26.martā notiks EP vēlēšanām reģistrēto kandidātu sarakstu numuru izloze

Otrdien, 26. martā, plkst. 12.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā notiks Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izloze. Izlozi rīkos Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

«Nosacījums, ka EP deputātu kandidātu sarakstiem numuri piešķirami lozējot, iekļauts Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā. Likums arī noteic, ka deputātu kandidātu sarakstu izlozei jānotiek sarakstu reģistrēšanas secībā. Ar secību, kādā kandidātu saraksti reģistrēti vēlēšanām, var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas EP vēlēšanu vietnē https://epv2019.cvk.lv sadaļā Kandidātu saraksti,» teikts komisijas paziņojumā.

Jau ierasti piedalīties izlozē ir aicināti EP vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārstāvji. Ja kādu sarakstu pārstāvji uz izlozi nebūs ieradušies, šī saraksta vietā lozi vilks Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs.

Pēc izlozes CVK sāks vēlēšanu zīmju maketēšanu, saraksta izlozēto numuru nodrukājot uz attiecīgās partijas vai partiju apvienības vēlēšanu zīmes. Tāpat arī vēlēšanu iecirkņos vēlēšanu zīmes izsniegšanai vēlētājiem tiks sakārtotas to numerācijas secībā, sākot ar pirmo numuru un beidzot ar pēdējo. Līdz ar to vēlēšanu zīmju komplekta virspusē, ko vēlēšanās saņems vēlētāji, būs tā saraksta zīme, kurš izlozēs pirmo numuru, stāsta komisijā.

EP vēlēšanas Latvijā notiks šā gada 25.maijā, un EP vēlēšanām Latvijā ir reģistrēti 16 partiju un partiju apvienību kandidātu saraksti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas