18 dienas apkārt Latvijai

Arhitekts un garo distanču skrējējs Dins Vecāns vēlas lauzt stereotipus par neiespējamām lietām, kā arī vēlas vērst uzmanību un iedvesmot sabiedrību ticēt saviem mērķiem. Tāpēc sportists 18.maijā uzsāks 18 dienu izturības skrējienu apkārt Latvijai un aicina tajā iesaistīties arī citus.

Projekts Apskrien Latviju tiek realizēts kopā ar Ghetto Games un fondu 1836, kurš 2015.gadā uzsāka īstenot projektu Aplido, apceļo, apmīļo Latviju, ar mērķi izveidot vienojošu 1 836 kilometrus (km) garu tūrisma ceļu apkārt Latvijai.

«Šis ceļš, kas mijas starp upju ielejām, gliemežvāku pludmalēm, priežu mežiem un zelta vārpu laukiem, ne tikai aicina un iedvesmo, bet tagad arī izaicina. Izaicina noticēt sev,» saka sportists.

Skrējiena pirmā diena tiks uzsākta 18.maijā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa, kas vedīs tālāk līdz pat Salacgrīvai, savukārt 18.dienā, 4.jūnijā, sportists skrējienu mēros no Mērsraga līdz Rīgai, līdz Brīvības piemineklim, kur paredzēts projekta noslēguma pasākums.

Ceļš kopumā caurvīs 43 Latvijas novadus. Katrā novadā tiks izveidoti kontrolpunkti, kā arī iepriekš izziņoti konkrēti laiki un vieta, cikos un kur iedzīvotāji ir aicināti pievienoties skrējienam. Skrējiena posmu veidošanā īpaša uzmanība tiek pievērsta tam, lai dalībniekiem ceļš būtu interesants, stāsta Vecāns.

«Latvijas tālākie punkti un augstākā bāka, zvejnieku ciemati, dažādi neparasti objekti, kā piemēram, Sapņu trepes vai Velna ala, kā arī daudzi citi objekti un vietas ļaus katram pašam pārliecināties un novērtēt to, cik skaista un daudzveidīga ir Latvijas daba,» saka pats projekta realizētājs.

Kā norāda pats projekta Apskrien Latviju idejas autors un realizētājs Dins Vecāns: «Latvieši ir sportiska tauta un to pierāda dažādie skriešanas pasākumi, kas norisinās visos Latvijas novados. Šis skrējiens nav tikai par to, cik fiziski daudz vari noskriet, bet arī par to, ka tieši ar ticību sev, motivāciju, apkārtējiem cilvēkiem, lietām un vietām, kas ikdienā mūs iedvesmo, mēs varam sasniegt šķietami neiespējamo. Aicinu visus, neskatoties uz vecumu, pievienoties izaicinājumam, izvēlēties savu mērķi un kopā ar mani pierādīt pašiem sev, ka mēs varam. Mēs varam daudz un vēl vairāk!»

Informācijai par projekta aktualitātēm un jaunumiem var sekot līdzi šeit.

Ref: 225.000.103.603

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas