bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 24.05.2019 | Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone
LatviaLatvija

Deputāts: Pretlikumīgi ievēlētās Vēlēšanu komisijas dēļ var apstrīdēt Saeimas vēlēšanu rezultātus Ventspilī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivis Landmanis

«Kopā ar Ventspils pilsētas domes deputātiem Ģirtu Valdi Kristovski, Daci Kornu un Ivaru Landmani esmu vērsies ar iesniegumu pie Centrālās Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Arņa Cimdara, norādot, ka Ventspils pilsētas domes amatpersonu, atbildīgo institūciju un centrālās vēlēšanu komisijas ilggadīgā koķetēšana ar likumu izpratni var novest pie bezprecedenta sekām – 13.Saeimas vēlēšanu rezultātu Ventspils pilsētā apstrīdēšanu un, iespējams, anulēšanu,» teikts  Ventspils domes opozīcijas deputāta Aivja Landmaņa paziņojumā.

Iesniegumā CVK priekšsēdētājam deputāti norāda, ka Saeimas vēlēšanas, Eiropas parlamenta vēlēšanas, tautas nobalsošanas, kā arī republikas pilsētu domes un novadu domes vēlēšanas rīko republikas pilsētu un novadu vēlēšanas komisijas, kuru izveides un darbības principus regulē Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likums, un deputātu ieskatā Ventspils pilsētas pašvaldībā šī likuma normas tikušas pārkāptas.

«Pēc 2017.gada republikas pilsētas un novada vēlēšanām notikusī Ventspils pilsētas Vēlēšanu komisijas pirmā sēde tika sasaukta rupji pārkāpjot likumu, jo to sasauca personas, kurām likums šādas tiesības nav deleģējis,» teikts Landmaņa paziņojumā.  

«To nav sasaucis Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs vai viņa pilnvarota persona, kā tas bija noteikts Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma 12.pantā (likuma redakcija, kas bija spēkā līdz 12.06.2018), bet gan ar Ventspils domes priekšsēdētāja 1.vietnieka infrastruktūras jautājumos rakstiski izdotu uzdevumu, to sasauca Ventspils pilsētas domes Vispārējās nodaļas vadītājas vietniece organizatoriskajos jautājumos Maija Krūkle,» teikts iesniegumā.

Landmanis norāda, ka tādējādi  Ventspils vēlēšanu komisija savu darbību ir uzsākusi prettiesiski, un prettiesiski ir ievēlēta arī Ventspils vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja un Ventspils vēlēšanu komisijas sekretāre. «Tas nozīmē, ka prettiesiski ievēlēta persona vada un organizē Ventspils vēlēšanu komisijas darbu, kura patreiz organizē 13.Saeimas vēlēšanas Ventspils pilsētā,» uzsver deputāts.

Pēc deputātu domām, ir pārkāpts arī Likuma par pašvaldībām 19.pants, kurš paredz, ka pēc pašvaldību vēlēšanām pirmo domes sēdi atklāj Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs un pēc pašvaldības priekšsēdētāja ievēlēšanas to turpina vadīt pašvaldības priekšsēdētājs, un 25.pants, kurš nosaka, ka priekšsēdētāja vietnieki var vadīt domes darbu tikai priekšsēdētāja prombūtnes laikā.

«Ventspilī sēde pēc priekšsēdētāja ievēlēšanas netika noslēgta. Attiecīgo domes protokolu parakstīja tikai          Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja un protokoliste. Uzsveru, ka sēdi nedrīkstēja noslēgt Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja, jo saskaņā ar likumu, viņas funkcijas izbeidzas līdz ar pašvaldības vadītāja ievēlēšanu. Tāpat jānorāda, ka Ventspilī, pretēji likumā noteiktajam, klāt esot pašvaldības priekšsēdētājam, domes darbu formāli vada viņa vietnieki. Šādi tiek pārkāpts ne tikai likuma Par pašvaldībām 25.pants, bet arī Aivaram Lembergam piemērotie tiesiskie ierobežojumi,» norāda Landmanis.

Deputāts uzskata, ka šāda situācija varēja izveidoties amatpersonu nolaidības vai pat ļaunprātīgas rīcības rezultātā.

«Atbildīgās amatpersonas ir informētas, ka Aivaram Lembergam jau vairāk kā desmit gadus ir spēkā drošības līdzeklis – Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāju amatu pienākumu veikšanas aizliegums, bet neskatoties uz to, Aivars Lembergs nu jau ceturto sasaukumu ieņem gan Ventspils pilsētas domes, gan Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāju amatus, šādi padarot neiespējamu vairāku LR likumu tiesisku piemērošanu. Respektīvi – tie tiek apzināti pārkāpti, šādi pastrādājot noziegumus un šīs pretlikumīgās darbības atļauj atbildīgās amatpersonas, tai skaitā Ministru kabinets (īpaši VARAM ministrija) tiesībsargājošās iestādes un arī Centrālā vēlēšanu komisija,» uzsver Landmanis.


Pievienot komentāru

Saņemti pirmie signāli par iespējamiem pārkāpumiem EP vēlēšanu norisē

Valsts drošības dienests ir saņēmis pirmos signālus par iespējamiem pārkāpumiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisē.

Pārtikas ražotāji neredz problēmas ES direktīvas ieviešanā ar mērķi ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses

Latvijas pārtikas ražotāji nesaredz problēmas sekmīgi Latvijā pārņemt prasības, ko nosaka Eiropas Savienības direktīva pret negodīgu tirdzniecības praksi starpuzņēmumu attiecībās pārtikas piegādes ķēdē, stāsta Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošana sāksies jūnijā

Dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošana sāksies jūnija sākumā, un to plānots pabeigt līdz gada beigām, paziņoja konkursā par atjaunošanas darbiem uzvarējušās Lietuvas kompānijas Vitras-S vadītājs Mihails Ļipkins.

VNĪ sāks ieviest koncepciju Nākotnes birojs

Arī valsts pārvalde saskaras ar tiem pašiem izaicinājumiem kā privātais sektors: kā efektīvāk izlietot līdzekļus, kā nodrošināt darba vidi, kas palīdz sasniegt organizācijas mērķus.

Statistika: Jo vecāks, jo vientuļāks

2018.gadā 17% iedzīvotāju vecumā no 75 gadiem atzīmējuši, ka pēdējā mēneša laikā ir jutušies vientuļi visu laiku vai lielākoties, savukārt gados jaunāki cilvēki šādu atbildi sniedza desmit reizes retāk.

Daļa vēlētāju joprojām nesekmīgi mēģina nobalsot ārpus saviem vēlēšanu iecirkņiem

Turpinoties iepriekšējai balsošanai Eiropas Parlamenta vēlēšanās, daļa vēlētāju Rīgā nav informēti, ka piektdien, 24.maijā, iespējams nobalsot tikai tajā iecirknī, kurā viņi ir reģistrēti, un viņi neveiksmīgi centušies nobalsot citā balsošanas vietā.

RTAB «jauna» valde – par priekšsēdētāju iecelts tās līdzšinējais loceklis Grīnvalds

Par Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes priekšsēdētāju ievēlēts Guntars Grīnvalds, kurš līdz šim RTAB darbojās kā valdes loceklis.

Video: Britu premejere Meja paziņo par atkāpšanos emocionālā uzrunā

Par demisiju paziņojusi Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, atzīstot, ka viņas valdībai nav izdevies atrisināt Brexit strupceļu. Atvadu uzrunā viņa to nosaukusi par britu valdību «lielāko izaicinājumu miera laikos».

Viedoklis: Oligarhu maks šoreiz nenostrādās – pirmās atklātās prezidenta vēlēšanas

Latvijas Valsts prezidents varētu būt smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga iespēja uz apžēlošanu gadījumā, ja tiesa pēc vairākiem gadiem pasludina notiesājošu spriedumu viņa lietā. Tomēr, lai arī cik biezs būtu oligarhu maks, ZZS virzītais prezidenta kandidāts tiesībsargs Juris Jansons, visticamāk, netiks ievēlēts par nākamo Latvijas Valsts prezidentu – atklātais balsojums šo procesu apgrūtinās.

Igaunijas elektrotīklu operators apzīmogo pievienošanos Eiropas tīklam

Igaunijas elektrotīklu pārvaldes uzņēmums Elering ir parakstījis līgumu par pievienošanos sinhronizētajam kontinentālās Eiropas elektrotīklam, kas plānota kopā ar Latviju un Lietuvu.

Apsūdzēti divi vīrieši par cigarešu kontrabandu vairāk nekā miljona vērtībā

Abi apsūdzētie kāda uzņēmuma legālā cigarešu ražotnē nelikumīgi saražoja un glabāja 7 110 380 cigaretes Richman bez akcīzes nodokļa markām 1 137 660 eiro apmērā.

Pēc kopīgas alkohola lietošanas vīrietis sadur sievieti

Sievietei konstatēta durta brūce kājas augšstilbā un viņa nogādāta medicīnas iestādē.

EP vēlēšanās Lielbritānijā liedz balsot daudziem ES pilsoņiem

Lielbritānijā nepatīkamu pārsteigumu piedzīvojuši daudzi Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuriem Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā liegta iespēja balsot formalitāšu problēmu dēļ.

Tirgi ir iekļuvuši Brexit kņadas, ASV-Ķīnas tirdzniecības kara un Eiropas ekonomiskā vājuma perfektā vētrā

Pasaules biržu indeksi un naftas cenas ceturtdien, 23.maijā, kritās.

Par nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā Koļegovu soda ar 3 010 eiro

Tiesa bijušo Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektori Ingu Koļegovu atzina par vainīgu nepatiesu ziņu norādīšanā valsts amatpersonas deklarācijā un piesprieda viņai naudas sodu 3 010 eiro apmērā.

Pierīgā un Jelgavas apkārtnē var būt palēnināta satiksme

Valsts autoceļu tīklā rit aktīva ceļu būvdarbu sezona, remontdarbi notiek vairāk nekā 20 reģionālo autoceļu posmos.

Pirmajās divās vēlēšanu dienās Latvijā nobalsojuši 4,34% balsstiesīgo

Pirmajās divās vēlēšanu dienās Latvijā nobalsojuši 4,34% jeb 61 305 balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas informācija.

Baltijas privātie dzelzceļa pārvadātāji iestājas par atvērtu tirgu brīvai konkurencei; gaidāma tikšanās ar Eiropas Komisiju

«Mēģinājumi uzsākt pārrobežu pārvadājumus sadarbībā ar citiem Baltijas kaimiņvalstu privātajiem pārvadātājiem tiek dažādos veidos traucēti ar mērķi saglabāt atkarību no vēsturiski izveidojušos valsts dzelzceļa uzņēmumu pakalpojumiem.»

NATO brīdina Krieviju par visaptverošu atbildi uz kiberuzbrukumiem

NATO ģenerālsekretārs brīdinājis Krieviju un citus iespējamos pretiniekus, ka militārā alianse ir gatava atbildēt uz kiberuzbrukumiem ar visiem līdzekļiem, kas ir tās rīcībā.

Bordāns: Bez JKP šī valdība nepastāvēs

Bez JKP Krišjāņa Kariņa valdība nepastāvēs, piektdien, paziņojis JKP līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, komentējēt koalīcijas partneru mazo entuziasmu atbalstīt viņa ierosinājumu vērtēt ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstību amatam.

Bērziņš un Strakšas diskreditē Valsts dzelzceļa administrācijas darbu, tā Iesalnieks

Iesalnieks atzīmē, ka diskreditējoša kampaņa rīkota arī iepriekš – 2017.gadā, kad VDzA uzsāka administratīvā pārkāpuma lietvedību pret LDz par to, ka uzņēmums slēpis finanšu datus.

Par komunisma slavināšanu deputātam Pimenovam izteikts brīdinājums

13.Saeimas deputātam Igoram Pimenovam par deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu izteikts rakstveida brīdinājums, par viņa izteikumiem Saeimas 28.marta un 4.aprīļa sēdēs.

Latvijā kļūs vēsāks; maija pēdējās dienās laikapstākļi uzlabosies

Piektdien, 24.maijā, Latvijai pāri virzīsies atmosfēras fronte, tādēļ saule mīsies ar mākoņiem un austrumos gaidāms īslaicīgs lietus, pērkona negaiss.

Piektdien varēs nobalsot tikai savā vēlēšanu iecirknī

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas trešajā dienā – piektdien, 24.maijā – vēlētāji varēs balsot tikai iecirknī, kurā ir reģistrēti.

Maršruts nedēļas nogalei: Aspazijas kaķi un 55 stundu pārgājiens

Klāt maija pēdējā nedēļas nogale, kurā droši vien reti kurš gribēs sēdēt mājās, jo ārā taču ir maijs, kas jābauda, esot dabā, uz divriteņa, pilsētas svētkos un pasākumos.