bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

Āboltiņa vēl divus gadus turpinās vadīt Vienotību

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa

Partijas Vienotība priekšsēdētājas amatā vēl uz diviem gadiem pārvēlēta tās līdzšinējā vadītāja Solvita Āboltiņa. Par Āboltiņu nobalsoja 334 kongresa delegāti. Kopumā bija 489 derīgas vēlēšanu zīmes.

Par Vienotības domes priekšsēdētāju ievēlēts Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, kurš bija vienīgais kandidāts uz šo amatu un par kuru nobalsoja 482 delegāti. Savukārt priekšsēdētāja vietnieka amata ievēlēta Linda Medene, kura arī līdz šim ieņēma šo amatu.

Uz partijas vadītāja amatu šoreiz bija divi kandidāti – Āboltiņa un partijas valdes loceklis Andrejs Judins.

Vienotības valdē ievēlēta arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma, bijušais Eiropas Savienības attīstības komisārs Andris Piebalgs, finanšu ministrs Jānis Reirs, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks, Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, EP deputāte Sandra Kalniete, Saeimas deputāti Andrejs Judins un Edvards Smiltēns, bijusī parlamentāriete Ilma Čepāne, EP deputāts Krišjānis Kariņš, deputāts Aleksejs Loskutovs, kā arī Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Korna.

Vairāki līdzšinējie valdes locekļi, kuri bija izvirzīti uz šo amatu arī šoreiz, netika pārvēlēti, piemēram, Saeimas deputātes Ilze Viņķele un Lolita Čigāne, Rīgas domes deputāts Olafs Pulks, kā arī EP deputāte Inese Vaidere.

Āboltiņa pēc kongresa sacīja, ka partija ievēlējusi rīcībspējīgu valdi, tāpat kongress arī viņai paudis «pārliecinošu uzticību». Politiķe uzsvēra, ka viņai bija svarīgs cilvēku atbalsts, jo bija dažādi viedokļi par to, vai viņai jāturpina vadīt partija un arī viņa pati savulaik apdomāja šo jautājumu.

Taujāta par kongresā izskanējušo kritiku saistībā ar partijas darba organizāciju, Āboltiņa kategoriski noliedza, ka partijā nenotiek diskusijas par dažādiem jautājumiem. Viņa akcentēja, ka Vienotība stundām diskutē par dažādiem jautājumiem, tāpat plānots atsākt pulcēties partijas Saeimas frakcijas sēdēs arī pirmdienās, lai runātu par likumdošanas iniciatīvām.

Nevienam partijā netiek liegts vārds un nenotiek represijas, ja viedoklis ir atšķirīgs, apgalvoja politiķe. Komentējot politiķes Sandras Kalnietes teikto, ka citādāk domājošos partijā mēģinot apklusināt un notiek lilberāldemokrātisku cilvēku izstumšana, Āboltiņa oponēja, ka paši biedri mēģina apklusināt tos, kuri iebilst pret liberālās politikas aktualizēšanu un diskusijām. Kā piemēru viņa minēja frakcijas diskusiju par partnerattiecību reģistrāciju, kad bija «agresīva reakcija» pret konservatīvo viedokli.

Ieilgstot kongresam, nenotika daļa plānoto debašu, kuras Vienotības vietējās nodaļas vadītājs Juris Vidiņš aicināja pārcelt no kongresa nobeiguma uz tā sākumu. Šis ierosinājums ar balsu vairākumu tika noraidīts. Savukārt Āboltiņa uzskata, ka katrā organizācijā jābūt svētkiem un jābūt vietai, kur izmazgā netīro veļu – pirms kongresa notikušas četras reģionālās konferences, kur bija iespēja izrunāt šos jautājumus.

Arī Judins pauda viedokli, ka ievēlēta partijas valde, kas spējīga strādāt, un kopumā partijas vadības vēlēšanas atspoguļo delegātu gribu un visiem bija iespēja paust savu viedokli.

Vienlaikus Judins akcentē – svarīgi, lai turpmākajā darbā tiktu ņemts vērā izskanējusi kritika. «Ja mēs esam spējīgi saprast, kur ir mūsu problēmas, nepilnības, tad mēs varam problēmas risināt,» uzskata politiķis. Viņš gan uzsvēra, ka partija ir vienota, bet viedokļu dažādība ir un būs arī turpmāk, tāpēc svarīgi, lai partijas biedri varētu paust savu viedokli un tikt uzklausīti.

Kā ziņots, jautājums par partijas vadību aktualizējās tad, kad Āboltiņa netika ievēlēta parlamentā, tomēr uzreiz pēc vēlēšanām partijas valde pauda, ka neredz nekādu iemeslu, lai kaut kas mainītos šī politiskā spēka vadībā. Āboltiņa darbojās Saeimā mandātu nolikušā Jāņa Junkura vietā.

Ref: 102.000.102.8798


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri