bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.05.2019 | Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta
LatviaLatvija

45% iedzīvotāju uzskata, ka darbaholisms noved pie izdegšanas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RULielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju negatīvi attiecas pret darbaholismu, un 45% to uzskata par iemeslu izdegšanai, liecina darba portāla CV Market veiktā aptauja.

Aptaujā Kāda ir Jūsu attieksme pret darbaholismu? 45% respondentu atbildējuši, ka tas ir kaitīgs ieradums, kas var novest pie izdegšanas, bet 20% to skaidro ar cilvēku neprasmi efektīvi saplānot savu laiku.

Tikmēr 22% aptaujas dalībnieku ir pozitīvi noskaņoti pret šādu strādīgumu, apgalvojot, ka tas ir rādītājs cilvēka vēlmei paveikt savu darbu kvalitatīvi. Tikmēr 13% respondentu norāda, ka darbaholisms ir karjerai noderīga īpašība.

«Darbaholisms ir izplatīta parādība, taču tas nenes iedomātos panākumus ilglaicīgā periodā,» aptauju komentē CV Market personāla atlases vadītājs Kristaps Kolosovs. «Lai gan sākotnēji darbinieks ar noslieci uz darbaholismu spēj sasniegt daudz un arī darba devējam šķiet vērtīgs, ar laiku tā rezultātā cieš citas dzīves jomas, kas agri vai vēlu sāk ietekmēt arī karjeru.»

Kolosovs skaidro, ka bieži vien tieši sākuma entuziasms un vēlme sevi pierādīt amatā pāraug darbaholismā, kas nereti beidzas ar izdegšanu. Lai tā nenotiktu, ir jāmācās plānot savu laiku tā, lai tas pietiktu arī ģimenei un citām nodarbēm. Tieši tāpat arī darba devējiem ir jāmāk plānot saviem padotajiem dotos uzdevumus atbiltoši, lai darbinieki nepārstrādātos. «Kā vieniem tā otriem der atcerēties, ka atpūta un ārpus darba intereses ievieš svaigu skatījumu un efektivitāti arī biznesa jautājumos,» norāda Kolosovs.

Aptaujas dati arī atklāj, ka uz darbaholismu kā kaitīgu ieradumu skatās vienlīdz daudz gan sieviešu, gan vīriešu dažādos vecumos. Tikmēr uzskatu, ka šāda īpašība liecina par cilvēka neprasmi plānot laiku, biežāk paudušas daiļā dzimuma pārstāves, īpaši vecumā pēc 35 gadiem. Šādai nostājai biežāk piekrīt arī vīrieši pēc 35. Tikmēr darbaholismu kā noderīgu karjerai biežāk atzīmējuši gados jaunāki stiprā dzimuma pārstāvji.

Uz darbaholismu kaitīgumu īpaši bieži norādījuši respondenti, kuri strādā pārdošanas, mazumtirdzniecības jomā, kā arī informācijas tehnoloģiju nozarē. Tikmēr kā labvēlīgu karjerai to uztver tūrisma, viesnīcu biznesa un transporta, loģistikas industrijas darbinieki.

Karjeras portāls themuse.com tikmēr skaidro, ka darbaholisma iemesli visbiežāk iedalās trīs kategorijās – pirmā ir bailes pazaudēt labu darbu, reputāciju vai statusu–, otrā – vēlme saņemt augstu atalgojumu un citus bonusus-, bet trešā – kaislība pret darāmo darbu. Kā skaidro speciālisti, lai sāktu pārvarēt pirmo darbaholisma iemeslu, ir vērts pamēģināt doties stundu agrāk uz mājām, un šo laiku veltīt sev.

«Pēc nedēļas var atskatīties uz rezultātiem, un pārliecināties, ka statuss un respekts, visticamāk, nav zaudēts. Ja darbaholisma iemesls ir finansiāls, eksperti iesaka lūgt vadībai, skaidrojot savas dotības, palielināt algu, vienlaikus nepalielinot slodzi. Tāpat šajā gadījumā var noteikt sev konkrētus mērķus, kam krāt naudu, un, kad tie ir sasniegti, slodzi samazināt. Savukārt, ja darbs ir kaislība, der atcerēties, ka arī, lai veiktu pienākumus, kas patīk, iedvesmai ir nepieciešama atelpa. Šādā gadījumā ir vērts pameklēt arī citas aizraušanās, kas saistītas ar draugiem, ģimeni vai sportiskām interesēm,» stāsta pētījuma pāsrtāvji.

*CV Market aptaujā Kāda ir Jūsu attieksme pret darbaholismu? kopumā piedalījās 577 respondenti vidēji vecumā no 20 līdz 55 gadiem


Pievienot komentāru

Privatizācijas aģentūra: Rodas bažas, kādēļ LDz vispār spekulē ar kaut kādu privatizāciju

«No Latvijas dzelzceļa priekšsēdētaja Edvīna Bērziņa puses dzirdams daudz spekulāciju un nekorektu izteikumu, piesaucot vārdu «privatizācija». Savā korporatīvajā konfliktā viņš cenšas novērst uzmanību no sarunas par to, kā veidojas uzņēmuma valdes attiecības ar akcionāriem,» BNN intervijā savu viedokli pauž Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Nedēļa Lietuvā: Valdošie pārkāpj konstitūciju, ES atklāj konkurences pārkāpumus, Krievijas sliktā nafta

Aizvadītajā nedēļā tiesa Lietuvā secinājusi, ka valdošā partija pārkāpj konstitūciju, izmeklējot medijus, bet Briselē konstatēta Lietuvas tirgus ietekmēšana. Politikā premjerministrs izturējis neuzticības balsojumu.

BNN nedēļas apkopojums: Vēl «garāka» ekonomikas ēna. Kalnmeiers zem lupas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pelēkā zona, Neizpratne, Atbilstība, Cīņa par prezidentu, Revīzija, NoplūdeKrāpniecība un Tiesvedības izdevumi.

Populārākie vārdi – Eduards un Emīlija

PMLP Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nedēļā no 20. līdz 26.maijam vispopulārākais vārds ir Eduards, savukārt no sieviešu vārdiem – Emīlija.

Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas.

Igauņu lidsabiedrībai Nordica divu miljonu zaudējumi gadā

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem 2,3 miljonu eiro apmērā, tā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti.

Satversmes tiesa ļauj Rīgas domei pilsētas vēsturiskajā centrā ierobežot «spēļu elles»

Rīgas domes lēmums atteikt SIA Alfor atvērt spēļu zāli Brīvības ielā, Rīgā, atbilst Satversmes normām. Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā publicēšanas dienā.

No Ušakova piedzen 1 000 eiro par labu Ķirsim

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova prasību pret Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija goda un cieņu aizskaroši.

Ventas Balss redaktore sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi Ventas Balss redaktori Gundegu Mertenu vainīgu par nepatiesu ziņu izplatīšanu.

Bezmaksas sabiedriskais transports reģionos un dzelzceļš «kā mugurkauls» – sabiedriskā transporta koncepcija nākamajiem gadiem

Komerciālo maršrutu ieviešana, dzelzceļš kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls un bezmaksas sabiedriskais transports reģionos – to paredz ATD un SM izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija no 2021. līdz 2030.gadam.

ASV apžēloto trauksmes cēlēju Meningu nosūta atpakaļ cietumā

Tiesa Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi atpakaļ cietumā Čelsiju Meningu, kura savulaik nopludinājusi valsts noslēpumus publicēšanai vietnē Wikileaks, bet no ieslodzījuma atbrīvota ar ASV eksprezidenta Baraka Obamas lēmumu.

Viedoklis: VK revīzijā Rīgā atklātais izgaismo arī Ventspils problēmas

Rīgas dome pēdējos gados caur dažādām biedrībām un nodibinājumiem izšķērdējusi 20 miljonus. Dažādas par pašvaldības un to kapitālsabiedrību līdzekļiem «barotas» biedrības nav svešas arī Ventspilij un tās saimniekam.

Starptautiskā policijas operācijā noķer GozNym kiberzagļu grupējumu

Mēģinājuši no vairāk nekā 41 000 upuru banku kontiem izzagt ap 100 miljoniem ASV dolāru – aizdomās par šādu noziegumu Eiropas valstu un Amerikas Savienoto Valstu policijas dienesti notvēruši kibernoziedznieku grupējumu GozNym.

Bordāns rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam

Tieslietu ministrija ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

ACEA: Latvija starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,1%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Polijā bargāki sodi par pedofiliju pēc katoļu baznīcas skandāliem

Polija ir paaugstinājusi sodus par bērnu seksuālu izmantošanu līdz 30 gadiem cietumā pēc tam, kad katoļticīgajā valstī bērnu izmantošanas skandālu pastiprinājusi dokumentālā filma par pedofiliju dievnamos.

Prognoze: 15 gadu laikā Nacionālā akustiskā koncertzāle atgūtu ieguldīto un nopelnītu vēl 17,6 miljonus

Pirmo 15 gadu laikā pēc Nacionālās akustiskās koncertzāles uzcelšanas tā Latvija tautsaimniecībā ienestu 107,6 miljonus eiro, pilnībā kompensējot koncertzāles izveidē ieguldīto un radot vēl 17,6 miljonu ieņēmumus.

ASV uzņēmumu peļņa pieaug – biržu indeksi arī pakāpjas

Pasaules biržu indeksi 16.maijā lielākoties pieauga pēc ASV samiernieciskiem paziņojumiem par tirdzniecību, kā arī spēcīgiem ASV ekonomikas datiem un uzņēmumu peļņas.

Eirovīzijas finālā no Baltijas valstīm iekļuvusi tikai Igaunija

Latvijas grupa Carousel ar dziesmu That Night neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.

Nedēļas nogalē sinoptiķi sola līdz +26 grādiem

Piektdien, 17.maijā, saule mīsies ar mākoņiem un  vietām valsts rietumu rajonos gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s.

Bordāns rosina Saeimā lemt par Ķezberes atstādināšanu no NEPLP

Bordāns rosina Saeimā lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekles amata.

Vējonis aicina atbalstīt Nacionālās akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā

Piedaloties starptautiskajā forumā Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstība, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja visplašākajā mērā atbalstīt jaunas un modernas akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā.

Ierēdņiem prēmijās iedala bērnu aizsardzībai domāto naudu

Labklājības ministrijai papildus piešķirtais valsts budžeta finansējums 619 000 eiro apmērā cita starpā izmaksāts ierēdņiem piemaksās, naudas balvās vai prēmijās par pašsaprotamiem un ikdienā veicamiem uzdevumiem.

EK par karteļa izveidi no piecām bankām pieprasa miljardu

Eiropas Komisija piecām bankām noteikusi naudassodus vairāk nekā viena miljarda eiro kopsummā saistībā ar slepenu vienošanos ārvalstu valūtu tirdzniecībā.

Zviedrijā lems par Islāma valsts eiropiešu kaujinieku tribunālu

Starptautiskais sabiedrībai plānojot kara tribunālu, lai tiesātu teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekus, no kuriem daudzi karot Sīrijā un Irākā savulaik devās no Eiropas valstīm, Zviedrija gatavo augsta līmeņa sanāksmi Stokholmā.