ABB Igaunijā atlaidīs 200 darbinieku

Zviedrijas-Šveices enerģētikas un tehnoloģiju uzņēmumu grupa ABB apņēmusies Igaunijā samazināt savu saimniecisko darbību un likvidēt vismaz 200 darbavietas finanšu pakalpojumu jomā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

ABB Igaunijā darbojas kopš 1990.gadiem. Uzņēmumu grupas pārstāvji norādījuši, ka lēmums par finanšu pakalpojumu centra darbību nav saistīts ar algu izmaksām Igaunijā, kas uzrāda piedzīvo strauju kāpumu finanšu pakalpojumu jomā. 2021.gada vasarā, ABB vēstīja, ka slēgs Igaunijā savu elektrosadales aparatūras ražotni, likvidējot ap 100 darbavietas.

Lasiet arī: Vācu Continental turpinās ieguldīt Lietuvā par spīti Ķīnas spiedienam, vēsta mediji

Pīters Mičels (Peter Mitchell), ABB Eiropas finanšu pakalpojumu daļas vadītājs, norādījis: «Mēs nolēmām to darīt, lai vēl vairāk saskaņotu, vienkāršotu un standartizētu mūsu [darbības] procesus, īpaši ABB finanšu jomā, un virzītos no šīs situācijas uz mazāku [biroju] vietu skaitu pasaules mērogā. Attiecīgi uzņēmuma ietvaros darbs pāries uz esošajām ABB komandām.»

Uzņēmumu grupa plāno saglabāt tās finanšu nodaļas Polijā un Indijā. ABB galvenās darbības jomas ir ģeneratoru, izpildmehānismu, elektrisko sadales paneļu un citu preču ražošana, kā arī elektropārvades tīklu, zemsprieguma iekārtu un tamlīdzīgu preču tirdzniecība, vēsta ERR un telekanāla AK raidījums Aktuaalne kaamera.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas