Septembrī mobilo operatoru tīklos vidējais lejupielādes ātrums pārsniedzis 30 Mbit/s

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) septembrī veikusi 1 800 interneta kvalitātes mērījumus 120 apdzīvotās vietās Latvijā. Vidējais lejupielādes ātrums septembrī visu trīs mobilo operatoru tīklos pārsniedza 30 Mbit/s, informē SPRK.

Pagājušajā mēnesī novērotais vidējais lejupielādes ātrums atbilda rādītājam, kas nepieciešams pat ļoti augstas kvalitātes HD video straumēšanai. Apkopojot izlases mērījumu rezultātus septembrī, katra operatora tīklā vairāk nekā 50% mērījumu vietās lejupielādes ātrums bija vērojams diapazonā no 30 – 100 Mbit/s, kas vērtējams kā ļoti augsts rādītājs.

«Mērījumu rezultāti dažādās diennakts stundās var atšķirties. Agri pirms darba dienas sākuma vai naktī interneta ātrums var būt lielāks nekā brīvdienās vai vakara stundās, kad tas tiek izmantots intensīvāk. Tāpat no mūsu mērījumiem esam novērojuši, ka netālu dažu metru attālumā interneta ātrums ir atšķirīgs vai nav pieejams,» stāsta Elektronisko sakaru pakalpojuma kvalitātes nodaļas vadītājs Elmārs Lipenbergs.

Sērijveida mērījumi, ko SPRK veic 24 stundas vienas nedēļas garumā, iepriekšējā mēnesī tika veikti trīs Latvijas pilsētās – Lubānā, Nīcā un Rīgā. Septembrī veiktajos sērijveida mērījumos maksimālais lejupielādes ātrums sasniedza 117 Mbit/s, kas novērots Nīcā.

Lejupielādes ātrums diennakts laikā var atšķirties un dažkārt pie lielas noslodzes tā vērtības var ievērojami samazināties. Šie mērījumi ļauj izvērtēt kvalitātes rādītāju izmaiņu dinamiku un to, vai interneta ātrums atšķirīgos diennakts laikos ir pietiekams dažādu pakalpojumu izmantošanai, piemēram, video straumēšanai vai video zvanu veikšanai.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Nav tiesa laukos iekštelpās pieslēdzas lēnais 3G
    Un pilsētā arī lēns. Multiplayer spēles lēnas raustās. Nolādēt 100 GB spēli neiespējami.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas