15 000 lietuviešu parakstījušies pret Baltkrievijas AES elektroenerģiju

Lietuvā vairāk nekā 15 000 iedzīvotāju parakstījuši likumdošanas iniciatīvu, kas paredz liegt Lietuvai pārvadīt elektroenerģiju, kas tiks saražota Baltkrievijā topošajā atomelektrostacijā.

Seima opozīcijā strādājošā partija Tēvzemes savienība — Lietuvas kristīgie demokrāti maija sākumā uzsāka parakstu vākšanu par tāda likuma pieņemšanu, kas valstij aizliegtu iegādāties elektroenerģiju no Astravjecas atomelektrostacijas vai izmantot Lietuvas elektrotīklus, lai to pārvadītu.

Politiķi plāno līdz 9.jūlijam savākt vismaz 50 000 parakstu, ziņo The Baltic Course.

Skaļākie atomelektrostacijas projekta pretinieki ir lietuvieši – spēkstacija tiek būvēta 20 kilometru attālumā no Lietuvas robežas. Arī Latvijai būtu pamats projektu uztvert nopietni, jo Latvijas robeža atrodas 170 kilometru attālumā no Atstravjecas.

Lietuvas Seims maija sākumā pieņēma rezolūciju, aicinot valdību veikt visus vajadzīgos diplomātiskos, juridiskos un tehniskos pasākumus, lai apturētu nedrošās atomelektrostacijas būvniecību.

Tikmēr Minska projektu aizstāv, uzsverot, ka tā spēs spēkstacijā nodrošināt atbilstību augstākajiem drošības standartiem.

Ref: 111.111.103.3555

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas