bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

2016.gadā Latvijas preču imports krities par 1,7%, bet eksports par 0,3%

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

2016.gadā preču eksports Latvijā veidoja 10,332 miljardu eiro apmēru, kas ir par 0,3% jeb 30,9 miljoniem eiro mazāk nekā 2015.gadā, savukārt imports iezīmēja 12,279 miljardu eiro apmēru, kas ir kritums par 1,7% jeb 212,9 miljoniem eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

2016.gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās bija 22,61 miljards eiro, kas ir par 1,1% jeb 243,8 miljoniem eiro mazāk nekā 2015.gadā.

Tostarp 2016.gada decembrī Latvija ir eksportējusi preces 884,456 miljonu eiro apmērā, kas ir par 8,8% jeb 85,8 miljoniem eiro mazāk nekā novembrī, bet par 7,6% jeb 62,8 miljoniem eiro vairāk nekā 2015.gada decembrī. Savukārt Latvija preces importējusi 1,125 miljardu eiro apmērā, kas ir par 2,9% jeb 32,2 miljoniem eiro vairāk nekā novembrī un par 11,4% jeb 115,1 miljonu eiro vairāk nekā 2015.gada decembrī.

CSP norāda, ka ārējās tirdzniecības bilance 2016.gada decembrī nedaudz pasliktinājās, eksportam kopējā ārējās tirdzniecības apmērā samazinoties līdz 44% (2015.gada decembrī – 44,9%).

2016.gadā Latvija decembrī visvairāk eksportējusi koku, koka izstrādājumus un kokogles – par 149,176 miljoniem eiro, kas ir 16,9% no kopējā eksporta apmēra. Tas ir par 13,7% mazāk nekā novembrī, bet par 19,4% vairāk nekā 2015.gada decembrī.

Savukārt elektroierīces un elektroiekārtas eksportētas par 95,183 miljoniem eiro (10,8%), kas ir par 20,6% mazāk nekā pirms mēneša un par 4,2% mazāk nekā gadu iepriekš, norāda CSP dati par svarīgāko preču pārmaiņām Latvijas eksportā.

Statistikas pārvalde atzīmē, ka 2016.gada decembrī salīdzinājumā ar 2015.gada decembri samazinājies elektroierīču un elektroiekārtu eksports, sarūkot monitoru, projektoru un televīzijas uztvērējaparatūras eksportam par 8,9 miljoniem eiro jeb 41,6%.

Importa rādītāji decembrī norāda, ka lielākais īpatsvars bija elektroierīcēm un elektroiekārtām, kas ievestas 119,548 miljonu eiro apmērā (10,6% no kopējā importa apmēra), kas ir par 14,6% mazāk nekā novembrī, bet par 6,9% vairāk nekā 2015.gada decembrī. Tam seko mehānismi un mehāniskās ierīces, kas ievestas 108,239 miljonu eiro apmērā (9,6%).

CSP dati liecina, ka sauszemes transporta līdzekļi un to daļas decembrī ievestas 104,777 miljonu eiro apmērā (9,3%), kas ir par 10,2% vairāk nekā novembrī un par 13,7% mazāk nekā 2015.gada decembrī, bet minerālais kurināmais, nafta un tās pārstrādes produkti importēti 101,557miljonu eiro apmērā (9%), kas ir par 3,4% mazāk nekā mēnesi iepriekš un par 6,3% mazāk nekā 2015.gada decembrī.

Minerālā kurināmā, naftas un tās pārstrādes produktu importa samazinājumu 2016.gada decembrī salīdzinājumā ar 2015.gada decembri visvairāk ietekmēja dabasgāzes gāzveida stāvoklī importa kritums par 8,4 miljoniem eiro jeb 21,5%, atzīmē Statistikas pārvalde.

Decembrī svarīgākie eksporta partneri tirdzniecībā ar Eiropas Savienības valstīm bija Lietuva (18,8% no eksporta kopapjoma), Igaunija (11,8%), Apvienotā Karaliste (5,9%) un Zviedrija (5,7%), bet nozīmīgākie importa partneri – Lietuva (16,9%), Vācija (11,4%), Polija (8,9%) un Igaunija (8,2%).

Latvijas tirdzniecībā ar trešajām valstīm nozīmīgākie partneri bija Krievija, kuras īpatsvars Latvijas kopējā eksportā decembrī veidoja 10,8%, bet importā – 8,5%.

Ref: 225.000.103.015


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Jaunākie komentāri