63% viltotu ražojumu atklāj mazajos pasta sūtījumos

Vairāk nekā seši no desmit (63%) konfiscētajiem viltojumiem ir atklāti mazajos sūtījumos – izmantojot pasta vai kurjerpasta pakalpojumus, atklāts Eiropas Savienības (ES) Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākajā pētījumā.

EUIPO un OECD pētījumā tiek analizēta mazo pasta sūtījumu ļaunprātīga izmantošana viltotu un pirātisku preču tirdzniecībā, aplūkojot kurjerpasta un pasta pakalpojumu darbības tiesiskos un ekonomiskos aspektus.

Aizturētajos pasta sūtījumos tiek atklātas tādas preču kategorijas, kā, piemēram, apavi (84%), optiskie līdzekļi (77%), informācijas un sakaru tehnoloģiju (IKT) ierīces (66%) un aksesuāri (63%) – tai skaitā viltoti rokaspulksteņi un juvelierizstrādājumi, ādas izstrādājumi un rokassomas.

Viltotu preču sūtījumi nāk galvenokārt no Ķīnas (Honkongas), Indijas, Singapūras, Taizemes un Turcijas. Ķīna, Indija un Taizeme ir atzītas par potenciālām viltotu un pirātisku preču ražotājvalstīm, savukārt Honkonga un Singapūra ir galvenie tranzīta punkti, BNN informē Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centrs.

EUIPO izpilddirektors Kristiāns Aršambo (Christian Archambeau) norāda: «Pētījuma rezultāti apstiprina arvien pieaugošu tendenci viltotu preču izplatīšanā – izmantojot pasta vai kurjerpasta pakalpojumus, kas ievērojami apgrūtina viltotu preču plūsmas izsekošanu muitas amatpersonām. Mēs ceram, ka šī pētījuma dati būs noderīgi politikas veidotājiem un ļaus izstrādāt labākas metodes cīņai pret intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem. Iepriekš veiktie EUIPO un OECD pētījumi parādīja, ka viltotu un pirātisku preču tirdzniecība veidoja līdz 2,5% no pasaules tirdzniecības (jeb 338 miljardus eiro ieņēmumu pasaulē), kā arī 5% no ES importa – ir viltotie ražojumi.»

Pētījumā tiek izmantoti Pasaules Muitas organizācijas, Eiropas Komisijas Nodokļu politikas un muitas savienības ģenerāldirektorāta, kā arī ASV Muitas un robežsardzes aģentūras (CBP) dati par viltotu preču konfiskāciju. Iegūtos datus papildina statistikas dati no Pasaules Pasta savienības un no Eurostat Comext datubāzēm, kas ilustrē starptautisko tirdzniecību, ko realizē ar mazo paku sūtījumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas