bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 18.07.2018 | Vārda dienas: Rozālija, Roze

10. Saeimas deputātu kandidātu parādsaistības pārsniedz 32 miljonus latu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

476 nākamās Saeimas deputāta amata kandidāti deklarējuši kopumā 32.2 miljonu latu parādsaistības jeb saņemtos aizdevumus, pārbaudē secinājis Valsts ieņēmumu dienests (VID).

VID pārbaudījis no Centrālās vēlēšanu komisijas saņemto informāciju par 1235 Saeimas deputātu amata kandidātiem, salīdzinot to ar VID datubāzēs pieejamo informāciju, aģentūru LETA informēja VID Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Agnese Grīnberga.

No 185 kandidātiem, kuri ir deklarējuši, ka ir snieguši aizdevumus citām personām šā gada 1.janvārī par kopējo summu 49.5 miljoniem latu, vairāku kandidātu deklarētie ienākumi ir neadekvāti mazi veiktajiem aizdevumiem, piemēram, 14 kandidātu aizdevumu summa vairāk nekā 10 reizes pārsniedz pēdējos trīs gados deklarēto ienākumu summu, secinājis VID.

Savukārt 11 kandidātu aizdevumu summa piecas līdz desmit reizes pārsniedz trīs gados deklarēto ienākumu summu, bet 23 kandidātu aizdevumu summa pārsniedz trīs gados deklarēto ienākumu summu divas līdz piecas reizes.

113 kandidāti ir saņēmuši aizņēmumus 14 miljonu latu apjomā un tajā pašā laikā ir aizdevuši naudas summas arī citām personām – 40.2 miljonus latu, secinājis VID.

Kopumā 69 kandidātiem naudas uzkrājumi un veiktie aizdevumi kopā ir tik lieli, ka šo summu nesedz ne tikai pēdējo trīs gadu laikā saņemtie deklarētie ienākumi, bet arī saņemtie aizņēmumi, konstatēts VID veiktajās pārbaudēs.

VID pārbaudēs secinājis, ka kopumā 559 kandidāti uzrādījuši 18.3 miljonu latu uzkrājumus, no tiem skaidrās naudas uzkrājumi bijuši 6.5 miljoni latu, bet bezskaidrās naudas uzkrājumi – 11.8 miljoni latu.

Skaidrās naudas uzkrājumus ir deklarējuši 375 deputātu kandidāti, maksimālā skaidrās naudas uzkrājumu summa ir 1.18 miljoni latu, no visiem skaidrās naudas uzkrājumus uzrādījušajiem kandidātiem vidēji viens kandidāts «zeķē» ir uzkrājis 17 500 latus.

Arī bezskaidrās naudas uzkrājumus ir deklarējuši 375 kandidāti, maksimālā bezskaidrās naudas summa ir 1.26 miljoni latu, tādējādi vidēji uz vienu kandidātu, kam ir bezskaidrās naudas uzkrājumi, tas veido 31 400 latus.

Vienlaicīgi uzkrājumus gan skaidrā naudā, gan bezskaidrā naudā ir uzrādījis 191 kandidāts par kopumā 11.7 miljoni latu.

Maksimālā kopējo uzkrājumu summa ir 1.3 miljoni latu.

No visiem kandidātiem, kuri ir uzrādījuši gan skaidrās, gan bezskaidrās naudas uzkrājumus, vidēji uz vienu kandidātu deklarēti 61 400 latu uzkrājumi.

Izmantojot tikai VID rīcībā esošo informāciju par deputātu kandidātiem vēl bez CVK informācijas, ar Fizisko personu riska analīzes sistēmas palīdzību VID konstatējis, ka 49 deputātu kandidātiem 2009.gadā izdevumi par aptuveni 10 000 latu pārsnieguši ienākumus.

VID pārstāve informēja, ka 23 kandidātiem VID jau iepriekšējos gados ir veicis nodokļu auditus un papildus maksāšanai budžetā aprēķinājis 2.05 miljonus latu.

Trim kandidātiem tika samazināti deklarētie naudas uzkrājumi par 700 000 latu.


Pievienot komentāru

  1. DEXTER teica:

    skaidrs kāpēc viņi tā visi raujās uz tiem krēsliem – tie kas netiks atbirs dabīgā ceļā cietumos vai arī muks prom

  2. DEXTER teica:

    banka – kāds ir jūsu biznesa plāns. kā jūs atdosiet 1 miljonu.
    topošais – pēc 2 oktobra varēšu iesniegt detalizētāku informāciju

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.

ES lauksaimniecības finansējumam jāpaliek esošā līmenī, tā Vācija un Francija

Vācijas un Francijas zemkopības ministri kopīgi noraidījuši Eiropas Komisijas priekšlikumu, ka lauksaimniecības finansējums nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā būtu jāsamazina.

18.jūlijā sākas kandidātu sarakstu iesniegšana 13.Saeimas vēlēšanām

No trešdienas, 18.jūlija, plkst. 10.00 partijas un partiju apvienības var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus 6.oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām, informē Centrālā vēlēšanu komisija .

Vai turpmāk zināsim, kurš ievēlējis prezidentu? Likumprojekts par atklātu balsojumu «iekustējies»

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 17.jūlijā, lēmusi virzīt izskatīšanai parlamentā pirmajā lasījumā grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā Saeimas balsojumā.