bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 06.12.2019 | Vārda dienas: Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
LatviaLatvija

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

salūts, valsts svētki, proklam;e;sana, 18.novembris, svinības, koncerts

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz pat Rēzeknei.

 

Liepājā

Izskrien Latviju

Apsveiksim Latviju 101 gada jubilejā un parādīsim, ka esam aktīva, stipra un varoša tauta! Sāksim dienu aktīvi un kopīgi izskriesim Latvijas kontūru Liepājas ielās.

Plkst. 9.30 pulcēšanās J.Čakstes laukumā, lai 10.05 varam sākt skrējienu pa Liepājas ielām, atzīmējot 101.Latvijas dzimšanas dienu.

Trases garums 8,3 kilometri. Būs trasi zinoši pavadoņi, kas uzraudzīs, lai katram izdodas trasi veikt pareizi un iezīmēt kartē skaistu Latvijas kontūru.

Dalībniekiem jābūt izrotātam ar Latvijas karoga atribūtiku. Aicinājums spēcīgākajiem dalībniekiem doties trasē ar līdzpaņemtiem Latvijas karogiem kātos.

 

18.novembra svētku koncerts

Atzīmējot Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu, 18novembrī pulksten 17.00 pie koncertzāles Lielais dzintars Liepājā norisināsies īpašs svētku koncerts, kurā simboliski drosme un varonība savīsies kopā ar mīlestību un pašaizliedzību.

Koncerts noslēgsies ar iespaidīgu, emocionāli piesātinātu un mākslinieciski augstvērtīgu svētku uguņošanu.

Liepājniekiem un pilsētas viesiem uzstāsies solisti Aija Vītoliņa, Ralfs Eilands un pavadošās grupas mūziķi – taustiņinstrumentālists Kristaps Vanadziņš, trompetists Kristians Kalva, saksofonists Edgars Beļickis, ģitārists Mārcis Vasiļevskis, basģitārists Deniss Djakons un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds.

Pasākumu vadīs aktieri Ērika Eglija un Gints Grāvelis. Koncerta muzikālais producents Edgars Beļickis.

 

Kuldīgā

Izstāde un koncerts

18.novembra pievakarē no 17.00 līdz 20.00 Liepājas ielā varēs vērot video projekcijas Kuldīga un novads 100 gados. Liepājas ielas namu logos iedegsies svecītes. Svētku noskaņās būs izgaismots gan šogad atklātais Adatu tornis, gan Kuldīgas jaunais rātsnams.

Savukārt Kuldīgas vecajā rātsnamā tai pat laikā varēs apskatīt izstādi Dzintara stāsts par dzintaru mākslā, ķīmijā, rotās hitech risinājumos un literatūrā. Tāpat varēs uzzināt, kā atšķirt īstu dzintaru no neīsta. Te būs iespējams arī baudīt karsto dzērienu.

18.00 uz svētku skatuves Rātslaukumā ar īpašu mūsu valsts dzimšanas dienai sagatavotu koncertu “Mūsu dziesma Latvijai” uzstāsies Kuldīgas novada kopkoris mākslinieciskās vadītājas Andras Zvejnieces vadībā. Koncertu ievadīs Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas valsts svētku uzruna. Kopkorī piedalīsies Kuldīgas kultūras centra, Bērnu un jauniešu centra, pagastu un skolu dziedošie kolektīvi, E. Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas kolektīvi, pedagogi un bērnu vecāki, kā arī instrumentālā grupa Zigurda Tursa vadībā. Solistu godā būs Mārtiņš Burke-Burkevics, Artis Šimpermanis, Andis Groza, Amanda Gertnere, Madara Orola, Inese Krūmiņa, Agate Palma, kā arī Kārlis Neimanis, kurš būs arī koncerta vadītājs.

Dažādi valsts svētku pasākumi notiks arī Kuldīgas novada pagastos.

Kabilē

18.novembrī 18.00 Kabiles saieta namā Sencis – Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts koncerts Es būšu klāt… kopā ar grupu Baltie Lāči. Ieeja – brīva.

Snēpelē

18.novembrī no 18.00 pie Snēpeles muižas – Gaismas sveiciens Latvijai.

Turlavā

18.novembrī 19.00 Turlavas kultūras namā – koncerts Tuvu, tuvu. Ieva Baumane, Roberts Pētersons, Viesturs Samts.

 

Grobiņā

Pulksten 13.00 kopā ar ģimenēm un draugiem varēs izskriet Latvijas kontūru Grobiņā. Starts – Grobiņas pilsdrupās.

Pulksten 17.30 ekumenisks dievkalpojums Grobiņas Ev.lut.baznīcā.

Pulksten 19.00 svētku koncerts Grobiņas Sporta centrā (ieeja bez maksas). Muzicēs Melngaiļskolas bigbends, kā arī muzikālus sveicienus nesīs Grobiņas novada vokālie ansambļi. Pirms koncerta tiks sveikti lauksaimnieki, kas izvēlējušies bioloģisko saimniekošanas veidu.

Pēc koncerta svētku uguņošana Pils ielā.

 

Ventspilī

Plkst. 19.00 Tilta dārzā notiks koncerts Mīlam Tevi, Latvija!, kurā solisti Ance Krauze, Annija Putniņa un Daumants Kalniņš izdziedās zināmas un sirdij tuvas dziesmas. Apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt un dziedāt līdzi tādiem zināmiem darbiem kā Mana dziesma, Zibsnī zvaigznes, Atgriešanās u.c.

Plkst. 20.00 būs valsts himnas dziedājums, pēc kura būs skatāma grandioza un krāšņa svētku uguņošana.

 

Tukumā

Tukumā 18.novembris sāksies ar Latvijas kontūras kopskrējienu Tukumā pulksten 10.00 no Brīvības laukuma, bet pulksten 13.00 sāksies ekumenisks dievkalpojums, šoreiz Adventistu draudzē, Harmonijas ielā 10.

Savukārt no pulksten 17.00 Tukuma Mākslas muzejā būs apskatāma izstāde Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100. Atvērta apmeklētājiem no pulksten 17.00 būs arī galerija Durvis, kur skatāma izstāde Ienāc ar Ilzes Pauliņas gleznām un Velgas Melnes keramiku. Muzeji būs atvērti līdz pat 20.00 un 21.00 vakarā. Turpat Brīvības laukumā virtuālajā objektā Vārti no pagātnes uz nākotni pie Pils Torņa apskatāma arī virtuāla izstāde Daru, daru, rakstu, rakstu.

Svecīšu iedegšana Brīvības laukumā un šogad arī Z.A. Meierovicas laukumā paredzēta no pulksten 18.00. Uz svinīgu pasākumu Tukuma pilsētas Kultūras namā visi laipni aicināti pulksten 19.00, kur līdzās svētku uzrunām un atzinības rakstu pasniegšanai, būs iespēja skatīt koncertuzvedumu Ar mīlestību…. Tajā piedalīsies talantīgi Tukuma jaunieši un skolotāju koris Vanema. Režisore Liene Bēniņa. Ieeja bez maksas.

Ap pulksten 21.00 svētku salūts Latvijai Brīvības laukumā.

 

Daugavpilī

Plkst. 10.00 Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā notiks svētku dievkalpojums.

Plkst. 19.00 uz svētku koncertu Vienības nama koncertzālē aicinās grupa Menuets (ieeja bez maksas), bet no plkst. 20.30 svinības turpināsies Vienības laukumā: orķestra «Daugava» koncertam sekos Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja svētku uzruna un Latvijas valsts himna, bet plkst. 21.15 visi aicinātu uz Daugavmalu, kur notiks svētku salūts.

Plašāka informācija par valsts svētku plašo programmu, kas iekļaus koncertus, filmu izrādes un daudzus citus pasākumus, atrodama šeit.

 

Rēzeknē

Aktivitātes ģimenēm, skrējiens ar mīļdzīvniekiem, sadziedāšanās un koncerts

13.00–15.00 Sportiskas un muzikālas aktivitātes ģimenēm
Festivāla parkā, Pils ielā 17
13.00 Reģistrācija tautas skrējienam
Rēzeknes kultūras namā, Brāļu Skrindu ielā 3
Pieteikšanās šeit.

14.00 Tautas skrējiens Ieelpo Rēzekni!
14.00 Starts ar laika kontroli; 14.20 Starts bez laika kontroles: Festivāla parks – Atbrīvošanas aleja – Lubānas ielas krustojums – Atbrīvošanas aleja – Festivāla parks
14.20 Atraktīvais skrējiens ar mīļdzīvniekiem Ķepa 2019 bez laika kontroles: Festivāla parks – piemineklis Vienoti Latvijai – Festivāla parks
15.00 Tautas skrējiena dalībnieku apbalvošana Festivāla parkā, Pils ielā 17

16.00 Brīvības gaisma. Brīvības uguns iedegšana un sadziedāšanās pie pieminekļa Latgales kongresam 100, Atbrīvošanas alejā 61
16.15 Svētku gājiens no pieminekļa Latgales kongresam 100 līdz piemineklim Vienoti Latvijai

16.30 Svētku saiets Ar sirdi brīvā Latvijā pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa Vienoti Latvijai, Atbrīvošanas alejā 93
17.00 Svētku salūts

18.00 Es rakstu tavu vārdu: Brīvība. Valsts svētku koncerts. Rēzeknes Goda pilsoņa sumināšana
Lielā zāle, Latgales vēstniecība GORS, Pils ielā 4

 

Cēsīs

Valsts svētkos cēsnieki plkst. 15.30 aicināti nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa.

Pirms tam plkst. 14.00 Vidzemes koncertzālē Cēsis būs iespēja noskatīties deju uzveduma Spēlēju, dancoju ģenerālmēģinājumu.

Uzvedums Spēlēju, dancoju koncertzālē būs skatāms plkst. 17.00. Deju uzvedums Spēlēju, dancoju top pēc horeogrāfa Anda Kozaka ieceres, sadarbībā ar režisori Gunitu Bārdu. Iedvesma vērienīgajam darbam nākusi no dzejnieka Raiņa tekstiem un brīnišķīgās mūzikas, ko šim dramaturģiskajam darbam savulaik radījusi leģendārā grupa Iļģi.

Ieeja uz ģenerālmēģinājumu un koncertu ir bez maksas, iepriekš izņemot ieejas kartes Biļešu paradīzes vai koncertzāles Cēsis kasē.

Ieejas kartes būs pieejamas, sākot no 5.novembra. Vienai personai būs iespējams izņemt ne vairāk kā piecas ieejas kartes.

​Pasākumu organizē Cēsu Kultūras un tūrisma centrs.

 

Jūrmalā

Gaismas ceļš, svinīgs koncerts un uguņošana

Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienā Jūrmala aicina iedegt sveces 20 kilometrus garā Gaismas ceļā no Lielupes tilta līdz Ķemeriem. Vakarā aicināti svinēt svētkus kopā, baudot svinīgu koncertu, svētku torti un uguņošanu.

Plkst. 15.30 svētku noskaņu visā pilsētā radīs garākais Gaismas ceļš Latvijā. Izgaismojot novembra krēslu, par godu Latvijai gar pilsētas maģistrālo ielu tiks iedegts vairāk nekā 8 500 sveču. Ikviens tiek aicināts pievienot savu iedegto gaismiņu kopējā Jūrmalas Gaismas ceļā, kas 20 kilometru garumā vīsies cauri visai Jūrmalai, sākot no Lielupes tilta līdz pat Ķemeriem.

Svētku vakarā, plkst. 20.00, pie Kauguru kultūras nama (Raiņa ielā 110) skanēs svētku koncerts, kurā klausītājus priecēs solisti Marija Naumova, Anta Eņģele, Varis Vētra, Ivo Grīsniņš-Grīslis, kā arī Jūrmalas apvienotais koris un instrumentālā grupa Madara Kalniņa vadībā.

Svētku kulminācijā plkst. 21.10 būs 250 kilogramus smaga svētku torte un notiks krāšņa svētku uguņošana.

Plkst. 21.30 svētki turpināsies – spēlēs Ivo Grīsniņš-Grīslis un grupa Positivo.

 

Rīgā

Valdības nams Staro Rīga laikā aicina uz Satikšanos

«Valsts kancelejas dalība gaismas festivālā Staro Rīga ir kļuvusi par tradīciju – svinot Latvijas dzimšanas dienu, pie Ministru kabineta ēkas esam veidojuši stāstus par mūsu valsts vēsturi, nacionālajiem simboliem, demokrātiskas valsts vērtībām, kā arī lepojušies ar Latvijas cilvēkiem. Šogad, mainot projekta tehnisko risinājumu un novietojumu, aicinām Rīgas iedzīvotājus un viesus satikties pie valdības nama valsts svētku laikā,» par projektu Satikšanās stāsta Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Iepriekšējos gados Staro Rīga apmeklētāji varēja aplūkot valdības ēkas izgaismošanu no liepu alejas Brīvības bulvārī. Šogad ir izvēlēta cita, pilnīgi atšķirīga pieeja – uz ietves pie Ministru kabineta tiks radīta krāšņu dinamisku attēlu, atspulgu un skaņas piesātināta 40 metru gara «telpa». Satikšanas vietu veidos Latvijas brīvības simbola – Brīvības pieminekļa – trīs zvaigznes, kurā smelties iedvesmu jaunām idejām Latvijas attīstībai.

Projekts Satikšanās būs izstaigājams ik vakaru no 15. līdz 18.novembrim no plkst. 17.00 līdz 23.00 Brīvības bulvārī 36 jeb tieši pretī valdības namam. Ļoti priecāsimies redzēt ģimenes ar bērniem, jo dinamisko attēlu projekcija būs jautrs piedzīvojums pašiem mazākajiem.

 

Svinīgi pasākumi, koncerti un uguņošana

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma – ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana.

18.novembrī svētku rīts galvaspilsētā sāksies ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā, pēc tā iedzīvotāji gaidīti pie Brīvības pieminekļa, kur notiks ziedu nolikšanas ceremonija, bet vēlāk ikvienam interesentam 11.novembra krastmalā būs iespēja vērot Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militāro parādi. Vakarā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti pie Brīvības pieminekļa uz Svinīgo pasākumu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai, kur plkst. 20.00 klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Plkst. 21.00 jau tradicionāli valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas Dievs, svētī Latviju! dziedāšanā un krāšņas uguņošanas vērošanā.

Līdztekus šiem pasākumiem Rīgā būs iespēja apmeklēt daudzveidīgus koncertus, kas notiks kultūras centros un koncertzālēs gan pilsētas centrā, gan arī apkaimēs. Rīgas Stradiņa universitātē muzicēs grupa Menuets koncertā Dziesma, ar ko Tu sācies?, bet Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē koncertā Par katru stundu uzstāsies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas jaunie mūziķi. Ķīpsalas hallē jau vairākus gadus valsts svētkos koncertu sniedz muzikālā apvienība Raxtu Raxti, arī šogad apmeklētāji gaidīti koncertā Latvijas svētku lielkoncerts.

Savukārt Latvijas Kara muzejā ikviens interesents aicināts baudīt folkloras kopas un seno cīņu kopas Vilkači koncertu Mana tauta – mans spēks. Tradicionāli viens no nozīmīgākajiem svētku koncertiem notiek Rīgas Kongresu namā. Šogad koncertā Brīvības laikmeta zīmes klausītājus priecēs apvienotais Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris Stars, solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa, Jānis Apeinis, Juris Jope, Luīze Krasta, kā arī aktieri Madara Botmane, Madara Bore un Raimonds Celms.

Valsts svētkos iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt izstādi Latvijas gadsimts Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Šajā dienā vēl būs apskatāmi gaismas festivāla Staro Rīga 2019 35 objekti. Šogad festivāla tēma ir 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas – laiks, telpa, cilvēks un gaisma, ko mākslinieki interpretējuši, katrs vadoties pēc savas radošās ieceres.

18.novembrī sabiedriskais transports Rīgā ir bez maksas.

Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītos pasākumus galvaspilsētā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Svētku pasākumu detalizēta programma publicēta tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv, kā arī būs pieejama drukātā veidā bukletos pašvaldības kultūras iestādēs un Rīgas Tūrisma un informācijas centros.


Pievienot komentāru

  1. Anonīms teica:

    Es visticamāk gulēšu un barošu govis par 100 euro mēnesī.

Likumā nosaka pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtību

Vietējo pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtība un darbība turpmāk būs noteikta likumā. To paredz Saeimā ceturtdien, 5.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par pašvaldībām.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat koriģētie dati, kas apkopoti par 25 bloka zemēm.  

Aiztur Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni aizdomās par 250 000 eiro piesavināšanos

Igaunijas Iekšējās drošības dienests aizturējis Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni saistībā ar aizdomām, ka viņš viltojis dokumentus un piesavinājies vairāk nekā 250 000 eiro.

Lielo parādu dēļ Brazīlijai draud atņemt balsstiesības ANO Ģenerālajā asamblejā

Pastāv draudi, ka, nesamaksājot parādus ANO, Brazīlija Ģenerālajā asamblejā varētu zaudēt balsstiesības, informē Reuters.

Saeimas šī gada rudens sesiju plānots slēgt 27.decembrī, ziemas sesiju sākt 9.janvārī

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 5.decembrī, vienojās Saeimas šī gada rudens sesiju slēgt 27.decembrī, bet ziemas sesiju sākt 2020.gada 9.janvārī.

Pirmo reizi kopš 2003.gada Latvijā mirusi, iespējams, ar trakumsērgu inficēta sieviete

Daugavpilī mirusi sieviete, kura, iespējams, inficējusies ar trakumsērgu, informē SPKC. Tas varētu būt pirmais trakumsērgas izraisītais nāves gadījums kopš 2003.gada.

VARAM vēlas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau februārī

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau konsultējas par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laiku, vēloties tās rīkot 22.februārī.

Latviešu jaunieši pārliecināti, ka spēj ietekmēt politiskos procesus ES

*Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmā iesaistītie skolēni ir pārliecināti par jauniešu spējām ietekmēt politiskos procesus kā Latvijā, tā Eiropas Savienībā.

Saslimstība ar gripu turpina pieaugt, bet joprojām saglabājas zema

Pagājušajā nedēļā ambulatorajās iestādēs reģistrēti 30 klīniski apstiprināti gripas gadījumi, tomēr vīrusa intensitāte joprojām saglabājas zema.

Nākamgad profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīru

Nacionālie bruņotie spēki 2020.gadā profesionālajā dienestā plāno pieņemt līdz 700 karavīru. Aptuveni 500 karavīru paredzēti dienestam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet 130 – studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai.

Saeima atbalsta valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Saeima ceturtdien, 5.decembrī, piekrita valdības lēmumam par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā līdz 2020.gada 12.martam.

Marguerite Fund pārdos Conexus akcijas Japānas kompānijas Marubeni fondam

Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcionārs Marguerite Fund pārdos sev piederošos 29,06% Conexus akciju Japānas kompānijas Marubeni fondam.

Foto: Kandavas novadā izņem 34 nežēlīgos apstākļos turētus suņus

Pārtikas un veterinārais dienests no kādas mājas Kandavas novada Cēres pagastā izņēmis 34 suņus, kas turēti nepiemērotos apstākļos, turklāt atrasts viens daļēji mumificējies dzīvnieka līķis, informē dienestā.

Pūce: Domājam par risinājumiem, kā padarīt demokrātiskāku domes atlaišanas kārtību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā jau ilgāku laiku tiek apspriesti iespējami likuma grozījumi, kas ļautu pašvaldībās sarīkot ārkārtas vēlēšanas arī tad, ja dome būtu atlaista tās pilnvaru pēdējos 15 mēnešos.

Francijā briest sīvi protesti par Makrona iecerēto pensiju reformu

Francūži gatavojos šīs desmitgades lielākajiem protestiem, kuros arodbiedrības aicina protestēt pret Francijas prezidenta Emanuēla Makrona iecerēto pensiju reformu.

Swedbank vadītājs: Ja Latviju iekļaus «pelēkajā sarakstā», negatīvais efekts būs jūtams ilgtermiņā

Ja Latvija tiks iekļauta Starptautiskās Finanšu darījumu darba grupas «pelēkajā sarakstā», negatīvā ietekme būs jūtama ilgtermiņā.

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu, liecina rīcībā esošā neoficiālā informācija. Izskan arī atturīgāka pozīcija, tomēr lielākoties tiek atzīts, ka, visticamāk, Rīgas domes atlaišanas process tiks sākts.

Tautsaimniecības komisija aicina pārskatīt Rail Baltica projekta pārvaldības struktūru

«Ņemot vērā nestabilo situāciju un ilgstošo stagnāciju projekta pārvaldībā, Tautsaimniecības komisija aicina Satiksmes ministriju pārskatīt RB Rail struktūru.»

«Pilnīgi skaidrs, ka rīdzinieki pārmaksā.» Kleins licis izvērtēt iespēju Rīgas satiksmei lauzt līgumu ar Rīgas karti

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks un pašvaldības SIA Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs Druvis Kleins uzdevis uzņēmuma juristiem izvērtēt iespējami ātru līguma pārtraukšanu ar SIA Rīgas karte.

NATO līderi apstiprina aizsardzības plānus Polijai un Baltijas valstīm

Neskatoties uz Turcijas sākotnēji izteiktajiem iebildumiem, NATO līderi trešdien, 4.decembrī, apstiprinājuši jaunus aizsardzības plānus Polijai un Baltijas valstīm, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Vēlas pagarināt Latvijas dalību militārajā operācijā pret Daesh Irākā

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki dalību starptautiskajā operācijā pret teroristisko organizāciju Daesh Irākā turpinās līdz 2022.gada 1.februārim, paredz Aizsardzības ministrija sagatavotais lēmumprojekts, par kuru būs jābalso Saeimai.

Nemiro: Latvija vēl nav izlēmusi, vai iegādāties Gazprom piederošās Conexus akcijas

«Latvija izskatīs ikviena Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcionāra piedāvājumu iegādāties kompānijas akcijas.»

ASV Pārstāvju palāta nosoda Ķīnas cilvēktiesību pārkāpumus pret uiguriem

ASV parlamenta Pārstāvju palāta pieņēmusi likumprojektu, kas paredz vērsties pret Ķīnu saistībā ar tās vēršanos pret uiguru kopienu un tādējādi pieļautajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, informē BBC.

Pašvaldību reformā konflikts rodas tur, kur bagātie negrib dalīties, tā eksprezidents

Teritoriālās reformas mērķis vienmēr ir tas pats – veidot saimnieciski efektīvākas administratīvās vienības. Proti, lai novads ir tāds, kas spēj sevi uzturēt un saimnieciski attīstīt.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!