bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 15.09.2019 | Vārda dienas: Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra

Rimšēvičs: nodokļu celšana būtu Latvijas tautsaimniecības kapracis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs

Tālāka nodokļu celšana būtu Latvijas tautsaimniecības kapracis, nolemjot ekonomiku ilgstošai stagnācijai, ceturtdien (9. septembrī) preses konferencē uzsvēra Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Rimšēvičs ir pārliecināts, ka tieši kvalitatīva 2011.gada budžeta sagatavošana ir izšķirīgi svarīga, lai ekonomika varētu atkopties. Latvijas Bankas skatījumā, nav pieļaujams budžeta konsolidāciju veikt uz nodokļu paaugstināšanas rēķina, bet vienīgā iespēja ir samazināt joprojām pārmērīgos budžeta tēriņus.

Pēc Latvijas Bankas ekspertu aplēsēm, 2011.gada budžetā jāveic konsolidācija par 400 miljoniem latu, nevis par publiskajā telpā izskanējušajiem 350 miljoniem latu vai pat 200 miljoniem latu. Kā atgādināja centrālās bankas prezidents, nākamā gada budžeta deficīts 6% apmērā ir tikai pats minimums, uz ko valstij ir jāiet, lai to «neieskaitītu nesekmīgo valstu pulkā». Tomēr, viņaprāt, nav pieļaujama situācija, kad budžeta sabalansēšanai tiek cerēts uz straujāku izaugsmi, nekā patlaban ir iespējams.

«Nedrīkst riskēt ar valsts nākotni pēc principa – varbūt nebūs tik slikti. Tā varam zaudēt to trauslo stabilitāti, ko patlaban esam ieguvuši,» sacīja Rimšēvičs, uzsverot, ka, lai tautsaimniecība varētu attīstīties, svarīga ir uzticamība Latvijā notiekošajiem procesiem, taču patlaban viņam radusies pārliecība, ka nekādas skaidrības par nākotnes lēmumiem arvien nav.

Rimšēvičs akcentēja, ka gadījumā, ja tiks celti nodokļi, ekonomika būs nolemta stagnācijai, kas nozīmē, ka atkal pieaugs bezdarbs, paplašināsies ēnu ekonomika, bet nodokļu ieņēmumi nevis pieaugs, bet, tieši otrādi, samazināsies, un no tā vēl vairāk cietīs Latvijas uzņēmumi un iedzīvotāji.

Tāpat bankas prezidents pauda stingru pārliecību, ka nākamā gada budžeta veiksmīga izveidošana, konsolidāciju veicot uz tēriņu samazināšanas bāzes, nodrošinās arī iespēju Latvijai atdot savus parādus un nepieciešamības gadījumā arī veiksmīgi pārfinansēties starptautiskajā tirgū ar izdevīgām procentu likmēm.

Kā argumentu, kāpēc budžeta konsolidācija būtu jāveic, viņš minēja to, ka cerības ar budžeta deficītu veicināt ekonomisko aktivitāti nav piepildījušās, bet šāda pieeja ir tikai vēl vairāk veicinājusi stagnāciju. Viņaprāt, neskaidrība par valsts finansēm ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc banku sektors joprojām kavējas atsākt kreditēšanu, bet zemie valsts kredītreitingi, ko ietekmē arī augstais budžeta deficīta procents, Latvijas pievilcību investoru acīs neuzlabo un tādejādi labumu ekonomikai nedod.

«Arī iedzīvotāji un uzņēmēji, redzot, ka valsts joprojām milzīgos apmēros tērē vēl nenopelnītu naudu, nav pārliecināti par savu nākotni un nesteidz savu naudu tērēt,» stāstīja Latvijas Bankas prezidents.

«Ja valdība izveidotu kvalitatīvu 2011.gada budžetu, tad nekādi satricinājumi, tostarp arī pasaulē, nespētu atstāt postošu ietekmi uz tautsaimniecību,» šādu pārliecību pauda Rimšēvičs.

Kā ziņots, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis paziņojis, ka gadījumā, ja ministrijas neatradīs iespēju samazināt izdevumus, nāksies palielināt budžeta ieņēmumus uz nodokļu paaugstināšanas rēķina.

«Skaidrs ir viens, ka neko nedarīt nevarēs,» LNT raidījumā 900 sekundes sacīja premjers.

«Valsts tēriņi jebkurā gadījumā būs jāsamazina, – kādās jomās un par kādām summām, tas vēl tiks diskutēts. Jo mazāk samazinām izdevumus, jo vairāk jāpalielina ieņēmumi nodokļos,» skaidroja Dombrovskis.


Pievienot komentāru

Latvijā krietni straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu reģistrēts Rumānijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ungārijā, Igaunijā, Čehijā un Polijā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide.

Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

«Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.»

Latvijā janvārī-jūlijā bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī–jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.

Igaunijā valsts valodu mācīs vilcienos uz Narvu

Igauņu valodas stundas vilcienā – ar šādu radošu iniciatīvu iecerēts sekmēt integrācijas procesu Igaunijā. Nodarbības gaidāmas dzelzceļa maršrutā, kas savieno Tallinu un Narvas pilsētu Krievijas pierobežā.

Brīvpusdienu apmaksā piedalīsies gan ministrija, gan pašvaldības

Valsts tomēr piedalīsies 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienu finansēšanā, liecina 13.septembrī valdībā apstiprinātais protokollēmums par 2020.gada valsts budžeta prioritātēm.

Britu parlamenta spīkers sola neļaut Džonsonam pārkāpt likumu ar bezvienošanās Brexit 31.oktobrī

Lielbritānijas parlamenta priekšsēdētājs paudis gatavību grozīt kārtības rulli, lai nepieļautu, ka birtu premjerministrs panāk valsts izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās 31.oktobrī, kas būtu pretrunā parlamenta lēmumiem ar likuma spēku.

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pieaugušas par 8,9% jeb 79 centiem

Straujāk vienas stundas darbaspēka izmaksas auga veselības un sociālās aprūpes nozarē – par 18%.

Sadarbības partneri izsaka pārmetumus valdībai par likumu neievērošanu budžeta izstrādē

Vairāki valdības sadarbības piektdien, 13.septembrī, pārmetuši Ministru kabinetam likumu neievērošanu 2020.gada budžeta izstrādes procesā.

Mazumtirgotāji Lietuvā izmanto algu pieaugumu cenu celšanai, vērtē ekonomists

Cenas Lietuvā 2019.gadā augušas divreiz ātrāk nekā pārējā eirozonā. Mazumtirgotājus celt cenas motivējusi iedzīvotāju pieaugošā rocība, vērtējis komercbankas ekonomists.

Latvijā pie atbildības sauc vīrieti, kas piedalījies bruņotā konfliktā Ukrainā

Apsūdzētajam vīrietim bijis nodoms piedalīties militārās operācijās nevalstiskas bruņotas grupas sastāvā Ukrainas austrumos.

Ministru kabinets prioritārajiem pasākumiem sadala vairāk nekā 192 miljonus

Ministru kabinets piektdien, 13.septembrī, ārkārtas sēdē lēmis par 192,4 miljonu eiro sadalīšanu ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem.

Prāgā demontēs Padomju karavadoņa pieminekli

Čehijas galvaspilsētā Prāgā pašvaldība nolēmusi noņemt un pārvietot pieminekli, kas veltīts Padomju Savienības Otrā pasaules kara laika maršalam. Neraugoties saņemto uz kritiku no Krievijas, iecerēts tā vietā izveidot vispārīgākas nozīmes memoriālu.

Trim lielajām slimnīcām meklē padomes locekļus

Izsludina konkursu uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padomes locekļu amatiem.

ECB stimulu programma ceļ Eiropas akciju cenas, kāpums arī Volstrītā

Eiropas akciju cenas pieaugušas pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka nākusi klajā ar plašu ekonomikas stimulu programmu un pazeminājusi procentlikmes.

Igaunija veidos interneta diplomātijas departamentu, lai vairotu starptautisko ietekmi

Igaunijā, kur valsts iestādes lielu uzmanību pievērš datortehnoloģijām, Ārlietu ministrijas paspārnē iecerēts izveidot Kiberdiplomātijas departamentu. Tā uzdevums būs padarīt Igaunijas balsi dzirdamāku interneta jautājumos starptautiskajā vidē un organizācijās.

Patiesā labuma guvēja statuss uzņēmumā ne vienmēr nozīmē mantiskā labuma gūšanu

Tas, kurš tiek deklarēts kā uzņēmuma patiesā labuma guvējs, ne vienmēr ir persona, kas mantiski stāv pašās ķēdes beigās un gūst mantisko labumu no kompānijām.

Rīgas dome sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem sadalījusi pilsētas teritorijas

Sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem Rīgas dome «sadalījusi» arī atlikušos 4% Rīgas teritorijas, pavēstījis Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Spānijā pēkšņi plūdi prasa upurus

Vairākās Spānijas daļās ciklons atnesis spēcīgas lietusgāzes, plūdus un viesuļvētru. Dabas katastrofas prasījušas ne mazāk kā divu cilvēku dzīvības.

Tieslietu ministrija uzstāj uz ieslodzījuma vietu uzlabošanu

Valdībai skatot jautājumu par 2020.gada valsts budžeta izdevumiem prioritārajiem pasākumiem, Tieslietu ministrija nemainīs savu nostāju jautājumā par Liepājas cietuma celtniecības projekta īstenošanu jau no nākamā gada.

Brīvdienās būs rudenīgi lietains un vēss laiks

Piektdien, 13.septembrī, laika apstākļus vēl noteiks plaša ciklona dienvidu mala un Latvijai pāri virzīsies plaša lietus un mākoņu zona. Daudzviet līs, dienā vietām nokrišņu daudzums pārsniegs pat 10-15 mm, kā arī lokāli iespējams pērkons, krusa.

Konceptuāli atbalsta liegumu pašvaldībām dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus

Pašvaldībām plānots noteikt liegumu dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus, paredz komisijas konceptuāli atbalstītie likuma grozījumi.

Lietuvas Seima papildvēlēšanās «auksta duša» sociāldemokrātu līderim un valdošai partijai

Lietuvā aizvadīta Seima papildvēlēšanu pirmā kārta. Kopumā balsojums parādījis, ka sarūk iedzīvotāju atbalsts valdošai Zemnieku un zaļo savienībai, bet sociāldemokrātu nometnē varas pozīcijas sašūpotas līderim Gintautam Paluckam.

Eiropa kopā ar PVO iesaistās cīņā par to, lai veicinātu izpratni par vakcīnu priekšrocībām

Uzticēšanās trūkuma dēļ ievērojami mazinās vakcinācijas aptvērums, kāds nepieciešams, lai nodrošinātu kolektīvo imunitāti, un tā rezultātā pieaug slimības uzliesmojumu skaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->