bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 24.06.2018 | Vārda dienas: Jānis
LatviaLatvija

VNT ģenerāldirektors: Esmu Latvijā, lai vadītu biznesu ne tikai tagad, bet arī nākotnē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils nafta termināls ģenerāldirektors Larss Panclafs

Infrastruktūras tarifu palielināšana nozīmē, ka arī pārvadājumi Latvijas virzienā kļūs dārgāki. Neskatoties uz to, ka Ventspils naftas termināls (VNT) ir konkurētspējīgs tirgū, tirdzniecības uzņēmums, kurš ir ieinteresēts veikt kravas pārvadājumus no Baltkrievijas vai Krievijas, noteikti skatīsies uz tarifa cenām. «Un šajā gadījumā mēs neesam konkurētspējīgākie,» situāciju saistībā ar Latvijas Dzelzceļa (LDz) ieceri paaugstināt dzelzceļa tarifa plānus skaidro VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs (Lars Pantzlaff).

Nevienam nevajadzētu rasties «apetītei» uz cenu pieaugumu, vērtējot pašreizējo situāciju loģistikas nozarē [kravu kritumu, sankcijas, Krievijas pozīciju un plānus], jo biznesa tirgū Latvija šobrīd nav izdevīgākajā pozīcijā, atzīmē Panclafs. Neskatoties uz to, pēc viņa novērojumiem, pat šis arguments nav pamudinājis dzelzceļa pārvadājumu sfērās pārstāvjus mainīt savu nostāju un iestāties pret tarifa cenu paaugstinājumu.

Par to, kā LDz iecere paaugstināt tarifa plānus ietekmēs VNT, Panclafs uzsver, ka kravu pārvadājumu apjoms jau ir krietni krities un, ja salīdzina Baltijas valstis, tad Latvija pašlaik atrodas visneizdevīgākajā situācijā.

Viņš piebilst, ka Krievija pēdējo gadu laikā ieguldījusi arī ievērojamus līdzekļus savās ostās un infrastruktūrā, un izskatās, ka šobrīd tā grib, lai šie līdzekļi tiktu atpelnīti. «Latvijai sacensties ar Krievijas ostām būs ļoti sarežģīti; un, tiklīdz būs papildu iejaukšanās politiskā līmenī, piemēram, jaunu sankciju veidolā, situācija tikai saasināsies.» Viņš norāda, ka pārvādājumu kritums noteikti ir radies arīdzan dažādo sankciju dēļ, kas viennozīmīgi ir pārbaudījums Latvijas – Krievijas sadarbībai un uzņēmējdarbības tālākai veicināšanai.

Pēc Panclafa domām, viena no problēmām, kas kavē Latvijas tranzīta nozari un tās attīstību, ir tajā, ka netiek veidotas plašākas un ciešākas diskusijas ar Latvijas valdību un nozaru pārstāvjiem. Proti, sarunas, kurās tiek runāts par kopēju sadarbošanos nevis sava uzņēmuma optimizāciju. «Nav labi, ja vienības, kas veido loģistikas ķēdi, strādā individuāli. Lai nākotnē veidotos konkurētspējīgs un pievilcīgs tirgus, ir jāskatās plašāk. Darbojoties kopā un saskaņojot darbības, ir lielāka iespēja rast risinājumu tranzīta nozares attīstībai. Šajā ziņā mēs arī atpaliekam no kaimiņvalstīm,» piebilsts Panclafs.

Atbildot uz jautājumu – ja pārvadājamās naftas apjoms kritīsies turpmāk, vai VNT domā pārdot uzņēmumu – Panclafs atbild, ka uzņēmuma pārdošana nav pat apsvērta, piebilstot, ka arī akcionāri ir šeit, lai paliktu. Viņš gan uzsver, ka uzņēmuma mērķis ir saglabāt stabilitāti un pārvadājamās naftas un naftas produktu apjomam neļaut kristies zemāk, bet gan panākt, lai tas atkal pieaug. Pērn naftas un to produktu pārvadājamais apjoms sarucis līdz 7 miljoniem tonnu. Ja šāda situācija turpināsies, VNT būs grūti, atzīst Panclafs.

Vienlaikus viņš piebilst: «Es noteikti nedomāju, ka Latvijā varētu palikt bez biznesa. Proti, esmu šeit, lai vadītu biznesu ne tikai tagad, bet arī nākotnē. Es neatrodos Latvijā tādēļ, ka esmu izmisis.» Panclafs norāda, ka, nenoliedzami, esošā situācija jau tagad ir izaicinoša, tomēr viņš uzsver, ka nav it ne mazākās vajadzības pārdot VNT.

«Ja esi pietiekami gudrs un saproti, kā tranzīta bizness strādā, kā tirdzniecības uzņēmumi strādā, šajā reģionā ir iespējas atrast alternatīvas. Proti, standarta produktiem vairāk piemeklēt produktus, kas ir augstākā cenā tirdzniecībā, kā arī nepaļauties tikai uz Krievijas kravām. Modelis, kādā mēs tagad strādājam un kādā varētu strādāt nākotnē, bez šaubām, varētu mainīties.

Runājot par elektrifikācijas projektu, Panclafs atzīmē, ka VNT tas tiešā veidā neietekmēs, jo Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas plāni pagaidām neskar posmu no Rīgas līdz Ventspilij. Vienlaikus viņam kā uzņēmējam rodas jautājums valdībai, kas par šo projektu maksās. «Projekta izmaksas, bez šaubām, ir ļoti augstas – šai ieguldītajai naudai no kaut kurienes jābūt atgrieztai.» Viņš norāda, ka tādējādi ir svarīgi, lai šīs izmaksas vēlāk netiktu segtas ar tarifu paaugstinājumiem. «Valdībā šis jautājums joprojām nav līdz galam atbildēts,» atzīmē VNT.

Viņš norāda, ka esošajā situācijā valdības uzņēmumiem vajadzētu uz projektu skatīties ilgtermiņā, proti, kā viņi redz tālāku biznesa attīstību. «Personīgi, es neuzskatu, ka Latvijai pašlaik tā [dzezceļa elektrifikācija] ir pati svarīgākā lieta.» Viņš gan ironiski piebilst: «Bet ko tad es, es jau neiedomāšos sevi dzelzceļa kompānijas investora vai vadītāja lomā. Man tikai šķiet, ka tranzītā un loģistikā ir svarīgākas lietas, ko pilnveidot, gādājot par to, lai visa loģistikas nozare Latvijā ir konkurētspējīga gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.»

Ref:224.103.103.


Pievienot komentāru

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

Vai turpmāk nebūs jāgaida garā rindā Vaivaros, lai saņemtu vajadzīgo riteņkrēslu?

«Patlaban tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti sniedz Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari, taču gadiem saņemtās klientu sūdzības un rindas uz pakalpojuma saņemšanu parāda, ka tā nav iespējami efektīvākā sistēma,» saka Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls pieķerts krāpšanā ar dīzeļdegvielu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls, informē VID.

Konceptuāli atbalsta izmaiņas virsstundu apmaksas kārtībā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Darba likumā, kas paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeima atbalsta priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, informē Saeimas Preses dienests.

Vētra appludina Tallinas ielas un pārtrauc futbola pārraidi svarīgā brīdī

Igaunijas ziemeļus skārusi vētra un lietusgāze, kas galvaspilsētā Tallinā appludinājusi ielas, nodarījusi bojājumus ēkām un pat svarīgā brīdī pārtraukusi aizraujošu Pasaules Kausa futbola spēles pārraidi.

Saeima 2.lasījumā atbalsta fondēto pensiju kapitāla mantošanu

Iedzīvotājiem būs iespēja mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kaimiņš: Manuprāt, KNAB izpilda politisko pasūtījumu; deputāts izstāsta aizturēšanas gaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ceturtdienas, 21.jūnija, vakarā atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētās personas – Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, viņa partijas biedru Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

ASV bankas iztur finanšu satricinājumu pārbaudes

Amerikas Savienotajās Valstīs 35 lielāko banku rīcībā ir pietiekami daudz naudas, lai tās izturētu iespējamu smagu ārēju finanšu satricinājumu apstākļos, liecina banku ilgtspējas pārbaužu rezultāti.

Konceptuāli atbalsta VDK dokumentu publisku pieejamību pētniecībai

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Par atrašanos darbā reibumā Saeima no amata atcēlusi Rēzeknes tiesas tiesnesi Arvi Garo

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījusi Rēzeknes tiesas tiesneša Arvja Garā atcelšanu no amata. Par tiesneša atcelšanu nobalsojis 71 deputāts, neviens neatturējās un nebija pret.

Lai paliktu Lielbritānijā, ES pilsoņiem prasīs atbilstību trim prasībām

Tiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēsies turpināt dzīvot Lielbritānijā pēc valsts izstāšanās no ES, būs jāaizpilda obligāti elektroniskie iesniegumi, sniedzot atbildes uz trim būtiskiem jautājumiem, pavēstījis britu iekšlietu ministrs.

Līgo svētkos gaidāms lietains un vēss, bet jaunnedēļ atkal sauss un karsts laiks

Piektdien un svētku brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, tādēļ Līgo dienā vietām īslaicīgi līs, savukārt Jāņu dienā sagaidāms pat ilgstošs lietus. Laika apstākļi uzlabosies nākamajā nedēļā, kad atgriezīsies vasarīgs karstums.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Jaunākie komentāri