4.maija pasākumi Rīgā

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, ceturtdien, 4.maijā, Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina apmeklēt svētku koncertus, latviešu filmu maratonu, pasākumu Zinu, zinu tēva sētu Vērmanes dārzā un Pavasaris. Roks. Daugava 11.novembra krastmalā, vērot uguņošanas starptautiskās sacensības, kā arī piedalīties kompozīcijas Ziedu Latvija veidošanā un akcijā Apskauj Latviju, aicina Rīgas dome.

Svētku dienā pie Brīvības pieminekļa tiks veidota kompozīcija Ziedu Latvija, notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija un Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un koncerts. Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, šajā dienā pulksten 13.00 pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa būs īpašs pasākums – ozola stādīšana akcijas Apskauj Latviju ietvaros, vēstīts Kultūra Rīga mājas lapā.

Svētku rīkotāji informē, ka Vērmanes dārzā svētkus atzīmēs ar pasākumu Zinu, zinu tēva sētu, kur uzstāsies bērnu un jauniešu folkloras kopas no dažādiem Latvijas novadiem.

Plašās svētku programmas ietvaros Nacionālais Kino centrs jau tradicionāli rīko 4.maija Latvijas filmu maratonu Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace. Divpadsmit stundu garumā bezmaksas seansos tiks demonstrētas 24 filmas, tostarp deviņām tās būs Latvijas pirmizrādes. Filmas iepriecinās arī skatītājus Cēsīs, Jēkabpilī un Valmierā.

Rīkotāji sola, ka vērienīgs pasākums Pavasaris. Roks. Daugava norisināsies  11.novembra krastmalā no pulksten 17.00 līdz pat pulksten 00.00. Koncerta ietvaros muzicēs Latvijas roka un poproka grupas – Linga, Tumsa, Autobuss debesīs un solists Ivo Fomins.

Savukārt pulksten 21.00 apmeklētājiem būs iespēja klausīties Jura Kulakova dziesmu ciklu Septiņarpus dziesmas ar Eduarda Veidenbauma vārdiem solistes Ievas Akurateres un Kristapa Krievkalna instrumentālās grupas sniegumā, ziņo svētku rīkotāji.

Mājas lapā publicētā informācija informē arī to, ka pēc koncerta svētku apmeklētājiem varēs vērot starptautiskās uguņošanas sacensības, kurās piedalīsies viesi no Meksikas, Anglijas un Somijas. Ikviens varēs balsot par sev tīkamāko priekšnesumu un pasākuma noslēgumā uzzināt, kurš būs ieguvis skatītāju simpātiju.

SALŪTS 11.novembra krastmalā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pēc šīm sacensībām ap pulksten 23.40 ar pašmāju mākslinieku uguņošanas priekšnesumu 11.novembra krastmalā noslēgsies 4.maija svinības, atzīmē Kultūras Rīga.

Ref: 225.000.103.774

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas