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes, Ventspils brīvostas priekšsēdētāja pienākumus) apsūdzēta persona, kura, izmantojot savu varu, turpina rīkoties ar simtiem miljoniem vērtiem sabiedrībai piekrītošiem aktīviem, vienlaicīgi pretlikumīgi ierobežojot savādāk domājošo deputātu tiesības uz informāciju, dalību domes lēmumu sagatavošanas procesos u.t.t.. Diemžēl, valsts vara ir izlikusies neredzam un nedzirdam notiekošo. Varai ir šķitis pieņemami, ka amatos turpina atrasties persona, kura ir apsūdzēta par attiecīgo amatu ļaunprātīgu izmantošanu iedzīvošanās nolūkos un kura ievērojamus sabiedriskos līdzekļus (skatīt Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību, Ventspils brīvostas pārvaldes, dažādu klubu un asociāciju budžetus) neierobežoti tērē sava tēla spodrināšanai un sabiedriskās domas iespaidošanai. Vara nav spējusi reaģēt uz šīs personas īstenotajiem nevēlamo deputātu iespaidošanas, ierobežošanas paņēmieniem, kuri ir klajā pretrunā valsts Satversmei, likumiem un kuru rezultātā Ventspils pilsētas domes deputātiem ir ierādīta beztiesiska vērotāja vieta, proti, ja esiet pret mani (apsūdzēto Lembergu), tad uz domes sēdēm varat nenākt, jo ne Jūs, ne Jūsu deleģētie profesionāļi netiks pārstāvēti nevienā kolektīvo lēmumu pieņemšanas institūtā (komisijas, padomes, darba grupas), Jums tiks liegta visa iespējamā informācija, Jūsu iniciētie lēmuma projekti līdz domes sēdei nenonāks u.t.t.. Arī fakts, ka Ventspils pilsētas domi juridiski vada tās vietnieki (faktiski vada Lembergs), pretēji likums «Par pašvaldībām» definētajam, ka vietnieki domes darbu var vadīt tikai gadījumos, kad domes priekšsēdētājs atrodas prombūtnē, ir atlaists vai atkāpies, valsts varas pārstāvjiem ir licies pieņemami,» teikts vēstulē. Tā adresēta Valsts prezidentam, ministriem, Saeimas deputātiem un Ministru prezidenta amata kandidātei Laimdotai Straujumai.

«Gadiem, runājot par politiķu, amatpersonu atbildību, tiek nesatricināmi piesaukts jēdziens «Nav notiesāts, nav vainīgs». Šo jēdzienu dzirdam ikreiz, kad runa ir par viena vai otra politiķa, ierēdņa bezatbildību vai apzinātu darbību, kā rezultātā valsts, sabiedrība kopumā zaudē ievērojamus finanšu līdzekļus. Šādi rīkojoties, tautai ir iestāstīts – jūsu vadītajā valstī galvenās vērtības ir korupcija, melošana, dubultie standarti, bezatbildība, neprofesionalitāte, gļēvums un dažādas netīras aizkulišu spēles, kurām nav nekā kopīga ar tautas labklājības veicināšanu un citām sabiedrības interesēm.

Attiecīgu darbību rezultātā esam zaudējuši ievērojamu savas tautas daļu, kura bezcerībā ir pametusi valsti. Iemesli aizbraukšanai dažādi, bet viens no būtiskākajiem ir mūsu valsts varas nespēja novērst valstī arvien pieaugošo amatpersonu visatļautību, patvaļu un korupciju, kuru atsevišķi valsts varas pārstāvji neatlaidīgi, pat uzstājīgi veicina. Kā gan citādi var nosaukt valsts augstāko amatpersonu pārrunas ar valsts apzagšanā apsūdzētu personu, uzklausot šīs personas viedokļus par valdības veidošanas procesu, Eiropas fondu un valsts finanšu resursu sadali u.t.t., «Nav notiesāts, nav vainīgs» standarti mūsu valstī ir inficējuši pilnīgi visas dzīves sfēras, tāpēc nav jābrīnās, ka šādas dzīves modeļa sekas izpaužas nevainīgu cilvēku dzīvību zaudēšanā,» norāda Landmanis.

Viņš turpina: «Pieņemsim, ka Valdi Dombrovski atkāpties piespieda sirdsapziņa. Ja tā, tad apsveicami. Diemžēl, tā vietā, lai izmantojot Valda Dombrovska augsti pacelto morālās atbildības latiņu un diskutētu par nelaimes patiesajiem cēloņiem, politiķi aprobežojas ar vienas nozares fasādisku vētīšanu un steidzamības kārtā lipina jaunu, kārtējo bezprincipu valdību, tikai šoreiz uzkrītoši un atklāti ar smagos amatnoziegumos apsūdzētā, Ventspils pilsētas vadītāja līdzdalību. Neviens no politiskajiem spēkiem nerunā par principiem, nosacījumiem, darāmajiem darbiem. Galvenais ir sadalīt, sagrābt amatus, kas liecina, ka politiķi nav izdarījuši secinājumus, nožēlojuši notikušo un apņēmušies turpmāk valsts intereses turēt augstāk par savām vai kādu slēptu menedžeru savtīgām, iespējams noziedzīgām interesēm.»

Pēc viņa rakstītā, «nāve, tāpat kā zaglis, savus upurus nešķiro. Tie ņem un tiem ir vienalga, kāda ir upuru nacionālā piederība, vecums un sociālais stāvoklis. Nāve ņēma Zolitūdē. Zagļi, korumpanti, neprašas un to atbalstītāji, noziegumu noklusētāji, vienaldzīgie visus šos gadus ir atradušies mūsu valsts visa līmeņa politikas veidotāju vidū, ļaujot apzagt ik vienu valsts iedzīvotāju. Teiksiet, ka nē? Tad, kas bija par iemeslu, lai nekavējoties, bez ierunām panāktu smagos amatnoziegumos tiesājamas personas atstādināšanu no visiem ar valsti, pašvaldībām, to iestādēm, kapitālsabiedrībām, biedrībām saistītajiem amatiem? Kāpēc šādas personas piesedz politiskas partijas ar Latvijai un Ventspilij un Zaļo un zemnieku savienību priekšgalā? Kāpēc tā saucamā tiesiskuma koalīcija kopā ar Saskanas centru nespēja panākt attiecīgu likumu pieņemšanu, kura būtu jau sen novērsusi ačgārno, valsts pamatus graujošo situāciju? Atbilde domājams Jums visiem ir labi zināma. Jūsu politiskajās partijās ir cilvēki, kuriem tā patīk «dīlot», ka aizmirstas vispārzināmi morāles kritēriji.»

«Ir dzirdēts, ka nepastāvot vairs nekādu līniju, proti tabu. Bet kā ir ar pasaules reliģijās rakstītajiem: tev nebūs nokaut, tev nebūs zagt un citiem. Vai saviem bērniem mēs atļaujam pilnīgi visu? Nemācam, kas labs, kas slikts? Šādi turpinot var pienākt laiki, ka ne tikai valsts izlaupīšanā apsūdzētas personas turpinās rīkoties ar sabiedrības aktīviem, bet bērnudārzos, skolās, tiesībsargājošās institūcijās turpinās strādāt arī par pedofiliju, varmācību un slepkavību apsūdzēti pedagogi un tiesībsargi,» uzsvērts vēstulē.

Pēc Landmaņa norādītā, «ar atvainošanos, premjera atkāpšanos, jaunas valdības neētisko lipināšanu un Maxima veikalu boikotēšanu (publiski paziņojuši V.Dombrovskis; D.Pavļuts; L.Straujuma) ir par maz, lai valsti noliktu uz morālo un tai sekojošo labklājības ceļa. Mums ir jāpierāda pašiem sev un sabiedrībai, ka esam gatavi mainīties. Valdības veidošanā partiju nosaukumiem ir jānonāk otrajā plānā. Valdība ir jāveido tiem deputātiem un tām personām, kuras ar savu rīcību spēj apliecināt gatavību valsti vadīt godīgi.»

Vēstulē Landmanis aicina steidzamības kārtā Saeimā virzīt un balsot par likuma grozījumiem, kuri liegtu amatnoziegumos apsūdzētām personām līdz tiesas sprieduma pasludināšanai, ieņemt jebkādus ar valsti, pašvaldībām (arī Saeimas un pašvaldību deputātu), to iestādēm, brīvostām, kapitālsabiedrībām, biedrībām un aģentūrām saistītus amatus, kā arī norobežoties no amatnoziegumos apsūdzētām personām un to aizstāvjiem, tādējādi ar savu piemēru sabiedrībai demonstrējot, ka Valda Dombrovska atkāpšanās lēmums tiešām ir pācēlis morālās atbildības latiņu.

«Latvijai un Ventspilij pārstāvju pēdējo nedēļu bravūrīgā izturēšanās liek secināt, ka pašlaik, iespējams, notiek valsts apvērsuma mēģinājums, kuru īsteno iespējami korumpēti, šantāžai pakļauti un bezatbildīgi valsts varas pārstāvji ar apsūdzēto, mūsu pilsētas, domes priekšsēdētāju priekšgalā, kuram tiesa jau labu laiku ir liegusi pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas priekšsēdētāja amatus. No mums ir atkarīgs vai apvērsumam notikt vai nē. Ja apvērsums izdosies, tad gaidiet – Ventspils pilsētas domes «demokrātijas» standarti ar uzviju prevalēs pilnīgi visās mūsu valsts vietās un jomās. Tad atliks vien mainīt likumus, lai legalizētu korumpantus, valsts resursu izmantošanu savtīgos nolūkos, likvidētu opozīciju. Bet tad jau tā būs pavisam cita valsts, kuru vadīs «likumīgie zagļi» un kurai ar rietumu demokrātijas standartiem nebūs nekā kopēja. Tā patvaļa, kas notiek Rīgas domē un par ko publiski uztraucas tās opozīcija, ir «ziediņi», salīdzinājumā ar Ventspilī notiekošo,» uzsver Landmanis.

«Man un maniem kolēģiem sirdsapziņa neļauj klusēt, tāpēc ceru, ka Latvijas politikas avangardā atradīsies pietiekami daudz godprātīgu cilvēku, kuriem nav vienaldzīgs mūsu valsts liktenis un kuri spēs rīkoties,» rezumē opozīcijā esošais Ventspils domes deputāts.

102.000.102.6305


Pievienot komentāru

 1. Ilze teica:

  Absurds! Lielākais absurds, ko nācies lasīt! Kāds ļoti kāro ieņemt Lemberga vietu!!!

  +1 0 -1 0

  • ... teica:

   vai tiešām??? kāpēc Lembergs ir visur, kas skar valsts lietas, kāpēc viņš piedalās koalīcijas sarunās, bet citu pilsētu mēri nē?? ar ko viņš īpašāks?

   +1 0 -1 0

  • Jānis teica:

   tas galīgi nav absurds, tie kas pilnībā vēl nav nozombēti vai nopirkti ļoti labi saprot lemberga šā brīža cinisko raušanos pie varas izmantojot Zolitūdes traģēdiju un Latvijas politiķu korumpētību

   +1 0 -1 0

 2. juris teica:

  Pilnīgi piekrītu.
  Tiessikuma kolaīcija ir pilnīgi izjukusi pa šuvēm.

  +1 0 -1 0

 3. aldons teica:

  Labais. Vismaz vienam ir drosmes pateikt to ko doma daudzi.

  +1 0 -1 0

 4. pūce teica:

  ļoti spēcīgi vārdi, tikai diemžēl vairums vēstules adresātu ir paši vai nu Lemberga pakalpiņi, vai tik ļoti baidās šķirties no savām siltajām vietām, ka neko nedara. Kamēr šajā valstī amatpersonas domās tikai par savu kabatu nevis vispārēju labumu tautai, nekas nemainīsies

  +1 0 -1 0

 5. IVO teica:

  Pilnībā piekrītu! Žēl, ka mums ir tik maz cilvēku, kuriem nebūtu bail saukt lietas īstajos vārdos! LATVIJĀ patiešām notiek apvērsuma mēģinājums un tauta tiek turēta par lopiņu baru, kam var spraust “batonus” ausīs!

  +1 0 -1 0

 6. gusts teica:

  Gribetos dzirdet varas parstavju komentarus saja sakara. Teiksim Aboltina, Elerte.

  +1 0 -1 0

 7. rasa teica:

  Ļoti šaubos,vai kādam no varas vīriem būs drosme atbildēt Landmaņa vēstulei.Saka-drošam pieder pasaule,bet es gribētu teikt ,ka arī nekauņam un mhinātoram netrūkst drosme Latvijas tautu un valdību pakļaut savām iegribām.Neticu,ka kautkas var mainīties,jo,acīmredzot,bailes ir pārāk milzīgas,lai atbrīvotos no Lemberga un Rīgā no Ušakova.Atliek gaidīt rudeni un nākošās vēlēšanas.Cienījamā Latvijas tauta,būsim gudrāki,būsim prasīgāki,neņemsim vērā vājprātīgās reklamas!Lai mums visiem veicas!

  +1 0 -1 0

 8. ik teica:

  Pilnīgi precīzi noraksturota situācija valstī.

  +1 0 -1 0

Masu protesti Grieķiju neattur no aizdevuma reformu pieņemšanas

Grieķijas parlaments ir pieņēmis apjomīgu reformu kopumu, lai valsts no starptautiskiem aizdevējiem saņemtu nākamos miljardus eiro. Politiķiem pret reformām prasījuši balsot aptuveni 20 000 cilvēku, kuri balsojuma laikā piedalījušies demonstrācijā pie parlamenta.

