Verze: veselības aprūpes finansējums jāatjauno 2010. gada apmērā

Aina Verze

Veicot valsts budžeta grozījumus, veselības aprūpes finansējums jāatjauno 2010.gada līmenī, pēc sarunas ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru norādīja Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aina Verze.

Ministru kabinetam ir jāmaina sava attieksme, un veselības aprūpei ir jābūt valdības prioritātei. Ar ģimenes ārsta pieejamību arī viss beidzas, jo par vizīti pie speciālistiem vai moderno tehnoloģiju izmantošanu cilvēki samaksāt nevar, sacīja Verze.

Jau ziņots, ka veselības ministrs Juris Bārzdiņš norādīja, ka 3,5% no iekšzemes kopprodukta ir niecīgs finansējums veselības aprūpei, taču, prasmīgi to izlietojot, ir iespējams panākt veselības aprūpes pieejamības uzlabošanos arī esošajos apstākļos.

Šī gada Veselības ministrijas budžeta samazinājums 12,3 miljoni latu nodrošināts, par četriem miljoniem latu samazinot līdzekļus kompensējamiem medikamentiem, kā arī 3,9 miljonu latu samazinājums ir stacionārajai veselības aprūpei, tostarp pārprofilējot deviņas slimnīcas par dienas stacionāriem vai aprūpes slimnīcām un veicot citus pasākumus. Tāpat par 3,1 miljonu latu plānots samazināt līdzekļus budžeta iestādēm, kas sniedz veselības aprūpes pakalpojumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas