84% aptaujāto pēc Brexit plāno palikt Lielbritānijā

Lai arī Apvienotā Karaliste pēc neskaitāmajiem balsojumiem parlamentā vēl joprojām nav izdomājusi, kādas attiecības veidot ar Eiropu, latvieši Lielbritānijā lielākoties savu nākotni saredz turpat, spriežot pēc darba portālu *Your Move un CVMarket.lv martā kopīgi veiktās aptaujas. 84% no aptaujātajiem norādījuši, ka pēc Brexit paliks Lielbritānijā, un tikai 3% grasās pārcelties uz citu ES valsti.

Turpretī 11% aptaujāto plāno pēc Brexit doties uz dzimteni. «Svarīgi, lai uzņēmumi Latvijā turpinātu radīt arvien vairāk jaunu, pietiekami labi apmaksātu darba vietu, jo darbs ir pamats, lai cilvēks varētu atgriezties Latvijā. Tāpat būtisks ir valsts atbalsts un sapratne visā, kas saistās ar sabiedriskajiem pakalpojumiem – sākot ar padomu administratīvās lietās un beidzot ar izglītības iespējām bērniem,» komentē Your Move dibinātājs un vadītājs Jānis Kreilis.

Latvijā aptaujātie, savukārt, uzskata, ka Brexit samazinās tautiešu plūsmu uz Lielbritāniju, taču darbaspēka kustība uz Eiropu turpināsies.

40% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka Brexit veicinās Latvijas darbaspēka emigrāciju uz citām ES valstīm. Teju ceturtā daļa iedzīvotāju pārliecināti, ka Brexit samazinās Latvijas darbaspēka emigrāciju uz Lielbritāniju, un gandrīz piektā daļa uzskata, ka darbaspēka kustība uz Lielbritāniju nemainīsies arī pēc Brexit.

«Fakts, ka tieši jaunie profesionāļi visbiežāk uzskata, ka izbraukšana uz ES valstīm turpināsies arī pēc Brexit, raida nopietnu signālu Latvijas darba devējiem,» saka CVMarket.lv biznesa attīstības vadītājs Kristaps Kolosovs. «Protams, jauni cilvēki visbiežāk būs tie, kas gribēs iegūt jaunu pieredzi ārzemēs, taču arī mūsu darba devējiem līdz ar to jādomā, kā jaunajiem profesionāļiem attīstīties tepat uz vietas.»

Brexit var likt daļai iedzīvotāju mainīt plānus – 16% aptaujāto uzskata, ka Lielbritānijas aiziešana veicinās alternatīvu risinājumu meklēšanu tepat Latvijā (piemēram, pārkvalifikāciju, sava biznesa uzsākšanu u.c.).

Kolosovs komentē: «Redzam, ka, Latvijai attīstoties, arvien vairāk cilvēku varētu sākt domāt, kā labi dzīvot tepat, Latvijā – vai veidojot uzņēmumus, vai iegūstot jaunas prasmes labāk apmaksātās nozarēs. Darba devējiem jābūt gataviem piesaistīt šos jaunos un uzņēmīgos cilvēkus, veidojot modernu un profesionālu personāla politiku un uzņēmumu kultūru.»

«Darba vide – gan gaisotne un attiecības komandā, gan biroja iekārtojums – ir otrais svarīgākais apstāklis pēc atalgojuma, ko remigranti meklē Latvijas uzņēmumos,» stāsta Kreilis. «Sakārtota, draudzīga, atvērta un godīga kultūra palīdzēs ne tikai piesaistīt vietējos profesionāļus, bet arī tos, kas grib atgriezties un ir pieraduši pie rietumnieciskas vides savās darba vietās.»

*Aptauju divu nedēļu garumā martā veica Your Move, darba platforma profesionāļiem ar pasaules pieredzi, un CVMarket.lv, viens no lielākajiem darba portāliem Latvijā. Aptaujā kopumā piedalījās 996 respondentu (767 Latvijā un 229 Lielbritānijā).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas