200 eiro atbalstam par katru bērnu būs nepieciešami aptuveni 80 miljoni eiro

Personām, kurām ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai kurām sakarā ar bērna dzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns ir dzimis līdz šī gada 30.aprīlim, plānots par četru mēnešu periodu izmaksāt vienreizēju atbalstu 200 eiro apmērā,informē Labklājības ministrijā.

Pabalsts tiktu nodrošināts četru atsevišķu maksājumu formā – katrs 50 eiro apmērā. Šī atbalsta izmaksai, pēc ministrijas paustā, būs nepieciešami aptuveni 80 miljoni eiro. Atbalstu plānots izmaksāt martā.

Atbalstu izmaksās arī par bērnu, kurš atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, sociālās korekcijas izglītības iestādē vai ieslodzījuma vietā, kuram ir piešķirts alternatīvais statuss laikā no 1.janvāra līdz 30.aprīlim vai kurš ir vecumā no 16 līdz 17 gadiem (ieskaitot), nemācās un nav stājies laulībā. Tāpat šo atbalstu saņems arī studenti līdz 24 gadu vecumam, ja nav stājušies laulībā.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP) stāsta, ka, saskaroties ar iepriekš neprognozētu inflāciju, kas atkal vissāpīgāk skar cilvēkus ar nelieliem ienākumiem un ģimenes, kurās aug bērni, ir gandarījums, ka koalīcija radusi iespēju mērķēti materiāli palīdzēt samērā plašam iedzīvotāju lokam, bet it īpaši – ģimenēm ar bērniem.

Šādu priekšlikumu, kas domāts, lai mazinātu elektroenerģijas izdevumus un ar tiem saistīto pakalpojumu sadārdzinājumu mājsaimniecībām akceptēja sadarbības sanāksmē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas