bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 01.04.2020 | Vārda dienas: Dagne, Dagnis
LatviaLatvija

38% iedzīvotāju Ziemassvētku svinībām tērēs vairāk par 60 latiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWSSarūpējot visu Ziemassvētku svinībām nepieciešamo – pārtiku, rotājumus, dāvanas, 38% respondentu gatavojas tērēt 61 latu un vairāk, savukārt 27% cer iekļauties 40 latos.

Tāpat šogad palielinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuri Ziemassvētkos negrasās samazināt tēriņus, liecina veikalu tīkla Maxima veiktās aptaujas rezultāti.

Norādot tēriņu limitu svētku maltītes sarūpēšanai, pārliecinošs vairākums jeb 74% aptaujas dalībnieku plāno nepārsniegt 40 latu slieksni. Izvēloties produktus Ziemassvētku maltītei, divas trešdaļas aptaujāto Latvijas iedzīvotāju gatavojas iegādāties tādus pašus produktus kā ikdienā, savukārt 27% atļausies nedaudz dārgākus produktus, kas ikdienā galdā netiek likti.

Pēc rūgtā recesijas perioda iedzīvotāju noskaņojums, gaidot Ziemassvētkus, šogad ir uzlabojies, kam ir arī pamatots iemesls – kā atklājies aptaujā, salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad par 12% sarucis iedzīvotāju īpatsvars, kuriem nesenā pagātnē ir samazinājušies ienākumi, norāda Maxima Latvija preses sekretārs Ivars Andiņš.

Balsojumā par iecienītāko Ziemassvētku ēdienu pirmajā vietā ar 17% iedzīvotāju atbalstu ierindotas piparkūkas, par vienu procenta punktu mazāk saņēmuši mandarīni, dalīta trešā un ceturtā vieta ar 14% balsotāju atbalstu pienākas gaļas cepešiem un pīrāgiem, savukārt godpilnajā piektajā vietā ierindoti štovēti kāposti (13% respondentu).

To iedzīvotāju vidū, kuri šajos Ziemassvētkos plāno apcirpt tēriņus, pārliecinošs vairākums jeb 41% uzskata, ka visefektīvāk izdotos ietaupīt, meklējot izdevīgākos piedāvājumus svētku galda klāšanai. 15% ir pārliecināti, ka labākais risinājums būtu lētāku produktu iegāde un maltītes gatavošana mājās, turpretī desmitā daļa aptaujas dalībnieku pauž viedokli, ka visefektīvāk tēriņi tiktu samazināti, svinot svētkus ģimenes lokā un neapciemojot radus un draugos.

Aptaujā arī atklājies, ka situācijā, kad dāvanu iegādei neatliktu laika, šis uzdevums tiktu uzticēts Ziemassvētku vecīša palīgiem – tā norādījuši 36% aptaujas dalībnieku. Tai pat laikā ceturtā daļa aptaujāto Ziemassvētku vecīša palīgus ar tik lielu uzticību neaplaimo un atbildību par dāvanu iegādi uzticētu tikai un vienīgi pašam Ziemassvētku vecītim, savukārt 10% respondentu pauž pārliecību, ka labākais šī amata kandidāts būtu ziemeļbriedis Rūdolfs.

Lai arī puse aptaujas dalībnieku norāda, ka lielāko daļu svētku mielasta gatavos paši, tie respondenti, kuri grasās iegādāties jau pagatavotus produktus, izvēlēsies konditorejas izstrādājumus (20% aptaujāto), gaļas izstrādājumus (15% respondentu) un zivju izstrādājumus (10% aptaujas dalībnieku).

Reaģējot uz sinoptiķu drūmajām prognozēm par svētkiem bez sniega, puse aptaujas dalībnieku ar šo problēmu plāno cīnīties, aizverot aizkarus un izliekoties, ka tomēr snieg, 26% respondentu rakstītu sūdzību Ziemassvētku vecītim, turpretī 15% izmantotu iespēju nepievērst uzmanību sniega trūkumam vai arī izmētāt pagalmā vati.

Atklājot savus Ziemassvētku svinību plānus, 81% respondentu norādījuši, ka šos svētkus pavadīs mājās kopā ar ģimeni, savukārt desmitā daļa aptaujāto plāno apciemot radus laukos vai citā pilsētā.

Ref: 102.000.102.394


Pievienot komentāru

  1. naudas maks teica:

    viss tik dārgs kļūst, ka lētāk par 60 ls iepikrites laikam nemaz nav iespējams

Sociālie mediji dzēš dezinformāciju saturošus prezidentu ierakstus

Sociālie tīkli Facebook un Twitter ir pievērsušies cīņai pret dezinformācijas izplatīšanu saistībā ar nepārbaudītu preparātu izmantošanu COVID-19 ārstēšanā. Izdzēsti tikuši Brazīlijas un Venecuēlas prezidentu ieraksti, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēumiem no 1.aprīļa jāievēro jaunas higiēnas prasības

Turpmāk sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā jānodrošina apmeklētājiem iespēja rokas nomazgāt ar siltu ūdeni un mazgāšanas līdzekli vai tās dezinficēt pirms ēdienreizes.

Lauksaimniecības produktu cenu līmenis pagājušajā gadā palielinājies par 1,5%

Lopkopības nozarē lielākais iepirkuma cenas palielinājums bija cūkgaļai – par 18,4%, sasniedzot 1 608,67 eiro par tonnu, kas ir augstākā cena kopš 2014.gada.

Igaunijā novēro kāpumu maksājumu saistību nepildīšanā

COVID-19 izplatības un ierobežojumu dēļ Igaunijas tautsaimniecībā ir saskatāmas maksājumu saistību nepildīšanas pazīmes, tā novērojis parādu atmaksas un finanšu risku pārvaldības uzņēmums Creditinfo Eesti, ziņo igauņu raidsabiedrība ERR.

Darbaspēka izmaksas Latvijā pērn krietni zemākas nekā ES un eirozonā vidēji

Saskaņā ar tiem zemākas nekā Latvijā darbaspēka izmaksas ekonomikā pērn bija vien Lietuvā, Rumānijā un Bulgārijā.

Dīkstāves pabalstu saņems arī autoratlīdzību saņēmēji, pašnodarbinātie un darbinieki mikrouzņēmumos

Valdībā līdz šim atbalstītais dīkstāves pabalstu regulējums attiecās uz to darba ņēmēju loku, kuru darba devēji maksājuši visus nodokļus.

Krievijā inficēšanās gadījumu skaits dienas laikā aug par 500

Krievijā strauji audzis inficēšanās temps ar COVID-19. Diennakts laikā līdz otrdienai, 31.martam, klāt nākuši 500 jauni slimības un astoņi nāves gadījumi, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Konstatēta plaša inficēšanās ar COVID-19 Rīgas patversmē; visiem noteikta karantīna

Latvijas Televīzijas vēsta, ka saslimšana konstatēta kādas reliģiskas organizācijas patversmē, kur apstiprināti vismaz 30 COVID-19 saslimšanas gadījumu.

FDP atzinīgi novērtē valdības rīcību COVID-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai

Atbalsta pasākumiem jābūt sabalansētiem ar budžeta resursiem un valsts spēju aizņemties, kā arī tie nedrīkst izraisīt fiskālo nesabalansētību vidējā termiņā un ilgtermiņā.

EM atgādina arī dzīvokļu iemītniekiem ievērot distanci no kaimiņiem

Gan kāpņu telpās u.c. daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās, māju pagalmos un stāvlaukumos – personām jāievēro savstarpēja divu metru distance.

Skolēnu dziesmu un deju svētkus pārceļ uz 2021.gadu

Izvērtējot visus riska faktorus un konsultējoties ar diasporas latviešiem, pieņemts lēmums pārcelt svētkus par vienu gadu.

Igaunijā degvielas tirdzniecība sarukusi par 30%–50%

Degvielas tirgotāji Igaunijā COVID-19 uzliesmojuma un ārkārtas ierobežojumu laikā ir novērojuši būtisku tirdzniecības apjoma kritumu, taču benzīnam un dīzeļdegvielai tas atšķiras, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

airBaltic nogādā mājās vairāk nekā 2 700 pasažieru

Kopumā no 20. līdz 30.martam speciālajos lidojumos airBaltic pārvadājusi 2 262 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājus no Abū Dabī, Amsterdamas, Frankfurtes, Stambulas, Londonas, Malagas, Maltas un Tbilisi uz Rīgu.

Elektrības cena nokritusies līdz zemākajam līmenim septiņu gadu laikā

Elektroenerģijas cenas straujo kritumu sekmējuši labvēlīgie laikapstākļi – siltā ziema, vējainais laiks un pieaugušās ūdens rezerves elektroenerģijas ražošanai.

Lielbritāniju mudina COVID-19 dēļ pagarināt Brexit pārejas posmu

Eiropas Parlamenta lielākā partiju apvienība ir nākusi klajā ar aicinājumu Lielbritānijai pārcelt ES izstāšanās pārejas perioda beigu termiņu uz vēlāku laiku, jo, valstij cīnoties ar COVID-19 uzliesmojumu, sarunām ar ES atliek vēl mazāk laika, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Koronavīrusa gadījumi Baltijā. Latvijā – 398, Lietuvā – 533, Igaunijā – 745

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 398. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 533 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimis ar koronavīrusu.

Šuplinska pieļauj, ka klātienes mācību režīmā skolas šogad vairs neatgriezīsies un daļai skolēnu centralizētie eksāmeni izpaliks

Ir skaidrs, ka attālinātās mācības Latvijas vispārizglītojošajās un profesionālajās skolās ieilgs, un, iespējams, klātienes mācību režīms šosezon nemaz netiks atjaunots, norāda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Itālija pagarina karantīnu, novēro lēnāku inficēšanās tempu

Itālijas valdība ir paildzinājusi termiņu valsts mēroga karantīnai līdz Lieldienām, un novērojusi lēnāku epidēmijas izplatīšanās tempu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Uz laiku atstādina no amata Rīgas pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču

Radzevičs ir atstādināts no amata uz laiku, kamēr notiks izpilddirektora darba pārkāpuma izvērtējums, norāda pagaidu administrācijas vadītājs.

Naftas cenas kritušās līdz zemākajam līmenim 18 gadu laikā

ASV un Eiropas akciju cenas pieauga par spīti tam, ka daudzas valstis tuvākās nedēļas paliks noslēgtas jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Ungārijā palielina Orbāna pilnvaras, vēlas sodīt dezinformācijas izplatītājus

Ungārijas parlaments ir pieņēmis likumprojektu, ar ko koronavīrusa pandēmijas apstākļos premjerministra Viktora Orbāna vadītai valdībai ir ļauts pašai pagarināt ārkārtējās situācijas termiņu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Reģionālo maršrutu autobusos ieviesti pasažieru skaitu ierobežojošie pasākumi

Pasažieriem atbildīgi jāizvērtē sabiedriskā transporta lietošanas nepieciešamība un jāizmanto sabiedriskais transports tikai būtiskos gadījumos.

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stājas spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!