Kariņš: Valdībai jātiek galā ar neprognozējamību algu palielināšanā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Latvijas valdībai ir jātiek galā ar neprognozējamību algu palielināšanas jautājumos, un tie nav jāatrisina pēdējā brīdī, 19.augusta rīta intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš piekrita, ka arvien biežāk finansēšanas avoti algu palielināšanas jautājumos tiek atrasti pēdējā brīdī, piemēram, vakar valdība atbalstīja algu palielināšanu augstākās izglītības pedagogiem un tas noticis dienu pirms Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pieteiktā piketa.

«Mums ir jātiek vaļā no neprognozējamības algu palielināšanas jautājumos, un valdībai ir jācenšas nodrošināt, ka visi cilvēki, kuri strādā, ir sociāli nodrošināti. Viens no veidiem, kā to panākt, ir nodokļu reforma, lai no iekšējās nodokļu pārdales mums vienmēr būtu līdzekļi algu palielināšanai, protams, paralēli domājot par to, lai netiktu palielināts slogs ģimenēm ar bērniem, kā arī atslogojot zemo algu saņēmējus,» sacīja premjers.

Jau ziņots, ka valdība vakar lēma no šī gada 1.septembra paaugstināt pedagogu zemāko mēneša darba algas likmi arī akadēmiskajam personālam.

Kā liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, saskaņā ar darba algas likmes palielināšanas grafiku lektora zemākā mēneša darba algas likme no 2020.gada 1.septembra ir 805 eiro, kas ir orientieris pārējām algas likmēm, tā tiek noteikta vienāda vai tuva ar minimālo skolotāja likmi.

Ministrijā uzsver, ka šie grozījumi paredz, ka zemākā mēneša darba algas likme profesoram ir 1 569 eiro, asociētajam profesoram 1 256 eiro, docentam 1 005 eiro, lektoram 805 eiro un asistentam 641 eiro, kuru likmes ietekmē studiju vietas bāzes izmaksas.

Vienlaikus paredzēts algas likmes paaugstinājums arī citiem augstskolu un koledžu darbiniekiem.

Jau pirmdien pēc valdības koalīcijas partiju panāktās vienošanās par finansējuma avotu augstākās izglītības iestāžu pedagogu atalgojuma palielināšanai no 2020.gada septembra Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) bija atcēlusi otrdien, 18.augustā, ieplānoto piketu.

Kā norādīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, tad tā ir pozitīva ziņa, bet saņemta «pēdējā sekundes simtdaļā» – piketa priekšvakarā.

«Jā, nauda tiks piešķirta četriem mēnešiem, taču LIZDA noteikti aktīvi sekos līdzi turpmākajai pedagogu atalgojuma kāpinājuma grafika izpildei 2021. un 2022.gadā,» uzsver Vanaga.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas