200 valstis ANO klimata konferencē sola zaļu revolūciju

ANO Klimata pārmaiņu konferencē Madridē tās pirmajā dienā 200 pasaules valstis ir kopīgi apņēmušās īstenot zaļo revolūciju, taču ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs (António Guterres) paudis vilšanos, ka joprojām trūkst politiskās gribas siltumnīcefekta gāzu izplūžu samazināšanai.

«Vai tiešām mēs gribam, lai mūs atceras kā paaudzi, kura iebāza galvu smiltīs?» konferences atklāšanas uzrunā pirmdien, 2.decembrī, sacījis Guterešs. Aizsākot divas nedēļas ilgo konferenci viņš aicinājis delegātus attiecībā uz klimata pārmaiņām neiet «padošanās ceļu», vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle.

Vērienīgās konferences mērķis ir precizēt noteikumus, kas palīdzētu visām valstīm kopīgi sasniegt mērķi nepieļaut planētas vidējās temperatūras kāpumu par diviem grādiem pēc Celsija.

Šo mērķi valstis jau apņēmušās sasniegt Parīzes klimata nolīgumā 2016.gadā, taču siltumnīcefekta gāzu izplūdes kopš tā laika ir pieaugušas nevis samazinājušās.

Lasiet arī: 11 000 zinātnieku mudina rīkoties, jo postoša «klimata krīze ir klāt»

Pasaules valstu vidū izņēmums ir ASV. 2016.gadā tās, būdamas vienas no vislielākajām piesārņotājvalstīm pasaulē, pievienojās Parīzes klimata nolīgumam, taču 2019.gadā izmantoja pirmo iespēju, lai atteiktos no uzņemtajām saistībām.

Madrides konferencē tomēr piedalās arī ASV un ir pārstāvētas likumdevēja līmenī.

«Mēs esam šeit, lai Amerikas Savienoto Valstu Kongresa Pārstāvju palātas līmenī pateiktu jums visiem:  «Mēs joprojām piedalāmies, mēs joprojām piedalāmies»,» tā savā uzrunā sacījusi ASV parlamenta apakšpalātas spīkere Nensija Pelousi (Nancy Pelosi).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas