Koklētāju ansamblis Cantata aicina uz koncertprogrammu Ludovico Einaudi elementā

28.decembrī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks koklētāju ansambļa Cantata koncerts Ludovico Einaudi elementā, kurā tiks atskaņoti Ludoviko Einaudi skaņdarbi komponista Aigara Raumaņa aranžijā.

Kokli šodien noteikti var uzskatīt par populārāko latviešu tautas mūzikas instrumentu, tas ir visvairāk apcerētais un apbrīnotais latviešu mūzikas instruments. Ar kokli saistās senākās, varbūt pat visvairāk izpētītās spēles tradīcijas, tomēr mūsdienās ļoti lielu popularitāti gūst arī inovācijas un jaunrade. Tāpēc, balstoties uz kokles spēles un skanējuma plašajām iespējām, koklētāju ansamblis Cantata ir izveidojis jaunu un unikālu koncertprogrammu Ludovico Einaudi elementā.

Mūsdienu itāļu komponists Ludoviko Einaudi ir ieguvis plašu starptautisku atpazīstamību, uzstājoties ar savām kompozīcijām uz lielākajām Eiropas un Amerikas skatuvēm. Līdz šim viņa mūzika bija reti sastopama latviešu mākslinieku repertuārā, līdz ar to klausītājiem būs lieliska iespēja iepazīties ar pasaulē aktuālu mūziku neparastā un nedzirdētā tautas un profesionālo instrumentu salikumā. L.Einaudi mūziku raksturo demokrātiski izteiksmes līdzekļi, skaidra harmoniska valoda, ostinēta minimālisma attīstības paņēmieni un neatkārtojamu noskaņu uzburšana. Šo apbrīnojamo vienkāršību ar savu redzējumu lieliski papildinās jaunā, bet jau pieredzējušā mūziķa un komponista A.Raumaņa tieši šai koncertprogrammai radītās L.Einaudi mūzikas aranžijas neparastam instrumentu sastāvam – koklēm, saksofonam, čellam un perkusijām.

Koncertprogrammā tiks iekļauti darbi no jaunākā L. Einaudi albuma Elements, kā arī viņa agrīnie darbi un improvizācijām piepildītās kompozīcijas no tautiskā albuma Taranta.

Mākslinieki koncertā rosinās ieklausīties viņu mūzikas instrumentos no jauna – sadzirdēt to vitalitāti, svaigumu un unikalitāti gan individualitātē, gan ansambļa vienībā. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt kokli jaunās skaņās, neparastās un retāk dzirdētās saspēlēs, vēl nedzirdētā, bet aktuālā pasaules mūzikas žanrā, ļaujot saklausīt modernās klasiskās mūzikas tik mūsdienīgo elpu.

Koncerta pamatsastāvs būs koklētāju ansamblis Cantata, mākslinieciskā vadītāja Anda Eglīte, Aigars Raumanis (saksofons), Uģis Upenieks (perkusijas) un Santa Valere (čells).

2017.gadā koklētāju ansamblis atzīmēja savas radošās darbības septiņu gadu jubileju, un ir paspējis ar augstiem rezultātiem sevi pierādīt vairākos kokļu mūzikas festivālos un konkursos gan Latvijā, gan ārzemēs, kā arī atkārtoti ieguvis I pakāpes diplomus Latvijas koklētāju ansambļu skatēs. Kolektīva mākslinieciskā vadītāja Anda Eglīte ir ne tikai talantīga koklētāja, bet arī iniciatore kokļu mūzikas koncertiem un festivāliem Kokļu skaņas ziemas mirdzumā, 2015. gadā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos bijusi Rīgas koklētāju ansambļu virsvadītāja.

Koncertu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācija Ave Sol.

Biļetes var iegādāties: www.bilesuparadize.lv, Biļešu Paradīze kasēs, kā arī 1 stundu pirms koncerta norises vietā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas