bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 17.01.2018 | Vārda dienas: Tenis, Dravis
LatviaLatvija

Zaharjinam un Segalam atceļ aizdomās turamā statusu LM kriminālprocesā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUBijušie uzņēmuma Liepājas metalurgs saimnieki Sergejs Zaharjins un Iļja Segals saņēmuši lielisku gadumijas dāvanu no Liepājas prokuratūras prokurora Ulda Kursinska. Abiem ir atcelts aizdomās turamā statuss maksātnespējīgā uzņēmuma kriminālprocesā, kas bija sākts pēc trešā lielā akcionāra Kirova Lipmana iesnieguma.

Lipmanam savukārt ar tā paša prokurora lēmumu atcelts cietušā statuss šajā krimināllietā, vēsta portāls Pietiek.

«Jā, es pieņēmu šādu lēmumu [par cietušā statusa atcelšanu Lipmanam]. Pieņēmu arī lēmumu par aizdomās turēto statusa atcelšanu [Zaharjinam un Segalam],» – tā Kursinskis otrdien apstiprināja portālam. Pēc neoficiālām ziņām, šis Kursinska lēmums radījis pārsteigumu Ģenerālprokuratūrā, kas jau bija devusi neformālu akceptu kriminālvajāšanas sākšanai pret abiem bijušajiem uzņēmuma saimniekiem.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē kriminālprocess bija sākts par Liepājas metalurga amatpersonu iespējamu noziedzīgu rīcību, piesavinoties uzņēmuma naudas līdzekļus un aktīvus. Kriminālprocess tika sākts 2012.gada 21.augustā, un tā ietvaros tiek pārbaudīta informācija par iespējamu Liepājas metalurga vadības noziedzīgu rīcību ilgstošā laika posmā – jau kopš 2003.gada.

Ekonomikas policijas rīcībā bija nonākusi apjomīga pārbaudāma informācija, kas saistīta ar dažāda veida finanšu plūsmām un darījumiem, kas nav nākuši par labu pašam uzņēmumam, taču bagātinājuši Liepājas metalurgu kontrolējošās akcionāru grupas pārstāvjus un tiem pietuvinātas personas.

Viens no līdzekļu «izpumpēšanas» veidiem bijis nesamērīga atalgojuma noteikšana uzņēmuma vadības pārstāvjiem. Tāpat ievērojami līdzekļi «izpumpēti», izmantojot metāllūžņu iegādes shēmu: tie Kazahstānā un Krievijā pirkti kāda Lielbritānijā reģistrēta uzņēmuma vārdā, savukārt no šī uzņēmuma tos jau iegādājies Liepājas metalurgs, taču jau par būtiski augstākām cenām.

Šī starpība tad arī palikusi Lielbritānijā reģistrētā uzņēmuma rīcībā, kurš pēc tam tos – saskaņā ar aptuveniem aprēķiniem līdz 3,5 miljoniem latu gadā – pārskaitījis Latvijas uzņēmuma īstajiem saimniekiem, savukārt pats Liepājas metalurgs šo iespējamo peļņu nav saņēmis. Tāpat, kā liecina policijas rīcībā nonākusī informācija, dažādas finansiālās shēmas, izmantojot ārzonas kompānijas, īstenotas, arī realizējot gatavo Liepājas metalurga produkciju.

Taču, kā izrādās, jau vairāk nekā četrus mēnešus Ekonomikas policija nekādas izmeklēšanas darbības šajā kriminālprocesā neveic. Iemesls – kriminālprocesa materiāli jau kopš pagājušā gada atrodas «pārbaudē» Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrā, un prokuratūra pagaidām nesniedz nekādus skaidrojumus, ar ko skaidrojama tik ilgstoša iepazīšanās ar viena kriminālprocesa materiāliem.

Nu pagājušā gada decembra beigās Liepājas prokuratūras prokurors Kursinskis šī kriminālprocesa ietvaros pieņēmis lēmumu gan par aizdomās turamā statusa atcelšanu Zaharjinam un Segalam, gan par cietušā statusa atcelšanu Lipmanam.

Kursinska lēmumā norādīts, ka 2012. gada augustā saņemts Lipmana pilnvarotās personas iesniegums, kurā minēts, ka kopš 2004. gada par Zaharjina vērtspapīru konta uzturēšanu 700 latu mēnesī maksā AS Liepājas metalurgs un tādā veidā Zaharjins kopš 2004. gada faktiski piesavinājies uzņēmuma naudu 64 924 latu apmērā, radot zaudējumus Liepājas metalurgam un akcionāriem.

Pēc šī iesnieguma saņemšanas 2012.gada 21.augustā Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē sākts kriminālprocess par AS Liepājas metalurgs amatpersonu iespējami pretlikumīgo rīcību laika posmā no 2003. gada 24. septembra līdz 2012. gada 15. augustam, piesavinoties uzņēmuma naudas līdzekļus un citus sabiedrības aktīvus.

Taču, kā savā lēmumā atzinis prokurors Kursinskis, viņš neesot konstatējis, ka uzņēmumam un tā akcionāriem varētu rasties kaitējums no tā, ka uzņēmums vienam no tā akcionāriem no uzņēmuma līdzekļiem apmaksā viņa personiskās vajadzības – šajā gadījumā personiskā vērtspapīru konta uzturēšanu.

«Kirovs Lipmans par cietušo atzīts jau 2012. gada 28. augustā. Lēmumā norādīts, ka K. Lipmanim nodarīts mantisks kaitējums. Uz lēmuma pieņemšanas brīdi vienīgā iespējamā nodarītā mantiskā kaitējuma summa bija AS Liepājas metalurgs veiktā samaksa par S. Zaharjina vērtspapīru konta uzturēšanu. Šāda kaitējuma nodarīšana pirmstiesas izmeklēšanā neapstiprinājās,» savā lēmumā norāda Kursinskis.

Prokurors uzskatot, ka lēmums atzīt Lipmanu par cietušos līdz ar to esot «pieņemts pārsteidzīgi, nepārliecinoties par to, vai kaitējums ir vai nav nodarīts. Arī uz patreizējo brīdi – vairāk nekā gada laikā pēc 2012. gada 28. augusta lēmuma par atzīšanu par cietušo pieņemšanas – kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā vēl nav iegūti nekādi objektīvi pierādījumi tam, ka noziedzīga nodarījuma rezultātā K. Lipmanam būtu nodarīts kaitējums».

Līdz ar to 2012.gada 28.augusta lēmums par Kirova Lipmana atzīšanu par cietušo atceļams kā priekšlaicīgs, pārsteidzīgs un nepamatots, uzskata Kursinskis. Ar līdzīgu loģiku un pamatojumu atcelts arī aizdomās turamā statuss bijušajiem Liepājas metalurga vadītājiem un faktiskajiem saimniekiem Zaharjinam un Segalam.

Pēc portāla rīcībā esošām ziņām, šis prokurors ir tas pats, kas iepriekš pieņēmis lēmumu izbeigt kriminālprocesu, kurš 2012. gadā bija sākts par Liepājas metalurga meitasuzņēmuma Liepājas Osta LM «iespējami nelikumīgām darbībām ar muitas uzraudzībā esošo preci – metāllūžņiem, kas veiktas Liepājas speciālajā ekonomiskajā zonā». Kriminālprocess pērn tika paklusām izbeigts tikai divas nedēļas pēc tam, kad Muitas kriminālpārvalde to nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

102.000.102.6349


Pievienot komentāru

Latvijas ekonomikā sasniegts augstākais novērtējums kopš 2015.gada

Iedzīvotāju noskaņojums ir uzlabojies lielākajā daļā pētījuma pozīciju. Vispozitīvāk iedzīvotāji izteikušies par Latvijas ekonomikā notiekošajām izmaiņām, kuru novērtējums ir augstākais kopš 2015.gada jūlija.

Atklāj Latvijā radītu bezmaksas mobilo lietotni vinješu apmaksai

Atklāta un Google Play pieejama pirmā mobilā lietotne Baltijā ātrai un ērtai autoceļu lietošanas nodevu jeb vinješu apmaksai Latvijā. Viglat mobilās lietotnes galvenais uzdevums ir atvieglot šobrīd sarežģīto, dārgo un laikietilpīgo vinješu apmaksas procesu privāto transportlīdzekļu īpašniekiem un komerctransporta vadītājiem, šķērsojot Latvija robežu.

Pērn visaugstākā satiksmes intensitāte bijusi uz Ventspils šosejas Jūrmalas šosejas posmā

Pērn ikgadējā valsts autoceļu tīkla apsekošana veikta 20 208 kilometros valsts autoceļu un konstatēts, ka palielinās labā stāvoklī esošo asfaltēto autoceļu īpatsvars. 2017.gadā labā un ļoti labā tehniskajā stāvoklī bija 57% valsts galveno autoceļu, kas ir par 20% vairāk nekā 2012.gadā, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

96% darba devēju gatavi nodarbināt vecākus pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Lai gan lielākā daļa jeb 96% Latvijas darba devēju pauž gatavību pieņemt atpakaļ darbinieku pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, tikai 6% no tiem sniedz atbalstu bērnu uzraudzībai, liecina Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta un pētījumu kompānijas Kantar TNS jaunākās darba devēju aptaujas rezultāti.

Krievijas sociologi pārtrauc priekšvēlēšanu aptauju publicēšanu

Krievijas vadošā, neatkarīgā socioloģisko pētījumu organizācija Levada-Centrs paziņojis, ka pārtrauc to aptauju rezultātu publicēšanu, kas saistītas ar 18.marta Krievijas prezidenta vēlēšanām, lai organizāciju neslēgtu varasiestādes, kas tās darbu var uztvert kā neatļautu jaukšanos politikā.

Rīgas birža jau šogad cer uz jauniem akciju emitentiem

Jau šogad ir cerības sagaidīt jaunas Latvijas uzņēmumu akciju emisijas biržā, norāda biržas Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Stājies spēkā attaisnojošais spriedums bērnudārza darbiniecēm lietā par meitenītes iekrišanu akā

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments otrdien, 16.janvārī, nolēma atteikt pārbaudīt kasācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru divas bērnudārza darbinieces attaisnotas apsūdzībā par nolaidīgu darbu pirmsskolas mācību iestādē pēc negadījuma, kad 2013.gada pavasarī četrus gadus veca meitenīte iekrita kanalizācijas akas šahtā.

Aizvadītajā diennaktī uguns laupījusi dzīvību četriem cilvēkiem, vēl četri cietuši

Turpinoties salam, pieaug traģisko ugunsnelaimju skaits - aizvadītajā diennaktī uguns dzīvību atņēmusi jau četriem cilvēkiem, bet vēl četri cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā operatīvā informācija.

McDonald’s iepakojumu, kas nav pārstrādāts, izmantos vēl 7 gadus

Pasaulē lielākā ātrās ēdināšanas ķēde McDonald’s izvirzījusi sev mērķi līdz 2025.gadam nodrošināt, ka tās izmantotie iepakojumi ir izgatavoti no pārstrādātiem vai atjaunojamiem materiāliem.

Latvijas augstskolās studentiem tiks veidota inovāciju grantu sistēma

Lai sekmētu studējošo inovāciju un uzņēmējdarbības spēju attīstību, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu studentu grantu sistēmas modeli, kura galvenais mērķis ir atbalstīt studentu inovāciju projektus un pētījumus.

Opel palielina pārdoto auto skaitu

Opel oficiālā zīmola pārstāvja Auto Blitz pārdoto automašīnu skaits 2017.gadā pieaudzis no 519 uz 527 vienībām, un uz gada sākumu jaunu pasūtījumu skaits sastāda 115 jaunas Opel automašīnas.

Tiesa apķīlājusi Bondara bankas kontus un īpašumus

Tiesa ir apķīlājusi Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt 15 miljonus eiro, Latvijas Krājbankas krimināllietā. Raidījums ziņo, ka pret Bondaru rudenī piemērots prasības nodrošinājums, tādējādi apķīlājot visus Bondaram piederošos īpašumus, kā arī viņa algu.

Ināra Mūrniece: Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai

Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai, tiekoties ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un iepazīstoties ar Tieslietu padomes pašreizējo darbu, uzsvērusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Masu protesti Grieķiju neattur no aizdevuma reformu pieņemšanas

Grieķijas parlaments ir pieņēmis apjomīgu reformu kopumu, lai valsts no starptautiskiem aizdevējiem saņemtu nākamos miljardus eiro. Politiķiem pret reformām prasījuši balsot aptuveni 20 000 cilvēku, kuri balsojuma laikā piedalījušies demonstrācijā pie parlamenta.

Eksperts: Kailsals līdz šim vairumam dārza kultūru nevarētu būt vērā ņemami kaitējis

Līdz šim gaisa temperatūra Latvijā nav bijusi tik zema, lai kailsals vairumam dārza kultūru būtu vērā ņemami kaitējis, saka Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Brexit: EP deputāti nobažījušies par Apvienotās Karalistes valdības prioritātēm

Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.

Pilnveidos regulējumu attiecībā uz emisiju kvotām un gaisa piesārņojumu

Izmaiņas likumā Par piesārņojumu paredz pienākumu kuģiem katru gadu veikt oglekļa dioksīda emisiju monitoringu un sniegt šo informāciju Eiropas Komisijai un Valsts vides dienestam. Jaunas prasības uzliktas arī degvielas piegādātājiem, un paredzēts, ka viņiem līdz 2020.gadam būs jānodrošina aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas uz vienu enerģijas vienību samazinājums vismaz par 6%.

Ogres novada pašvaldības budžeta tēriņi par teju 21 milj. eiro pārsniegs ieņēmumus

Ogres novada pašvaldības 2018.gada budžeta deficīts būs 20,99 miljoni eiro. Deficītu plānots segt ar 8,07 miljonu eiro pārpalikumu no 2017.gada budžeta un 16,96 miljonu lielu aizņēmumu.

Audžuģimenes saņems lielāku pabalstu

Pašvaldībām ir pienākums izmaksāt lielāku pabalstu par bērna uzturu, kurš ievietots audžuģimenē, pielīdzinot to divkāršam minimālo uzturlīdzekļu apmēram.

Precizēta patentmaksas režīma piemērošanas kārtība un profesiju saraksts

Apstiprinot Valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, valdība lēma pilnveidot arī patentmaksas režīmu un noteikt vienotu patentmaksas apmēru. Tiek plānots atteikties no pārāk detalizēta saimnieciskās darbības veidu sadalījuma, vienkāršot patentmaksu samaksu un piemērot samazinātās patentmaksas režīmu arī personām ar I un II grupas invaliditāti, vēsta Ekonomikas ministrijā.

Pērn ugunsgrēkos gāja bojā 80 cilvēki; mazākais skaits pēdējo gadu laikā

Pērn samazinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēku dzēšanu, bojāgājušo skaits, savukārt palielinājies glābšanas darbu skaits, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika.

Čehijas prezidentu noskaidros duelī starp Zemanu-Drahošu

Čehijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā vairāk nekā pusi balsu nav spējis savāktcis neviens kandidāts, tādēļ janvāra beigās tiks rīkota balsojuma otrā kārta, kur čehu vēlētājiem būs jāizšķiras, vai atbalstīt pašreizējo eiroskeptisko prezidentu vai tomēr viņa vietā likt proeiropeisku akadēmiķi.

Valsts amatpersona savu amatu drīkstēs savienot ar darbu konsultatīvajā padomē

Valsts amatpersonas savu amatu varēs savienot ar darbu konsultatīvajās padomēs, darba grupās, komisijās, vēsta Saeimas Preses dienests.

Valdība plāno uzlabot antidopinga sistēmu Latvijā

Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais likumprojekts, kas paredz izmaiņas Sporta likumā ar mērķi uzlabot antidopinga sistēmu Latvijā. Grozījumi paredz Latvijas Nacionālās antidopinga padomes izveidi, kas darbotos kā konsultatīva institūcija ar antidopinga jomu saistītu jautājumu risināšanai.

Tikai 12% darbinieku pilnīgi pārzina savas organizācijas IT drošības politiku

Uzņēmumos visā pasaulē joprojām ir novērojams satraucošs informētības trūkums Informācijas tehnoloģijas drošības jautājumos, liecina Kaspersky Lab un B2B International veiktais pētījums.