No 1.jūnija saruks elektroenerģijas pārvades tarifi

AS Augstsprieguma tīkls elektroenerģijas pārvades sistēmas tarifs no 1.jūnija mazināsies par 0,4 līdz 4% atkarībā no pieslēguma veida pārvades sistēmai un izmantotās jaudas, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes (Regulatora) apstiprinātais uzņēmuma iesniegtais tarifa projekta pārrēķins.

Samazinājums ir iespējams, ņemot vērā Regulatora sniegto atļauju AS Augstsprieguma tīkls daļu izdevumu segt no elektroenerģijas plūsmu sastrēgumu vadības ieņēmumiem.

Ievērojot ierosinājumu, lai nodrošinātu iespējami ilglaicīgāku elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu stabilitāti, SPRK lēmums paredz sastrēgumu vadības ieņēmumu izmantošanu ne tikai 2017.gadā, bet arī 2018. un 2019.gadā, norāda uzņēmumā.

AS Augstsprieguma tīkls saskata iespēju elektroenerģijas pārvades tarifu tālākai mazināšanai arī nākotnē, ja uzņēmuma izmantotie pārvades sistēmas aktīvi, kas patlaban pieder Latvenergo koncernam un ko uzņēmums šobrīd nomā, tiktu nodoti AS Augstsprieguma tīkls īpašumā.

Attiecīgs ierosinājums ir jau iesniegts atbildīgajām valsts pārvaldes institūcijām un uzsākta diskusija par šādu risinājumu.

Jau arī 2015. un 2016.gadā, saskaņā ar Regulatora lēmumu, daļa uzņēmuma saimnieciskās darbības izdevumu tika segti no sastrēgumu vadības ieņēmumiem, bet turpmākajiem gadiem šāds Regulatora lēmums nebija pieņemts. Tādēļ iepriekš iesniegtais projekts paredzēja tarifa pieaugumu, taču tagad, ņemot vērā uzņēmuma ierosinājumu doto atļauju zaudējumu segšanai izmantot uzkrājumus, ir iespējams samazināt elektroenerģijas pārvades tarifu, skaidro uzņēmuma pārstāvji. 

«Kā zināms, lielākajai daļai elektrības patērētāju maksu par elektroenerģiju veido trīs komponentes – maksa par elektroenerģiju, maksa par sadales un pārvades pakalpojumiem un maksa par obligātā iepirkuma komponentēm. Tiešā veidā pārvades tarifa samazinājums skar tikai tos elektrības patērētājus, kas ir pieslēgti pārvades tīklam, savukārt absolūto vairākumu patērētāju, tai skaitā mājsaimniecības, izmaiņas varētu skart pēc tam, kad sadales tīklu uzņēmumi būs pārskatījuši savus tarifus,» skaidro uzņēmumā.

Ref:224.000.103.880

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas