1 288 cilvēki parakstījušies par tā dēvēto tikumības grozījumu atcelšanu

Sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv pāris dienu laikā savākti jau 1 288 paraksti par demokrātiskām vērtībām izglītības iestādēs.

Iespējamās misijas absolvents un iniciatīvas autors Jānis Šķesteris aicina iedzīvotājus atbalstīt «tikumības likuma» svītrošanu, jo likums ierobežojot demokrātiskās brīvības, sašaurinot tikumības jēdzienu, sagrozot izglītojamajiem priekšstatu par pasauli.

«Nolēmu sākt vākt parakstus, jo pats esmu skolotājs skolā un man rūp izglītība, it īpaši bērni ar kuriem strādāju. Es uzskatu, ka tā saucamais «tikumības likums» ir kaitējošs mūsu izglītības sistēmai, jo ir pretrunā demokrātiskām vērtībām, ierobežo skolotāja darbu, kā arī ir vērsts uz objektīvās pasaules sagrozīšanu, jo izglītojamie taču jāaizsargā no informācijas un metodēm, kas ir pretrunā ar likumā definētajām vērtībām,» apgalvo iniciatīvas autors Jānis Šķesteris, uzsverot, ka viņu pašu «pieņemtais likums skar tiešā veidā un uz darbu liek doties ar baiļu un šaubu sajūtām».

Izsludinātie grozījumi Izglītības likumā, kas paredz izglītojamā tikumisko audzināšanu, sabiedrībā uztverti neviennozīmīgi un izsaukuši sašutumu daudzu pedagogu vidū. Lai gan grozījumus Saeima pieņēmusi jau jūnijā, tikumiskās audzināšanas vadlīniju izstrādi plānots pabeigt tikai nākamā gada vasarā.

Pašlaik portāla ManaBalss.lv aktuālākās iniciatīvas ir par papildus finansējuma piešķiršanu vēža diagnosticēšanai un ārstēšanai, kā arī par bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos. Kopš portāla pastāvēšanas, jau 17 iniciatīvas ir nonākušas Saeimas dienaskārtībā un 8 no tām ir kļuvušas par grozījumiem likumdošanā.

Sabiedrības iniciatīvu platforma ManaBalss.lv aicina ik vienu, kam rūp, apmeklēt portālu un parakstīties par sev svarīgām idejām!

Links uz iniciatīvu PAR DEMOKRĀTISKĀM VĒRTĪBĀM IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS

Ref:103.000.103.9022

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Kaut kas ar tikumību tiešām nav kārtībā, to var novērot katrs normāls cilvēks. Mazākās klasēs (lidz 4.,5.kl) nav kauns slikti mācīties, nevīžīgi izskatīties, mājās slaistīties un nepiedalīties kopīgos ģimenes darbiņos.Nav kauns par nevīžīgām, saņurcītām burtnīcām un grāmatām.Vēlāk, kad paaugas nav kauns baudīt smēķi un grādīgos dzērienus, nav kauns rupji izturēties pret vecākiem , nav kauns pieprasīt visatļautību.Domāju, ka skolai par to būtu nopietns un stingrs vārds sakāms.Nu jā, bet skolotāji jau nedrīkst aizrādīt…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas