2019.gadā pie ES stūres stāsies Rumānija, koncentrēsies uz dalībvalstu vienlīdzību

Rumānijas premjerministre Viorika Dancila (Viorica Dăncilă) un Lielbritānijas kroņprincis Čārlzs

Līdz ar gadumiju Eiropas Savienības Padomē mainīsies prezidējošā valsts, un pirmoreiz šo godu uzņemsies Rumānija, kurai neatkarības gados bijusi raksturīga liela iedzīvotāju aizplūšana, bet vienlaikus arī bagātīgs kultūras mantojums, kura saglabāšanā iesaistījies arī britu princis Čārlzs (Charles).

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP un portāls Politico, Rumānija ES Padomes vadības grožus pārņems no Austrijas un prezidentūras pienākumus pildīs no 2019.gada janvāra līdz jūnijam.

Lielākā rumāņu prezidentūras daļa aizritēs Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu kampaņas zīmē, taču Bukareste ir apņēmības pilna īstenot tās izvirzītās prioritātes, no kurām galvenās ir dalībvalstu savstarpējas vienotības gara atjaunošana, vienlīdzīga attieksme pret visām ES dalībvalstīm un pret to līdzsvarotu attīstību. Vēl Rumānijai svarīgi būs drošības politikas un informācijas tehnoloģiju attīstības jautājumi.

Valsts neatkarības posmā kopš 1989.gada no Rumānijas, kur pašlaik dzīvo 20 miljoni cilvēku, ir aizplūduši aptuveni četri miljoni iedzīvotāju. Emigrējušie iedzīvotāji gan krietni pabalsta dzimtenē palikušos tuviniekus, tā, piemēram, 2017.gadā uz Rumāniju no ārvalstīm privātos pārskaitījumos nosūtīti 3,9 miljardi eiro, kas bijis līdzvērtīgi diviem procentiem no Rumānijas iekšzemes kopprodukta.

Rumānijai ir raksturīga krāšņa daba, kā arī kultūras un arhitektūras mantojums. Otro ir novērtējis arī Lielbritānijas kroņprincis Čārlzs, kurš īpaši uzsvēris Transilvānijas reģiona kultūras vērtības. Viņš Transilvānijā ir iegādājies divas tradicionālās arhitektūras namus, nodibinājis arhitektūras mantojuma saglabāšanas fondu un izteicies, ka viņa dzīslās ritot mītiskā grāfa Drakulas asinis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas