15 Eiropas valstis aicina Lietuvu ratificēt Stambulas konvenciju

15 Eiropas valstu vēstnieki Lietuvā parakstījuši atklātu vēstuli, kur Baltijas valsts aicināta ratificēt Stambulas konvenciju kā iespēju visā Eiropā saskaņoti cīnīties ar vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Vēstule publicēta 11.maijā, dienā, kad aprit desmit gadi kopš cilvēktiesību organizācijā Eiropas Padome parakstīšanai no dalībvalstu puses atvērta Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu, ko sauc arī par Stambulas konvenciju.

Lasiet arī: Nausēda Lietuvas diskusijā par Stambulas Konvenciju iesaistās, rīkojot iedzīvotāju aptauju

Vēstnieki, kuri pārstāv 14 ES dalībvalstis, kas lielākoties atrodas Rietumeiropā un Skandināvijā, kā arī Norvēģiju, atklātā vēstulē atgādina, ka Lietuva šo dokumentu parakstīja 2013.gadā un to ir ratificējušas 34 citas valstis. Diplomāti norāda, ka saskaņā ar ANO statistiku Lietuvā vardarbību ģimenē ir piedzīvojusi katra ceturtā sieviete, bet Seima Tiesībsarga birojs secinājis, ka Lietuvā joprojām vardarbības upuriem bieži nav pieejama palīdzība.

«Lai arī kopš 2011.gada, ar Lietuvas Likuma par vēršanos pret vardarbību ģimenē pieņemšanu ir ziņojumu par vardarbību ir kļuvis turpat desmitkārtīgi vairāk un likums ir palīdzējis spert lielus soļus, lai nodrošinātu sieviešu aizstāvēšanu no vardarbības ģimenē, ir palikuši robi, ko ratifikācijas gadījumā varētu palīdzēt aizpildīt,» tā otrdien atklātā vēstulē Lietuvas likumdevējiem skaidrojuši 15 Eiropas valstu vēstnieki.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1406374/for-better-future-for-all-foreign-ambassadors-urge-lithuania-to-ratify-istanbul-convention

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas