bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 23.08.2019 | Vārda dienas: Ralfs, Valgudis, Vitālijs

Transportlīdzekļu nodevas aizstās ar nodokli un palielināšanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Valdība 30. novembrī atbalstīja likumprojektus, kuri paredz transportlīdzekļu ikgadējo nodevu aizstāt ar nodokli, vienlaikus vienojoties par nodokļa likmes pieaugumu, ziņo LETA.

Transportlīdzekļu nodokļa bāzes ieņēmumi 2011.gadā plānoti 40,6 miljoni latu.

Nodokļa likmes tiks mainītas motocikliem, tricikliem un kvadricikliem, kā arī vieglajiem automobiļiem, kuriem tiek mainīta nodokļa aprēķināšanas kārtība. Tā rezultātā, pieņemot likumu, iespējams nodokļa iekasējuma palielinājums par 5 miljoniem latu.

Nodokli par motociklu, triciklu un kvadriciklu, kas ir pirmo reizi reģistrēts pēc 2005.gada 1.janvāra un par kuru ir pieejama informācija par motora tilpumu, maksās atbilstoši tā motora tilpumam: līdz 500 kubikcentimetriem (cm3) tie būs 12 lati, no 501 līdz 1 000 cm3 – 24 lati, no 1 001 līdz 1 500 cm3 – 36 lati, bet virs 1 500 cm3 – 48 lati. Nodoklis par motocikliem, tricikliem un kvadricikliem, kuri nav minēti šī panta pirmajā daļā, ir 25 lati.

Nodokli par vieglo automobili, kas ir aprīkots ar iekšdedzes dzinēju un kas ir pirmo reizi reģistrēts pēc 2005.gada 1.janvāra, maksās, summējot nodokļa likmes atbilstoši vieglā automobiļa pilnai masai, motora tilpumam un motora maksimālai jaudai. Par automašīnu ar pilno masu līdz 1 500 kilogramiem būs jāmaksā 10 lati, no 1 501 līdz 1 800 kilogramiem – 21 lats, no 1 801 līdz 2 100 kilogramiem – 36 lati, no 2 101 līdz 2 600 kilogramiem – 46 lati, no 2 601 līdz 3 000 kilogramiem – 55 lati, no 3001 līdz 3500 kilogramiem – 64 lati, bet vairāk par 3 500 kilogramiem – 72 lati.

Par motora tilpumu līdz 1 500 cm3 vēl būs jāpiemaksā 6 lati, no 1 501 līdz 2 000 cm3 – 15 lati, no 2 001 līdz 2 500 cm3 – 24 lati, no 2 501 līdz 3 000 cm3 – 36 lati, no 3 001 līdz 3 500 cm3 – 60 lati, no 3 501 līdz 4 000 cm3 – 105 lati, no 4 001 līdz 5 000 cm3 – 150 lati, bet virs 5 000 cm3 – 195 lati.

Lai precizētu atbrīvojumu lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem piešķiršanas kārtību, Satiksmes ministrija (SM), izvērtējot Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumus attiecībā uz lauksaimniecībā izmantojamās zemes noteikšanas principiem, likumprojektā ir iekļāvusi jaunu normu attiecībā uz nodokļa atvieglojumu 50% apmērā piemērošanu lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem un atzītai akvakultūras saimniecībai – par kravas automobili, kas paredzēts dažādu kravu pārvadāšanai, un piekabi, kas paredzēta dažādu kravu pārvadāšanai.

Atbilstoši ZM priekšlikumam likumprojektā ietverta arī jauna tiesību norma – nodokļa atvieglojumu piešķiršana 50 % apmērā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām par to īpašumā, valdījumā vai turējumā esošajiem kravas automobiļiem un to piekabēm. Šī norma veicināšot lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību finansiāli nostiprināšanos un vienlaicīgi samazinās lauksaimniecības produkcijas ražotāju nepieciešamību katram atsevišķi iegādāties kravas automobiļus.

Pašlaik transportlīdzekļu ikgadējās nodevas līdzekļus ieskaita valsts pamatbudžetā, kas atbilst nodokļa definīcijai. Likumprojekts paredzēs transportlīdzekļu nodokļa administrēšanas nodošanu Valsts ieņēmumu dienestam (VID) un Ceļu satiksmes drošības direkcijai. Līdz šim to veica VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Transportlīdzekļu nodevas likumā ir saglabāta prasība par nodokļa nomaksu par iepriekšējiem gadiem un transportlīdzekļu ikgadējās nodevas nomaksu par 2010.gadu, ja šie maksājumi nav tikuši veikti.

Likumprojektā saglabāta prasība nodokli samaksāt reizi gadā pilnā apmērā. Maksājumi pa daļām netiek paredzēti. Tajā pat laikā likumā saglabāta iespēja nodokli maksāt mazākā apmērā, ja transportlīdzeklim uz laiku ir pārtraukta vai tiek pārtraukta reģistrācija, tas tiek noņemts no uzskaites atsavināšanai Latvijā vai izvešanai.

Likumprojekts Transportlīdzekļu nodokļa likums ir izstrādāts ar mērķi saskaņot nodokļu sistēmu atbilstoši likumā Par nodokļiem un nodevām noteiktajam regulējumam, un pēc būtības tajā ietvertas tās pašas normas, kas patlaban spēkā esošajā likuma Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu redakcijā.


Pievienot komentāru

30 gadi kopš sadošanās rokās. Kur svinēt Baltijas ceļa gadadienu?

Lai svinētu 30 gadus, kopš notikusi pasaules vēsturē tik unikālā protesta akcija Baltijas ceļš, gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā norit dažādi pasākumi – sākot ar motociklu braucienu cauri visām Baltijas galvaspilsētām un beidzot ar milzu radioaparātu instalāciju.

Penča lieta: Pārkāpumu atzīst, taču vainīgos pie atbildības nesauc

Lai gan atzīts, ka Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju, kriminālprocess ir izbeigts un vainīgie pie atbildības nav saukti.

TV3 Ziņas: Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas valdē Bermanis ticies ar Šleseru

Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis Jūrmalā ticies ar uzņēmēju un bijušo politiķi Aināru Šleseru, lai runātu par ostas darbu un uzņēmējdarbību,

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Lietuvas Seims atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas.

PTAC soda Kesko Senukai Latvia ar 20 000 eiro par negodīgu komercpraksi

AS Kesko Senukai Latvia ir uzlikts tiesisks pienākums nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, kā arī soda nauda 20 000 eiro apmērā.

Izsludina metu konkursu Paralimpiskā sporta centra izbūves arhitektoniskajai vīzijai

Latvijas Paralimpiskā komiteja izsludinājusi starptautisku metu konkursu Latvijas Paralimpiskā Sporta Centra izbūves arhitektoniskā vīzija.

Latvijā zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā

Jūlijā sasniegts zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā – saražotas 357 655 megavatstundas elektroenerģijas, ar ko nosegts 64% no valstī nepieciešamā elektroenerģijas apjoma.

PNB bankas maksātnespējas administratora amata kandidāts – Vigo Krastiņš

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ceturtdien, 22.augustā, iesniegusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā PNB bankas maksātnespējas pieteikumu.

ASV grasās atcelt limitus migrantu bērnu aizturēšanai

Migrantu ģimenes, kuras šķērso Amerikas Savienoto Valstu robežu, varētu tikt aizturētas uz nenoteiktu laiku, paredz prezidenta Donalda Trampa administrācijas izziņotais likumprojekts.

Sākta garantēto atlīdzību izmaksa PNB Banka klientiem

Daļai klientu tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski.

Kaljulaida: Tuvāko 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas sekām

Nākamo 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas atstātajām sekām uz ekonomisko attīstību, pauda Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

Valsts kontrole sākusi revīziju par atlīdzības jautājumiem Stradiņa slimnīcā

Valsts kontrole šomēnes sākusi revīziju par atlīdzības sistēmas jautājumiem Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

PVO: Mikroplastmasa dzeramajā ūdenī rada mazu risku veselībai

Pasaules Veselības organizācija secinājusi, ka daudzums, kādā šobrīd dzeramajā ūdenī ir sastopamas sīkas plastmasas daļiņas, rada mazu iespēju nodarīt kaitējumu veselībai. Vienlaikus tā brīdinājusi, ka vajadzīgs plašāk pētīt mikroplastmasas ietekmi uz veselību.

Amazones lietus mežos sasniegts rekordaugsts ugunsgrēku skaits

Amazones lietus meži Brazīlijā šogad deguši tik daudz kā nekad līdz šim, liecina Nacionālā Kosmosa izpētes institūta dati.

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta vakarpusē ir atbrīvojis no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Valsts iestādēm būtu jānorāda ielūgtās personas uz publiskiem pasākumiem, tā VK

Jebkurai publiskā sektora institūcijai, kas saņem publisko finansējumu un to izmanto pasākumu rīkošanai, būtu atklāti jānorāda ielūgto personu vai institūciju saraksts.

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.


-->