bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.03.2018 | Vārda dienas: Kazimirs, Izidors
LatviaLatvija

Viedoklis: Lembergam naudu vajag kā slīkonim glābšanas riņķi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+9 vērtējums, 11 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs

Kāpēc Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un Aivaram Lembergam tik ļoti vajag Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM)? Šī ministrija ir vajadzīga, lai glābtu Ventspili no pilnīgas izmiršanas. Aivaram nauda vajadzīga kā slīkonim glābšanas riņķis, uzskata opermākslas mecenāts Dainis Kalns.

«Arī ar jauno ražotņu radīšanu kaut kā neveicas. Atliek tikai meklēt valsts un Eiropas fondu naudu. Un metode ir pavisam vienkārša. Atņemt Nacionālajai apvienībai (NA) VARAM. Acīmredzot Aivars ir iepazinis Kaupēna biogrāfiju. Galīgi prātam neaptverošs fakts – pārējo partiju rīcība, kuras pieļauj, ka jaunās valdības veidošanā galveno lomu spēlē smagos noziegumos apsūdzēts cilvēks. Tā ir totāla mīkstmiesība un smiešanās par mūsu valsts tiesiskumu. Žēl, ka Valsts prezidents – vīrs kā ozols, būtībā ir mīkstmiesis, jo ļauj Aivaram virināt sava kabineta durvis,» viņš norāda portālam Delfi.

«Par ZZS – viņi labi apguvuši Rūdolfa Blaumaņa daiļradi – ar viltu Ieva un Edvarts ieguva Indrānus. Tā arī ZZS, izspēlējot Lemberga kārti, apmānot vientiesīgos un zema intelekta vēlētājus, jo bija taču katram normālam balsotājam skaidrs, ka Lembergs negrib un nevar būt Ministru Prezidents. Ar šo rīcību ZZS partija sevi var dēvēt par rafinētu blēžu partiju. (..) Lembergs izcils saimnieks – tas ir tikai mīts! Visprecīzāk viņu raksturo sakāmvārds: «Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē»,» uzsver Kalns.

Pēc viņa sacītā, TV priekšvēlēšanu debatēs Lembergs (kurš sevi dēvē par Ventspils mēru) ar putām uz lūpām lielīja savu pilsētu, cik tur ideāla kārtība un kāds viņš lielisks saimnieks. Taču diemžēl šajā pilsētā pavadīta nedēļas nogale to nepierāda un rada vilšanos.

«Kultūras namā Jūras vārti – klusums, kultūras centrā arī klusums. Varbūt kino? Bet nekādas informācijas par to. Basketbola spēles arī nav. Ko darīt? Braukt atpakaļ uz Rīgu? Tas būtu nekorekti, jo viesnīca bija iepriekš rezervēta. Atliek romantiskās vakariņas – izstaigājām Ventspili no jūras līdz Ventai, bet ak, vai! Kafejnīca uz Vasarnīcu ielas nedarbojas, restorāns Saules ielā slēgts. Putekļu kārta uz logiem un durvīm.

Pilsētas centrā atkal pamanīju vairākas jau iepriekš slēgtas kafejnīcas. Redzētais liek izdarīt secinājumus. Ka pilsētu ir pametuši daudz iedzīvotāji, un palikušie nevar apmeklēt šīs iestādes. Daudzie tumšie logi vēlā vakarā daudzdzīvokļu mājās arī liecināja, ka šī nākotnes pilsēta ir maz apdzīvota. Uz ielām rets gājējs, jo nav jau kurp doties,» norāda aculiecinieks.

Ref: 102.000.102.8451


Pievienot komentāru

 1. Juris teica:

  Lai glābtu Latviju no iznīcības visiem godprādīgiem cilvēkiem būtu jāņem piemērs no cienījamā Kalna un Vilka kungiem. Ja neapstādināsim Lembergu, mūsu valstij diemžēl pienāks gals. Tiesājamiem nav vietas valsts pārvaldē, bet gan uz apsūdzētā sola. Latvija atļaujot valsts pārvaldē strādāt kompartijas darboņiem, tādiem, kā Lembergs sev parakstīja nabadzības spriedumu. Igaunija šādiem tipiem darboties valsts pārvaldē liedza. Domāju, ka visi zin, kādā attīstības stadījā tā patreiz atrodas. Kauns par mūsu politiķiem, inteleģēnces pārstāvjiem, šurnālistiem, sportistiem, kuri cildina poļitruku Lembergu, tādējādi nododot paši savu valsti.

  +1 0 -1 0

 2. Jānis teica:

  Latvija ir slima ar lembergu, kā cilvēks ar vēzi. Vai izdosies tai izveseļoties( atbrīvoties no lemberga), kamēr te vēl būs kāds iedzīvotājs?

  +1 0 -1 0

 3. Ojārs teica:

  Oligarhu kapusvētku lozungs bija pareizs. Kamēr Latvijas politikā, valsts , pašvaldību, ostu pārvaldē atrodas tiesājama persona, tikmēr Ventspils ir jāignorē. Piedodiet Ventspilnieki, bet Jūs netiekat galā ar Lembergu, tādējādi apdraudot visu valsti. NATO jūrnieku sišana, kā viens no tūkstošiem piemēru.

  +1 0 -1 0

 4. rasa teica:

  Vecais onkolis Brigmanis sen jau varēja aiziet pelnītā atpūtā,jo partkoma laiki sen beigušies,bet tad jau nebūs Lemberga rupora.Kauns,ka kompānijā ko apzīmē ZZS,nav neviena godprātīga persona,kas uzdrīkstētos skaļā balsī teikt patiesību.Skumji un dumji,ka mums ir tāds bezpersonisks valsts prezidents.Man liekas,ka Latvijā ikviens ilgojas sagaidīt izcilus,gudrus un zinošus valsts vīrus…

  +1 0 -1 0

 5. Bertija teica:

  Bet, vai tiešām, visa vaina tikai Lemberā??? Cik daudz citu mełu un blēžu sēž strap 100 “gudrajām galvām” ??? Ticība jau vairs nav nevienam no vińiem…. Maina krēslus zem dibeniem un rauš naudu, tik savos kontos. Tā kā, uzskatu, ka visi vińi pār vienu kārti metami!

  +1 0 -1 0

 6. ES pilsonis vulgaris vulgaris teica:

  “….. Kafejnīca uz Vasarnīcu ielas nedarbojas, restorāns Saules ielā slēgts.”

  Белые нитки воняют в заказной дописке мецената…

  В 20м от сгоревшей давным давно (и восстановленной после пожара) кафешки “Pankoki” находится классный ресторан “Jūras brīze”.

  Ресторан на Саулес? Лет 10, наверное, как закрыт, вокруг полно кафешек и ресторанов – китайский, напротив техникума, Kaupfer nams, Skroderu krogs….

  При чем здесь опера, меценатство, Дом культуры, воскресенье, пустой город? Не складывается пасквиль у товарища, непродумано до конца.

  Оценка – неуд (2 бала)

  +1 0 -1 0

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.