bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 13.12.2019 | Vārda dienas: Lūcija, Veldze
LatviaLatvija

Deputāts: Pretlikumīgi ievēlētās Vēlēšanu komisijas dēļ var apstrīdēt Saeimas vēlēšanu rezultātus Ventspilī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivis Landmanis

«Kopā ar Ventspils pilsētas domes deputātiem Ģirtu Valdi Kristovski, Daci Kornu un Ivaru Landmani esmu vērsies ar iesniegumu pie Centrālās Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Arņa Cimdara, norādot, ka Ventspils pilsētas domes amatpersonu, atbildīgo institūciju un centrālās vēlēšanu komisijas ilggadīgā koķetēšana ar likumu izpratni var novest pie bezprecedenta sekām – 13.Saeimas vēlēšanu rezultātu Ventspils pilsētā apstrīdēšanu un, iespējams, anulēšanu,» teikts  Ventspils domes opozīcijas deputāta Aivja Landmaņa paziņojumā.

Iesniegumā CVK priekšsēdētājam deputāti norāda, ka Saeimas vēlēšanas, Eiropas parlamenta vēlēšanas, tautas nobalsošanas, kā arī republikas pilsētu domes un novadu domes vēlēšanas rīko republikas pilsētu un novadu vēlēšanas komisijas, kuru izveides un darbības principus regulē Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likums, un deputātu ieskatā Ventspils pilsētas pašvaldībā šī likuma normas tikušas pārkāptas.

«Pēc 2017.gada republikas pilsētas un novada vēlēšanām notikusī Ventspils pilsētas Vēlēšanu komisijas pirmā sēde tika sasaukta rupji pārkāpjot likumu, jo to sasauca personas, kurām likums šādas tiesības nav deleģējis,» teikts Landmaņa paziņojumā.  

«To nav sasaucis Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs vai viņa pilnvarota persona, kā tas bija noteikts Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma 12.pantā (likuma redakcija, kas bija spēkā līdz 12.06.2018), bet gan ar Ventspils domes priekšsēdētāja 1.vietnieka infrastruktūras jautājumos rakstiski izdotu uzdevumu, to sasauca Ventspils pilsētas domes Vispārējās nodaļas vadītājas vietniece organizatoriskajos jautājumos Maija Krūkle,» teikts iesniegumā.

Landmanis norāda, ka tādējādi  Ventspils vēlēšanu komisija savu darbību ir uzsākusi prettiesiski, un prettiesiski ir ievēlēta arī Ventspils vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja un Ventspils vēlēšanu komisijas sekretāre. «Tas nozīmē, ka prettiesiski ievēlēta persona vada un organizē Ventspils vēlēšanu komisijas darbu, kura patreiz organizē 13.Saeimas vēlēšanas Ventspils pilsētā,» uzsver deputāts.

Pēc deputātu domām, ir pārkāpts arī Likuma par pašvaldībām 19.pants, kurš paredz, ka pēc pašvaldību vēlēšanām pirmo domes sēdi atklāj Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs un pēc pašvaldības priekšsēdētāja ievēlēšanas to turpina vadīt pašvaldības priekšsēdētājs, un 25.pants, kurš nosaka, ka priekšsēdētāja vietnieki var vadīt domes darbu tikai priekšsēdētāja prombūtnes laikā.

«Ventspilī sēde pēc priekšsēdētāja ievēlēšanas netika noslēgta. Attiecīgo domes protokolu parakstīja tikai          Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja un protokoliste. Uzsveru, ka sēdi nedrīkstēja noslēgt Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja, jo saskaņā ar likumu, viņas funkcijas izbeidzas līdz ar pašvaldības vadītāja ievēlēšanu. Tāpat jānorāda, ka Ventspilī, pretēji likumā noteiktajam, klāt esot pašvaldības priekšsēdētājam, domes darbu formāli vada viņa vietnieki. Šādi tiek pārkāpts ne tikai likuma Par pašvaldībām 25.pants, bet arī Aivaram Lembergam piemērotie tiesiskie ierobežojumi,» norāda Landmanis.

Deputāts uzskata, ka šāda situācija varēja izveidoties amatpersonu nolaidības vai pat ļaunprātīgas rīcības rezultātā.

«Atbildīgās amatpersonas ir informētas, ka Aivaram Lembergam jau vairāk kā desmit gadus ir spēkā drošības līdzeklis – Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāju amatu pienākumu veikšanas aizliegums, bet neskatoties uz to, Aivars Lembergs nu jau ceturto sasaukumu ieņem gan Ventspils pilsētas domes, gan Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāju amatus, šādi padarot neiespējamu vairāku LR likumu tiesisku piemērošanu. Respektīvi – tie tiek apzināti pārkāpti, šādi pastrādājot noziegumus un šīs pretlikumīgās darbības atļauj atbildīgās amatpersonas, tai skaitā Ministru kabinets (īpaši VARAM ministrija) tiesībsargājošās iestādes un arī Centrālā vēlēšanu komisija,» uzsver Landmanis.


Pievienot komentāru

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.

Latvija oktobrī starp 11 ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 3%, tai esot starp 11 valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Krievija izraida vācu diplomātus, atbildot uz Vācijas rīcību pēc Berlīnes slepkavības

Krievija lūgusi diviem Vācijas vēstniecības darbiniekiem pamest valsti. Šis ir atbildes solis uz Vācijas lēmumu saistībā ar kāda Gruzijas pilsoņa slepkavību pasludināt divus Krievijas diplomātus par valstī nevēlamām personām.

Gada nogales brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas; pensijas izmaksās agrāk

Gada nogales svētkos 24., 25., 26. un 31.decembrī strādās atsevišķas pasta nodaļas lielākajos tirdzniecības centros.

Veinstīna Holivudas seksuālas izmantošanas sāgā piedāvā kompensēt 25 milj. dolārus

ASV kinoindustrijas skandālā par virkni iespējamu seksuālas izmantošanas gadījumu kinoproducents Hārvijs Veinstīns (Harvey Weinstein) izteicis piedāvājumu panākt pirmstiesas vienošanos ar vairāk nekā 30 sievietēm apmaiņā pret 25 miljonu ASV dolāru lielu sāpju naudu.

Arī Rīgas brīvosta un Liepājas SEZ izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas

Rīgas brīvosta un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona izstāsies no smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga vadītās Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kas pakļauta ASV sankcijām.

Jāpanāk, lai Lemberga ietekme Ventspils brīvostā tiek pārtraukta, tā banku uzraugi

Sankciju mērķis nav paralizēt uzņēmumu darbību, bet gan saprast, vai caur tiem tiek veikti darījumi, ko ietekmē sankcionētā persona – Aivars Lembergs.

Saeimas Budžeta komisija noraida iedzīvotāju aicinājumu atlikt partiju finansējuma palielināšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vairākums noraidījis vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par būtiskas partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu.

Atklāj Igaunijas-Somijas gāzes starpsavienojumu

Igaunija un Somija svinīgi atklājušas gāzes starpsavienojumu Balticconnector, kas iezīmē nogriezni desmit gadus ilgā reģiona enerģētikas tirgus attīstībā.

Saeimas Juridiskā komisija atbalsta tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās

Saeimas Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma atbalstījusi likumprojektus, ar kuriem plānots atcelt tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās.

Jaunais Latvijas Bankas prezidents – Mārtiņš Kazāks

Saeima ceturtdien, 12.decembrī, Latvijas Bankas prezidenta amatā apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku.

Izraēla ceļā uz trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā

Izraēlā turpinās ieilgusi politiskā krīze. Knesets sācis virzību uz parlamenta atlaišanu un trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā pēc tam, kad neviena politiskā partija nav spējusi izveidot vairākuma koalīciju.

Kas ir ASV sankcijām pakļautā Ventspils Attīstības aģentūra, un ko darīs tās biedri?

Starp VAA biedriem ir vairākas Ventspils pašvaldības kapitālsabiedrības, kuras šai biedrībai gadiem ilgi maksājušas bagātīgus meslus.

EK paraksta fon der Leienas Eiropas zaļo kursu uz klimatneitralitāti

Eiropas Komisijas locekļi ir parakstījuši jaunās priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas piedāvāto politisko stratēģiju Eiropas zaļo kursu, kas paredz līdz 2050.gadam sasniegt klimatneitralitāti, tomēr lemšana par to ir dalībvalstu ziņā.

Autoceļi apledojuši galvenokārt Vidzemē un Zemgalē

Zemgalē un Vidzemē 12.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Papīra izmantošana rēķiniem saglabāsies vēl vismaz desmit gadus

Papīra izmantošana rēķinu saņemšanai Latvijā saglabāsies vēl vismaz desmit gadus, prognozē finanšu tehnoloģiju un e-rēķinu risinājumu uzņēmuma AS Fitek vadītājs Latvijā Edgars Strazds.

SIF padomē saplēšas par NVO atbalsta prioritātēm

Lai arī Sabiedrības integrācijas fonda padomē puses ir sastrīdējušās par Nevalstisko organizāciju fonda prioritātēm, konkursu, lai NVO varētu sākt apgūt tām atvēlētos līdzekļus, varētu izdoties izsludināt vēl šogad.

Grēta Tunberga kļūst par The Time gada cilvēku

Zviedru klimata glābšanas aktīviste Grēta Tunberga atzīta par amerikāņu žurnāla The Time gada cilvēku.

No Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izstājas lidosta Rīga, LDz un Baltijas ekspresis

VAS Latvijas dzelzceļš un VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kuru vada ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs.

Somija, noslēdzot prezidentūru, piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Somija izvēlējusies noslēgt tās prezidentūru Eiropas Savienībā, piedāvājot visiem ES pilsoņiem bezmaksas iziet tiešsaistes mācību kursu par mākslīgo intelektu.

Linkaits: Lai arī Ventspils brīvostas konti ir slēgti, saimnieciskā darbība ostā turpinās

Lūgts vērtēt aktuālo situāciju Ventspils brīvostā, ministrs norādīja, ka visi Ventspils brīvostas konti ir slēgti, vienlaikus saimnieciskā darbība ostā turpinās – kravas tiek vestas, kuģi ienāk un iziet no ostas.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!