bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 12.12.2017 | Vārda dienas: Otīlija, Iveta
LatviaLatvija

Viedoklis: Lembergam naudu vajag kā slīkonim glābšanas riņķi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+9 vērtējums, 11 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs

Kāpēc Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un Aivaram Lembergam tik ļoti vajag Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM)? Šī ministrija ir vajadzīga, lai glābtu Ventspili no pilnīgas izmiršanas. Aivaram nauda vajadzīga kā slīkonim glābšanas riņķis, uzskata opermākslas mecenāts Dainis Kalns.

«Arī ar jauno ražotņu radīšanu kaut kā neveicas. Atliek tikai meklēt valsts un Eiropas fondu naudu. Un metode ir pavisam vienkārša. Atņemt Nacionālajai apvienībai (NA) VARAM. Acīmredzot Aivars ir iepazinis Kaupēna biogrāfiju. Galīgi prātam neaptverošs fakts – pārējo partiju rīcība, kuras pieļauj, ka jaunās valdības veidošanā galveno lomu spēlē smagos noziegumos apsūdzēts cilvēks. Tā ir totāla mīkstmiesība un smiešanās par mūsu valsts tiesiskumu. Žēl, ka Valsts prezidents – vīrs kā ozols, būtībā ir mīkstmiesis, jo ļauj Aivaram virināt sava kabineta durvis,» viņš norāda portālam Delfi.

«Par ZZS – viņi labi apguvuši Rūdolfa Blaumaņa daiļradi – ar viltu Ieva un Edvarts ieguva Indrānus. Tā arī ZZS, izspēlējot Lemberga kārti, apmānot vientiesīgos un zema intelekta vēlētājus, jo bija taču katram normālam balsotājam skaidrs, ka Lembergs negrib un nevar būt Ministru Prezidents. Ar šo rīcību ZZS partija sevi var dēvēt par rafinētu blēžu partiju. (..) Lembergs izcils saimnieks – tas ir tikai mīts! Visprecīzāk viņu raksturo sakāmvārds: «Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē»,» uzsver Kalns.

Pēc viņa sacītā, TV priekšvēlēšanu debatēs Lembergs (kurš sevi dēvē par Ventspils mēru) ar putām uz lūpām lielīja savu pilsētu, cik tur ideāla kārtība un kāds viņš lielisks saimnieks. Taču diemžēl šajā pilsētā pavadīta nedēļas nogale to nepierāda un rada vilšanos.

«Kultūras namā Jūras vārti – klusums, kultūras centrā arī klusums. Varbūt kino? Bet nekādas informācijas par to. Basketbola spēles arī nav. Ko darīt? Braukt atpakaļ uz Rīgu? Tas būtu nekorekti, jo viesnīca bija iepriekš rezervēta. Atliek romantiskās vakariņas – izstaigājām Ventspili no jūras līdz Ventai, bet ak, vai! Kafejnīca uz Vasarnīcu ielas nedarbojas, restorāns Saules ielā slēgts. Putekļu kārta uz logiem un durvīm.

Pilsētas centrā atkal pamanīju vairākas jau iepriekš slēgtas kafejnīcas. Redzētais liek izdarīt secinājumus. Ka pilsētu ir pametuši daudz iedzīvotāji, un palikušie nevar apmeklēt šīs iestādes. Daudzie tumšie logi vēlā vakarā daudzdzīvokļu mājās arī liecināja, ka šī nākotnes pilsēta ir maz apdzīvota. Uz ielām rets gājējs, jo nav jau kurp doties,» norāda aculiecinieks.

Ref: 102.000.102.8451


Pievienot komentāru

 1. Juris teica:

  Lai glābtu Latviju no iznīcības visiem godprādīgiem cilvēkiem būtu jāņem piemērs no cienījamā Kalna un Vilka kungiem. Ja neapstādināsim Lembergu, mūsu valstij diemžēl pienāks gals. Tiesājamiem nav vietas valsts pārvaldē, bet gan uz apsūdzētā sola. Latvija atļaujot valsts pārvaldē strādāt kompartijas darboņiem, tādiem, kā Lembergs sev parakstīja nabadzības spriedumu. Igaunija šādiem tipiem darboties valsts pārvaldē liedza. Domāju, ka visi zin, kādā attīstības stadījā tā patreiz atrodas. Kauns par mūsu politiķiem, inteleģēnces pārstāvjiem, šurnālistiem, sportistiem, kuri cildina poļitruku Lembergu, tādējādi nododot paši savu valsti.

  +1 0 -1 0

 2. Jānis teica:

  Latvija ir slima ar lembergu, kā cilvēks ar vēzi. Vai izdosies tai izveseļoties( atbrīvoties no lemberga), kamēr te vēl būs kāds iedzīvotājs?

  +1 0 -1 0

 3. Ojārs teica:

  Oligarhu kapusvētku lozungs bija pareizs. Kamēr Latvijas politikā, valsts , pašvaldību, ostu pārvaldē atrodas tiesājama persona, tikmēr Ventspils ir jāignorē. Piedodiet Ventspilnieki, bet Jūs netiekat galā ar Lembergu, tādējādi apdraudot visu valsti. NATO jūrnieku sišana, kā viens no tūkstošiem piemēru.

  +1 0 -1 0

 4. rasa teica:

  Vecais onkolis Brigmanis sen jau varēja aiziet pelnītā atpūtā,jo partkoma laiki sen beigušies,bet tad jau nebūs Lemberga rupora.Kauns,ka kompānijā ko apzīmē ZZS,nav neviena godprātīga persona,kas uzdrīkstētos skaļā balsī teikt patiesību.Skumji un dumji,ka mums ir tāds bezpersonisks valsts prezidents.Man liekas,ka Latvijā ikviens ilgojas sagaidīt izcilus,gudrus un zinošus valsts vīrus…

  +1 0 -1 0

 5. Bertija teica:

  Bet, vai tiešām, visa vaina tikai Lemberā??? Cik daudz citu mełu un blēžu sēž strap 100 “gudrajām galvām” ??? Ticība jau vairs nav nevienam no vińiem…. Maina krēslus zem dibeniem un rauš naudu, tik savos kontos. Tā kā, uzskatu, ka visi vińi pār vienu kārti metami!

  +1 0 -1 0

 6. ES pilsonis vulgaris vulgaris teica:

  “….. Kafejnīca uz Vasarnīcu ielas nedarbojas, restorāns Saules ielā slēgts.”

  Белые нитки воняют в заказной дописке мецената…

  В 20м от сгоревшей давным давно (и восстановленной после пожара) кафешки “Pankoki” находится классный ресторан “Jūras brīze”.

  Ресторан на Саулес? Лет 10, наверное, как закрыт, вокруг полно кафешек и ресторанов – китайский, напротив техникума, Kaupfer nams, Skroderu krogs….

  При чем здесь опера, меценатство, Дом культуры, воскресенье, пустой город? Не складывается пасквиль у товарища, непродумано до конца.

  Оценка – неуд (2 бала)

  +1 0 -1 0

Barometrs: Latvieši Ziemassvētku svinēšanai procentuāli tērē vairāk nekā ziemeļvalstīs, Nīderlandē un Vācijā

Latvijas iedzīvotāji svētku svinēšanai plāno tērēt vidēji 171,97 eiro, kas ir 17% no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Latvijas valstī dzīvojošie joprojām gatavi atvēlēt svētku tēriņiem lielāku daļu no saviem ikmēneša ienākumiem nekā teju visās ziemeļvalstīs, Nīderlandē, Vācijā un Horvātijā aptaujātie cilvēki, liecina šī gada Ferratum Ziemassvētku barometra rezultāti.

Lielākā daļa valsts budžeta līdzekļu nākamajam gadam atvēlēta sociālajai aizsardzībai

Veselībai nākamajā gadā novirzīti 11,1% no nākamā gada budžeta, kas kopā ar veselību saistīto izglītību kopumā ir 1 018, 2 miljoni eiro. Savukārt aizsardzībai paredzēts novirzīt 6,4% jeb 574,8 miljonus eiro budžeta līdzekļu, kā arī sabiedriskajai kārtībai – 6,4% jeb 571,2 miljonus eiro, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā par nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.

Reirs no amata atbrīvo sociālās aprūpes centra Rīga filiāles vadītāju

Labklājības ministrs Jānis Reirs parakstījis rīkojumu par valsts sociālās aprūpes centra Rīga filiāles Rīga vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata, norāda Labklājības ministrijā.

NVA: Bezdarba līmenis Latvijā novembrī pieaudzis līdz 6,7%

Novembrī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pieaudzis līdz 6,7%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā oktobrī, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotā informācija.

Loskutovs: Tuvākajiem cilvēkiem ir tiesības slimības gadījumā būt līdzās pacientam

«Cilvēkiem, kas nav reģistrējuši savas attiecības, ir liegtas tiesības vairākās dzīves jomās, tostarp kritiskās situācijās.Šobrīd, ja pacients veselības dēļ pats nespēj pieņemt lēmumu par ārstniecību, to darīt viņa vietā var tikai laulātais vai radinieks, kas ne vienmēr nozīmē viņa interešu pārstāvēšanu un no tā var būt atkarīga pat cilvēka dzīvība,» uzskata Kustības Par! biedrs un Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs.

Slepkavība Mālpilī: Policija aiztur par plānotu slepkavību aizdomās turētu vīrieti

Aizvadītās nedēļas Mālpilī pie kāda uzņēmuma tika atrasts 28 gadus vecs miris vīrietis ar vairākām durtām brūcēm. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumu izdarījis vīrieša paziņa, ar kuru viņam bijis konflikts saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, informē Valsts policija.

Mamikins pieļauj savas partijas dibināšanu

«Partija Saskaņa ir novērsusies no Latvijas krievu kopienas,» pauž Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins, kuram Saskaņas vadība ir izteikusi neuzticību. Mamikins tagad dibinās savu sabiedrisko organizāciju, uz kuras bāzes varētu izveidoties arī partija, bet par savu tuvošanos EP deputātes Tatjanas Ždanokas vadītājai Latvijas Krievu savienībai politiķis joprojām runā aplinkus.

Novembrī dzīvokļu piedāvājumu skaits Rīgā kopumā samazinājās par 3,8%

Šā gada novembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās par 3,8% bet piedāvājumu skaits Arco Real Estate analizētajos lielākajos Rīgas mikrorajonos novembrī samazinājās par 7,9%, teikts Arco Real Estate jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Astoņās SEB bankas filiāles tiek mainīti darba laiki

No 2018.gada 2.janvāra SEB bankas filiāles Talsos, Alūksnē, Jelgavā, Siguldā, Madonā un Smiltenē, kā ar finanšu konsultāciju centrs Kuldīgā pāries uz klientiem ērtāku darba laiku.

Ameriks neatdzīst, ka Šlesers viņam bijis «rīkotājs un uzdevumu devējs»

Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē noliedza, ka bijušais politiķis Ainārs Šlesers viņam bijis «rīkotājs un uzdevumu devējs».

Pētījums: Liekā daļa skolēnu labprāt padziļināti apgūtu programmēšanu

Katrs devītais datorikas skolotājs vēlētos piedalīties kursos/semināros, kur būtu iespēja apgūt programmēšanas prasmes. Savukārt 79% skolotāju ir pārliecināti, ka papildu mācību materiāli skolēniem radītu vēlmi padziļināti apgūt programmēšanu.

Oktobrī preču ārējās tirdzniecības apgrozījums par 10,3% lielāks nekā pērn

Šī gada oktobrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,31 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 10,3% vairāk nekā 2016. gada oktobrī, tai skaitā preču eksporta vērtība – par 9,7% un importa vērtība – par 10,9% lielāka, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati.

Igaunija turpinās piecu skolas brīvlaiku kārtību, izziņo datumus līdz 2021.gadam

Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija ir izplānojusi un darījusi zināmus skolas brīvlaiku datumus trim mācību gadiem uz priekšu, nolemts arī turpināt jaunieviesto piecu skolas brīvlaiku kārtību.

Veselības dienests: E-veselības līgumu noslēguši jau 83% ģimenes ārstu

Nepilnu mēnesi līdz obligātajam e-veselības sistēmas lietošanas uzsākšanas termiņam - 2018.gada 1.janvārim - jau 83% ģimenes ārstu ir noslēguši līgumu par e-veselības lietošanu. Visaktīvāk līgumi tiek slēgti Vidzemē, šobrīd sasniedzot 96%, vēsta Nacionālais veselības dienests.

KP pieņem lēmumu ļaut Maximai nomāt Irbis A piederošās telpas

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut SIA Maxima Latvija iegūt tiesības izmantot mazumtirdzniecības telpas SIA Irbis A piederošajā īpašumā Grostonas ielā 1, Rīgā. Pēc ekonomiskās analīzes veikšanas KP paredz, ka plānotais darījums nenodarīs kaitējumu konkurencei.

Tiesībsargs: Jaunā veselības aprūpes saņemšanas kārtība neko būtiski nemainīs

Jaunā veselības aprūpes saņemšanas kārtība neko būtiski nemainīs, tik kritiski par šobrīd Saeimā izskatīšanā esošo Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu intervijā LNT raidījumā 900 sekundes izsakās tiesībsargs Juris Jansons.

Uzņēmēji: Jau tagad trūkst darbaspēka, aicina darba tirgū integrēt ārvalstu studentus

Lielākā daļa jeb 61,2% uzņēmēju jau izjūt problēmas ar kvalificēta darbaspēka atrašanu, bet vairāk nekā piektdaļa paredz, ka tādas drīzumā gaidāmas. No aptaujātajiem komersantiem 79,7% pauž ka atbalsta ārvalstu studentu integrēšanu Latvijas darba tirgū, liecina iegūtie dati no Latvijas lielākā uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, aptaujājot 225 uzņēmumu vadītājus.

Atsauc Lactalis zīdaiņu piena pulveri saistībā ar salmonellas uzliesmojumu Francijā

Francijas zīdaiņu piena pulvera ražotājs Lactalis licis daudzviet pasaulē atsaukt tā produkciju saistībā ar bažām par iespējumu salmonellas baktēriju klātbūtni piena pulvera produktos, kuri tiek pārdoti ar zīmoliem Milumel, Picot un Celi.

Dombrovskis: EK piedāvā papildu atbalstu ES dalībvalstīm, kas vēlas iesaistīties eirozonā

Eiropas Komisija piedāvā papildu atbalstu tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas vēlas iesaistīties eirozonā, atzīst EK priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis

Cik Latvijai izmaksā vardarbība pret sievietēm?

Ar partneru vardarbību pret sievietēm saistītās izmaksas Latvijā varētu sasniegt 442 miljonus eiro gadā, atsaucoties uz Eiropas dzimumu līdztiesības institūta datiem, norāda Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Viktorija Boļšakova.

Rinkēvičs: Jāveicina mazo komersantu iesaiste starptautiskajā tirdzniecībā

«Ir jāturpina atbalstīt daudzpusējā tirdzniecības sistēma, saglabājot Pasaules Tirdzniecības organizācijas centrālo lomu starptautisko tirdzniecības noteikumu izstrādē un īstenošanā,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

«Eiropas Oskaru» ceremonijā dominē satīriskā drāma «Kvadrāts»

Berlīnē aizvadīta Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšana, kur sešās nominācijās par labāko atzīta Zviedrijas, Dānijas un Vācijas kopražojums «Kvadrāts» par kādu mākslas muzeja darbinieku, kurš piedzīvo grūtības izskaidrot laikmetīgās mākslas darba būtību.

Nekā personīga: OIK saņēmēju vidū lieli Vienotības un ZZS ziedotāji

Pērn Latvenergo iepirka elektrību par paaugstinātu cenu no vairāk nekā 100 atjauno resursu uzņēmumiem, kas elektroenerģiju ražo no biogāzes un biomasas. Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka liela daļa šo firmu īpašnieku un pārvaldnieku reizē ir arī valdošo partiju Vienotības, Zaļo un zemnieku savienības un Nacionālās apvienības sponsori, uzsvērts raidījumā Nekā personīga.

LTV: Par Rail Baltica projektu atbildīgā Linuža uzņēmums figurē krāpšanas lietā

Jaunajam Eiropas Dzelzceļa līniju vadītājam Andrim Linužam piederošs uzņēmums iesaistīts kriminālprocesā par krāpšanu un dokumentu viltošanu, saņemot valsts naudu vēja enerģijas iekārtu iegādei. Nominācijas komisijai, kas viņu izraudzījās augstajam amatam, šis fakts neesot bijis zināms.

Ušakovs: Darījumu kvartāls New Hanza veicinās pilsētas attīstību

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, apmeklējot jaunattīstāmo darījumu un dzīvojamo kvartālu New Hanza, uzsvēris, ka katrs šāds projekts paaugstina dzīves līmeni pilsētā, gan radot jaunas telpas dzīvokļiem un ofisiem, gan veidojot jaunas darbavietas, gan sabiedriski nozīmīgas būves, turklāt arī «pavelk» uz augšu apkārtējās teritorijas.