Eksperts: Kailsals līdz šim vairumam dārza kultūru nevarētu būt vērā ņemami kaitējis

Līdz šim gaisa temperatūra Latvijā nav bijusi tik zema, lai kailsals vairumam dārza kultūru būtu vērā ņemami kaitējis, saka Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Brexit: EP deputāti nobažījušies par Apvienotās Karalistes valdības prioritātēm

Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.

Pilnveidos regulējumu attiecībā uz emisiju kvotām un gaisa piesārņojumu

Izmaiņas likumā Par piesārņojumu paredz pienākumu kuģiem katru gadu veikt oglekļa dioksīda emisiju monitoringu un sniegt šo informāciju Eiropas Komisijai un Valsts vides dienestam. Jaunas prasības uzliktas arī degvielas piegādātājiem, un paredzēts, ka viņiem līdz 2020.gadam būs jānodrošina aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas uz vienu enerģijas vienību samazinājums vismaz par 6%.

Ogres novada pašvaldības budžeta tēriņi par teju 21 milj. eiro pārsniegs ieņēmumus

Ogres novada pašvaldības 2018.gada budžeta deficīts būs 20,99 miljoni eiro. Deficītu plānots segt ar 8,07 miljonu eiro pārpalikumu no 2017.gada budžeta un 16,96 miljonu lielu aizņēmumu.

Audžuģimenes saņems lielāku pabalstu

Pašvaldībām ir pienākums izmaksāt lielāku pabalstu par bērna uzturu, kurš ievietots audžuģimenē, pielīdzinot to divkāršam minimālo uzturlīdzekļu apmēram.

Precizēta patentmaksas režīma piemērošanas kārtība un profesiju saraksts

Apstiprinot Valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, valdība lēma pilnveidot arī patentmaksas režīmu un noteikt vienotu patentmaksas apmēru. Tiek plānots atteikties no pārāk detalizēta saimnieciskās darbības veidu sadalījuma, vienkāršot patentmaksu samaksu un piemērot samazinātās patentmaksas režīmu arī personām ar I un II grupas invaliditāti, vēsta Ekonomikas ministrijā.

Pērn ugunsgrēkos gāja bojā 80 cilvēki; mazākais skaits pēdējo gadu laikā

Pērn samazinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēku dzēšanu, bojāgājušo skaits, savukārt palielinājies glābšanas darbu skaits, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika.

Čehijas prezidentu noskaidros duelī starp Zemanu-Drahošu

Čehijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā vairāk nekā pusi balsu nav spējis savāktcis neviens kandidāts, tādēļ janvāra beigās tiks rīkota balsojuma otrā kārta, kur čehu vēlētājiem būs jāizšķiras, vai atbalstīt pašreizējo eiroskeptisko prezidentu vai tomēr viņa vietā likt proeiropeisku akadēmiķi.

Valsts amatpersona savu amatu drīkstēs savienot ar darbu konsultatīvajā padomē

Valsts amatpersonas savu amatu varēs savienot ar darbu konsultatīvajās padomēs, darba grupās, komisijās, vēsta Saeimas Preses dienests.

Valdība plāno uzlabot antidopinga sistēmu Latvijā

Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais likumprojekts, kas paredz izmaiņas Sporta likumā ar mērķi uzlabot antidopinga sistēmu Latvijā. Grozījumi paredz Latvijas Nacionālās antidopinga padomes izveidi, kas darbotos kā konsultatīva institūcija ar antidopinga jomu saistītu jautājumu risināšanai.

Tikai 12% darbinieku pilnīgi pārzina savas organizācijas IT drošības politiku

Uzņēmumos visā pasaulē joprojām ir novērojams satraucošs informētības trūkums Informācijas tehnoloģijas drošības jautājumos, liecina Kaspersky Lab un B2B International veiktais pētījums.

Organizācija: Latvijā atgriežas daļa valsti pametušo patvēruma meklētāju

Pēdējo mēnešu laikā ir vērojama tendence, ka Latvijā atgriežas daļa to patvēruma meklētāju statusu ieguvušo cilvēku, kuri iepriekš izbrauca no valsts, informē biedrības Patvērums Drošā māja vadītāja Sandra Zalcmane.

Neskatoties uz pagaidu aizliegumu atrasties uz ledus, vecāki ved savus bērnus slidot

Aizvadītās nedēļas nogales svētdienā, 14.janvārī, Rīgas pašvaldības policijas videonovērošanas centra darbinieki caur kameras aci ievēroja, ka uz Uzvaras parka dīķa ledus slido divas personas. Ņemot vērā, ka no 10.janvāra ir spēkā aizliegums atrasties uz Rīgas ūdenstilpnēm, uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas ekipāža.

Igaunijas pensiju fondi piesardzīgi par Sāremā tilta ieguldījumu ideju

Saistībā ar 500 miljonus eiro vērtu ieceri būvēt maksas tiltu no Igaunijas rietumu krasta līdz valsti lielākajai salai, Sāremā, un pieņēmumu, ka to varētu finansēt no igauņu pensiju fondiem, piesardzīgu attieksmi paudusi banka Swedbank.

Pētījums: cilvēki maldīgi uzskata, ka rīsi, rieksti un banāni ir pilngraudu produkti

Vairākums cilvēku (82%) uzskata, ka ikdienā ir veselīgi uzturā lietot pilngraudu produktus. Taču vienlaikus cilvēki maldīgi domā, ka rīsi, rieksti un banāni ir pilngraudu produkti, liecina Cereal Partners Worldwide veiktais pētījums.

Līdz ar salu uz grants autoceļiem atceļ transporta masas ierobežojumus

Iestājoties ziemai raksturīgiem laika apstākļiem un salam, uz grants autoceļiem tiek atcelti sakarā ar šķīdoni ieviesti autotransporta masas ierobežojumi, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

Novaturas: Vairāk nekā 61 000 Baltijas iedzīvotāju pavadīs vasaras atpūtu ārvalstīs

Tūroperators Baltijas valstīs Novaturas, kas 2018.gadā plāno debitēt Varšavas un Viļņas fondu biržās, ir novērojis rekordlielu klientu aktivitāti, salīdzinot ar iepriekšējā gada rādītājiem.

Aldaris: Bezalkoholiskā alus tirgus 2017.gadā pieaudzis par 9%

AS Aldaris 2017.gadu noslēdzis ar bezalkoholiskā alus kategorijas ievērojamu pieaugumu. Pieprasījums pēc bezalkoholiskā alus pieaudzis visā Latvijas tirgū kopumā - bezalkoholiskā alus tirgus 2017.gadā audzis par 9%, vēsta AS Aldaris pārstāvji.

Politiķe paziņo par ielaušanos e-veselības sistēmā; premjers informāciju neapstiprina

Pagājušajā ceturtdienā, 11.janvārī, e-veselības sistēmai «tika izdarīti traucējumi» un tajā ielauzušies ļaundari, Latvijas Radio paziņo Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča. Premjers Māris Kučinskis gan uzsver, ka informācija par iespējamo ielaušanos nav apstiprinājusies.

airBaltic pērn pārvadājusi vislielāko pasažieru skaits lidsabiedrības vēsturē

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2017.gadā kopumā pārvadājusi 3 523 300 pasažierus jeb par 22% vairāk nekā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Tas ir vislielākais pārvadāto pasažieru skaits lidsabiedrības vēsturē.

Iedzīvotāju skaits Igaunijā pieaug trešo gadu pēc kārtas

Igaunijas iedzīvotāju skaits audzis trešo gadu pēc kārtas. 1.janvārī tas sasniedzis 1 318 700, kas ir par 3 070 cilvēkiem vairāk nekā 2017.gada sākumā. Tā aplēsuši igauņu statistiķi, kuri gan brīdinājuši, ka aplēse balstīta uz sākotnējiem datiem, kas vēl varētu būtiski mainīties, jo nav ņemta vērā nereģistrētā imigrācija.

Bildēs: Gleznainās Rīgas ainavas

Gleznainās fotogrāfijās iemūžināts dzelzceļa tilts pār Daugavu, Rīgas panorāma, biedrības Latvijas karogs dāvinātais Latvijas valsts karogs, kurš uzstādīts 60 metrus augstā mastā uz AB dambja, viesnīca Radisson Blu Daugava, kā arī Latvijas Nacionālā bibliotēka. 

Pētījums: Latviju pametuši 100'000 cilvēku ar augstāko izglītību

No 2000. līdz 2016.gadam Latviju pametuši 100 000 iedzīvotāju ar augstāko izglītību, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes teica Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans.

Nacionālā apvienība rosina aizliegt «ofšoriem» piedalīties iepirkumos

Apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK Saeimas frakcija ir iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, piedāvājot aizliegt «ofšoriem» jeb zemu nodokļu vai beznodokļu valstīs un teritorijās reģistrētiem uzņēmumiem piedalīties publiskajos iepirkumos.