Ābrama: Rīgas dome nav atmetusi cerību izveidot monopolu

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama

Rīgas dome nav atmetusi cerību Rīgā izveidot monopolu atkritumu apsaimniekošanā, tā ceturtdien, 9.janvārī, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes pauda Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa uzsver, ka Rīgas dome arī aizvien nav mainījusi domāšanu attiecībā uz atkritumu apsaimniekošanu.

«Kurš normāls investors startēs šajā iepirkumā uz atkritumu pakalpojuma sniegšanu, ja tur ir nosacījums, ka Rīgas dome jebkurā brīdī var konkursa rezultātus pārtraukt pēc gada diviem, kad KP pieņem lēmumu, ka nav bijis pārkāpuma?» vaicā Ābrama, vienlaikus norādot, ka iepirkuma par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu izvērtēšana ir Iepirkumu uzraudzības biroja pārziņā.

Ābrama izteica pieņēmumu, ka Rīga dome, lai gan ir atbildīga par atkritumu apsaimniekošanas nodrošināšanu Rīgā, nemaz nezina, kā to organizēt. Tas savukārt palielina ārējo spēku ietekmi.

KP vadītāja, runājot par Konkurences likuma izmaiņām, kas stājas spēkā šogad, nenoliedz, ka Rīgas domei arī ir vislielākais risks pieļaut pārkāpumus. Tiesa, pirmais gads paredzēts konsultācijām un sodi paredzēti tikai pēc atkārtotiem pārkāpumiem un aizrādījumu neņemšanas vērā.

Ministri mainās – darbinieki paliek

Intervijā raidījumā 900 sekundes Ābrama pieskārās zāļu cenu veidošanas mehānisma pilnveidei. Iepriekš KP bija norādījusi, ka Latvijā no Baltijas valstīm ir visaugstākās medikamentu cenas.

Pašlaik pie zāļu cenu veidošanas mehānisma strādā Veselības ministrija, un Ābrama izteica cerību, ka veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) izdosies izpildīt šo uzdevumu.

Ābrama norādīja, ka gadu gaitā mainās ministri, tomēr ministrijas darbinieki paliek tie paši. Tāpēc viņa ir pārsteigta, kāpēc paši darbinieki nav iestājušies par to, ka sen jau bija jāveic pārmaiņas, jo par medikamentu cenām runāts jau desmit gadu.

Laiks restartam

Ābrama, runājot par lēmumu atstāt KP priekšsēdētājas amatu, norādīja, ka amatā pavadītie astoņi gadi ir nopietns laika posms, pēc kura var pieņemt lēmumu atstāt amatu. Viņa atzīst, ka šajā laikā nācies ignorēt savas personiskās vajadzības un intereses.

Viņa nenoliedz, ka būtu citādāk, ja KP būtu turīgāka valsts iestāde. Pašlaik tā ir tuvu vidējam līmenim, tomēr būtu vieglāk, ja būtu pietiekami cilvēku un KP vadītajam būtu savs birojs, kas strādātu ar dokumentiem.

Lasiet arī: Skaidrīte Ābrama aprīlī pametīs Konkurences padomes vadītājas amatu

Ābrama uzskata, ka ir godīga, atzīstot savu nepieciešamību pēc restarta un iestādes vajadzību pēc jaunas enerģijas.

KP vadītāja kā paveikto izceļ to, ka savā termiņā panākusi, ka iestāde iesaistās dialogā ar tirgus dalībniekiem, kā arī pievērsusi uzmanību publisku personu pieļautiem konkurences kropļojumiem.

Ābrama arī slavē KP darbiniekus – tie ir godīgi, principiāli un neuzpērkami cilvēki, kas ir gatavi strādāt idejas vārdā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas