bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 23.06.2018 | Vārda dienas: Līga
LatviaLatvija

Lūsis izkārto Auguļa ģimenei 30'000 eiro vērtu auto; KNAB pārkāpumus nesaskata

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Verners Lūsis

Šī gada sākumā karjera Latvijas dzelzceļa struktūrās aprāvās Verneram Lūsim, jo Polijas prokuratūra viņu tur aizdomās par nodokļu mahinācijām. Darbu dzelzceļā Lūsis ieguva pēc tam, kad par Satiksmes ministru kļuva Uldis Augulis. Taču šis nav vienīgais notikums, kas saista Auguli un Lūsi. Raidījuma Nekā Personīga rīcībā ir informācija, ka Lūsis pirms diviem gadiem izkārtojis ministra ģimenei jaunu 30 000 eiro vērtu automašīnu. Ministra deklarācijā šis darījums neparādās, stāsta raidījumā.

Pirms trīs gadiem Renault un Dacia automobiļu tirgotājs Eiro Auto bija uz bankrota sliekšņa. Tas ar grūtībām maksāja bankām, automobiļu piegādātājiem un darbiniekiem. Tomēr uzņēmumam bija daudz vērtīgu īpašumu. Ja kādu no tiem izdotos pārdot, uzņēmums varētu izkļūt no grūtībām, skaidro Nekā Personīga.

Viņi turpina: «Īpašumā Turgeņeva ielā 25 ir plaša autostāvvieta, garāžas un atpūtas komplekss. Līdz 2002.gadam tas daļēji piederēja Latvijas dzelzceļam, kad to nopirka Eiro Auto meitasuzņēmums. Pēc tam Latvijas dzelzceļš kļuva par autostāvvietas nomnieku.»

2016.gada sākumā Renault un Dacia automašīnu dīlerim SIA Eiro Auto mainījās vadība. Izpilddirektora amatu ieņēma Verners Lūsis. Lūsim bija pieredze uzņēmējdarbībā un vadošos amatos. Viņš bija strādājis Latvijas kuģniecības meitasuzņēmumu vadībā un lidostas Rīga valdē, uzsver Nekā Personīga.

Eiro Auto vadībai bija plāns īpašumu Turgeņeva ielā par labu cenu pārdot atpakaļ Latvijas dzelzceļam. Tas esot bijis Vernera Lūša uzdevums, jo viņam bijuši labi sakari Satiksmes ministrijā un dzelzceļā. 2016.gada februārī Satiksmes ministrijā sāka saimniekot Uldis Augulis. Lūsis tā gada aprīlī dabūja amatu dzelzceļa meitas kompānijā LDz loģistika.

Tāpat raidījums noskaidrojis, ka Guntis Grūbe, SIA Eiro Auto bijušais darbinieks: «Tādas ziņas vai baumas mums figurēja, ka tur jau viss ir sarunāts – ka tūlīt jau dzelzceļš pirks jau un tamlīdzīgi. Pēc tam izrādījās, ka nenopirka.»

Nekā Personīga: 2016.gada vasaras vidū Eiro Auto salonā no Polijas saņemts jaunākais Renault modelis Talisman Grandtour. Automobilis bija paredzēts demonstrēšanai pircējiem.

Grūbe: «Tas bija pirmais Talismans. Talismans Grandtour. Ļoti labi aprīkota mašīna, kuru Lūša kungs, kā saka, no mūsu Skanstes ielas, pats viņš deklarēja dzen rādīt ministram un turpmāk būs darbības.»

Vismaz 30 000 eiro vērtā automašīna salonā vairs neatgriezās. Vairāk nekā mēnesi mašīna nobraukājusi ar sarkanajiem tirdzniecības numuriem. Septembra sākumā mašīna beidzot piereģistrēta. Taču nevis uz Eiro Auto, bet uz saistīta uzņēmuma Baltijas autonoma vārda. Tad darbinieki uzzinājuši, ka mašīnu izmanto satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) ģimene, vēsta raidījumā.

Kad Nekā Personīga Augulim jautāja: «Jūs 2016.gadā no Vernera Lūša saņēmāt automašīnu Renault talisman. Kas tas bija par darījumu?» viņš noliedza jebkādu saistību ar darījumu.

Augulis: «Nav man nekādas automašīnas bijis. Var apskatīties visu manā deklarācijā.»

Amatpersonas deklarācijā Augulis norādījis, ka viņam pieder 2013.gada Mitsubishi Outlander. Tomēr faktu, ka automašīna Renault Talisman ir bijusi Auguļa rīcībā, apliecina apdrošināšanas polise. Tajā redzams, ka 2016.gada izlaiduma automašīnu Renault Talisman Grandtour ar valsts numuru KL9407 apdrošinājis Uldis Augulis. 75 eiro viņš samaksājis 2016.gada 9.septembrī.

Vairāki bijušie Euro Auto darbinieki raidījumā stāsta, ka ar automašīnu brauca ministra sievas Tatjanas meita Jana un viņas vīrs Artjoms Grigorjans.

Grigorjans darbība nespēja glābt kompāniju Eiro Auto. 2017.gada pavasarī Renault Polska pārtrauca piegādāt automašīnas, jo firma par tām nemaksāja. Tobrīd uzņēmums bija parādā valsts ieņēmumu dienestam vairāk nekā miljonu eiro, nemaksāja darbiniekiem.

Verners Lūsis līdz šā gada janvārim turpināja darboties Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmumos. Lūša karjera aprāvās, kad viņu Lietuvā aizturēja kriminālprocesā par nodokļu mahinācijām aizturēja Lietuvā. Polijas prokuratūrā Lūsi tur aizdomās par piedalīšanos nelikumīgā organizētā grupā, kas darbojās ar PVN samazināšanu degvielas tirdzniecībā, skaidro Nekā personīga.

Tāpat raidījumā stāsta, ka zemes gabals, ko Lūsis mēģinājis pārdot Latvijas dzelzceļam, joprojām nav pārdots. Latvijas dzelzceļā saka – neesot varējuši vienoties par cenu. Tagad to atklātā izsolē par nepilnu miljonu mēģina pārdot tiesu izpildītāji  kreditoru interesēs.

Nekā personīga: «Guntis Grūbe par aizdomīgajiem Lūša darījumiem vērsās KNAB. Tomēr birojs nesaskatīja, ka Augulis būtu pārkāpis valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus, jo Auguļa meitai neesot reģistrēta laulība ar Grigorjanu, un neesot arī konstatējams, ka ministrs būtu izmantojis savas pilnvaras attiecībā uz Verneru Lūsi vai SIA Euro Auto


Pievienot komentāru

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

Vai turpmāk nebūs jāgaida garā rindā Vaivaros, lai saņemtu vajadzīgo riteņkrēslu?

«Patlaban tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti sniedz Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari, taču gadiem saņemtās klientu sūdzības un rindas uz pakalpojuma saņemšanu parāda, ka tā nav iespējami efektīvākā sistēma,» saka Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls pieķerts krāpšanā ar dīzeļdegvielu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls, informē VID.

Konceptuāli atbalsta izmaiņas virsstundu apmaksas kārtībā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Darba likumā, kas paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeima atbalsta priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, informē Saeimas Preses dienests.

Vētra appludina Tallinas ielas un pārtrauc futbola pārraidi svarīgā brīdī

Igaunijas ziemeļus skārusi vētra un lietusgāze, kas galvaspilsētā Tallinā appludinājusi ielas, nodarījusi bojājumus ēkām un pat svarīgā brīdī pārtraukusi aizraujošu Pasaules Kausa futbola spēles pārraidi.

Saeima 2.lasījumā atbalsta fondēto pensiju kapitāla mantošanu

Iedzīvotājiem būs iespēja mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kaimiņš: Manuprāt, KNAB izpilda politisko pasūtījumu; deputāts izstāsta aizturēšanas gaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ceturtdienas, 21.jūnija, vakarā atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētās personas – Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, viņa partijas biedru Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

ASV bankas iztur finanšu satricinājumu pārbaudes

Amerikas Savienotajās Valstīs 35 lielāko banku rīcībā ir pietiekami daudz naudas, lai tās izturētu iespējamu smagu ārēju finanšu satricinājumu apstākļos, liecina banku ilgtspējas pārbaužu rezultāti.

Konceptuāli atbalsta VDK dokumentu publisku pieejamību pētniecībai

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Par atrašanos darbā reibumā Saeima no amata atcēlusi Rēzeknes tiesas tiesnesi Arvi Garo

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījusi Rēzeknes tiesas tiesneša Arvja Garā atcelšanu no amata. Par tiesneša atcelšanu nobalsojis 71 deputāts, neviens neatturējās un nebija pret.

Lai paliktu Lielbritānijā, ES pilsoņiem prasīs atbilstību trim prasībām

Tiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēsies turpināt dzīvot Lielbritānijā pēc valsts izstāšanās no ES, būs jāaizpilda obligāti elektroniskie iesniegumi, sniedzot atbildes uz trim būtiskiem jautājumiem, pavēstījis britu iekšlietu ministrs.

Līgo svētkos gaidāms lietains un vēss, bet jaunnedēļ atkal sauss un karsts laiks

Piektdien un svētku brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, tādēļ Līgo dienā vietām īslaicīgi līs, savukārt Jāņu dienā sagaidāms pat ilgstošs lietus. Laika apstākļi uzlabosies nākamajā nedēļā, kad atgriezīsies vasarīgs karstums.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Jaunākie komentāri