bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 04.04.2020 | Vārda dienas: Ārvalda, Ārvaldis, Ārvalds, Herta, Valda
LatviaLatvija

Ābrama: Rīgas dome nav atmetusi cerību izveidot monopolu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas dome, Konkurences padome, 900 sekundes, Skaidrīte Ābrama, Veselības ministrija, zāļu cenas, atkritumu apsaimniekošana, monopols

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama

Rīgas dome nav atmetusi cerību Rīgā izveidot monopolu atkritumu apsaimniekošanā, tā ceturtdien, 9.janvārī, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes pauda Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa uzsver, ka Rīgas dome arī aizvien nav mainījusi domāšanu attiecībā uz atkritumu apsaimniekošanu.

«Kurš normāls investors startēs šajā iepirkumā uz atkritumu pakalpojuma sniegšanu, ja tur ir nosacījums, ka Rīgas dome jebkurā brīdī var konkursa rezultātus pārtraukt pēc gada diviem, kad KP pieņem lēmumu, ka nav bijis pārkāpuma?» vaicā Ābrama, vienlaikus norādot, ka iepirkuma par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu izvērtēšana ir Iepirkumu uzraudzības biroja pārziņā.

Ābrama izteica pieņēmumu, ka Rīga dome, lai gan ir atbildīga par atkritumu apsaimniekošanas nodrošināšanu Rīgā, nemaz nezina, kā to organizēt. Tas savukārt palielina ārējo spēku ietekmi.

KP vadītāja, runājot par Konkurences likuma izmaiņām, kas stājas spēkā šogad, nenoliedz, ka Rīgas domei arī ir vislielākais risks pieļaut pārkāpumus. Tiesa, pirmais gads paredzēts konsultācijām un sodi paredzēti tikai pēc atkārtotiem pārkāpumiem un aizrādījumu neņemšanas vērā.

Ministri mainās – darbinieki paliek

Intervijā raidījumā 900 sekundes Ābrama pieskārās zāļu cenu veidošanas mehānisma pilnveidei. Iepriekš KP bija norādījusi, ka Latvijā no Baltijas valstīm ir visaugstākās medikamentu cenas.

Pašlaik pie zāļu cenu veidošanas mehānisma strādā Veselības ministrija, un Ābrama izteica cerību, ka veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) izdosies izpildīt šo uzdevumu.

Ābrama norādīja, ka gadu gaitā mainās ministri, tomēr ministrijas darbinieki paliek tie paši. Tāpēc viņa ir pārsteigta, kāpēc paši darbinieki nav iestājušies par to, ka sen jau bija jāveic pārmaiņas, jo par medikamentu cenām runāts jau desmit gadu.

Laiks restartam

Ābrama, runājot par lēmumu atstāt KP priekšsēdētājas amatu, norādīja, ka amatā pavadītie astoņi gadi ir nopietns laika posms, pēc kura var pieņemt lēmumu atstāt amatu. Viņa atzīst, ka šajā laikā nācies ignorēt savas personiskās vajadzības un intereses.

Viņa nenoliedz, ka būtu citādāk, ja KP būtu turīgāka valsts iestāde. Pašlaik tā ir tuvu vidējam līmenim, tomēr būtu vieglāk, ja būtu pietiekami cilvēku un KP vadītajam būtu savs birojs, kas strādātu ar dokumentiem.

Lasiet arī: Skaidrīte Ābrama aprīlī pametīs Konkurences padomes vadītājas amatu

Ābrama uzskata, ka ir godīga, atzīstot savu nepieciešamību pēc restarta un iestādes vajadzību pēc jaunas enerģijas.

KP vadītāja kā paveikto izceļ to, ka savā termiņā panākusi, ka iestāde iesaistās dialogā ar tirgus dalībniekiem, kā arī pievērsusi uzmanību publisku personu pieļautiem konkurences kropļojumiem.

Ābrama arī slavē KP darbiniekus – tie ir godīgi, principiāli un neuzpērkami cilvēki, kas ir gatavi strādāt idejas vārdā.


Pievienot komentāru

Avots: Ventspils turpina sportot arī COVID-19 laikā. Politiķi melo par OC Ventspils darbību

Ja privātie sporta infrastruktūras turētāji ir savus infrastruktūras objektus slēgušas pilnībā, tad atrodas mūsu valstī gudrinieki, kuri turpina attiekties pret COVID-19 vieglprātīgi.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

COVID-19 dēļ armiju iesaistīs arī patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

No 30.marta, atsaucoties Valsts robežsardzes lūgumam, NBS iesaistījušies Latvijas-Krievijas robežas uzraudzībā.

ASV koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 5 000, Itālijā – 12 400

Valstī ar pasaulē vislielāko COVID-19 saslimušo skaitu, ASV, nāves gadījumu skaits paātrinās un ir pārsniedzis 5 000. Itālijā, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko slimības upuru skaitu, reģistrēti 12 430 mirušie no slimības komplikācijām, ziņo BBC un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!