60% Latvijas iedzīvotāju informāciju ceļojumiem meklē internetā

Plānojot savus ceļojumus, seši no desmit Latvijas iedzīvotājiem informāciju meklē internetā, savukārt ceļojuma galamērķi katrs otrais nosaka, vadoties pēc finansiālajām iespējām, secināts uzņēmuma Lux Express veiktajā pētījumā.

«Palielinoties interneta pieejamībai, Latvijas ceļotāji ir kļuvuši daudz drošāki un patstāvīgāki, plānojot savus ceļojumus. Pēdējos gados būtiski ir audzis to cilvēku skaits, kas paši izstrādā savus maršrutus, īpaši apceļojot Baltijas valsts,» skaidro Lux Express pārstāve Regīna Reķe.

Saskaņā ar pētījuma datiem katrs piektais jeb 20% iedzīvotāju, plānojot savus ceļojumus, informāciju jautā saviem draugiem vai paziņām. Tikai 4% iedzīvotāju lasa ceļojumu aprakstus grāmatās, 3% padomus lūdz sociālajos tīklos, 2% lasa ceļojumu aprakstus laikrakstos. Katrs desmitais atzina, ka nav domājis par šo jautājumu.

Savukārt, vērtējot faktorus, kas visbiežāk ietekmē ceļojumu gala mērķa izvēli, katrs otrais jeb 50% iedzīvotāju atzina, ka to ietekmē ceļojuma budžets. Kā otrais biežāk minētais faktors, kas ietekmē ceļojumu galamērķi, tika minēts draugu stāstītais, to atzina gandrīz katrs trešais jeb 28% respondentu. Katrs desmitais jeb 11% no respondentiem norādīja, ka zemo cenu transportlīdzekļu pieejamība ir būtisks faktors, pieņemot lēmumu par ceļojuma gala mērķi, 3% atzina, ka viņus ietekmē filmās redzētais, savukārt 8% norādīja citus faktorus.

 

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas