No 1.decembra automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

No 1.decembra pa Latvijas autoceļiem drīkst pārvietoties tikai ar ziemas riepām. Kaut arī tās ir obligātas no 1.decembra līdz 1.martam, autovadītāji vienmēr aicināti negaidīt decembra sākumu un jau savlaicīgi parūpēties par vasaras riepu nomaiņu, lai braukšana būtu pēc iespējas droša.

Novembra beigās Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju rīkoja reidu un no 60 pārbaudītajām automašīnām ar ziemas riepām nebija aprīkotas desmit. Tas nozīmē, ka diemžēl ir vēl daļa autovadītāju, kas neapzinās situācijas nopietnību un gatavi riskēt ar savu un citu cilvēku drošību, informē CSDD.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir četri milimetri. Jāņem vērā, ka vienam auto nedrīkst vienlaikus būt radžotas un neradžotas riepas.

Tāpat uzmanība jāpievērš arī riepu vecumam – nav ieteicams izmantot riepas, kas vecākas par pieciem, sešiem gadiem, jo, braucot gan nodilst protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības.

Ziemas riepas nodrošina labāku saķeri ar ceļu un samazina slīdēšanu, taču neizslēdz to pilnībā. Tādēļ ziemas periodā, kad uz ceļiem veidojas apledojums, ļoti svarīgi ievērot arī laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un drošu distanci, jo šādos apstākļos pagarinās bremzēšanas ceļš, kā arī vadītajiem jāizvairās no straujas manevru veikšanas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas