bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra
LatviaLatvija

Viedoklis: Kučinska valdība faktiski izgāzusi pati savu budžetu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Premjers Māris Kučinskis

«Pirms divām nedēļām Saeima pieņēma budžeta likumu paketi, kurā paredzētas arī izmaiņas Mikrouzņēmumu nodokļu likumā, kurām it kā bija jāizbeidz krīzes gados kā pagaidu risinājums noteiktais atvieglotais nodokļu režīms maziem un ļoti maziem uzņēmumiem. Taču likuma grozījumi izraisīja uzņēmēju iebildumu vētru. Pirms nedēļas Valsts prezidents Raimonds Vējonis atdeva šos grozījumus atpakaļ Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Un iestājās haoss,» portālā Ir raksta žurnālists Aivars Ozoliņš.

Viņš atgādina, ka «Kučinskis bija stingri solījis nepalielināt nodokļus 2017.gadā. Solījumu neturēšana nebūtu nekas ārkārtējs «saimniekiem savā zemē», kā sevi dēvē Zaļo un zemnieku savienība. Taču sekas citiem mūsu zemē var būt plašas un nopietnas.»

Viņaprāt, «notiekošo var raksturot īsi — Kučinska valdība ir faktiski izgāzusi pati savu budžetu. Politikas psihologi varētu minēt, vai tas nav bijis šīs partijas ļaužu domāšanai dabisks reflekss. ZZS vienmēr ir bijusi apsēsta ar saviem «reitingiem» un vienmēr, būdama valdībā, bija uzvedusies kā «iekšējā opozīcija». Kritizēt valdības darīto ir populāri. Ir ērti un izdevīgi atbildību par nepopulāriem lēmumiem uzgāzt citiem. Tik ērti, ka šogad, jau esot pie varas, pēc inerces nepamanīja, ka tas taču pašu taisīts budžets, ko paši izgāž.

ZZS vienmēr bija atmaksājusies naudas izspiešana sev un savējiem ar politisku šantāžu, vienīgi opozicionāru poza ierobežoja iespējas to darīt. Šogad vājprātīgajā budžeta naktī Saeimā redzējām, kas notiek, kad «zaļie zemnieki» ir galvenie dalītāji, — naudas šķiešanas dzīres un savējo apmierināšanas orģija bez jebkādiem piedienīguma rāmjiem.»

«Taču «iekšējās opozīcijas» reflekss ir noturīgs — tagad vainu par uzņēmējdarbības vides iegrūšanu haosā ZZS rauga uzvelt kādreizējai premjerministru partijai, bet nu tikai koalīcijas jaunākajai māsai Vienotībai, kura —šausmas! — nesteidz jau tajā pašā dienā piekrist Kučinska paniskajai idejai par nodokļu celšanu un sociālo iemaksu atcelšanu un grib papriekš redzēt vismaz kaut kādus premjerministra un Finanšu ministrijas aprēķinus par šādu likuma izmaiņu ietekmi uz budžetu, algām un pensijām.

(..) [ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājam Augustam] Brigmanim un Kučinskim droši vien patiktu, ja visi aizmirstu, ka budžeta portfeli ar pašreizējā haosa sēklu 14. oktobrī mediju starmešu gaismā Saeimā ienesa viņu partijas finanšu ministre Dana Reizniece–Ozola. Izrādās, ka Lemberga komandas lojālā šahiste, kuru respektablais izdevums Politico nupat nesaprotami ielicis «Eiropas pārveidotāju» sarakstā, nebija spējusi izskaitļot pat tikai divus gājienus uz priekšu, kāds būs viena likuma izmaiņu iespaids uz Latvijas uzņēmējdarbības vidi un valdības politisko situāciju. Un šī «šofera meita», kura it kā esot apņēmusies “sakārtot Latvijas dažādu krīžu skartās finanses”, kādreiz varot kļūt par Latvijas premjerministri, kā min Politico?» retoriski vaicā Ozoliņš.

«Bailēs no sliktiem reitingiem ZZS valdība, gatavodama grozījumus likumā, mēģināja izdabāt visiem, kuriem kaut kas varētu nepatikt, un tātad kaitēt partijas un valdības reitingiem. Rezultātā Kučinska valdība iedzinusi sevi situācijā, kurā visi ir šokā un būs vēl lielākā, jo pašas radītajai krīzei nevar būt populāru risinājumu.

Ko varētu ieteikt Kučinskim un viņa «zaļajiem zemniekiem»? Jebkādu citu valdību veidotu tie paši vēži pašreizējā Saeimā. Tāpēc — tā turpināt, Māri! Lai līdz pašvaldību vēlēšanām nākamgad un pēc tam līdz Saeimas vēlēšanām Latvijas simtgadē 2018. gadā vēlētāji līdz mielēm atēdas «zaļo ķīseli» un pārliecinās, ka pašlabuma apkalpotāji un naudas dalītāji nespēj vadīt valsti,» Ozoliņš raksta portālā Ir.

Ref: 102.000.102. 14152


Pievienot komentāru

Rosina mazināt krāpšanas apmērus publiskajos iepirkumos

Latvijas Reģionu Apvienība izskatīšanai Saeimā iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, saskaņā ar kuriem tiks noteikta lielāka kontrole valsts un pašvaldību iestāžu Iepirkumu komisiju darbā, izslēdzot iespēju par uzvarētāju konkursā atzīt to pretendentu, kura piedāvājums bijis vairākkārt dārgāks nekā sākotnējā līgumā noteiktā līgumcena.

Sociālo iemaksu nemaksātājiem valsts medicīnas pakalpojumu saņemšanai būs jāsamaksā 51,60 eiro

Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Pieaug lietotāju sūdzību skaits pasta nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par pasta pakalpojumu lietotāju iesniegtajām sūdzībām 2017.gadā. Līdz ar domstarpībām par pakomātu sniegtajiem pakalpojumiem, aizvadītajā gadā sūdzību skaits ir palielinājies – Regulators kopumā ir saņēmis 37 sūdzības.

Pērn pieauguši saražotās lopkopības produkcijas apjomi

2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, saražotās gaļas apjoms pieauga par 4,6%, bet iegūtā piena apjoms – par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Lietuvā sāk reorganizēt reģionu slimnīcas, mēriem bažas, ka cietīs pacienti

Ja Lietuvas Veselības ministrijas izmēģinājuma iecere par medicīnas pakalpojumu reorganizāciju neatdursies pret kādu grābekli, tad mazākas lauku slīmnīcas valstī drīz sniegs tikai pamata aprūpi, bet nopietnāki ārstēšanas pakalpojumi būs pieejami lielajās slimnīcās.

Šodien tiesu izpildītāji bez maksas konsultē par administratīvo naudas sodu piedziņu

Iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem šodien, 22.martā, Tiesu izpildītāju dienās. Konsultācijas klātienē var saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

Uzsāks bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programmu ārstu palīgiem

Veselības ministrija uzsāk Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, kura ietvaros ārstu palīgiem būs pieejama akreditēta bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programma.

Šonedēļ topā Ventspils pludmale, nepamanīts nepaliek arī Lemberga kungs

Ventspils pilsēta šonedēļ kļuvusi populāra nedaudz neierastākā skatījumā. Uzmanību izpelnījušies Ventspils pludmalē izskalotie roņi. Biedrība Dzīvnieku brīvība uzsver, ka roņu mazuļiem var kaitēt kontakts ar cilvēkiem, tāpēc lūdz ievērot 50 metru distanci. Neskatoties uz ekspertu norādījumiem, pat Ventspils mērs Aivars Lembergs šo lūgumu neievēro, fotografējoties ar roņu mazuļiem.

Reizniece-Ozola joprojām tic, ka nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus

«Nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus, īpaši aplokšņu algu apkarošanas jomā,» intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VUGD brīdina: Nededzini savu zemi

Ja ilgstoši nav bijis lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, bet kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Igauņu komponisti nopelna rekordlielu autoratlīdzību naudu

Igaunijas Autoru biedrība, kas Igaunijā iekasē autoratlīdzības gan par vietējās, gan ārzemju mūzikas atskaņošanu, autoratlīdzībās par 2017.gadu ir saņēmusi kopumā 6,27 miljonus eiro, kas ir līdz šim nebijusi summa.

Juglas vecais dzelzceļa tilts arī gaida rekonstrukciju; foto liecības

Jau ziņots, ka 4.marta pēcpusdienā sabrukušas Vanšu tilta kāpnes un tām klāt esošās metāla konstrukcijas, kas no Vanšu tilta ved lejā uz 11.novembra krastmalu. Tāpat arī Būvniecības valsts kontroles birojs secinājis, ka Zemitāna tiltam mitruma ietekmē varētu atdalīties betona elementi, līdzīgi kā tas notika uz Vanšu tilta. Pirms diviem gadiem portāls lsm.lv ziņoja: «VAS Latvenergo piedāvā izsolē pārdot Juglas veco dzelzceļa tiltu, kas uzņēmumam vairs nav vajadzīgs. Rīgas domei gan pagaidām neesot plānu pirkt šo tiltu.»

Par 60% pieaug airBaltic mobilo biļešu rezervāciju skaits

Pērn Latvijas lidsabiedrības airBaltic mobilo biļešu rezervāciju skaits pieaudzis par 60%, salīdzinot ar 2016.gadu. Savukārt biļešu rezervāciju īpatsvars, kas veiktas tieši no mobilajām ierīcēm, pieaudzis par 30%.

Pētījums: Latvijā pieaug pudelēs iepildītā ūdens patēriņš

Latvijā nepārtraukti pieaug pudelēs iepildītā ūdens patēriņš, liecina 2017.gada Euromonitor dati. Eksperti to skaidro ar intensīvāku sabiedrības pievēršanos aktīvam dzīvesveidam un sportam, kā arī vēlmi saglabāt veselību.

Plāno atvieglot prasības jaunu augļu koku un ogulāju šķirņu ieviešanā

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu augļu koku un ogulāju šķirņu saraksta veidošanas noteikumos un grozījumu projektu augļu koku un ogulāju pavairošanas materiāla aprites noteikumos.

Facebook atvainojas par pieļauto 50 miljonu lietotāju datu izmantošanu politiskajiem mērķiem

Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs atzinis, ka populārā sociālā tīklā uzturētāji pieļāvuši kļūdas, kas ļāvušas aptuveni 50 miljoniem lietotāju datu nonākt politisku konsultāciju uzņēmuma rīcībā.

Arvien vairāk skolu izvēlas diagnosticējošo darbu dabaszinībās kārtot tiešsaistē

Šī gada 6.martā iespēju diagnosticējošo darbu dabaszinībās 6.klasei kārtot tiešsaistē izglītības portālā Uzdevumi.lv izmantoja 234 skolas visā Latvijā, un kopumā digitālā formātā darbu aizvadīja 7 674 skolēni jeb 44% no Latvijas sestklasniekiem, vēsta portāla pārstāvji.

Tiesībsargs: Problēmas pansionātos un sociālās aprūpes iestādēs lielā mērā saistītas ar finanšu trūkumu

Problēmas pansionātos un sociālās aprūpes iestādēs lielā mērā ir saistītas ar finanšu trūkumu, jo nav iespējams kvalitatīvi izdarīt darbu ar atvēlētajiem resursiem, un tā ir atbildīgās ministrijas un valdības kopumā atbildība, Latvijas Radio norāda tiesībsargs Juris Jansons.

Biržu indeksi un ASV dolāra vērtība krītas, naftas cenas pieaug

ASV biržu indeksi un ASV dolāra vērtība trešdien kritās pēc tam, kad ASV centrālā banka – Federālā rezervju sistēma – nolēma paaugstināt bāzes procentlikmi, bet lika saprast, ka nepaātrinās tempu jaunām procentlikmju paaugstināšanām šogad.

Francijas eksprezidents Sarkozī kļūst par aizdomās turēto

Francijā tās bijušais prezidents Nikolā Sarkozī nosaukts kā aizdomās turētais oficiālā izmeklēšanā par iespējamu nelikumīgu priekšvēlēšanu kampaņas finansēšanu, Lībijas valsts naudas līdzekļu piesavināšanos un pasīvu korupciju.

Mitrofanovs kā vienu no pirmajiem EP plāno aktualizēt nepilsoņu jautājumu

Mandātu nolikušās Eiropas Parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas vietu ieņēmušais Miroslavs Mitrofanovs kā vienu no pirmajiem EP plāno aktualizēt nepilsoņu jautājumu.

Uz kurām Rīgas ūdenstilpēm vēl drīkst atrasties?

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no ceturtdienas, 22.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

RD komiteja atbalsta pašvaldības budžeta izdevumu palielināšanu par 42,38 milj. eiro

Pēc Finanšu departamenta ierosinājuma, pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta ieņēmumu prognoze tiek palielināta par 1,66 miljoniem eiro. Tikmēr pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta izdevumu apjoms tiek palielināts par 42,377 milj. eiro.

Latviešu ēdamā espreso ražotāji meklē finansējumu, lai paplašinātos Eiropā, ASV

Latviešu uzņēmēju un kafijas entuziastu izstrādāto kafijas tāfelīti Coffee Pixels, kas radīta kā alternatīva krūzei rīta kafijas, ir pamēģinājusi žurnāliste no britu ziņu portāla Wired. Acīmredzot, viņai labi gājis pie sirds, jo nu portāls vēsta par ražotāja investīciju ieceri.

Rimšēvičs pret Latviju vērsies Eiropas Savienības Tiesā

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.