bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 22.11.2017 | Vārda dienas: Aldis, Alfons, Aldris
LatviaLatvija

Vidējā darba samaksa Latvijā – 469 lati

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUŠī gada otrajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī bija 469 lati, un, salīdzinot ar 2010. gada otro ceturksni, tā pieauga par 24 latiem jeb 5,5%.

Darba samaksas pieaugums otrajā ceturksnī ir bijis straujāks nekā pirmajā, kad tas, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika posmu, pieauga par 4,5%. Neto darba samaksa valstī šai laika periodā pieauga par 5,0% (no 316 līdz 332 latiem),liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Sabiedriskajā sektorā mēneša vidējā bruto darba samaksa otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2010.gada otro ceturksni pieauga par 7,0% (no 474 līdz 507 latiem), no tā vispārējās valdības sektorā – par 8,1% (no 436 līdz 471 latam), savukārt privātajā sektorā pieaugums bija 5,0% (no 423 līdz 445 latiem).

Darba samaksas fonds šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada otro ceturksni, ir audzis straujāk nekā darbinieku skaits. Darbinieku skaits pārrēķināts pilna darba laika vienībās, ko lieto mēneša vidējās darba samaksas aprēķiniem, valstī kopā šai periodā pieauga par 2,5%, bet darba samaksas fonds – par 8,2%.

Salīdzinot ar pirmo ceturksni, darbinieku skaits pieauga par 2,8%, bet darba samaksas fonds – par 6,8%.

Salīdzinot ar 2011.gada pirmo ceturksni, mēneša vidējā bruto darba samaksa pieauga par 18 latiem jeb 3,9%. Sabiedriskajā sektorā šajā periodā pieaugums bija 7,2% (no 473 līdz 507 latiem), bet privātajā sektorā – 2,0% (no 436 līdz 445 latiem).

2011.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada atbilstošo periodu, mēneša vidējā bruto darba samaksa visvairāk augusi profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu nozarē – par 11,0% (šai nozarē tiek iekļauti juridiskie un grāmatvedības pakalpojumi; konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās; arhitektūras un inženiertehniskie pakalpojumi; reklāmas nozare; zinātniskās pētniecības darbs), izglītībā – par 10,9%, lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā – par 9,7%, ūdens apgādē; notekūdeņu, atkritumu apsaimniekošanā un sanācijā – par 9,3%, mākslas, izklaides un atpūtas nozarē – par 7,3%, kā arī nekustamo īpašumu nozarē – par 7,1%. Mazākais pieaugums vērojams transporta un glabāšanas nozarē – 0,1%, finanšu un apdrošināšanas nozarē – 2,0%, kā arī administratīvo un apkalpojošo dienestu darbībā – 2,2%.

Ūdens apgādes, notekūdeņu, atkritumu apsaimniekošanas un sanācijas nozarē darba samaksa izmaiņas ietekmēja neregulāro izmaksu pieaugums līdztekus regulārās darba samaksas kāpumam par 5,3%. Arī elektroenerģijas, gāzes apgādes, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas nozarē darba samaksa pieauga par 5,2% neregulāro izmaksu dēļ, kamēr regulārā samazinājās par 0,9%. Mākslas, izklaides un atpūtas nozarē pieaugums daļēji skaidrojams ar zemāk atalgotu darbinieku atlaišanu.

Pārējās nozarēs darba samaksas pieaugumu šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada atbilstošo periodu, galvenokārt ietekmēja darba apjoma pieaugums, ka arī kopš gada sākuma valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas kāpums par 11,0% (no 180 līdz 200 latiem).

Salīdzinot algu izmaiņas Baltijas valstīs šai periodā, redzams, ka Latvijā darba samaksa augusi visstraujāk – par 5,5% (no 632 līdz 667 eiro), Igaunijā – par 4,2% (no 822 līdz 857 eiro), bet Lietuvā – par 2,5% (no 595 līdz 610 eiro).

 


Pievienot komentāru

  1. Trailer teica:

    Bullshit

    +1 0 -1 0

  2. sindroms teica:

    iedvesmojoši, man līdz tādai samaksai vēl tālu

    +1 0 -1 0

Turcijā žurnālistam cietumsods par Twitter ierakstu

Tiesa Turcijā žurnālistam no opozīcijas laikraksta piespriesti trīs gadi cietumā par teroristiskas propagandas izplatīšanu saistībā ar ierakstu mikroemuāru vietnē Twitter, kas uz brīdi bijis internetā.

Latvijas pilsonībā uzņem vēl 60 personas

Ministru kabinets izdevis rīkojumu otrdien, 21.novembrī, uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 60 personas, tajā skaitā divus nepilngadīgos, kuri naturalizējušies kopā ar vecākiem, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Apšauba Ogres novada domes ieceri ieviest maksu par iebraukšanu Ogrē

Latvijas valsts ceļi apšauba Ogres novada domes ieceri citu teritoriju iedzīvotājiem piemērot nodevu par iebraukšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā, norāda LVC pārstāve Anna Kononova.

Pētījums: Latvijā nodokļi uzņēmumiem - pievilcīgākie Baltijas valstīs

Latvijā nodokļu sistēma ir pievilcīgākā Baltijas valstu vidū, bet kopumā 190 pasaules valstu vidū tā ir 13.pievilcīgākā, liecina jaunākais Pasaules Bankas un audita kompānijas PricewaterhouseCoopers ziņojums par nodokļu sistēmām pasaulē. Igaunija reitingā Paying Taxes 2018 ierindojas 14.vietā, bet Lietuva - 18.vietā.

Būvniecībā varēs izmantot EEZ valstu standartiem atbilstošu stiegrojuma tēraudu

Ministru kabinets otrdien, 21.novembra sēdē, apstiprināja grozījumus būvizstrādājumu tirgus uzraudzības kārtībā, ar kuriem turpmāk Latvijā būvdarbos tiek atļauts izmantot tādu stiegrojuma tēraudu, kurš ir ieguvis atbilstības novērtējumu ikvienam Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstu standartam, kā arī atbilst noteikumos izvirzītajām minimālajām prasībām.

Decembrī uz «oligarhu lietas» izmeklēšanu aicinās Šķēli, Dūklavu un Ameriku

Decembrī uz «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi aicināts ekspolitiķis Andris Šķēle, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Lai samazinātu OIK izmaksas, mazina atbalstu AS Latvenergo TEC stacijām

Valdība, otrdien, 21.novembra sēdē, nolēma par 75% samazināt atbalstu AS Latvenergo TEC stacijām, nodrošinot elektroenerģijas obligātā iepirkuma izmaksu samazināšanu gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām.

Militāro karjeru sāks vairāk nekā 30 profesionālajā dienestā pieņemto karavīru

Vairāk nekā 30 karavīru, kuri sekmīgi pabeiguši Rekrutēšanas un atlases centra veikto atlasi, trešdien, 22.novembrī, sāks dienestu bruņotajos spēkos, vispirms apgūstot profesijas pamatiemaņas Kājnieku skolā Alūksnē.

FM: Nodokļu reforma nodrošinās atvieglojumus ziedojumiem

Nākamgad spēkā stāsies vērienīga nodokļu reforma, kuras ietvaros tostarp tiks īpaši atbalstīti tie uzņēmumi, kuri labprāt ziedo līdzekļus sabiedriskā labuma organizācijām, pauž Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne.

Latvija 35.vietā pasaulē informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstībā

Latvija šogad sasniegusi 35.vietu pasaulē informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomas attīstībā, liecina publiskotais jaunākais ANO Starptautiskās Telekomunikāciju savienības pētījums.

Veselības ministrijas valsts sekretāra amatā apstiprināts Aivars Lapiņš

Valdība otrdien, 21.novembri, Veselības ministrijas valsts sekretāra amatā pārcēla bijušo Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieku Aivaru Lapiņu, informē ministrijā.

Lietuvā atrod miljona vērtu hašišu, kuru caur Latviju bijis plānots vest uz Krieviju

Lietuvas policisti, pārbaudot kādu vieglo automašīnu, atraduši 100 kilogramus hašiša ar «melnā tirgus» vērtību ap miljonu eiro, kuru caur Latviju bijis plānots vest uz Krieviju, paziņojusi Lietuvas policija.

Zibmaksājumu infrastruktūra ieviesta Eiropas mērogā

Otrdien, 21.novembrī, zibmaksājumu infrastruktūra tiek ieviesta Eiropas mērogā, darbību sākot Eiropas banku dibinātā uzņēmuma EBA Clearing ātro maksājumu sistēmai RT1. Eiropas līmeņa risinājums ir saslēgts ar Latvijas Bankas Latvijā 2017.augustā ieviesto zibmaksājumu infrastruktūru.

Konstatē atšķirības Latvijā un citās valstīs pieejamos ārvalstu izcelsmes produktos

Atšķirības starp Latvijā pieejamiem ārvalstu izcelsmes pārtikas produktiem un citās valstīs iegādātiem pārtikas produktiem ir, taču tās nav būtiskas, secina Pārtikas un veterinārā dienesta, salīdzinot pārtikas produktu marķējumus un laboratoriski pārbaudot to sastāvu.

Igaunijā valdošā Centra partija izslēdz 31 deputātu par startēšanu no cita saraksta

Centra partija, kuras rokās pašlaik ir gan Igaunijas valdības, gan Tallinas domes groži, pieņēmusi apakšnodaļu priekšlikums par biedriem, kuri 2017.gada pašvaldību vēlēšanās startējuši no atsevišķa saraksta, un izslēgusi no politiskā spēka rindām 31 šādu biedru.

Pārtrauc grupējuma darbību, kas valstij nodarījis zaudējumus 7 miljonu eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvalde, veicot 34 kratīšanas, par aizdomās turētām atzīstot divas personas, šī gada novembrī apturēja noziedzīga grupējuma darbību.

BVKB šogad Latvijā par nedrošām atzinis 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas

Būvniecības valsts kontroles birojs šogad Latvijā par nedrošām atzinis 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas, vēst biroja pārstāvji.

Biržu indeksi kāpj, naftas cenas krītas

Biržu indeksi Amerikas Savienotajās Valstīs un Eiropā pirmdien, 21.novembrī, kāpa, bet eiro kritās, valdot bažām par politisko krīzi Vācijā. Spēcīgi rezultāti Volstrītā palīdzējuši stiprināt arī biržu rezultātus Eiropā. Tikmēr eiro vērtība pret dolāru jūtami saruka, un daži analītiķi prognozē turpmāku kritumu.

Reaģējot uz e-tirdzniecības izaugsmi, Omniva steidz Baltijā izvērst pakomātu tīklu

Igaunijas valsts pasta uzņēmums Eesti Post, kas darbojas ar zīmolu Omniva, pavēstījis, ka paplašinās savu pasta paciņu skapīšu tīklu Baltijā un līdz Ziemassvētkiem paplašinās 100 esošos pakomātus.

Zariņš: Deputāti, balsojot par budžetu bez grozījumiem, pārkāps tautai doto zvērestu

Nav pieļaujams, ka Saeimas koalīcija iet Ministru kabineta pavadā un neievēro likumus budžeta pieņemšanas procesā, norāda Saeimas deputāts Ivars Zariņš, piebilstot, ka deputātiem, balsojot par budžetu bez grozījumiem, nāksies pārkāpt Latvijas tautai doto zvērestu.

Eiropā joprojām jāskaidro, ka sieviešu tiesības ir cilvēktiesības

Diemžēl arī Eiropas Savienībā joprojām nākas skaidrot, ka sieviešu tiesības ir cilvēktiesības, Briselē notiekošajā ikgadējā konferencē Sieviešu tiesības trauksmainajos laikos atzīst ES Pamattiesību aģentūras direktors Maikls O'Flahertijs.

Pabriks: Valsts intereses ir jātur augstāk par partiju interesēm

Latvija nedrīkst atļauties iestigt provinciālismā, un tās interesēs ir saglabāt Eiropas un NATO vērtību kursu. Situācijā, kad centriski un eiropeiski orientēto partiju skaits ir liels, to izdarīt paliek aizvien grūtāk, jo notiek politiskā fragmentācija, kurā galvenais pašmērķis ir 5% vēlēšanu barjeras pārvarēšana, nevis Latvijas izaugsme un attīstība, pauž Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uber un Volvo vienojas par 24 000 pašgājēju automašīnu iegādi

Amerikāņu neformālo taksometru pakalpojumu platformas uzturētājs Uber ir vienojies ar ķīniešu uzņēmējiem piederošo autoražotāju Volvo par 24 000 tādu automašīnu iegādi, kuras sevi vada pašas.

SEB: Vidējais uzkrājums pensiju 2. līmenī vienam dalībniekam pieaudzis par 18%

Ekonomiskās situācijas uzlabošanās, algu pieaugums, kā arī investīcijas stratēģijas pareiza izvēle palīdzējuši šī gada desmit mēnešos kāpināt SEB pārvaldīto pensiju 2. līmeņa plānu dalībnieku kapitālu par 97 miljoniem eiro.

Vācijā izjūk ilgstošas koalīcijas sarunas

Vācijas federālajā parlamentā septembrī iekļuvušās politiskās partijas joprojām nespēj vienoties par koalīcijas un vairākuma valdības izveidi, bet Vācijas kanclere Angela Merkele norādījusi, ka labākas par mazākuma valdību būtu jaunas vēlēšanas.