Atgādinājums: ziemas riepas jāuzliek līdz 1.decembrim

No 1.decembra autotransportam obligāti ir jābūt aprīkotam ar ziemas riepām, atgādina VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Tāpat LVC norāda, ka patlaban vairāk nekā 50 valsts autoceļu posmos turpinās remontdarbi un autovadītājiem joprojām ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Atbilstoši meteorologu prognozēm, valsts austrumos naktīs gaisa temperatūra var pazemināties līdz nullei. Tas nozīmē, ka rīta stundās atsevišķos posmos autoceļi var apledot un autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem. «Mainīgos laika apstākļos aicinām autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu,» uzsver LVC.

Autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka braukšanas apstākļi var būt apgrūtināti, bet ceļa virsmas stāvoklis var mainīties negaidīti un strauji.

Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, kā arī uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, kur melnā ledus varbūtība ir lielāka.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem LVC aizina informēt, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555. Saņemtā informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas