Āboltiņa: jāveicina Latvijas un Azerbaidžānas ekonomiskā sadarbība

Solvita Āboltiņa

Ir jāveicina Latvijas un Azerbaidžānas ekonomiskā sadarbība un biznesa kontaktu veidošana starp abu valstu uzņēmējiem, tiekoties ar Azerbaidžānas vēstnieku Latvijā Elmanu Hidajatu oglu Zejnalovu (Elman Hidayat oglu Zeynalov) norādījusi Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Jaunu biznesa kontaktu veidošana starp abu valstu uzņēmējiem vēl vairāk stiprinās Latvijas un Azerbaidžānas divpusējās attiecības, atzina Āboltiņa. Viņa pauda cerību, ka biznesa kontaktus būtiski veicinās iecerētā Azerbaidžānas prezidenta Ilhama Alijeva vizīte Latvijā, biznesa portālu BNN informēja Saeimas Preses dienests.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvija vienmēr aktīvi atbalstījusi Eiropas Savienības Austrumu partnerības iniciatīvu, kuras ietvaros tiek veidotas ciešākas partnerattiecības ar Azerbaidžānu un vēl piecām bijušajās Padomju Savienības valstīm. Varat paļauties uz Latviju kā labu draugu un starpnieku attiecībās ar Eiropas Savienību, teica Āboltiņa.

Vēstnieks atzīmēja, ka Azerbaidžānas ārpolitikā transatlantisko attiecību veidošanai ir liela nozīme un šajā procesā viņa valsts augsti vērtē tieši Latvijas pieredzi. Ņemot vērā kopīgo vēsturi, mūsu valstu pārstāvji saprotas labi. Latvijas veikto reformu piemērs un pieredze mums ir ļoti nozīmīga, apliecināja vēstnieks. Tāpat viņš darīja zināmu, ka ar naftu bagātās Azerbaidžānas uzņēmējiem ir interese par sadarbību ar Latviju, un pozitīvi vērtēja ekonomiskās sadarbības iespējas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas