2016.gada olimpiādei būvēs «Debesskrāpi – ūdenskritumu»

Inženieri, dizaineri un arhitekti līdz 2016. gada Olimpiskajām spēlēm iecerējuši radīt iespaidīgu būvi, sauktu par «debesskrāpi-ūdenskritumu». Šāda gigantiska celtne pamatā kalpotu kā unikāla, inovatīva un videi draudzīga spēkstacija nākošās, Riodežaneiro (Brazīlija) plānotās Olimpiādes enerģētisko vajadzību nodrošināšanai.

Debesskrāpis, kura projektu radījis Šveices arhitektūras un dizaina uzņēmums RAFAA, būs aprīkots ar milzīgu saules paneļu sistēmu, kas dienas laikā varētu uzkrāt gigantisku enerģijas daudzumu.

Dienasgaismā uzkrātā liekā enerģija tiktu izmantota, lai pa torni augšup uzsūknētu jūras ūdeni. Savukārt nakts laikā to būtu iespējams no jauna atbrīvot, tādējādi ar turbīnu palīdzību atkal iegūstot enerģiju no lejup krītošajām ūdens masām.

Inženieri cer, ka ar savdabīgās energobūves palīdzību enerģiju varētu nodrošināt ne tikai Olimpiskajam ciematam, bet arī pašai Riodežainero pilsētai.

Taču tas vēl nav viss – īpašu notikumu laikā ūdeni iespējams uzsūknēt tornī, lai pēcāk radītu iespaidīgu ūdenskritumu, ļaujot ūdenim gāzties no torņa virsotnes. Tajā pašā laikā 90 līmeņu augstās ēkas virsotnē būtu ierīkota gumijlēkšanas platforma, lai sniegtu neaizmirstamas izjūtas ekstrēmu aktivitāšu cienītājiem, vēsta Travelnews.lv.

Ref: 102.000.102.2172

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. hidroelektrostacijās enerģiju neiegūst no lejup krītošām masām. tā nolaiž tikai lieko ūdeni, kas neko neražo. spriežot pēc attēla, šai konstrukcijai ir absolūti niecīgs ūdens rezervuārs. labāk būtu vienkārši uzbūvējuši tādu strūklaku bez visām tām saules baterijām un muļķošanās

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas