Āboltiņa būs vēstniece arī Albānijā

Latvijas vēstniece Itālijā un Albānijā Solvita Āboltiņa

Solvita Āboltiņa turpmāk vēstnieces pienākumus pildīs ne tikai Itālijā, bet arī Albānijā, BNN uzzināja Ārlietu ministrijā.

Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Āboltiņa 7.oktobrī Tirānā iesniegusi akreditācijas vēstuli Albānijas prezidentam Iliram Metam (Ilir Meta).

Sarunā vēstniece izteica līdzjūtību un apliecināja Latvijas solidaritāti saistībā ar šā gada 21.septembrī notikušo zemestrīci un plūdiem Albānijā un informēja par Latvijas valdības lēmumu sniegt palīdzību Albānijai.

Kā informē Ārlietu ministrijā, abas puses atzinīgi novērtēja Latvijas un Albānijas politisko dialogu, vizīšu apmaiņu un pauda vēlmi turpināt sadarbību dažādās jomās, tostarp ekonomikā, tūrismā un izglītībā. Prezidents Meta izrādīja interesi tiešā reisa izveidošanā starp Rīgu un Tirānu.

Savukārt Āboltiņa pateicās par Albānijas ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, piedaloties NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā.

Vēstniece uzsvēra, ka Latvija piekrīt Eiropas Komisijas pozitīvajam vērtējumam par Albānijas paveikto reformu īstenošanā un atbalsta ES iestāšanās sarunu sākšanu ar Albāniju. Latvija ir atvērta piedāvāt ekspertīzi un eirointegrācijas pieredzi, kā arī iedrošina turpināt iesākto reformu procesu.

Akreditācijas vizītes laikā  Āboltiņa tikās ar Eiropas un ārlietu ministra vietnieku Etjenu Džafaju (Etjen Xhafaj), kurš 2018.gadā vizītē apmeklēja Latviju. Tika pārrunātas iespējas turpināt attīstīt divpusējo sadarbību dažādās jomās.

Latvijas vēstniece Albānijā Solvita Āboltiņa rezidē Romā, Itālijā.

Latvija un Albānija viena otru atzina 1928.gada 16.februārī. Albānija no jauna atzina Latvijas neatkarību 1991.gada 28.augustā. Diplomātiskās attiecības atjaunotas 1992.gada 29.aprīlī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas