bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 14.12.2019 | Vārda dienas: Auseklis, Gaisma
LatviaLatvija

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

salūts, valsts svētki, proklam;e;sana, 18.novembris, svinības, koncerts

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz pat Rēzeknei.

 

Liepājā

Izskrien Latviju

Apsveiksim Latviju 101 gada jubilejā un parādīsim, ka esam aktīva, stipra un varoša tauta! Sāksim dienu aktīvi un kopīgi izskriesim Latvijas kontūru Liepājas ielās.

Plkst. 9.30 pulcēšanās J.Čakstes laukumā, lai 10.05 varam sākt skrējienu pa Liepājas ielām, atzīmējot 101.Latvijas dzimšanas dienu.

Trases garums 8,3 kilometri. Būs trasi zinoši pavadoņi, kas uzraudzīs, lai katram izdodas trasi veikt pareizi un iezīmēt kartē skaistu Latvijas kontūru.

Dalībniekiem jābūt izrotātam ar Latvijas karoga atribūtiku. Aicinājums spēcīgākajiem dalībniekiem doties trasē ar līdzpaņemtiem Latvijas karogiem kātos.

 

18.novembra svētku koncerts

Atzīmējot Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu, 18novembrī pulksten 17.00 pie koncertzāles Lielais dzintars Liepājā norisināsies īpašs svētku koncerts, kurā simboliski drosme un varonība savīsies kopā ar mīlestību un pašaizliedzību.

Koncerts noslēgsies ar iespaidīgu, emocionāli piesātinātu un mākslinieciski augstvērtīgu svētku uguņošanu.

Liepājniekiem un pilsētas viesiem uzstāsies solisti Aija Vītoliņa, Ralfs Eilands un pavadošās grupas mūziķi – taustiņinstrumentālists Kristaps Vanadziņš, trompetists Kristians Kalva, saksofonists Edgars Beļickis, ģitārists Mārcis Vasiļevskis, basģitārists Deniss Djakons un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds.

Pasākumu vadīs aktieri Ērika Eglija un Gints Grāvelis. Koncerta muzikālais producents Edgars Beļickis.

 

Kuldīgā

Izstāde un koncerts

18.novembra pievakarē no 17.00 līdz 20.00 Liepājas ielā varēs vērot video projekcijas Kuldīga un novads 100 gados. Liepājas ielas namu logos iedegsies svecītes. Svētku noskaņās būs izgaismots gan šogad atklātais Adatu tornis, gan Kuldīgas jaunais rātsnams.

Savukārt Kuldīgas vecajā rātsnamā tai pat laikā varēs apskatīt izstādi Dzintara stāsts par dzintaru mākslā, ķīmijā, rotās hitech risinājumos un literatūrā. Tāpat varēs uzzināt, kā atšķirt īstu dzintaru no neīsta. Te būs iespējams arī baudīt karsto dzērienu.

18.00 uz svētku skatuves Rātslaukumā ar īpašu mūsu valsts dzimšanas dienai sagatavotu koncertu “Mūsu dziesma Latvijai” uzstāsies Kuldīgas novada kopkoris mākslinieciskās vadītājas Andras Zvejnieces vadībā. Koncertu ievadīs Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas valsts svētku uzruna. Kopkorī piedalīsies Kuldīgas kultūras centra, Bērnu un jauniešu centra, pagastu un skolu dziedošie kolektīvi, E. Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas kolektīvi, pedagogi un bērnu vecāki, kā arī instrumentālā grupa Zigurda Tursa vadībā. Solistu godā būs Mārtiņš Burke-Burkevics, Artis Šimpermanis, Andis Groza, Amanda Gertnere, Madara Orola, Inese Krūmiņa, Agate Palma, kā arī Kārlis Neimanis, kurš būs arī koncerta vadītājs.

Dažādi valsts svētku pasākumi notiks arī Kuldīgas novada pagastos.

Kabilē

18.novembrī 18.00 Kabiles saieta namā Sencis – Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts koncerts Es būšu klāt… kopā ar grupu Baltie Lāči. Ieeja – brīva.

Snēpelē

18.novembrī no 18.00 pie Snēpeles muižas – Gaismas sveiciens Latvijai.

Turlavā

18.novembrī 19.00 Turlavas kultūras namā – koncerts Tuvu, tuvu. Ieva Baumane, Roberts Pētersons, Viesturs Samts.

 

Grobiņā

Pulksten 13.00 kopā ar ģimenēm un draugiem varēs izskriet Latvijas kontūru Grobiņā. Starts – Grobiņas pilsdrupās.

Pulksten 17.30 ekumenisks dievkalpojums Grobiņas Ev.lut.baznīcā.

Pulksten 19.00 svētku koncerts Grobiņas Sporta centrā (ieeja bez maksas). Muzicēs Melngaiļskolas bigbends, kā arī muzikālus sveicienus nesīs Grobiņas novada vokālie ansambļi. Pirms koncerta tiks sveikti lauksaimnieki, kas izvēlējušies bioloģisko saimniekošanas veidu.

Pēc koncerta svētku uguņošana Pils ielā.

 

Ventspilī

Plkst. 19.00 Tilta dārzā notiks koncerts Mīlam Tevi, Latvija!, kurā solisti Ance Krauze, Annija Putniņa un Daumants Kalniņš izdziedās zināmas un sirdij tuvas dziesmas. Apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt un dziedāt līdzi tādiem zināmiem darbiem kā Mana dziesma, Zibsnī zvaigznes, Atgriešanās u.c.

Plkst. 20.00 būs valsts himnas dziedājums, pēc kura būs skatāma grandioza un krāšņa svētku uguņošana.

 

Tukumā

Tukumā 18.novembris sāksies ar Latvijas kontūras kopskrējienu Tukumā pulksten 10.00 no Brīvības laukuma, bet pulksten 13.00 sāksies ekumenisks dievkalpojums, šoreiz Adventistu draudzē, Harmonijas ielā 10.

Savukārt no pulksten 17.00 Tukuma Mākslas muzejā būs apskatāma izstāde Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100. Atvērta apmeklētājiem no pulksten 17.00 būs arī galerija Durvis, kur skatāma izstāde Ienāc ar Ilzes Pauliņas gleznām un Velgas Melnes keramiku. Muzeji būs atvērti līdz pat 20.00 un 21.00 vakarā. Turpat Brīvības laukumā virtuālajā objektā Vārti no pagātnes uz nākotni pie Pils Torņa apskatāma arī virtuāla izstāde Daru, daru, rakstu, rakstu.

Svecīšu iedegšana Brīvības laukumā un šogad arī Z.A. Meierovicas laukumā paredzēta no pulksten 18.00. Uz svinīgu pasākumu Tukuma pilsētas Kultūras namā visi laipni aicināti pulksten 19.00, kur līdzās svētku uzrunām un atzinības rakstu pasniegšanai, būs iespēja skatīt koncertuzvedumu Ar mīlestību…. Tajā piedalīsies talantīgi Tukuma jaunieši un skolotāju koris Vanema. Režisore Liene Bēniņa. Ieeja bez maksas.

Ap pulksten 21.00 svētku salūts Latvijai Brīvības laukumā.

 

Daugavpilī

Plkst. 10.00 Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā notiks svētku dievkalpojums.

Plkst. 19.00 uz svētku koncertu Vienības nama koncertzālē aicinās grupa Menuets (ieeja bez maksas), bet no plkst. 20.30 svinības turpināsies Vienības laukumā: orķestra «Daugava» koncertam sekos Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja svētku uzruna un Latvijas valsts himna, bet plkst. 21.15 visi aicinātu uz Daugavmalu, kur notiks svētku salūts.

Plašāka informācija par valsts svētku plašo programmu, kas iekļaus koncertus, filmu izrādes un daudzus citus pasākumus, atrodama šeit.

 

Rēzeknē

Aktivitātes ģimenēm, skrējiens ar mīļdzīvniekiem, sadziedāšanās un koncerts

13.00–15.00 Sportiskas un muzikālas aktivitātes ģimenēm
Festivāla parkā, Pils ielā 17
13.00 Reģistrācija tautas skrējienam
Rēzeknes kultūras namā, Brāļu Skrindu ielā 3
Pieteikšanās šeit.

14.00 Tautas skrējiens Ieelpo Rēzekni!
14.00 Starts ar laika kontroli; 14.20 Starts bez laika kontroles: Festivāla parks – Atbrīvošanas aleja – Lubānas ielas krustojums – Atbrīvošanas aleja – Festivāla parks
14.20 Atraktīvais skrējiens ar mīļdzīvniekiem Ķepa 2019 bez laika kontroles: Festivāla parks – piemineklis Vienoti Latvijai – Festivāla parks
15.00 Tautas skrējiena dalībnieku apbalvošana Festivāla parkā, Pils ielā 17

16.00 Brīvības gaisma. Brīvības uguns iedegšana un sadziedāšanās pie pieminekļa Latgales kongresam 100, Atbrīvošanas alejā 61
16.15 Svētku gājiens no pieminekļa Latgales kongresam 100 līdz piemineklim Vienoti Latvijai

16.30 Svētku saiets Ar sirdi brīvā Latvijā pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa Vienoti Latvijai, Atbrīvošanas alejā 93
17.00 Svētku salūts

18.00 Es rakstu tavu vārdu: Brīvība. Valsts svētku koncerts. Rēzeknes Goda pilsoņa sumināšana
Lielā zāle, Latgales vēstniecība GORS, Pils ielā 4

 

Cēsīs

Valsts svētkos cēsnieki plkst. 15.30 aicināti nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa.

Pirms tam plkst. 14.00 Vidzemes koncertzālē Cēsis būs iespēja noskatīties deju uzveduma Spēlēju, dancoju ģenerālmēģinājumu.

Uzvedums Spēlēju, dancoju koncertzālē būs skatāms plkst. 17.00. Deju uzvedums Spēlēju, dancoju top pēc horeogrāfa Anda Kozaka ieceres, sadarbībā ar režisori Gunitu Bārdu. Iedvesma vērienīgajam darbam nākusi no dzejnieka Raiņa tekstiem un brīnišķīgās mūzikas, ko šim dramaturģiskajam darbam savulaik radījusi leģendārā grupa Iļģi.

Ieeja uz ģenerālmēģinājumu un koncertu ir bez maksas, iepriekš izņemot ieejas kartes Biļešu paradīzes vai koncertzāles Cēsis kasē.

Ieejas kartes būs pieejamas, sākot no 5.novembra. Vienai personai būs iespējams izņemt ne vairāk kā piecas ieejas kartes.

​Pasākumu organizē Cēsu Kultūras un tūrisma centrs.

 

Jūrmalā

Gaismas ceļš, svinīgs koncerts un uguņošana

Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienā Jūrmala aicina iedegt sveces 20 kilometrus garā Gaismas ceļā no Lielupes tilta līdz Ķemeriem. Vakarā aicināti svinēt svētkus kopā, baudot svinīgu koncertu, svētku torti un uguņošanu.

Plkst. 15.30 svētku noskaņu visā pilsētā radīs garākais Gaismas ceļš Latvijā. Izgaismojot novembra krēslu, par godu Latvijai gar pilsētas maģistrālo ielu tiks iedegts vairāk nekā 8 500 sveču. Ikviens tiek aicināts pievienot savu iedegto gaismiņu kopējā Jūrmalas Gaismas ceļā, kas 20 kilometru garumā vīsies cauri visai Jūrmalai, sākot no Lielupes tilta līdz pat Ķemeriem.

Svētku vakarā, plkst. 20.00, pie Kauguru kultūras nama (Raiņa ielā 110) skanēs svētku koncerts, kurā klausītājus priecēs solisti Marija Naumova, Anta Eņģele, Varis Vētra, Ivo Grīsniņš-Grīslis, kā arī Jūrmalas apvienotais koris un instrumentālā grupa Madara Kalniņa vadībā.

Svētku kulminācijā plkst. 21.10 būs 250 kilogramus smaga svētku torte un notiks krāšņa svētku uguņošana.

Plkst. 21.30 svētki turpināsies – spēlēs Ivo Grīsniņš-Grīslis un grupa Positivo.

 

Rīgā

Valdības nams Staro Rīga laikā aicina uz Satikšanos

«Valsts kancelejas dalība gaismas festivālā Staro Rīga ir kļuvusi par tradīciju – svinot Latvijas dzimšanas dienu, pie Ministru kabineta ēkas esam veidojuši stāstus par mūsu valsts vēsturi, nacionālajiem simboliem, demokrātiskas valsts vērtībām, kā arī lepojušies ar Latvijas cilvēkiem. Šogad, mainot projekta tehnisko risinājumu un novietojumu, aicinām Rīgas iedzīvotājus un viesus satikties pie valdības nama valsts svētku laikā,» par projektu Satikšanās stāsta Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Iepriekšējos gados Staro Rīga apmeklētāji varēja aplūkot valdības ēkas izgaismošanu no liepu alejas Brīvības bulvārī. Šogad ir izvēlēta cita, pilnīgi atšķirīga pieeja – uz ietves pie Ministru kabineta tiks radīta krāšņu dinamisku attēlu, atspulgu un skaņas piesātināta 40 metru gara «telpa». Satikšanas vietu veidos Latvijas brīvības simbola – Brīvības pieminekļa – trīs zvaigznes, kurā smelties iedvesmu jaunām idejām Latvijas attīstībai.

Projekts Satikšanās būs izstaigājams ik vakaru no 15. līdz 18.novembrim no plkst. 17.00 līdz 23.00 Brīvības bulvārī 36 jeb tieši pretī valdības namam. Ļoti priecāsimies redzēt ģimenes ar bērniem, jo dinamisko attēlu projekcija būs jautrs piedzīvojums pašiem mazākajiem.

 

Svinīgi pasākumi, koncerti un uguņošana

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma – ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana.

18.novembrī svētku rīts galvaspilsētā sāksies ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā, pēc tā iedzīvotāji gaidīti pie Brīvības pieminekļa, kur notiks ziedu nolikšanas ceremonija, bet vēlāk ikvienam interesentam 11.novembra krastmalā būs iespēja vērot Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militāro parādi. Vakarā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti pie Brīvības pieminekļa uz Svinīgo pasākumu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai, kur plkst. 20.00 klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Plkst. 21.00 jau tradicionāli valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas Dievs, svētī Latviju! dziedāšanā un krāšņas uguņošanas vērošanā.

Līdztekus šiem pasākumiem Rīgā būs iespēja apmeklēt daudzveidīgus koncertus, kas notiks kultūras centros un koncertzālēs gan pilsētas centrā, gan arī apkaimēs. Rīgas Stradiņa universitātē muzicēs grupa Menuets koncertā Dziesma, ar ko Tu sācies?, bet Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē koncertā Par katru stundu uzstāsies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas jaunie mūziķi. Ķīpsalas hallē jau vairākus gadus valsts svētkos koncertu sniedz muzikālā apvienība Raxtu Raxti, arī šogad apmeklētāji gaidīti koncertā Latvijas svētku lielkoncerts.

Savukārt Latvijas Kara muzejā ikviens interesents aicināts baudīt folkloras kopas un seno cīņu kopas Vilkači koncertu Mana tauta – mans spēks. Tradicionāli viens no nozīmīgākajiem svētku koncertiem notiek Rīgas Kongresu namā. Šogad koncertā Brīvības laikmeta zīmes klausītājus priecēs apvienotais Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris Stars, solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa, Jānis Apeinis, Juris Jope, Luīze Krasta, kā arī aktieri Madara Botmane, Madara Bore un Raimonds Celms.

Valsts svētkos iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt izstādi Latvijas gadsimts Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Šajā dienā vēl būs apskatāmi gaismas festivāla Staro Rīga 2019 35 objekti. Šogad festivāla tēma ir 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas – laiks, telpa, cilvēks un gaisma, ko mākslinieki interpretējuši, katrs vadoties pēc savas radošās ieceres.

18.novembrī sabiedriskais transports Rīgā ir bez maksas.

Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītos pasākumus galvaspilsētā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Svētku pasākumu detalizēta programma publicēta tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv, kā arī būs pieejama drukātā veidā bukletos pašvaldības kultūras iestādēs un Rīgas Tūrisma un informācijas centros.


Pievienot komentāru

  1. Anonīms teica:

    Es visticamāk gulēšu un barošu govis par 100 euro mēnesī.

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!