bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.04.2018 | Vārda dienas: Marģers, Anastasija
LatviaLatvija

Ventspils opozīcija: Pašlaik, iespējams, notiek valsts apvērsuma mēģinājums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+15 vērtējums, 15 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU«Strādājot Ventspils pilsētas domē (Ventspils lokālpolitikā kopš 2005.gada), kopā ar kolēģiem esam pārliecinājušies kā atsevišķi mūsu valsts indivīdi, izmantojot varu, pretēji Satversmei, likumu burtam un garam, grauj mūsu valsts pamatus. Kopā ar kolēģiem neskaitāmas reizes esam vērsušies pie valsts atbildīgām amatpersonām ar lūgumu novērst Ventspils pilsētas domē valdošo patvaļu, kura nu jau ir izplatījusies pa visu valsti,» valsts augstākajām amatpersonām adresētā vēstulē norāda Ventspils domes deputāts Aivis Landmanis.

«Jums visiem ir zināms, ka Ventspils pilsētas domi vada smagos amatnoziegumos (smagākā ar amatnoziegumiem izvirzītā apsūdzība Latvijas valsts vēsturē, kā rezultātā Lembergam kopš 2007.gada ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes, Ventspils brīvostas priekšsēdētāja pienākumus) apsūdzēta persona, kura, izmantojot savu varu, turpina rīkoties ar simtiem miljoniem vērtiem sabiedrībai piekrītošiem aktīviem, vienlaicīgi pretlikumīgi ierobežojot savādāk domājošo deputātu tiesības uz informāciju, dalību domes lēmumu sagatavošanas procesos u.t.t.. Diemžēl, valsts vara ir izlikusies neredzam un nedzirdam notiekošo. Varai ir šķitis pieņemami, ka amatos turpina atrasties persona, kura ir apsūdzēta par attiecīgo amatu ļaunprātīgu izmantošanu iedzīvošanās nolūkos un kura ievērojamus sabiedriskos līdzekļus (skatīt Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību, Ventspils brīvostas pārvaldes, dažādu klubu un asociāciju budžetus) neierobežoti tērē sava tēla spodrināšanai un sabiedriskās domas iespaidošanai. Vara nav spējusi reaģēt uz šīs personas īstenotajiem nevēlamo deputātu iespaidošanas, ierobežošanas paņēmieniem, kuri ir klajā pretrunā valsts Satversmei, likumiem un kuru rezultātā Ventspils pilsētas domes deputātiem ir ierādīta beztiesiska vērotāja vieta, proti, ja esiet pret mani (apsūdzēto Lembergu), tad uz domes sēdēm varat nenākt, jo ne Jūs, ne Jūsu deleģētie profesionāļi netiks pārstāvēti nevienā kolektīvo lēmumu pieņemšanas institūtā (komisijas, padomes, darba grupas), Jums tiks liegta visa iespējamā informācija, Jūsu iniciētie lēmuma projekti līdz domes sēdei nenonāks u.t.t.. Arī fakts, ka Ventspils pilsētas domi juridiski vada tās vietnieki (faktiski vada Lembergs), pretēji likums «Par pašvaldībām» definētajam, ka vietnieki domes darbu var vadīt tikai gadījumos, kad domes priekšsēdētājs atrodas prombūtnē, ir atlaists vai atkāpies, valsts varas pārstāvjiem ir licies pieņemami,» teikts vēstulē. Tā adresēta Valsts prezidentam, ministriem, Saeimas deputātiem un Ministru prezidenta amata kandidātei Laimdotai Straujumai.

«Gadiem, runājot par politiķu, amatpersonu atbildību, tiek nesatricināmi piesaukts jēdziens «Nav notiesāts, nav vainīgs». Šo jēdzienu dzirdam ikreiz, kad runa ir par viena vai otra politiķa, ierēdņa bezatbildību vai apzinātu darbību, kā rezultātā valsts, sabiedrība kopumā zaudē ievērojamus finanšu līdzekļus. Šādi rīkojoties, tautai ir iestāstīts – jūsu vadītajā valstī galvenās vērtības ir korupcija, melošana, dubultie standarti, bezatbildība, neprofesionalitāte, gļēvums un dažādas netīras aizkulišu spēles, kurām nav nekā kopīga ar tautas labklājības veicināšanu un citām sabiedrības interesēm.

Attiecīgu darbību rezultātā esam zaudējuši ievērojamu savas tautas daļu, kura bezcerībā ir pametusi valsti. Iemesli aizbraukšanai dažādi, bet viens no būtiskākajiem ir mūsu valsts varas nespēja novērst valstī arvien pieaugošo amatpersonu visatļautību, patvaļu un korupciju, kuru atsevišķi valsts varas pārstāvji neatlaidīgi, pat uzstājīgi veicina. Kā gan citādi var nosaukt valsts augstāko amatpersonu pārrunas ar valsts apzagšanā apsūdzētu personu, uzklausot šīs personas viedokļus par valdības veidošanas procesu, Eiropas fondu un valsts finanšu resursu sadali u.t.t., «Nav notiesāts, nav vainīgs» standarti mūsu valstī ir inficējuši pilnīgi visas dzīves sfēras, tāpēc nav jābrīnās, ka šādas dzīves modeļa sekas izpaužas nevainīgu cilvēku dzīvību zaudēšanā,» norāda Landmanis.

Viņš turpina: «Pieņemsim, ka Valdi Dombrovski atkāpties piespieda sirdsapziņa. Ja tā, tad apsveicami. Diemžēl, tā vietā, lai izmantojot Valda Dombrovska augsti pacelto morālās atbildības latiņu un diskutētu par nelaimes patiesajiem cēloņiem, politiķi aprobežojas ar vienas nozares fasādisku vētīšanu un steidzamības kārtā lipina jaunu, kārtējo bezprincipu valdību, tikai šoreiz uzkrītoši un atklāti ar smagos amatnoziegumos apsūdzētā, Ventspils pilsētas vadītāja līdzdalību. Neviens no politiskajiem spēkiem nerunā par principiem, nosacījumiem, darāmajiem darbiem. Galvenais ir sadalīt, sagrābt amatus, kas liecina, ka politiķi nav izdarījuši secinājumus, nožēlojuši notikušo un apņēmušies turpmāk valsts intereses turēt augstāk par savām vai kādu slēptu menedžeru savtīgām, iespējams noziedzīgām interesēm.»

Pēc viņa rakstītā, «nāve, tāpat kā zaglis, savus upurus nešķiro. Tie ņem un tiem ir vienalga, kāda ir upuru nacionālā piederība, vecums un sociālais stāvoklis. Nāve ņēma Zolitūdē. Zagļi, korumpanti, neprašas un to atbalstītāji, noziegumu noklusētāji, vienaldzīgie visus šos gadus ir atradušies mūsu valsts visa līmeņa politikas veidotāju vidū, ļaujot apzagt ik vienu valsts iedzīvotāju. Teiksiet, ka nē? Tad, kas bija par iemeslu, lai nekavējoties, bez ierunām panāktu smagos amatnoziegumos tiesājamas personas atstādināšanu no visiem ar valsti, pašvaldībām, to iestādēm, kapitālsabiedrībām, biedrībām saistītajiem amatiem? Kāpēc šādas personas piesedz politiskas partijas ar Latvijai un Ventspilij un Zaļo un zemnieku savienību priekšgalā? Kāpēc tā saucamā tiesiskuma koalīcija kopā ar Saskanas centru nespēja panākt attiecīgu likumu pieņemšanu, kura būtu jau sen novērsusi ačgārno, valsts pamatus graujošo situāciju? Atbilde domājams Jums visiem ir labi zināma. Jūsu politiskajās partijās ir cilvēki, kuriem tā patīk «dīlot», ka aizmirstas vispārzināmi morāles kritēriji.»

«Ir dzirdēts, ka nepastāvot vairs nekādu līniju, proti tabu. Bet kā ir ar pasaules reliģijās rakstītajiem: tev nebūs nokaut, tev nebūs zagt un citiem. Vai saviem bērniem mēs atļaujam pilnīgi visu? Nemācam, kas labs, kas slikts? Šādi turpinot var pienākt laiki, ka ne tikai valsts izlaupīšanā apsūdzētas personas turpinās rīkoties ar sabiedrības aktīviem, bet bērnudārzos, skolās, tiesībsargājošās institūcijās turpinās strādāt arī par pedofiliju, varmācību un slepkavību apsūdzēti pedagogi un tiesībsargi,» uzsvērts vēstulē.

Pēc Landmaņa norādītā, «ar atvainošanos, premjera atkāpšanos, jaunas valdības neētisko lipināšanu un Maxima veikalu boikotēšanu (publiski paziņojuši V.Dombrovskis; D.Pavļuts; L.Straujuma) ir par maz, lai valsti noliktu uz morālo un tai sekojošo labklājības ceļa. Mums ir jāpierāda pašiem sev un sabiedrībai, ka esam gatavi mainīties. Valdības veidošanā partiju nosaukumiem ir jānonāk otrajā plānā. Valdība ir jāveido tiem deputātiem un tām personām, kuras ar savu rīcību spēj apliecināt gatavību valsti vadīt godīgi.»

Vēstulē Landmanis aicina steidzamības kārtā Saeimā virzīt un balsot par likuma grozījumiem, kuri liegtu amatnoziegumos apsūdzētām personām līdz tiesas sprieduma pasludināšanai, ieņemt jebkādus ar valsti, pašvaldībām (arī Saeimas un pašvaldību deputātu), to iestādēm, brīvostām, kapitālsabiedrībām, biedrībām un aģentūrām saistītus amatus, kā arī norobežoties no amatnoziegumos apsūdzētām personām un to aizstāvjiem, tādējādi ar savu piemēru sabiedrībai demonstrējot, ka Valda Dombrovska atkāpšanās lēmums tiešām ir pācēlis morālās atbildības latiņu.

«Latvijai un Ventspilij pārstāvju pēdējo nedēļu bravūrīgā izturēšanās liek secināt, ka pašlaik, iespējams, notiek valsts apvērsuma mēģinājums, kuru īsteno iespējami korumpēti, šantāžai pakļauti un bezatbildīgi valsts varas pārstāvji ar apsūdzēto, mūsu pilsētas, domes priekšsēdētāju priekšgalā, kuram tiesa jau labu laiku ir liegusi pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas priekšsēdētāja amatus. No mums ir atkarīgs vai apvērsumam notikt vai nē. Ja apvērsums izdosies, tad gaidiet – Ventspils pilsētas domes «demokrātijas» standarti ar uzviju prevalēs pilnīgi visās mūsu valsts vietās un jomās. Tad atliks vien mainīt likumus, lai legalizētu korumpantus, valsts resursu izmantošanu savtīgos nolūkos, likvidētu opozīciju. Bet tad jau tā būs pavisam cita valsts, kuru vadīs «likumīgie zagļi» un kurai ar rietumu demokrātijas standartiem nebūs nekā kopēja. Tā patvaļa, kas notiek Rīgas domē un par ko publiski uztraucas tās opozīcija, ir «ziediņi», salīdzinājumā ar Ventspilī notiekošo,» uzsver Landmanis.

«Man un maniem kolēģiem sirdsapziņa neļauj klusēt, tāpēc ceru, ka Latvijas politikas avangardā atradīsies pietiekami daudz godprātīgu cilvēku, kuriem nav vienaldzīgs mūsu valsts liktenis un kuri spēs rīkoties,» rezumē opozīcijā esošais Ventspils domes deputāts.

102.000.102.6305


Pievienot komentāru

 1. Ilze teica:

  Absurds! Lielākais absurds, ko nācies lasīt! Kāds ļoti kāro ieņemt Lemberga vietu!!!

  +1 0 -1 0

  • ... teica:

   vai tiešām??? kāpēc Lembergs ir visur, kas skar valsts lietas, kāpēc viņš piedalās koalīcijas sarunās, bet citu pilsētu mēri nē?? ar ko viņš īpašāks?

   +1 0 -1 0

  • Jānis teica:

   tas galīgi nav absurds, tie kas pilnībā vēl nav nozombēti vai nopirkti ļoti labi saprot lemberga šā brīža cinisko raušanos pie varas izmantojot Zolitūdes traģēdiju un Latvijas politiķu korumpētību

   +1 0 -1 0

 2. juris teica:

  Pilnīgi piekrītu.
  Tiessikuma kolaīcija ir pilnīgi izjukusi pa šuvēm.

  +1 0 -1 0

 3. aldons teica:

  Labais. Vismaz vienam ir drosmes pateikt to ko doma daudzi.

  +1 0 -1 0

 4. pūce teica:

  ļoti spēcīgi vārdi, tikai diemžēl vairums vēstules adresātu ir paši vai nu Lemberga pakalpiņi, vai tik ļoti baidās šķirties no savām siltajām vietām, ka neko nedara. Kamēr šajā valstī amatpersonas domās tikai par savu kabatu nevis vispārēju labumu tautai, nekas nemainīsies

  +1 0 -1 0

 5. IVO teica:

  Pilnībā piekrītu! Žēl, ka mums ir tik maz cilvēku, kuriem nebūtu bail saukt lietas īstajos vārdos! LATVIJĀ patiešām notiek apvērsuma mēģinājums un tauta tiek turēta par lopiņu baru, kam var spraust “batonus” ausīs!

  +1 0 -1 0

 6. gusts teica:

  Gribetos dzirdet varas parstavju komentarus saja sakara. Teiksim Aboltina, Elerte.

  +1 0 -1 0

 7. rasa teica:

  Ļoti šaubos,vai kādam no varas vīriem būs drosme atbildēt Landmaņa vēstulei.Saka-drošam pieder pasaule,bet es gribētu teikt ,ka arī nekauņam un mhinātoram netrūkst drosme Latvijas tautu un valdību pakļaut savām iegribām.Neticu,ka kautkas var mainīties,jo,acīmredzot,bailes ir pārāk milzīgas,lai atbrīvotos no Lemberga un Rīgā no Ušakova.Atliek gaidīt rudeni un nākošās vēlēšanas.Cienījamā Latvijas tauta,būsim gudrāki,būsim prasīgāki,neņemsim vērā vājprātīgās reklamas!Lai mums visiem veicas!

  +1 0 -1 0

 8. ik teica:

  Pilnīgi precīzi noraksturota situācija valstī.

  +1 0 -1 0

Pazemina Latvijas reitingu sabiedrības līdzdalības iespēju jomā

Norādot uz Saeimas mēģinājumiem ierobežot pilsoņu pamata brīvības Latvijas tiesību aktos, CIVICUS, starptautiska organizācija, kas popularizē un novēro pilsoniskās līdzdalības iespēju līmeni, pazeminājusi Latvijas reitingu no vērtējuma «atvērts» uz «sašaurināts».

ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai visvairāk vēlas izmantot Zemgales ražotnes

Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā projektu atlases otrajā kārtā komersanti vēlas izmantot 51 projekta īstenošanai. Kopumā pieprasītais ERAF līdzfinansējums 64,3 miljonu eiro apmērā par 88% pārsniedz pieejamo līdzfinansējumu. Visvairāk Eiropas Savienības fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai visvairāk vēlas izmantot Zemgales ražotnes, informē Centrālajā finanšu un līgumu aģentūra.

Fox: Prasība tulkojumu Baltijai «piekoriģēt» atbilstoši Krievijas vadlīnijām ir pārpratums

Kanāla Fox prasība tulkojumu Baltijai «piekoriģēt» atbilstoši Krievijas vadlīnijām ir pārpratums komunikācijā ar tulkotājiem, norāda Fox pārstāve Baltijā Sille Rūsa. Viņa skaidroja, ka Igaunija un Latvija, kas attiecas uz Fox retranslēšanu, ir nodalītas no Krievijas, līdz ar to tās nav pakļautas cenzētam saturam.

NMPD: Katru dienu negadījumos cieš līdz 20 skolas vecuma bērnu

Ik dienu dažādos negadījumos cieš 18 līdz 20 skolas vecuma bērni, konkursa Esi drošs -neesi pārdrošs preses konferencē teic Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

DP par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām aizturējusi Gapoņenko

Drošības policija aizturējusi nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītāju Aleksandru Gapoņenko par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kustība Par!Latvijas attīstībai un Izaugsme ir apvienībā Attīstībai/Par!

Oficiāli reģistrēta politisko partiju apvienība Attīstībai/Par! kopš 20.aprīļa. Apvienībā ir partijas Kustība Par!Latvijas attīstībai un Izaugsme.

Pārbauda dāsni atalgotā RD deputāta Frolova darbu uzņēmumā Getliņi Eko

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi pēc Rīgas domes deputātes Jutas Strīķes iesnieguma, kurā viņa paudusi bažas par domnieka Vladimira Frolova, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu uzņēmumā Getliņi Eko.

ASV aicina Krieviju pievērsties vēlēšanu, ķīmisko ieroču un Ukrainas problēmām

Amerikas Savienoto Valstu valdība ir vērsusies pie Krievijas, aicinot to rīkoties attiecībā uz ASV satraukumu par jaukšanos to vēlēšanās, par Salisberī ķīmiskā ieroča uzbrukumu Lielbritānijā un situāciju Ukrainā un Sīrijā.

Nebanku kredītdevēji pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai

Apstiprinot labas prakses kodeksu, nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai, balstot to uz kredītspējas riska sliekšņiem. Ar kodeksu tiek paplašināts arī to aizņēmēju loks, kuriem nozares uzņēmumi aizdevumus neizsniegs, informē Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija.

Izlemts veikt konservācijas darbus pils vēsturisko liecību saglabāšanai

Rīgas pils atjaunošanas padome šonedēļ sēdē nolēma saglabāt vēsturiskās liecības, paralēli turpinot virzīt pils būvniecību, vēsta VAS Valsts nekustamie īpašumi

Basku separātisti ETA, gatavojoties pašlikvidācijai, atvainojas upuriem

Basku kaujinieku grupējums ETA, kas 50 gadus vardarbīgiem līdzekļiem cīnījies par neatkarīgas basku valsts izveidi Spānijas ziemeļos un Francijas dienvidrietumos, gatavojoties pašlikvidācijai, publiski atvainojies uzbrukumos cietušajiem un to tuviniekiem.

Budžeta pārpalikums 2017.gadā vien Sociālās apdrošināšanas fondam, deficīts – 131,1 miljons eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts par 2017.gadu ir 131,1 miljons eiro jeb 0,5% no iekšzemes kopprodukta, bet konsolidētais bruto parāds – 10,8 miljardi eiro jeb 40,1% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie rezultāti.

Jēkabpils domē tiek dalīts pīrāgs, nevis pienākumi; vai tiks mainīta vadība?

Jēkabpils domē norit nesaskaņas deputātu vidū – koalīcijas deputāte Kristīne Ozola skaidro, ka mainīt savu nostāju attiecībā uz koalīcijas atbalstu viņai likusi Jēkabpils domes vadības līdzšinējā rīcība: «Ir bijuši jautājumi, kas pieņemti vienprātīgi domes sēdēs, ir bijuši jautājumi, kur mans viedoklis ir atšķīries. Koalīcijas līgumu es nebiju parakstījusi, bet atbalstīju Ragaiņa ievēlēšanu priekšsēža amatā. Šobrīd esmu nedaudz vīlusies viņa vadības stilā, tāpēc nevaru teikt, ka pilnībā viņu atbalstu.»

Balta: Nezaudējiet modrību pavasarī – garnadži nesmādē pat radiatorus

Šī gada pirmajā ceturksnī izmaksātais atlīdzību apjoms par zādzībām nekustamajos īpašumos, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, pieaudzis par 73%.

Lietuvas CVK domā konsultēties ar Latviju par politiskajām reklāmām Facebook

Sakarā ar prezidenta, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanu tuvošanos Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija apsver iespēju konsultēties ar Latviju par politisko reklāmu kontrolēšanu sociālajos tīklos.

Slapjā vasara nākusi par labu Tallinas lidostas rādītājiem

Pasažieru aviopārvadājumu nozarē Igaunijā 2017.gadā novērota izaugsme 19% apmērā, un tās cēloņi esot sliktie laikapstākļi, kas tik ļoti pelti citās nozarēs, kā arī Igaunijas ekonomiskā augšupeja, tā liecina Tallinas lidostas aplēses.

Latvijas Krājbankas administrators martā atguvis 114 800 eiro

Likvidējamās Latvijas Krājbankas administrators šogad martā atguvis 114 823 eiro, kas ir par 16,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Maršruts nedēļas nogalei: laivu brauciens, dzīvā mūzika un labs kino

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šīs nedēļas nogales noskaņojumam.

Autovadītāju ievērībai: Plānojot brīvdienu braucienus jārēķinās ar ceļu būvdarbiem

Valsts autoceļu tīklā ir atsākušies remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, kas ieviesti būvdarbu laikā, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

Ekonomikas ministriju un tās iestādes grib pārcelt uz ēku Elizabetes ielā

Ekonomikas ministriju un tās pakļautībā esošās iestādes varētu pārcelt uz ēku Elizabetes ielā 2, Rīgā, kas pazīstama ar nosaukumu Pasaules tirdzniecības centrs Rīga.

Katram otrajam iedzīvotājam ir kredīts, katrs trešais – kavē kādu maksājumu

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina Kredītinformācijas Birojs datu apmaiņas sistēma.

Valsts sekretārs: Latviju un Ķīnu vieno labas ekonomiskās sadarbības perspektīvas

Lai iepazīstinātu uzņēmējus ar Latvijas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības aktualitātēm, kā arī sekmētu jaunu biznesa kontaktu veidošanos, notiek Latvijas un Ķīnas pilsētas Ninbo ekonomiskās un tirdzniecības sadarbības simpozijs. Tas norisinās Ninbo pašvaldības ģenerālsekretāra Ļangcai Džanga un pavadošās uzņēmēju delegācijas vizītes laikā Latvijā, vēsta Ārlietu ministrija.

ABLV Bank aicina atsaukt FinCEN «pārspīlētās apsūdzības»

Pašlikvidācijas proceša esošās ABLV Bank advokāti aicina ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūciju atsaukt publicēto priekšlikumu, kurā ziņots, ka ABLV Bank vadība ir izmantojusi kukuļošanu, lai ietekmētu Latvijas valsts amatpersonas, un, iespējams, pārkāpusi Ziemeļkorejas sankcijas.

EP deputāti satraukti par vakcinācijas līmeņa krituma ietekmi uz veselību

Rūkošā uzticība vakcinācijai ir izaicinājums, kas jau tagad ietekmē sabiedrības veselību, pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Berlīnē masu evakuācija pēc 500 kg smaga spridzekļa atrašanas

Berlīnē atrasta nesprāgusi Otrā Pasaules kara laika bumba, tādēļ piektdien, 20.aprīlī, tiek evakuēta daļa Vācijas galvaspilsētas, lai sapieri varētu padarīt spridzekli nekaitīgu.