bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 21.01.2020 | Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija
LatviaLatvija

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

salūts, valsts svētki, proklam;e;sana, 18.novembris, svinības, koncerts

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz pat Rēzeknei.

 

Liepājā

Izskrien Latviju

Apsveiksim Latviju 101 gada jubilejā un parādīsim, ka esam aktīva, stipra un varoša tauta! Sāksim dienu aktīvi un kopīgi izskriesim Latvijas kontūru Liepājas ielās.

Plkst. 9.30 pulcēšanās J.Čakstes laukumā, lai 10.05 varam sākt skrējienu pa Liepājas ielām, atzīmējot 101.Latvijas dzimšanas dienu.

Trases garums 8,3 kilometri. Būs trasi zinoši pavadoņi, kas uzraudzīs, lai katram izdodas trasi veikt pareizi un iezīmēt kartē skaistu Latvijas kontūru.

Dalībniekiem jābūt izrotātam ar Latvijas karoga atribūtiku. Aicinājums spēcīgākajiem dalībniekiem doties trasē ar līdzpaņemtiem Latvijas karogiem kātos.

 

18.novembra svētku koncerts

Atzīmējot Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu, 18novembrī pulksten 17.00 pie koncertzāles Lielais dzintars Liepājā norisināsies īpašs svētku koncerts, kurā simboliski drosme un varonība savīsies kopā ar mīlestību un pašaizliedzību.

Koncerts noslēgsies ar iespaidīgu, emocionāli piesātinātu un mākslinieciski augstvērtīgu svētku uguņošanu.

Liepājniekiem un pilsētas viesiem uzstāsies solisti Aija Vītoliņa, Ralfs Eilands un pavadošās grupas mūziķi – taustiņinstrumentālists Kristaps Vanadziņš, trompetists Kristians Kalva, saksofonists Edgars Beļickis, ģitārists Mārcis Vasiļevskis, basģitārists Deniss Djakons un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds.

Pasākumu vadīs aktieri Ērika Eglija un Gints Grāvelis. Koncerta muzikālais producents Edgars Beļickis.

 

Kuldīgā

Izstāde un koncerts

18.novembra pievakarē no 17.00 līdz 20.00 Liepājas ielā varēs vērot video projekcijas Kuldīga un novads 100 gados. Liepājas ielas namu logos iedegsies svecītes. Svētku noskaņās būs izgaismots gan šogad atklātais Adatu tornis, gan Kuldīgas jaunais rātsnams.

Savukārt Kuldīgas vecajā rātsnamā tai pat laikā varēs apskatīt izstādi Dzintara stāsts par dzintaru mākslā, ķīmijā, rotās hitech risinājumos un literatūrā. Tāpat varēs uzzināt, kā atšķirt īstu dzintaru no neīsta. Te būs iespējams arī baudīt karsto dzērienu.

18.00 uz svētku skatuves Rātslaukumā ar īpašu mūsu valsts dzimšanas dienai sagatavotu koncertu “Mūsu dziesma Latvijai” uzstāsies Kuldīgas novada kopkoris mākslinieciskās vadītājas Andras Zvejnieces vadībā. Koncertu ievadīs Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas valsts svētku uzruna. Kopkorī piedalīsies Kuldīgas kultūras centra, Bērnu un jauniešu centra, pagastu un skolu dziedošie kolektīvi, E. Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas kolektīvi, pedagogi un bērnu vecāki, kā arī instrumentālā grupa Zigurda Tursa vadībā. Solistu godā būs Mārtiņš Burke-Burkevics, Artis Šimpermanis, Andis Groza, Amanda Gertnere, Madara Orola, Inese Krūmiņa, Agate Palma, kā arī Kārlis Neimanis, kurš būs arī koncerta vadītājs.

Dažādi valsts svētku pasākumi notiks arī Kuldīgas novada pagastos.

Kabilē

18.novembrī 18.00 Kabiles saieta namā Sencis – Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts koncerts Es būšu klāt… kopā ar grupu Baltie Lāči. Ieeja – brīva.

Snēpelē

18.novembrī no 18.00 pie Snēpeles muižas – Gaismas sveiciens Latvijai.

Turlavā

18.novembrī 19.00 Turlavas kultūras namā – koncerts Tuvu, tuvu. Ieva Baumane, Roberts Pētersons, Viesturs Samts.

 

Grobiņā

Pulksten 13.00 kopā ar ģimenēm un draugiem varēs izskriet Latvijas kontūru Grobiņā. Starts – Grobiņas pilsdrupās.

Pulksten 17.30 ekumenisks dievkalpojums Grobiņas Ev.lut.baznīcā.

Pulksten 19.00 svētku koncerts Grobiņas Sporta centrā (ieeja bez maksas). Muzicēs Melngaiļskolas bigbends, kā arī muzikālus sveicienus nesīs Grobiņas novada vokālie ansambļi. Pirms koncerta tiks sveikti lauksaimnieki, kas izvēlējušies bioloģisko saimniekošanas veidu.

Pēc koncerta svētku uguņošana Pils ielā.

 

Ventspilī

Plkst. 19.00 Tilta dārzā notiks koncerts Mīlam Tevi, Latvija!, kurā solisti Ance Krauze, Annija Putniņa un Daumants Kalniņš izdziedās zināmas un sirdij tuvas dziesmas. Apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt un dziedāt līdzi tādiem zināmiem darbiem kā Mana dziesma, Zibsnī zvaigznes, Atgriešanās u.c.

Plkst. 20.00 būs valsts himnas dziedājums, pēc kura būs skatāma grandioza un krāšņa svētku uguņošana.

 

Tukumā

Tukumā 18.novembris sāksies ar Latvijas kontūras kopskrējienu Tukumā pulksten 10.00 no Brīvības laukuma, bet pulksten 13.00 sāksies ekumenisks dievkalpojums, šoreiz Adventistu draudzē, Harmonijas ielā 10.

Savukārt no pulksten 17.00 Tukuma Mākslas muzejā būs apskatāma izstāde Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100. Atvērta apmeklētājiem no pulksten 17.00 būs arī galerija Durvis, kur skatāma izstāde Ienāc ar Ilzes Pauliņas gleznām un Velgas Melnes keramiku. Muzeji būs atvērti līdz pat 20.00 un 21.00 vakarā. Turpat Brīvības laukumā virtuālajā objektā Vārti no pagātnes uz nākotni pie Pils Torņa apskatāma arī virtuāla izstāde Daru, daru, rakstu, rakstu.

Svecīšu iedegšana Brīvības laukumā un šogad arī Z.A. Meierovicas laukumā paredzēta no pulksten 18.00. Uz svinīgu pasākumu Tukuma pilsētas Kultūras namā visi laipni aicināti pulksten 19.00, kur līdzās svētku uzrunām un atzinības rakstu pasniegšanai, būs iespēja skatīt koncertuzvedumu Ar mīlestību…. Tajā piedalīsies talantīgi Tukuma jaunieši un skolotāju koris Vanema. Režisore Liene Bēniņa. Ieeja bez maksas.

Ap pulksten 21.00 svētku salūts Latvijai Brīvības laukumā.

 

Daugavpilī

Plkst. 10.00 Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā notiks svētku dievkalpojums.

Plkst. 19.00 uz svētku koncertu Vienības nama koncertzālē aicinās grupa Menuets (ieeja bez maksas), bet no plkst. 20.30 svinības turpināsies Vienības laukumā: orķestra «Daugava» koncertam sekos Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja svētku uzruna un Latvijas valsts himna, bet plkst. 21.15 visi aicinātu uz Daugavmalu, kur notiks svētku salūts.

Plašāka informācija par valsts svētku plašo programmu, kas iekļaus koncertus, filmu izrādes un daudzus citus pasākumus, atrodama šeit.

 

Rēzeknē

Aktivitātes ģimenēm, skrējiens ar mīļdzīvniekiem, sadziedāšanās un koncerts

13.00–15.00 Sportiskas un muzikālas aktivitātes ģimenēm
Festivāla parkā, Pils ielā 17
13.00 Reģistrācija tautas skrējienam
Rēzeknes kultūras namā, Brāļu Skrindu ielā 3
Pieteikšanās šeit.

14.00 Tautas skrējiens Ieelpo Rēzekni!
14.00 Starts ar laika kontroli; 14.20 Starts bez laika kontroles: Festivāla parks – Atbrīvošanas aleja – Lubānas ielas krustojums – Atbrīvošanas aleja – Festivāla parks
14.20 Atraktīvais skrējiens ar mīļdzīvniekiem Ķepa 2019 bez laika kontroles: Festivāla parks – piemineklis Vienoti Latvijai – Festivāla parks
15.00 Tautas skrējiena dalībnieku apbalvošana Festivāla parkā, Pils ielā 17

16.00 Brīvības gaisma. Brīvības uguns iedegšana un sadziedāšanās pie pieminekļa Latgales kongresam 100, Atbrīvošanas alejā 61
16.15 Svētku gājiens no pieminekļa Latgales kongresam 100 līdz piemineklim Vienoti Latvijai

16.30 Svētku saiets Ar sirdi brīvā Latvijā pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa Vienoti Latvijai, Atbrīvošanas alejā 93
17.00 Svētku salūts

18.00 Es rakstu tavu vārdu: Brīvība. Valsts svētku koncerts. Rēzeknes Goda pilsoņa sumināšana
Lielā zāle, Latgales vēstniecība GORS, Pils ielā 4

 

Cēsīs

Valsts svētkos cēsnieki plkst. 15.30 aicināti nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa.

Pirms tam plkst. 14.00 Vidzemes koncertzālē Cēsis būs iespēja noskatīties deju uzveduma Spēlēju, dancoju ģenerālmēģinājumu.

Uzvedums Spēlēju, dancoju koncertzālē būs skatāms plkst. 17.00. Deju uzvedums Spēlēju, dancoju top pēc horeogrāfa Anda Kozaka ieceres, sadarbībā ar režisori Gunitu Bārdu. Iedvesma vērienīgajam darbam nākusi no dzejnieka Raiņa tekstiem un brīnišķīgās mūzikas, ko šim dramaturģiskajam darbam savulaik radījusi leģendārā grupa Iļģi.

Ieeja uz ģenerālmēģinājumu un koncertu ir bez maksas, iepriekš izņemot ieejas kartes Biļešu paradīzes vai koncertzāles Cēsis kasē.

Ieejas kartes būs pieejamas, sākot no 5.novembra. Vienai personai būs iespējams izņemt ne vairāk kā piecas ieejas kartes.

​Pasākumu organizē Cēsu Kultūras un tūrisma centrs.

 

Jūrmalā

Gaismas ceļš, svinīgs koncerts un uguņošana

Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienā Jūrmala aicina iedegt sveces 20 kilometrus garā Gaismas ceļā no Lielupes tilta līdz Ķemeriem. Vakarā aicināti svinēt svētkus kopā, baudot svinīgu koncertu, svētku torti un uguņošanu.

Plkst. 15.30 svētku noskaņu visā pilsētā radīs garākais Gaismas ceļš Latvijā. Izgaismojot novembra krēslu, par godu Latvijai gar pilsētas maģistrālo ielu tiks iedegts vairāk nekā 8 500 sveču. Ikviens tiek aicināts pievienot savu iedegto gaismiņu kopējā Jūrmalas Gaismas ceļā, kas 20 kilometru garumā vīsies cauri visai Jūrmalai, sākot no Lielupes tilta līdz pat Ķemeriem.

Svētku vakarā, plkst. 20.00, pie Kauguru kultūras nama (Raiņa ielā 110) skanēs svētku koncerts, kurā klausītājus priecēs solisti Marija Naumova, Anta Eņģele, Varis Vētra, Ivo Grīsniņš-Grīslis, kā arī Jūrmalas apvienotais koris un instrumentālā grupa Madara Kalniņa vadībā.

Svētku kulminācijā plkst. 21.10 būs 250 kilogramus smaga svētku torte un notiks krāšņa svētku uguņošana.

Plkst. 21.30 svētki turpināsies – spēlēs Ivo Grīsniņš-Grīslis un grupa Positivo.

 

Rīgā

Valdības nams Staro Rīga laikā aicina uz Satikšanos

«Valsts kancelejas dalība gaismas festivālā Staro Rīga ir kļuvusi par tradīciju – svinot Latvijas dzimšanas dienu, pie Ministru kabineta ēkas esam veidojuši stāstus par mūsu valsts vēsturi, nacionālajiem simboliem, demokrātiskas valsts vērtībām, kā arī lepojušies ar Latvijas cilvēkiem. Šogad, mainot projekta tehnisko risinājumu un novietojumu, aicinām Rīgas iedzīvotājus un viesus satikties pie valdības nama valsts svētku laikā,» par projektu Satikšanās stāsta Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Iepriekšējos gados Staro Rīga apmeklētāji varēja aplūkot valdības ēkas izgaismošanu no liepu alejas Brīvības bulvārī. Šogad ir izvēlēta cita, pilnīgi atšķirīga pieeja – uz ietves pie Ministru kabineta tiks radīta krāšņu dinamisku attēlu, atspulgu un skaņas piesātināta 40 metru gara «telpa». Satikšanas vietu veidos Latvijas brīvības simbola – Brīvības pieminekļa – trīs zvaigznes, kurā smelties iedvesmu jaunām idejām Latvijas attīstībai.

Projekts Satikšanās būs izstaigājams ik vakaru no 15. līdz 18.novembrim no plkst. 17.00 līdz 23.00 Brīvības bulvārī 36 jeb tieši pretī valdības namam. Ļoti priecāsimies redzēt ģimenes ar bērniem, jo dinamisko attēlu projekcija būs jautrs piedzīvojums pašiem mazākajiem.

 

Svinīgi pasākumi, koncerti un uguņošana

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma – ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana.

18.novembrī svētku rīts galvaspilsētā sāksies ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā, pēc tā iedzīvotāji gaidīti pie Brīvības pieminekļa, kur notiks ziedu nolikšanas ceremonija, bet vēlāk ikvienam interesentam 11.novembra krastmalā būs iespēja vērot Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militāro parādi. Vakarā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti pie Brīvības pieminekļa uz Svinīgo pasākumu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai, kur plkst. 20.00 klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Plkst. 21.00 jau tradicionāli valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas Dievs, svētī Latviju! dziedāšanā un krāšņas uguņošanas vērošanā.

Līdztekus šiem pasākumiem Rīgā būs iespēja apmeklēt daudzveidīgus koncertus, kas notiks kultūras centros un koncertzālēs gan pilsētas centrā, gan arī apkaimēs. Rīgas Stradiņa universitātē muzicēs grupa Menuets koncertā Dziesma, ar ko Tu sācies?, bet Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē koncertā Par katru stundu uzstāsies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas jaunie mūziķi. Ķīpsalas hallē jau vairākus gadus valsts svētkos koncertu sniedz muzikālā apvienība Raxtu Raxti, arī šogad apmeklētāji gaidīti koncertā Latvijas svētku lielkoncerts.

Savukārt Latvijas Kara muzejā ikviens interesents aicināts baudīt folkloras kopas un seno cīņu kopas Vilkači koncertu Mana tauta – mans spēks. Tradicionāli viens no nozīmīgākajiem svētku koncertiem notiek Rīgas Kongresu namā. Šogad koncertā Brīvības laikmeta zīmes klausītājus priecēs apvienotais Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris Stars, solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa, Jānis Apeinis, Juris Jope, Luīze Krasta, kā arī aktieri Madara Botmane, Madara Bore un Raimonds Celms.

Valsts svētkos iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt izstādi Latvijas gadsimts Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Šajā dienā vēl būs apskatāmi gaismas festivāla Staro Rīga 2019 35 objekti. Šogad festivāla tēma ir 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas – laiks, telpa, cilvēks un gaisma, ko mākslinieki interpretējuši, katrs vadoties pēc savas radošās ieceres.

18.novembrī sabiedriskais transports Rīgā ir bez maksas.

Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītos pasākumus galvaspilsētā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Svētku pasākumu detalizēta programma publicēta tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv, kā arī būs pieejama drukātā veidā bukletos pašvaldības kultūras iestādēs un Rīgas Tūrisma un informācijas centros.


Pievienot komentāru

  1. Anonīms teica:

    Es visticamāk gulēšu un barošu govis par 100 euro mēnesī.

Akciju cenas sarūk, investoriem pārdodot sadārdzinājušās akcijas

Akciju cenas piektdien bija kāpušas un Volstrītas indeksi pieauguši līdz jauniem rekordiem, jo spēcīgi Ķīnas ekonomikas dati uzlaboja globālās ekonomikas perspektīvu pēc ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanās.

Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām kandidātiem VP vadītāja amatam, nevis pret konkursa rīkošanu

Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām Valsts policijas vadītāja amata kandidātiem, bet nevis pret konkursa rīkošanu, pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes žurnālistiem pavēstījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Lietuvā novēro jaunuzņēmumu pieplūdumu no valstīm ārpus ES

Lietuvā 2019.gadā uzskaitīts divkārt vairāk ārvalstu jaunuzņēmumu, kuri izmantojuši īpašu vīzu programmu, kas ļauj iegūt uzturēšanās atļauju, ja tiek izpildītas konkrētas konkrētu kapitāla vai nodarbinātības prasības.

Saskaņa aizvien gatava cīnīties par Burova atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Saskaņas frakcija joprojām ir noskaņota censties panākt Oļega Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, atzina Saskaņas frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs.

ANO: Valstis nedrīkst klimata bēgļus sūtīt mājās

Valstīm ir nelikumīgi sūtīt cilvēkus atpakaļ viņu dzimteni, ja tajā šo cilvēku dzīvības var apdraudēt klimata izmaiņas, tā ANO Cilvēktiesību komiteja secinājusi lietā par kāda applūstošas Okeānijas salu valsts pilsoņa lūgumu Jaunzēlandei dot viņam patvērumu.

Nemiro: Rebenoks ir viens no Latvenergo padomes locekļu konkursā uzvarējušajiem

Lēmumu par jauno AS Latvenergo padomi, kurā plānots iekļaut arī ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Pāvelu Rebenoku, varētu pieņemt nākamais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, sacīja Nemiro.

Konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%

Salīdzinājumā ar 2018.gadu, pērn konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%, informē SIA Autotransporta direkcija.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pērn Latvijā sarucis par 15,8%

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pagājušajā gadā Latvijā samazinājies par 15,8% salīdzinājumā ar 2018.gadu un bija 41,492 miljoni tonnu.

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Kaimiņš aicina KPV LV biedrus kongresā lemt par partijas likvidāciju

KPV LV šobrīd valstij nodara vairāk ļaunumu nekā labuma un vairs nav iespējams to izglābt, tā intervijā Latvijas Radio paudis Artuss Kaimiņš, aicinot partijas biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra rotēšana uz CSP atkarīga no atbilstoša atalgojuma

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro iecerējis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti pārcelt Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja amatā, tomēr Eglītis šai rotācijai piekritīs, ja viņam tiks nodrošināts atbilstošs atalgojums.

Pērn Latvijā piedzimuši 18,6 tūkstoši bērnu un noslēgtas 12 913 laulības

Jaundzimušo skaits Latvijā krītas ceturto gadu pēc kārtas. 2019.gadā reģistrēti 18 589 bērni, kas ir par 725 mazāk nekā 2018.gadā.

Igaunijā krītas ražotāju cenu indekss

Igaunijā rūpnieciskās produkcijas ražotāju cenu indekss 2019.gada gaitā sarucis par 1,2%, visstraujāk – enerģētikā, tā liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

LTV: Kopš Rīgas strūklaku apkopes uzticēšanas privātuzņēmējam, darbu izmaksas trīskāršojušās

Kopš Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Rīgas strūklaku apkopi nodevis privātuzņēmējam, šo darbu izmaksas pieaugušas vairāk nekā trīskārtīgi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Igaunijas ministre satraukta par ārvalstnieku imigrācijas apjomu

Igaunijā, 2019.gadā jau piekto gadu pēc kārtas audzis iedzīvotāju skaits, iedzīvotāju lietu ministre Rīna Solmane paudusi satraukumu, ka pieaugumu veido liela ārvalstnieku imigrācija, nevis igauņu atgriešanās dzimtenē.

Šajā sezonā varētu arī nepienākt īsta ziema

Kalendārā ziema šobrīd ir pusē, un atlikušajā ziemas daļā vēl ir iespējams kāds sala un sniega periods, bet pēc šī brīža prognozēm ilgstošāks periods ar stabiliem ziemas laikapstākļiem nav gaidāms.

Par ZZS un No sirds Latvijai nelikumīgu finansēšanu Krūmiņam un Raitumam piemēro naudassodus

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš un viņam pietuvinātais finanšu konsultants Jorens Raitums pagājušā gada nogalē piekrituši samaksāt turpat 100 000 eiro sodu par to, ka caur trešajām personām pirms vēlēšanām vāca naudu ZSS un partijai No sirds Latvijai.

Britu princis Harijs atkāpjas no karaļnama pienākumiem

Lielbritānijas princis Harijs ir paziņojis par savu un dzīvesbiedres Meganas atkāpšanos no karaļnama pienākumu pildīšanas, jo vēlējies turpmāk pienākumus veikt bez valsts finansējuma, taču tas izrādījies neiespējami.

Raidījums: Nemiro vēlas atbrīvoties no valsts sekretāra, kurš iebildis pret amata piešķiršanu Rebenokam

Īsi pirms būtiskām izmaiņām AS Latvenergo padomē un valdē amatu varētu zaudēt uzņēmuma pašreizējais pārraugs – Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, kurš iebildis pret amatu piešķiršanu Pāvelam Rebenokam.

Lībijas miera sarunās Berlīnē cenšas panākt ārvalstu neiejaušanos karā

Berlīnē aizvadīta Lībijas miera konference ar mērķi panākt mieru un ārvalstu militārās iejaukšanās izbeigšanu, lai nepieļautu gadiem ilgā kara vēršanos plašumā.

Degot dārza mājai, gājuši bojā divi cilvēki

Ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur no attāluma meža pusē bija pamanītas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dārza māja pilnā 25 kvadrātmetru platībā.

Nacionāļi aicinās noteikt, ka priekšvēlēšanu aģitācija norit tikai valsts valodā

Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē aicinās izskatīt grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas noteiktu, ka priekšvēlēšanu aģitācija var būt tikai valsts valodā.

Gaidāmi mainīgi laikapstākļi, atsevišķās naktīs – neliels sals

Šajā nedēļā laikapstākļi būs mainīgi – mākoņi mīsies ar sauli, pa laikam gaidāmi nokrišņi un bieži pūtīs brāzmains vējš.

Nedēļa Lietuvā. Publicē iesaukuma sarakstus, policija meklē bērna nolaupītāju, cietumsods Krievijas spiegam paliek

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi ziņas bija policijas rīcība iespējama bērna nolaupītāja atrašanai, obligātā dienesta jauniesaucamo saraksta publicēšana, septiņu gadu soda saglabāšana Krievijas spiegam un Baltkrievijas vēršanās ar lūgumu pēc naftas Lietuvā.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!