2018.gada Eiropas cilvēka Latvijā titulu iegūst Levits

Egils Levits

Par 2018.gada Eiropas cilvēku Latvijā ievēlēts Eiropas Tiesas tiesnesis, jurists, politologs Egils Levits. Kā zināms, šis tituls tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem ir devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā.

Sabiedriskais balsojums noslēdzās trešdien, 19.decembrī, kur pēdējā kārtā līderi bija Levits, Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētāja vietniece Elīna Pinto un Eiropas Latviešu apvienības prezidija locekle, Latviešu biedrības Īrijā valdes priekšsēdētāja, kora eLVē vadītāja Inguna Grietiņa-Dārziņa.

Katrs balsotājs ir pamatojis, kāpēc tieši šim cilvēkam jākļūst par 2018.gada Eiropas cilvēku Latvijā. Ieskatam piedāvājam citātus no balsotāju rakstītā: «Izcili paveikts darbs Latvijas un latviešu profesionāļu labā vārda nešanai pasaulē. Cilvēks, kurš ir cienīgs kļūt par Latvijas prezidentu. Demokrātijas vērtību aizstāvis, cilvēks ar plašu eiropeisku skatu. Mūža ieguldījums Latvijas tiesību sistēmā un demokrātiskas sabiedrības veidošanā. Viņam pieder vārdi, ka Latvija nav nedz tilts starp Rietumiem un Austrumiem, nedz patilte. Latvija ir Eiropā, un Latvijas kultūrtelpa ir Rietumeiropas kultūrtelpa. Latvijas smadzenes, sirdsapziņa un veselais saprāts. Spēja būt un piederēt pasaules humānajā tradīcijā. Ik reizi valstij būtiskos pagrieziena punktos, tā, piemēram, šī gada vēlēšanās, Levits ir paudis kompetentu viedokli, kas ietekmē sabiedrisko domu! Egils Levits gadu gaitā ir kalpojis kā Latvijas sarežģīto vēstures un juridisko jautājumu korifejs, viņa līdzdalība neatkarīgās Latvijas politiskajā ainavā ir nenovērtējama. Personība ar Stāju, Drosmi un Gatavību mainīt Latviju.»

Gada Eiropas cilvēka Latvijā tituls tiek piešķirts jau 21 gadu pēc kārtas. Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē biedrība Eiropas kustība Latvijā. Balsojums un tā pamatojums ir «paldies» tam cilvēkam, kurš darījis vairāk, nekā to prasa darba pienākumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas