Abhāzijā pēc protestiem atkāpjas vietvaldis Hadžimba

Rauls Hadžimba

Gruzijas separātiskajā reģionā Abhāzijā no «prezidenta» amata atkāpies Krievijas atbalstītais reģiona vadītājs Rauls Hadžimba. Tas noticis pēc protestiem, kuros apšaubīts viņa uzvarēto vēlēšanu godīgums.

Kā vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS, svētdienas, 12.janvāra, vakarā Hadžimbas kanceleja paziņojusi, ka pašpasludinātās valsts «prezidents iesniedzis atlūgumu Nacionālai Asamblejai, jeb Abhāzijas parlamentam».

Paziņojumā vēstīts, ka Hadžimba, kurš amatā bijis kopš 2014.gada un amatu saglabājis arī pēc 2019.gada septembra vēlēšanām, atkāpies par labu «mieram un stabilitātei valstī».

Kā vēsta ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa, amatpersona par atkāpšanos paziņojusi īsi pēc tikšanās ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzticības personu Vladislavu Surkovu, kurš svētdien apmeklējis Abhāziju.

Abhāzijā četras dienas pēc kārtas notikušas protesta akcijas, kur apšaubīts septembra «prezidenta vēlēšanu» godīgums un iznākums. Piektdien, 10.janvārī, Abhāzijas Augstākā tiesa atcēlusi Centrālās Vēlēšanu komisijas lēmumu par balsojuma iznākumu un aicinājusi balsojumu atkārtot.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas